CV

 
Reitings 206
Reģ: 02.01.2017
Kā jūs darāt -
CV norādāt savu dzīvesvietas adresi un dzimšanas datus?
Līdz šim norādīju, bet tagad lasu dažādus materiālus un tur norādīts, ka var nenorādīt dzimšanas datus (lai gan - kā zinās vecumu, cik tas svarīgi) un no dzīvesvietas var norādīt tikai pilsētu.
02.11.2018 12:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
CV norādāt savu dzīvesvietas adresi un dzimšanas datus?

Norādu tikai pilsētu. Dzimšanas datus gan nenorādu. Pirmkārt, tas ir slikts tonis un tādā veidā tiek noslogots CV kopumā. Otrkārt, negribu, lai mani vērtē pēc dzimšanas datiem vai kādiem citiem rādītājiem, kuri nav saistīti ar manām kompetencēm un prasmēm. Treškārt, pat Darba likumā ir norādīts ka potenciālajam darba ņēmējam nedrīkst jautāt vecumu vai tādu informāciju, kura var diskriminēt darba ņēmēju. Savu foto arī nelieku. Galu galā pat ja es ielikšu savu foto un uzrakstīšu savu cecumu, tad tas normālam darba dēvējam pilnīgi neko nedos.
03.11.2018 00:00 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es arī nelieku dzimšanas datumu, nelieku foto. Adresē norādu pilsētu.
03.11.2018 00:10 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Tieši nesen, uzfrišinot savu CV, skatījos uz to adreses iedaļu un domāju:"Kādēļ man kaut kas tāds vispār jāatklāj?" Atstāšu arī tikai pilsētu. :-)
Vecuma nenorādīšanai gan neredzu iemeslu, man ir norādīts šādā formātā: 0000. gada 00. janvāris, man vienkārši labāk patīk šādi uzrakstīts.
03.11.2018 08:27 |
 
Reitings 721
Reģ: 02.09.2016
Esmu izstudējusi to, ko vajag likt un ko nevajag, protams, ka nekas nebūs akmenī cirsts, gribu norādi.
Bet par to visu man ir savs viedoklis.
Ikdienā pa kādam CV redzu, tie ir ļoti dažādi. Pats interesantākais ir tiešām tas, ka tie reizēm mēdz būt uz pat 4 lapām, reizēm pat no abām pusēm un uz 4. Man pat ir slinkums lasīt.
Un ko man dod, ja cilvēks 40 gados, norāda savu pamatskolu? Vai man būtu jābūt kādam priekšstatam par to, ka vot, šī skola ir laba, tad cilvēks jāņem (kaut pamatskolu beidzis pirms kā 25 gadiem.)
Esmu pat redzējusi, ka norāda bērnudārzu un pat grupiņas nosaukums. Tas gan ir smieklīgi.
Un vēl, gluži kā tajā anekdotē,
Cik jums gadi? Neteikšu
Kāds jums ir uzvārds? Neteikšu
Kāda ir jūsu matu krāsa? Neteikšu
Kāds jums ir epasts? blondāliepiņ[email protected]
Es atbalstu, ja norāda daļēju adresi, lai zinu, vai darbs ir tuvāk mājām (let's face it) Tas ir diezgan svarīgi.
Un arī, ja norāda dzimšanas dienas datumu un mēnesi, smieklīgi skan, bet tad ar izfiškot kas par "zvēru", ja piemēram tic horoskopiem.
03.11.2018 09:02 |
 
Reitings 721
Reģ: 02.09.2016
Izlasīju Xanax teikto, piekrītu.
No paša darba ņēmēja puses ir maksimāli jāizslēdz visi varianti, lai tevi ieliktu kaut kādā kastē. Tā ir ļoti pareizā pieeja, un es arī savu cv taisu pēc šī jaunā standarta. Visu nepieciešamo informāciju norādu, to, bez kā var iztikt, ja vajadzēs, pajautās.
03.11.2018 09:07 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manā CV ir dzimšanas dati, pilna adrese un pat foto :-D
Bet es dzīvoju ārpus Latvijas un manā mītnes zemē tā ir pieņemts.
03.11.2018 10:27 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Es atbalstu, ja norāda daļēju adresi, lai zinu, vai darbs ir tuvāk mājām (let's face it) Tas ir diezgan svarīgi.

Svarīgi jo? Nepazīsti to cilvēku, nezini, vai viņš kavētājs hronisks vai kā, tātad ja cilvēks ļoti grib strādāt pie jums, jūs apskatāties, nē, nē, ne tajā Daugavas pusē dzīvo, neņemsim. Nu tas ir stulbi, manuprāt. Un pētīt horoskopus vēl stulbāk. :D
03.11.2018 12:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Pirmo reizi dzīvē lasu, ka darba vietas cilvēkus diskriminē dzīvesvietas dēļ. Uz biroju Rīgā, kurā strādāju, cilvēki brauc no viskautkurienes, pat no Valmieras ir braukuši. Bet mums laikam darbinieku atlase strādā labi, tiek izvēlēti cilvēki ar pietiekamām intelekta spējām, lai uzņemtos atbildību par savu izbraukāšanu uz darbu :-D
03.11.2018 13:00 |
 
Reitings 721
Reģ: 02.09.2016
Tā pati pilsēta vai tās tuvumā esošās ir OK, nu tā pat Rīgā no viena gala līdz otram var nākties braukt stundu.
Vienkārši cilvēks kuram darbs ir Rīgā un dzīvi Daugavpilī, šaubos vai ir izvērtēts kārtīgi. Cits ir tas, ja ir norādīta deklarētā dzīvesvieta, nevis faktiskā.
Bet tas ir tikai mans viedoklis, jo pašai nepatīk stundu uz darbu braukt, labprāt gribētu darbu tuvāk mājām.
03.11.2018 13:21 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Blackice, vai darba devējam ir jālemj darba meklētāja vietā, vai viņš spēs izbraukāt uz darbu, vai tas tomēr ir paša darbinieka lēmums?
03.11.2018 13:25 |
 
Reitings 721
Reģ: 02.09.2016
Paša lēmums protams ;-)
03.11.2018 13:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es vispār nesaprotu šito domāšanu, varbūt es dzīvoju Daugavpilī, bet meklēju darbu Rīgā, lai pārceltos uz Rīgu, un kaut kāds idiots izmet manu CV miskastē tikai tāpēc, ka norādīta dzīvesvieta nav Rīgas centrs. Aplausi hr.
03.11.2018 13:31 |
 
Reitings 721
Reģ: 02.09.2016
kaut kāds idiots izmet manu CV miskastē

Cik gan labi, ka es neesmu idiots. Jo man jau nu galīgi nav nekāda teikšana, ko mest vai nemest miskastē..
03.11.2018 13:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja darbinieks piesakās, viņš tomēr pats visdrīzāk ir apskatījies, kur darbs atrodas - vismaz kurā pilsētā, kurā pusē. Var intervijā pārjautāt un noskaidrot iemeslus, bet ja pēc tā jau noraida pat tālāku cv izskatīšanu, murgs. Kāds vēl pašu lēmums? Tad jau vienkārši rakstīt blakus māju visiem darbiem, kuros piesakās, lai kādi attapīgie neizdomā kaut kādas pasakas par nezināmu darba ņēmēju? :-D
03.11.2018 14:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Tuvu dzīvojošos parasti izmanto, lai pasauktu ,,sestdien uz divām stundiņām" vai, ja maiņu darbs, piezvanītu un pateiktu ,,stundas laikā esi klāt'', ja kāds neierodas darbā. Godīgiem darba devējiem, kuri nenodarbina ārpus darba laika, ir pilnīgi vienalga cik tālu dzīvo darbinieks.
03.11.2018 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
Vispār vāks kāda diskriminācija notiek darba tirgū. Pirmo reizi mūžā tik ilgi meklēju darbu,un es neesmu nekāda frīks,kas ierodas nepiemērotā apģērbā,nokavē interviju,runā neatbilstoši utt,vnk darba devēji ir kļuvuši tik aizdomīgi un izsecina tādu sviestu no cv ka mati ceļas stāvus, un tad saka,ka darbinieku nevar atrast. Es laikam ar savu godīgumu ilgi meklēšu,jo pēdējā intervijā,kur reāli patiktu strādāt,atbilstu tam darbam, man pajautā vai tev ir bērni,un pati saka,ka tādus jautājumus nedrīkstot prasīt(ko tad prasi ja pati zini,protams tā neteicu)nu tipa prasot jo ja nu slimos bai būs kas pieskata,tas nekas ka 10 mēn iet dārziņā regulāri,neizlaožot,nu kurš man ticēs?!kuram var iestāstīt to,bet tā ir TAISNĪBA!!! Redz atkal stereotips... protams,ka neatzvanīja,pilnīgi gribas nosūdzēt viņu,tāds besis par to,negribas būt maitai,bet nu kā tā var?
Tad vēl ja cv ir 1 gads pauze,tas nekas ka varbūt Tev iekrājumi ie 20 k strādāji 3 g bez atvaļinājuma pa 12 h un gribēji paceļot un atpūsties,nu kurš ticēs?protams domās ka neviens tevi neņēma darbā vai visur atlaida nu tak nevar būt ka pats aizgāji vietā uzreiz neko nemeklējot un tā var turpināt tāpēc toč neko lirku nevajag norādīt,savādāk izsecina tādu sviestu ko pats par sevi nezini,tas nekas ka darbam atbilsti un ir pieredze tajā jomā
03.11.2018 23:53 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tuvu dzīvojošos parasti izmanto, lai pasauktu ,,sestdien uz divām stundiņām" vai, ja maiņu darbs, piezvanītu un pateiktu ,,stundas laikā esi klāt'', ja kāds neierodas darbā.

Ši te shēma "pasaukt darbinieku uz pāris stundām" diez vai varēs normāli funkcionēt, jo vairākums cilvēku brīvdienās mājās nesēž un cilvēks savā brīvdienā var atrasties tālu prom no dzīves vietas.
darba devēji ir kļuvuši tik aizdomīgi un izsecina tādu sviestu no cv ka mati ceļas stāvus, un tad saka,ka darbinieku nevar atrast.

+
Drīzāk tieši mūsu HR pamanās izsecināt kaut kādu mistiku, jo HR zinātni ir mācījušies Latvijas augstskolās, bet tur šajā ziņā ir vispār Čau Rasma.
04.11.2018 00:05 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
jo vairākums cilvēku brīvdienās mājās nesēž un cilvēks savā brīvdienā var atrasties tālu prom no dzīves vietas.

Vispār jau sēž gan mājās, izbrauc uz laiku, bet ne tā, ka piektdienas vakarā aizbrauc, svētdienas vakarā atbrauc. Tad regulāri jāmelo par prombūtni un nebūtu labi tai dienā kādu satikt. Pati arī meloju, ka kur braucu, ja prasa strādāt sestdienā, bet nejūtos labi samelojot.
04.11.2018 08:46 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Nellija, varbūt būs ļoti sāpīgi lasīt, bet visdrīzāk neieklausoties pēc gadiem desmit raudāsiet no sirds.
Ar balto plankumu CV 1 gada garumā, izredžu bez labas pieredzes liela deficīta apakšspecializācijā nav.
Cilvēki rakstīs mierinājumus, bet apdomājaties. Labāk šodien, nevis pirmspensijas vecumā.
Visreālākās iespējas nokārtot savu dzīvi tad ir 1. Kā uzņēmējai 2. Pa pazīšanos. 3. Aizbraukt, kamēr nav par vēlu un, atvainojos, TUR, krietni pamelot ar anketu datumiem.
Sāksies kliegšana, neesot taisnība, muļķības utml. Jāpadomā, vai vērtīgāks ir forumu optimims vai Jūsu asaras izmisumā pēc gadiem 10 - 30 it, ka noticēts labajam internetā?
Saņemot CV, kur ir baltais plankums 1 gada garumā uz vakanci, kur nav pieteikumu deficīts vismaz 2 nedēļu garumā.
HR vispirms cer uz labāko; Jūs varbūt izsauc cerībā, ka CV ir iemetusies kļūda!
Otrs, ne retāks iemesls ir fakts, ka kaut kas HR ir jādara, bet bezdarbniekos negribas.
Pamata aizdomas, ka cilvēks varbūt ticis atlaists pārbaudes laikos varbūt pat 6 reizes gads laikā, tāpēc CV ir balts plankums. Varbūt apcietinājums vai psihiatriska saslimšana, atkarības. Prasīt to parasti nedrīkst, bet kaut kā aizdomīgie ir jāatšuj. Tāpat īpašs optimisms par kandidāiem, kas gadu fiziski slimojuši nav.
Kaut kā šo potenciālu HR ir jāatšuj, tad arī atfiltrēs.
Ja arī kur iekātosies, gap year smagi kaitēs karjerai. Tik smagi, ka pat šausmu sapnī nerādīsies realitāte.
04.11.2018 11:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Dāmas, es nerunāju par standarta darba laiku "9-18" utml. Es runāju par sarežģītiem darba laikiem ar ļoti agru vai ļoti vēlu sākumu/beigām. Un to, ka šādā darba laikā ar "tālo" darbinieku ir problēmas, diemžēl rāda pieredze. Riskanti. Un risks ir dārgi.
Kas attiecas uz brīvdienu izsaukumiem, esmu gan.melojusi, ka esmu ārā, gan arī reāli izbraucot informējusi, ka uz mani brīvdienās par pamata likmi vai uz 2h var necerēt. Tāpat arī noraidījusi virsstundas, kas ir pretrunā ar sākotnējo vienošanos. Neviens nav pat pieminējis atlaišanas draudus pat baumu līmenī un arī rekomendācijas ir kārtībā. Vienkārši nav jāļauj sevi izmantot un kvalitāti jārāda darba laikā, nevis kā sunītim skriet savā brīvajā laikā. Atgādinu - te nerunāju par reālu krīzi.
04.11.2018 17:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits