Rīga

 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Pēdējā gadu laikā nākas novērot, ka Rīga ir kļuvusi ļoti nekopta un nesmuka. Daudz pamestu māju, grausti, neglīti pagalmi, netīrība. It īpaši varu izcelt centru, kur pat slikta dūša var piemesties. Manuprāt, agrāk tā nebija, Rīga bija daudz simpātiskāka. Pati esmu augusi Rīgā un paliek skumji to visu redzot, tāpēc jau 2 gadus dzīvoju citā pilsēta un pārvākties atpakaļ neplānoju. Kāds ir jūsu viedoklis?
31.10.2018 13:51 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tādas mulkības :-D
Rīga ar katru gadu paliek ar vien skaistāka + pilsētniekiem, kuriem nav lauku var atrast vietu tepat pilsētā, kur atpūsties.
Savā rajonā esmu jau apmēram 15 gadus un ir kluvis daudz sakoptāks, uztaisīti forši parki, bērnu kompleksi.
Ok - celi joprojām ir pabaisi. Bet teikt, ka agrāk bij skaistāk, nu tiešām jājautā kas tās par mulkībām.
Vienīgā pilsēta, kuru es atceros kā superkoptu ir Vīne.
Tallina ir skaista pilsēta, bet ne skaistāka un koptāka par Rīgu. Vecpilsēta salīdzinājumā ar mūsu Vecrīgu, pīpē nervozi malinā :-D
01.11.2018 11:38 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Te nu tu kļūdies. Pašiem mājas īpašniekiem ir jāvienojas par mājas renovāciju un ja nespēj vienoties, tad nekas arī netiks darīts.

Protams, tā būtu jābūt. Bet tā reti kad ir. Jādzīvo ir realitātē, nevis fantāzijās, cik labi būtu ja būtu. Cilvēkiem ir sava dzīve un savs ritms, nevis laiks runāt ar visiem kaimiņiem par nākotnes plāniem attiecībā uz māju. Priekš tam ir vesels bars darbinieku, kas sēž un strādā, lai viss notiktu. Un ja kaut ko runā ar cilvēkiem, bet nekas nenotiek, tas slikti runā, vai slikti strādā (atstrādā ķeksim).
Lielākā problēma ar renovācijām ir tā, ka iedzīvotāji paši nevar savā starpā vienoties un daudzi nepiekrīt renovācijai.

Ja cilvēks noticēs, ka nebūs jāmaksā vairāk (vēlams mazāk), tad viss notiktu. Akmens atkal apsaimniekotāju dārziņā. Nemāk pierādīt un tik daudz šmuces ir, ka arī nepierādīt.
Šis nav vienīgais apsaimniekotājs Rīgā. Mājas īpašniekiem vienojoties ir iespējams mainīt apsaimniekotāju vai arī apsaimniekot māju pašiem, ja patreizējais apsaimniekotājs neapmierina.

Tev šķiet normāli, ka pašvaldības uzņēmums ir tas, no kura būtu jāmūk? Atlaist visu vadību un visus padomju darbiniekus no tā midzeņa. Nav normāli, ka risinājums sliktā apsaimniekošanā no pašvaldības uzņēmumam, ir mainīt apsaimniekotāju.
01.11.2018 11:39 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Tallina ir skaista pilsēta, bet ne skaistāka un koptāka par Rīgu. Vecpilsēta salīdzinājumā ar mūsu Vecrīgu, pīpē nervozi malinā

Tu ņirgājies, vai vienkārši neesi bijusi Tallinā?(t) Tallinas vecpilsēta ir manāmi lielāka un koptāka, kā arī ir saglabājies praktiski viss aizsargvalnis ar torņiem, vēsturiskā apbūve kopumā labāk saglabāta.
Var jau slavēt savu pilsētu, bet kaut kādai objektivitātei arī jābūt. Ne jau Rīgas vecpilsētu un tirdziņu katru gadu iesaka tūristiem kā vienu no vislabākajiem Eiropā.
01.11.2018 11:53 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Bieži pļāpāju ar mūsu sētnieku. Viņš regulāri sūdzas, ka tikko kaudzē sagrābtās lapas vējš atkal pa visu zalienu izraustījis. Itkā jau nebūtu slikti sagrābt zem kokiem, bet vai nu tiešām līdz pirmajiem sniegiem pēc katra lielāka vēja grābt no jauna?

No ekoloģijas un vides viedokļa pareizāk būtu vispār neko negrābt. Lapas sapūs, sadalīsies un zālienam būs komposta mēslojums. Labs zāliens ir jāmēslo, ko parasti pilsētās neviens nedara. Ja dara tad ar minerālmēsliem. Tad kāpēc augsnei atņemt dabisko mēslojumu ? Protams vizuāli izskatīsies nesmuki, vēlā rudenī un agrā pavasarī. Bet tas tikai līdz jaunās zāles izdīgšanai, tad viss nesmukums pazudīs.
Ir vietas kur lapas nekad netiek savāktas un nav ne vainas, zāliens ir biezāks un bagātāks.
Bet līdz ekoloģiskai domāšanai un saimniekošanai pilsētu domēm vēl ļoti tālu. Vajag noslogot cilvēkus, izmantot plastmasas maisus un vest kaut kur izgāzt.
01.11.2018 11:54 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
RedJasper, redzu, ka nekad neesi saskāries ar reālo situāciju, bet tikai kaut ko runā runāšanas pēc. Ļoti labi zinu situāciju, jo nesen esmu gājusi cauri visai renovācijas padarīšanai.
Cilvēkiem ir sava dzīve un savs ritms, nevis laiks runāt ar visiem kaimiņiem par nākotnes plāniem attiecībā uz māju
Tieši tāpēc arī nekas nenotiek, jo visi tik aizņemti, tik aizņemti. Tad, kad cilvēki sapratīs, ka viņiem vajag nevis kādam citam, tad arī notiks. Kā tu to iedomājies, ka tagad pašvaldības darbinieki staigās pa dzīvokļiem un stāstīs katram mājas iedzīvotājam - cik labi ir renovēt māju? Paši iedzīvotāji gadiem nevar atvilkties uz mājas sapulci, gadiem nevar atbildēt uz e-pastiem, gadiem ignorē jebkuru mēģinājumu runāt par renovāciju - mums nevajag. Nu ja, nevajag, tad nevajag. Lai māju sāktu renovēt, pagāja vismaz 4 gadi, lai vispār notiktu kaut kāda virzība, jo visu laiku daļa iedzīvotāju bija pret un daļa vnk nelikās ne zinis.
Akmens atkal apsaimniekotāju dārziņā. Nemāk pierādīt un tik daudz šmuces ir, ka arī nepierādīt.
Vai apsaimniekotājam ir jāskraida pakaļ katram mājas iedzīvotājam? Apsaimniekotājs rīko kopējās sapulces, uz kurām iedzīvotāji pat nepapūlas atvilkt savas pakaļas.
Nav normāli, ka risinājums sliktā apsaimniekošanā no pašvaldības uzņēmumam, ir mainīt apsaimniekotāju.
Nav normāli, bet arī šis ir veids kā cīnīties - jo vairāk maina apsaimniekotāju, jo apsaimniekotājam mazāka peļņa.
01.11.2018 11:58 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es nenirgājos un Tallinā bijusi esmu. Skaista pilsēta, bet Rīgas vecpilsēta man patīk labāk un to nesaku es viena.
01.11.2018 12:01 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tallinas vecpilsēta ir manāmi lielāka un koptāka, kā arī ir saglabājies praktiski viss aizsargvalnis ar torņiem, vēsturiskā apbūve kopumā labāk saglabāta.
Nevis labāk saglabāta, bet ir paveicies, ka kara laikā nav nopostīta. Bet kopumā ņemot nekas īpaši skaistāks un sakoptāks man tur nelikās.
01.11.2018 12:03 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
ir paveicies, ka kara laikā nav nopostīta.

Nenopostīto arī ir jāuztur;-) Katram savs, bet man Rīgas vecpilsēta nešķiet nekas īpašs, ja salīdzina ar Tallinu. Laikam neesmu tik liela patriote, lai neredzētu trūkumus.
01.11.2018 12:10 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pr
otams vizuāli izskatīsies nesmuki, vēlā rudenī un agrā pavasarī
.
Pie mūsu laika apstākļiem tas ir 1/2 gads. Man negribās ,lai man pie mājas 1/2 gadu lapas pūst.
01.11.2018 12:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Pūstošas lapas uz ietves/brauktuves = slidens = traumas/avārijas.
01.11.2018 12:19 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Renovācija ir liela finansiālā atbildība, pirmkārt kaut ko vērienīgu pasāktu vajag 51 % īpašnieku piekrišanu.
Liela daļa no tiem ir pensionāri un veci cilvēki, kuri knapi tiek galā ar maksājumiem. Viņi baidās ka līdz ar visām renovācijām būs vēl vairāk jāmaksā un galu galā viņu mūžam pietiks kā ir.
Ir īpašnieki kuri ir parādos, tiem vispār neinteresē neko ieguldīt. Un vēl tie kuri plāno pārdot un aizvākties. + vēl pasīvie kuri nav pret renovāciju, tikai gaida kad kāds viņu vietā visu izdarīs. Tā arī savācas vairāk kā puse. Un pārējie neko nepasāks bez vairākuma.
01.11.2018 12:23 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
RedJasper - teoretizet jau var daudz un dikti. Tas, ko lielākā daļa cilvēku nesaprot, ka viss - gan asfaltēšana, gan remontdarbi, fasāžu atjaunošana utml.maksā naudu. Un šo naudu apsaimniekotājs no zila gaisa ne izraus, un viņa ir kaut kur jādabū. Tur arī rodas problēmas, it īpaši lielajās mājās. Tiklīdz cilvēki saprot, ka par to būs jāmaksā, tā uzreiz vairs nav vajadzīga ne renovācija, ne citi darbi. Pensionāri labprātāk tīsies četrās segās nekā piekritīs maksāt papildus esošajiem rēķiniem vēl klāt renovācijas maksu vai veikt uzkrājumu remontdarbiem (es arī viņus nevainoju, jo pensijas mazas un tā jau grūti droši vien izdzīvot). Nemaz nerunājot par to mikrorajonu kontingentu, kuram vispār pie kājas. Un tu vari skaidrot vai neskaidrot renovācijas plusus, tiklīdz tu pateiksi, ka par to papildus tiks pielikts pie rēķina, lielākajai daļai paliks vienalga. Vienoties par kaut ko ir grūti, un visgrūtāk to ir izdarīt lielajās daudzstāvenēs, tāpēc mikrorajoni izskatās tā kā viņi izskatās.
01.11.2018 12:27 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Jaestades, protams, formāli ir kā raksti, taču, kā redzams, sistēma dzīvē nedarbojas. Manuprāt, tas norāda, ka tā ir jāmaina.
Jā, formāli, ir īpašnieks, taču, ko tas nozīmē daudzdzīvokļu mājā, labi redzu pati - lielākās problēmas parasti ir augšstāva un pirmā stāva īpašniekiem, bet viņi parasti ir mazākumā un var iet uz sanāksmēm zili palikdami un balsot par savām interesēm. Turklāt, kad pirms pāris(?) gadiem bija avārijas situācija kaut kādā ēkā Pārdaugavā, izrādījās, ka lielākā daļa ir pašvaldības dzīvokļu, taču pat tad tika pārmests, ka iedzīvotāji vainīgi.
Turklāt, kā nespeciālists var novērtēt mājas kopējo stāvokli, saprast, kas nepieciešams pēc būtības nevis fasādes? Un vēl - balsot var īpašnieks, tad padomājiet, cik dzīvokļos dzīvo īrnieki, cik - īpašnieki vispār ārzemēs...
*
Kāpēc apsaimniekotājs tiek saukts par "apsaimniekotāju", ja iestāde tikai iekasē naudu un novērš ārkārtas situācijas (un arī, kā Mežciemā bija ar brūkošo jumtu, tikai darba laikā :@ )? Man būtu saprotams, ja īpašnieks atbild par to, kas notiek dzīvoklī, bet apsaimniekotājs - kopīpašumā, par to arī saņemot samaksu.
01.11.2018 12:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu bet ne jau visiem tā renovācija ir vajadzīga . Man ir īpašums klusajā centrā, māju renovēja ,faktiski gada laikā, palicis pēdējais etaps jumts , bet par remontdarbiem man nāk ,faktiski otrs rēķins , nepilni 100 eiro bonusā, katru mēnesi 5 gadu garumā. Es pati uz ko šādu neparakstītos. Kamēr tas viss nesāks maksāt adekvātas summas , cilvēki arī negribēs iesaistīties.
01.11.2018 12:31 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Reāls piemērs - man radiniecei tūlīt renovēs māju. Tur gan tiks iekļauta ne tikai mājas smuka nolīmēšana ar siltinājumu, bet tiešām tiks atrenovēts viss, ko vien var atrenovēt, ieskaitot lodžiju stiklošanas un, kam nepieciešams, logu nomaiņas. Renovācijas maksā 60 eur mēnesī, ar visu to, ka daļu sedz pašvaldība vai alum, īsti nesapratu. Pārējo summu māja ņem kredītā uz padsmit gadiem. Protams, apkures rēķini būs uz pusi mazāki, ka kaut kas jau izlīdzināsies, bet tomēr. Un tagad pasakat man, lielie kritizētāji, cik no jums var likt roku uz sirds, ka mierīgi tagad piekristu rēķinā iekļaut sadaļu 60 eur vērtībā, kuri būs jāmaksā padsmit gadus? Cik kritizētājiem ir tik nodrošināti vecvecāki, kuri var tā mierigi ar savu pensiju atļauties +60 eur esošajam rēķinam? Nu lab, mans piemērs ir samērā maza māja, un pieļauju, ka Pļavnieku daudzstāvenēs summa uz dzīvokli būtu mazāka, bet tomēr.
01.11.2018 12:33 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mūsu mājai piebesīja apsaimniekotājs , kurš māju noveda līdz tādiem parādiem , kad pat miskasti neveda ārā, nodibinājām biedrību un izvēlējāmies jaunu apsaimniekotāju , kurš reizi ceturksnī atskaitās par padarīto/izlietoyo naudu un uzkrājuma fonda bilanci.
P.s( tas ir cits īpašums , nevis tas par kuru minēju pirms tam )
01.11.2018 12:35 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
RedJasper, redzu, ka nekad neesi saskāries ar reālo situāciju, bet tikai kaut ko runā runāšanas pēc.

Kādas vēl runāšanas pēc? Es minu faktu, kā dzīvē notiek. Cilvēki masās tādi ir un tam ir daudz un dažādi iemesli. Bet Tu pasaki, ka cilvēks pats ir vainīgs un nekas netiek un attiecīgi ar tādu filozofiju arī netiks darīts. Mēs nevaram izmainīt visu cilvēku domāšanu, bet pašvaldība var panākt, ka namu apsaimniekotāji ir aktīvāki un profesionālāki. Uz ko es arī norādu iepriekš.
Ne jau tikai iedzīvotājiem vajag savu māju ar jaunu fasādi, bet arī pašvaldībai. Jauna fasāde - smukāka pilsēta.
01.11.2018 12:58 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
cik no jums var likt roku uz sirds, ka mierīgi tagad piekristu rēķinā iekļaut sadaļu 60 eur vērtībā, kuri būs jāmaksā padsmit gadus?]
Pirmo reizi dzirdu par tādu summu. Visiem paziņām, kam renovētās mājas, ir max 20 eur klāt pie rēķina, bet nāk nost gandrīz puse apkures salīdzinot ar nerenovētajām mājām (šis gan atkarīgs cik pats notērē, jo radiatori ir regulējami).
Turklāt, kā nespeciālists var novērtēt mājas kopējo stāvokli, saprast, kas nepieciešams pēc būtības nevis fasādes?
Par kādiem nespeciālistiem tu runā? Kad cilvēki ir gatavi māju renovēt, tad nāk sarunāti speciālisti kopā ar pašvaldības speciem un apsaimniekotāju un visu sīki un smalki novērtē, jo savādāk nemaz nav iespējams uzrakstīt projektu mājas renovācijai.
01.11.2018 13:03 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Jaestades, es jau minēju, ka tas ir konkrēts gadījums ar māju, kurā ir maz dzīvokļu, pēc manas saprašanas, ja izmaksas daļa uz vairāk dzīvokļiem tomēr kopumā varētu būt katram dzīvoklim jāmaksā mazāk, jo nu vienas kāpņu telpas 3-stāvenei un vienas kāpņutelpas 16-stāvenei, piemēram, jumta platība, kas jārenovē, stipri droši vien neatšķirsies. Tāpat arī lielākajā daļā gadījumu, ko esmu dzirdējusi, ar renovāciju saprot tikai pa lielam siltināšanu, lifta remontu un labākajā gadījumā jumta remonts. Tajā konkrētajā gadījumā tiks atrenovēts viss, ko vien var atrenovēt- stāvvadi, pagrabi, visas iespējamās trubas, tiks visā mājā uzstādīti regulējamie radiatori ar skaitītāju, kur reāli par apkuri būs jāmaksā pēc patērētā nevis km2, lodžiju atjaunošanas, mainīts jumts utml. Līdz ar to, protams, ka 20 eiro vairs nevar iekļauties.
01.11.2018 13:17 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tajā konkrētajā gadījumā tiks atrenovēts viss, ko vien var atrenovēt- stāvvadi, pagrabi, visas iespējamās trubas, tiks visā mājā uzstādīti regulējamie radiatori ar skaitītāju, kur reāli par apkuri būs jāmaksā pēc patērētā nevis km2, lodžiju atjaunošanas, mainīts jumts utml. Līdz ar to, protams, ka 20 eiro vairs nevar iekļauties.
Nu nezinu, ja maza māja, tad arī mazākas izmaksas. Un radiatorus maina tikai tiem, kam pašiem jau nav jaunie un tāpat ir ar logiem. Protams, ja vispār nekas nav manīts, tad sanāk dārgāk. Varbūt tur kredīta atmaksas termiņš ir mazāks?
Visu tavu minēto maina jebkurai mājai, kas tiek renovēta Altum projekta ietvaros, jo tās ir obligātās prasības, lai vispār to projekta naudu dabūtu. Tur jau ir tā fiška - lai samazinātu apkures izmaksas un māja kļūtu daudz energoefektīvāka.
01.11.2018 13:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits