Manos laikos tā nebija

 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Čau!
Kas būtu tas, uz ko jūs varētu attiecināt šo teicienu, ka ''manos laikos (bērnībā, jaunības gados) tā jau gan nebija''? :-D
22.10.2018 23:34 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Par lellēm un multenēm nepiekrītu, es bērnībā skatījos Bruņurupučus Nindzjas un Tomu un Džeriju, maniem vecvecākiem arī likās, ka tas ir pilnīgs vājprāts, šausmīgas multenes, ka labāk jāskatās krievu multene par lapsiņu uz tautas pasakas bāzes, par kukulīti un ko tur vēl. Katram laikam savi varoņi.
30.10.2018 09:18 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Manos laikos man nebija dārgas lelles, mantas. Spēlējos ar paštaisītam papīra lellēm un vienu bārbiju uz 3 bērniem. Tagad skatos ka vecāki grabina pēdējo naudu lai nopirktu lego pa 80 eiro, jo bērns grib. Manuprāt agrāk vecāki mācēja vairāk pateikt nē saviem bērniem. Katra paaudze izaugs citādāka un vecākajiem cilvēkiem nepieņemama, bet lai gan esmu 90os gados dzimusi , bērni kas tagad aug liekas izlutināti un strādāt negriboši. Agrāk tomēr likās normāli ka bērns vasarā piestrādā uz lauka un nopelna sev kaut ko skolai, tagad visi brauc uz nometnēm utt.
30.10.2018 10:01 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ja pasaule stāvētu uz vietas un neattīstītos, tad tā vienkārši sabruktu (nomirtu, degradētos utt.). Cilvēkiem ir jāattīstās un jāmainās. Un viss ir pilnīgi normāli. Mēs varam šausmināties un teikt "manā laikā tā nebija", bet ir jāsaprot, ka nekas nestāv uz vietas un notiek nepārtraukta mainība un attīstība. Un ir jāspēj attīstīties līdzi pārejai pasaulei nevis jāsēž pie daudzdzīvokļu mājas uz soliņa un jāšausminās. Man patīk mūsdienu bērni un jaunieši - viņi ir daudz brīvāki, daudz atvērtāki, daudz pašpārliecinātāki par iepriekšējām paaudzēm, it sevišķi tiem, kas auga vēl padomju laikā. Un man patīk tie seniori (60+), kas spēj iet līdzi laikam un apgūt jaunās tehnoloģijas, izmantot jaunās iespējas utt. Bet man riebjas un pārsteidz tie, kam knapi pāri 30 un kas neprot pat elementāras lietas, kas nepieciešamas darbam (kaut vai Wordā iesniegumu uzrakstīt) un burkšķ, ka manā laikā taču tā nebija. :-D
30.10.2018 10:17 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Protams ir jāiet laikam līdzi, bet var jau to darīt bez galējībām, kā bērnu pārmērīga apdāvināšana ar mantu kalniem, ar nespēju pateikt nē, ar necieņu pret citiem un egoisma kultivēšanu. Var tak augt normāla sabiedrība, kas seko laikam līdzi, bet ar normālām audzināšanas metodēm, kas ietver cilvēciskās pamatvērtības.
30.10.2018 10:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Pastāvēs ,kas mainīsies (c) Rainis
Bet man riebjas un pārsteidz tie, kam knapi pāri 30 un kas neprot pat elementāras lietas, kas nepieciešamas darbam (kaut vai Wordā iesniegumu uzrakstīt) un burkšķ, ka manā laikā taču tā nebija. 

Baigi jocīgi , man šķiet , ka tieši šī paaudze ir ar tij elementārām lietām uz TU .
Par tām mantām , nu ļoti atkarīgs no ģimenes, man bija daudz mantu un liela daļa no tām pat nebija lv pieejamas. 91. Gads , man uzdāvināja tante no ārzemēm , plastmas leļļu trauku komplektu ar uzlīmētām vīnodziņām (l) lego un dators bija vēl pirms skolā sāku iet ~92-93 gads.
30.10.2018 10:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bet ar normālām audzināšanas metodēm, kas ietver cilvēciskās pamatvērtības.

Problēma rodas tad , kad kas vienam norma , otram ārprāts ;)
30.10.2018 10:31 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
bet var jau to darīt bez galējībām, kā bērnu pārmērīga apdāvināšana ar mantu kalniem, ar nespēju pateikt nē,
Bet neviens taču nav aizliedzis bērnus tā audzināt. Kurš tad viņus audzina? Paši pieaugušie (tai skaitā daļa no šeit esošajiem komentētājiem). Bet ko tur daudz, bērni taču mācās no pieaugušajiem, no saviem vecākiem, un ja vecāki paši kultivē, ka jaunākais Bembis ir kruts un ja tev tāda nav, tad tu neesi nekas, tad ko var gribēt no bērniem. Pilna pasaule ar indivīdiem, kas pērk lietas, ko patiesībā nemaz nevar atļauties, bet pērk, jo savādāk ja tev nav jaunākais iphons, tad tu neesi nekam derīgs.
30.10.2018 10:34 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Baigi jocīgi , man šķiet , ka tieši šī paaudze ir ar tij elementārām lietām uz TU
Lielākā daļa jā, bet ir arī daļa, kam ar šo ir reālas problēmas.
30.10.2018 10:39 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Jaestades, protams, to mūsdienu bērniem veicina tie, kuru bērnības laikos tā nebija. Es pat nezinu, no kurienes tas trends viņiem radies. Vai no tā, ka daļa tomēr dzīvoja nabadzībā, un, saviem bērniem to nenovēlot, pārapdāvina tos, lai tikai viņi nesajustos nabadzīgāki par kaimiņa bērnu? Vai tās ir zemā intelekta sekas, kur pieaugušo vērtība izriet no mērīšanās, kas kuram lielāks, tai skaitā uz bērnu rēķina. Vai tās ir sekas mūsdienu steigai, kad cilvēki ir tik steidzīgi, ka nepaliek pilnvērtīgs laiks ģimenei, un izvēlas vieglāko ceļu, kur bērnam viss ir ļauts, ka tik liek mieru, un paši aizbildinās, ka bērnu nedrīkst iegrožot? Gan jau ka no visa pa druskai un vēl šis tas.
30.10.2018 10:42 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Problēma rodas tad , kad kas vienam norma , otram ārprāts

Es biju domājis pamatvērtības - pieklājība, cieņa pret apkārtējiem un citas pamata normas, kuras neviens saprātīgs cilvēks nav atcēlis. Protams ir vecāki, kam pašiem vēl tālu līdz tam. Un pieļauju viņu bērniem būs vēl tālāk :-D Un sliktākā ziņa, viņi vairojas :-/
30.10.2018 10:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kopš kura laika pirkt mantas SAVAM bērnam ir noziegums? Man pat pašai bieźi ir interesanti padarboties ar meitas mantām , lego pilis , leļļu mājas ...(l)
30.10.2018 10:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man patīk mūsdienu bērni un jaunieši - viņi ir daudz brīvāki, daudz atvērtāki, daudz pašpārliecinātāki par iepriekšējām paaudzēm
Šis sakrīt ar maniem novērojumiem, tā pat kā Kapteines komentārs par multenēm. Tās, kuras es esmu redzējusi ir pat ļoti sakarīgas (jāpiebilst, ka esmu cilvēks, kurš nekad nav bijis Toma un Džerija fans).
30.10.2018 11:00 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Kopš kura laika pirkt mantas SAVAM bērnam ir noziegums?

Kas attiecas uz mantām, es runāju par tām pārmērībām, kas bieži novērotas.
Es piekrītu, ka nav forši, ka ģimenē starp vairākiem bērniem ir tikai pāris mantas, ir jābūt vairāk, vienkārši tajos laikos tā bija un ne visiem bija kontakti ar ārzemēm. Bet ja godīgi, man kaut kā tas netraucēja tad. Mēs tikām galā un nesūdzējāmies. Varbūt pateicoties jebkādam trūkumam, kas toreiz bija, mēs vairāk sevi nodarbinājām ar lietām, ko nedara mūsdienu jaunatne. Piemēram, vai nav forši, ja jaunietis pistoli vai automātu sev uzmeistaro pats, ar ko mežā (krūmājos) spēlēt kariņus.
Summā skatoties, ir daudz lietas, ko gribētos, lai no tiem laikiem neizzūd (nebūtu jau izzudušas). Kuras apvienojot ar mūsdienu tehnoloģijām, iespējām un sapratni, varētu panākt daudz labvēlīgāku rezultātu mūsu nākotnes sabiedrībai. Daudz inteliģentāka, novatoriskāka sabiedrība.
Bet pagaidām mēs vidēji audzējam tikai patērētāju kultūru, kur daudziem bērni ir ūnikumi, jo vecākiem tā labpatīkas domāt.
30.10.2018 11:07 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Bet man riebjas un pārsteidz tie, kam knapi pāri 30 un kas neprot pat elementāras lietas, kas nepieciešamas darbam (kaut vai Wordā iesniegumu uzrakstīt) un burkšķ, ka manā laikā taču tā nebija

Esmu dzirdējusi nostāstus, ka tādi eksistējot, bet nekad neesmu sastapusi vaigā.:-D Kā tā paaudze var nemācēt:-D Pat viņu laikos jau bija datori.:-D
30.10.2018 14:42 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Esmu dzirdējusi nostāstus, ka tādi eksistējot, bet nekad neesmu sastapusi vaigā.

Kā leģendās Tev skan.....
Vienmēr būs gudri cilvēki, vidēji gudri, vidēji stulbi un vienkārši stulbi. Iemesli tam ir daudz un dažādi un nekad nebūs tā, ka visi ir pietiekami gudri, lai zinātu itkā pārējiem elementārās lietas. Ne jau tehnoloģijas rada gudru vai negudru cilvēku, bet vecāki, apkārtējā sabiedrība, gēni uttt. Dzelži ir tikai, kas palīdz un dod papildus iespējas.
30.10.2018 15:03 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Man tas vnk pārsteidz, šai paaudzei jau tā kā būtu jābūt uz tehnoloģijām uz "tu", es saprotu, cilvēki , kas tagad ir ap 60 varētu nebūt uz "tu" ar datoru un telefoniem, bet lielākā daļa jau ir, bet ne 30+ gadnieks.:-D Tas nešķiet norma. Tas 30+ gadnieks tomēr jau dzimis tehnoloģiju laikmetā, savādi, ka nepārvalda.:-D Bet nu es tādus neesmu sastapusi, tikai esmu dzirdējusi, ka eksistējot kaut kādos sabiedrības slāņos.:-D
30.10.2018 15:18 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Tas 30+ gadnieks tomēr jau dzimis tehnoloģiju laikmetā, savādi, ka nepārvalda.

Es gan neteiktu, ka tie, kam tagad 30+, ir dzimuši tehnoloģiju laikmetā. Pati esmu dzimusi agrajos 90ajos, tātad man ir zem 30, bet pirmais dators mājās parādījās 4.klasē, obligātā informātika - tikai 5.klasē. Mobilais telefons - vēl vēlāk. Tā ka nebrīnos, ka kāds lauku cilvēks vai tehnikumā mācījušais savos 30+ neprot ne ar Wordu, ne Exceli rīkoties.
30.10.2018 15:50 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Cik atceros, tad datori, kā plus mīnus regulāra elektronika daudzu mājās parādījās tikai ap 2000 gadu. Deviņdesmito gadu beigās tā bija ekstra retajam, kam budžets atļāva, bet lielākoties sastopama tikai datorklasēs.
30.10.2018 15:58 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Piemēram, ja ņemt par vidējo 2000.g., kad datori sāka parādīties arī mājās, tad tagadnes 30ngadnieks bija agrīns tīnis, kad datori kļuva par mainstrīmu, bez tam skolās no 90to beigām tiešām mācija informātiku, jo manam brālim jau bija informātika un viņš ir uz 35+.:-D. Un mobilie telefoni mainatrīmā ir vēl senāki 90'to sākums. Es skolā negāju un man jau bija telofons (ķieģelis) , vēl tagad atceros savu pirmo telefonu Eiricsson, tāds klucis , ar mazu ekrānu un ar antēnu, kāds 98/99 gads tas varēja būt.:-D Man šķiet , ka viņš man pat kaut kur ir saglabājies.:-D
30.10.2018 16:15 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ja godīgi, mani pārsteidz apgalvojums, ka 2000g.dators bija meinstrīmam un telefoni 90to sākumā arī. Man šīs ekstras parādījās apmēram piecus gadus pēc minētā gada un es neteiktu, ka maniem klasesbiedriem būtu bijusi cita situācija.
30.10.2018 16:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!