Kaķīši patversmē.

 
Reitings 349
Reģ: 14.02.2012
Saldus patversmē regulāri tiek ievesti kaķīši no Kuldīgas. Atkal šonedēļ ir no Piltenes ielas. Varbūt kāds atpazīst. Žēl, jo viņiem tiek dotas tikai 14 dienas dzīvot.
https://salduspatversme.lv/kaki-mekle-saimniekus/
02.11.2018 09:33 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Kreimene, jā saimnieki ir bezatbildīgi ja neliek siksniņu vai čipu. Pieņemsim, ja tavs kaķis tiek sabraukts un nonāk vetklīnikā ļoti smagā stāvoklī un izšķiras jautājums iemidzināt vai atstāt dzīvu bet tas prasīs daudz līdzekļu (ap 400 eiro), tad ko darīt? Protams vet izšķirsies par labu eitanāzijai, jo no savas klīnikas tādu naudas summu nevar paņemt. Bet tai pat laikā ja būtu čips varētu noskaidrot saimnieku un sazvanīt un izglābt kaķi.Tas ir neatbildīgi pret tavu mīluli. Protams trauma var nebūt tik lielas, bet tas nemaina situāciju kad it kā bezsaimnieka kaķis nonāk klīnikā tad viņu ārstē par ziedotāju līdzekļiem un laikā kad viņš varētu būt mājas, atrodas stacionārā telpās kuras nav patīkamas. Un vēl viena situācija kur bezatbildība pašai pret sevi, ja nu kaķis nomirst un tu par to nezini? Staigā līmē lapiņas, liec postus facebook. Tas viss būtu novēršams ja nelaistu kaķi arī un ja laistu tad čipētu vai ar siksniņu.
Un jā kaķi bez siksnas un čipa tiek uzskatīti par bezsaimnieka un cilvēkiem kas nodarbojas ar viņu ķeršanu un sterilizēšanu var viņu savākt. Tomēr tas ir viņu pienākums, pārbaudīt dzīvnieku utt.
02.11.2018 15:27 |
 
Reitings 349
Reģ: 14.02.2012
Jaestades
Saldus patversme , vismaz no Kuldīgas vestos, nesterilizē un atpakaļ nevienu neved, visus.....diemžēl. Es to esmu noskaidrojusi, ir bijusi darīšana.:'-(
02.11.2018 15:25 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es nedzivoju riga, te kaiminu kaki biezi sez pagalma, staiga apkart, kopti un paedusi, zinu kuram kurs kakis pieder, daudzi laiz kakus ara, galvenais lai ir steralizeti, un daudzi nekur talak par pagalmu neiet, stundam gul saulite tad iet majas est. Tie, kuri kakji ir noplukusi kip pieder kadam, es nedomaju, ka dzivojot tikai iekstelpas par viniem rupetos labak, ja cilveks negrib nemties ar dzivnieku tad nenemsies laizhot ara vai turot telpas
02.11.2018 15:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man kaķi ir bijuši visu dzīvi, varbūt tāpēc man ļoti sāp lasīt dažus šejienes viedokļus.
02.11.2018 15:20 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
jūs paskatieties cik Grieķijā ziemā ir grādu un cik šeit
Vai tev kādreiz dzīvē ir bijis kaķis? Nu nav tas zvērs tik nevarīgs un salīgs kā tu te mēģini viņu pataisīt. Jā, patversmes vāc klaiņojošos, jā, sterilizē un (he, tev par brīnumu) laiž atpakaļ viņu ierastajā vidē. Daudz kur pat tiek izvietotas speciālās kaķu mājiņas (neviens tās mājas neapkurina). Kaķi ir mednieki, arī tad, ja neviens viņus nebaro, viņi atradīs, ko ēst (noķers peli, putnu, kaimiņu Mildas izkārto desu).
02.11.2018 15:01 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
viņi ir mežoņi
Šim arī piekrītu. Ne visi kaķi ir tādi, kurus pēc izārstēšanas varēs atdot kā mājas kaķus. Šādā gadījumā ir divi varianti - sterilizēt un izlaist vai eitanizēt. Abi vienlīdz skumji, bet tikai tā var ierobežot/samazināt kaķu vairošanos.
Andrita protams, ka kaķi ies tur, kur viņus baro, un tur būs lielāka kolonija. Bet ja tie kaķi tiek arī sterilizēti - kur ir problēma? Viņi vismaz ir paēduši.
02.11.2018 14:59 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
kas šos izmestos baro, ir bezatbildīgi,

Jā, kāda bezatbildība barot ielas kaķus, labāk lai nosprāgst badā!
Grieķiju te vēl piepinuši, jūs paskatieties cik Grieķijā ziemā ir grādu un cik šeit!
Pilnīgi nikna paliku no šiem debīlajiem komentāriem! (e)
02.11.2018 14:37 |
 
Reitings 1093
Reģ: 17.05.2013
Un tiem, kuri savus kaķus laiž pastaigās - nebūtu problēmu, ja uzliktu siksniņu un čipētu. Bet daudzi par nejēdz izkastrēt, kur nu par čipu var runāt..

Mums kaķis agrāk staigāja apkārt, cik daudz vien viņam tīk - un viņam patika gan mājās, gan ārā. Mājas kaķis, kuram ļooti patika ārā. Un siksniņa viņai bija īsu laiku un čipēts nebija. Kur Tev un vispār kādam ir problēma, ja kopts mājas kaķis staigā apkārt BEZ siksnas un čipa?? Tādēļ kādam viņu ir jāsavā? Un tādēļ saimnieki ir bezatbildīgi, ka neuzliek siksnu un čipu??
02.11.2018 14:31 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es šos dzīvniekus ļooooti labi pazīstu.

Kurus dzīvniekus? Kaķus, vai kretīnus, kuri kaķus izmet?:-D
Ja kaķus, tad diez vai pazīsti viņus sevišķi labi, citādi nerakstītu visādas muļķības:-)
02.11.2018 14:07 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Nesen lasīju, ka ir tāda sala (liekas kaut kur pie Grieķijas), kur dzīvo tikai kaķi un ir speciāli apmācīti cilvēki, kas tur viņus baro un to salu kopj. Varbūt mums arī tādu salu kādā ezerā ierīkot :-D:-D:-D
02.11.2018 14:00 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Nē, draudziņ, kaķu kolonija zin, kur dos ēst, un tad visi kopā tur dzīvo un gaida. Tādēļ uzskatu, ka tie kas izmet kaķus un kas šos izmestos baro, ir bezatbildīgi, tikai izmetēji ir arī kretīni. Es šos dzīvniekus ļooooti labi pazīstu.
02.11.2018 13:53 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
kaķu tantes vispār sataisa kaķu kolonijas, kur viņi masveidā vairojas.

Kaķu kolonijas sataisa tie, kuri izmet kaķus uz ielas un tie, kuri laiž uz ielas savus nesterilizētos runčus. Tavuprāt, humāni ir ļaut ielas kaķiem nosprāgt badā? Pateicoties mūsu ielas kaķu tantēm, klaiņojošie kaķi ir saņēmuši bezmaksas sterilizāciju un tagad ir paēduši, daļa ir atraduši jaunas mājas.
02.11.2018 13:38 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Tā saucamās kaķu tantes vispār sataisa kaķu kolonijas, kur viņi masveidā vairojas. Un tā riņķa dancis turpinās, kaķu tantes baro, patversme savāc un pilns nets ar kaķiem kas meklē mājas. Bet to, ka kaķis šo kaķu tantes barotavu arī uzskata par savām mājām, tas neskaitās, lēdija ir varone, karmu attīrījusi.
02.11.2018 13:33 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Mauwi un Tu laikam neizlasīji manu viedokli, bet tikai to ko gribi izlasīt. Vēlreiz atkārtošos, ka esmu saskārusies ar situācijām, kad cilvēki pārspīlē un uzpūš ziloni, savācot kāda mīluli, lai varētu citu priekšā padižoties, cik ļoti rūpējas par dzīvnieciņiem.
02.11.2018 13:21 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Jums tiešām bieži nākas redzēt tādus postu FB, kur tīru, kārtīgu, nenoplukušu kaķi kāds ar varu ved uz patversi?
Es labi ja vienu tādu postu dzīvē esmu redzējusi. Pārsvarā visi posti ar bomžkaķiem, kurus patversmē atkopj vai vismaz sterilizē un laiž atpakaļ dzīvē, jo viņi ir mežoņi.
Un, godīgi sakot, labi, ka arī koptos kaķus kāds aizved uz patversmi, jo tur tos vismaz sterilizē. Ideāli arī, ja meklē mājas.. jo kāpēc gan nē? labāk tiešām uz ielas ar to ēdienu ko atnes viena tante reizi dienā?
Un tiem, kuri savus kaķus laiž pastaigās - nebūtu problēmu, ja uzliktu siksniņu un čipētu. Bet daudzi par nejēdz izkastrēt, kur nu par čipu var runāt..
02.11.2018 13:16 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Tev šķiet, ka maz tādu gadījumu esmu redzējusi? Divus pati esmu nogādājusi patversmē, jo tā saucamie "saimnieki" nerūpējas par savu kaķi.

Nu tas vispār ir kaut kas cits...noplucis, izbadējies dzīvnieks, tas ir bēdīgi.
Bet nu nav visi uz ielas esošie kaķi tādi...tik pat bieži gadās, ka koptu smuku kaķi kurš tiko vēl mājās mielojās ar pusdienām, kāds labdaris paķer un stiepj uz patversmi vai taisa postus fb.
Un arī ielas kaķi bieži vien ir ļoti labi paēduši, jo ir kaķu tantes kas regulāri viņus baro un dažiem labiem vēl mājiņas iekārto utt.
Man sētā arī ir vietējie kaķi, kuri ir pabaroti katru dienu un pēc noplukušiem bomžiem neizskatās.
02.11.2018 12:53 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Var redzēt, ka te ir divas pretējas nostājas. Viena ka ir normāli ka kaķis staigā pa āru, bez čipa, netīrs ar tārpiem un dabū visādus vīrusus, ko tālāk pārnēsā un ražo bērnus.
Otra ka kaķim jābūt normālā stāvoklī, attārpotam ar čipu un siksniņu.
Galvenā problēmas ir ka cilvēki savu kaķi nevakcinē un nečipē. Jo ja tam kaķim būtu čips vai vismaz siksniņa tad tie cilvēki, kas to kaķus ķer un nogādā pie vet zinātu ka vajag atlaist atpakaļ kur paņēma vai varētu sameklēt saimnieku.
Andrita un izskatās ka neesi iepazinusies ar patieso ielas kaķu situāciju. Ir kolonijas kur visi kaķi ir slimi, vārgi, ar kaķu vīrusiem.
Mājas kaķis tāpēc ir mājas kaķis, jo tas ir jātur telpās. Jā viņš var izdzīvot bet viņš tam nav radīts.
02.11.2018 12:52 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
+++ delusion
Ja "mājas" kaķi pēc skata nevar atšķirt no bomzīša, tad par viņu pienācīgi nerūpējas. Staigā nekastrēti, slimi, blusaini, ar acu infekcijām, bez siksniņas - izrādās, šādi "saimnieki" izrāda savas milzu rūpes un cieņu pret kaķa brīvību. Tādiem cilvēkiem vajadzētu likt administratīvos sodus!
02.11.2018 12:50 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Piekrītu delusion. Tieši nekoptos ielas kaķus parasti arī aizved uz patversmi. Nekāda pasakainā dzīve uz ielas dzīvniekiem nav, īpaši aukstajā laikā.
Gana daudz dzirdētas arī par gadījumiem, kad kaķi, kuri "netiek turēti ieslēgti" un "tiek laisti pastaigāties" lien svešos īpašumos (saprotu, ka kaķiem vienalga, bet cilvēkiem nav), piečurā, bojā īpašumu. Dzīvnieka īpašniekam ir pienākums nodrošināt to, ka viņa dzīvnieks netraucē citiem. Un ja kaķis tiek laists ārā, tad vajadzētu padomāt ar čipēšanu. Tad gadījumā, ja kaķis nonāktu patversmē, tas pietiekami ātri nonāktu atpakaļ mājās.
02.11.2018 12:47 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
andrita, kaķis ir aprūpēts tad, kad ir sterilizēts, vakcinēts, pabarots un ar siksniņu. Jā, tad var laist ārā. Pretējā gadījumā tas kaķis daudz neatšķiras no klaiņojošajiem.
02.11.2018 12:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits