Kam naudu nežēlojat un uz ko ietaupāt?

 
Reitings 558
Reģ: 22.08.2012
Piemēram, nežēlojat naudu labiem restorāniem, vienmēr, ja ieturaties ārpus mājas, tad tikai labos restorānos, nevis Čillenē. Bet piemēram, žēl izdot daudz naudu par drēbēm.
Vai arī nekad nežēlosiet naudu labam ceļojumam, bet ietaupīsiet uz kosmētiku, nekad nepirksiet tonālo pa 40 eiro,ja var nipirkt pa 6 eiro Drogās.
16.10.2018 18:46 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
grūti pateikt. atvaļinājuma laikā iestājas brīvāka attieksme.
ikdienas ēšana -- labāk ņemt no mājām nekā iet kaut kādu bistro karbonādi grauzt. bet, ja iet ēst ārpus mājām, tad tiešām kaut ko interesantu.
16.10.2018 23:31 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Es taupu uz visu, izņemot ceļošanu. Varu paēst parastā bistro, varu pirkt Drogas kosmētiku, varu iepirkties lietoto apģērbu veikalos, jo man patiešām ir pilnīgi vienalga vai vēders ir pilns no ēšanas maķītī vai Vincentā, pilnīgi vienalga, ka manas uzacu ēnas maksā 2 nevis 222 eur, pilnīgi vienalga, ka soma nopirkta vietējā veikalā uz atlaidēm, nevis zelta kastē iepakota atnākusi pa pastu no veikala Milānā. Man dzīvē svarīgākās ir emocijas, kuras man spēj dot ceļošana, jaunu kultūru, valodu un cilvēku iepazīšana, jaunu vietu atklāšana. Beigu beigās pat ir sajūta, ka esmu nevis iztērējusi, bet tieši kļuvusi bagātāka.
16.10.2018 23:32 |
 
Reitings 9996
Reģ: 19.11.2014
Sekoju līdzi akcijām pārtikas veikalos. Tas jau vien daudz ko izsaka.
Tas attiecas arī uz higiēnas precēm, kosmētiku un smaržām.
Protams, ir preces, kuras pirkšu neatkarīgi no tā - ir vai nav akcija. Nu, piemēram, ja majonēzi, tad tikai Provansas.. bet ja tā majonēze kādreiz ir akcijā, tad uzreiz paķeru ilgākam laikam. Tas pats notiek arī ar Kārums sieriņiem u.c. produktiem kuriem neesmu atradusi lētākas alternatīvas.
Uz bērnu drēbēm arī taupu. Neatļaujos atstāt neiztīrītus traipus - līdz ar to nav jāpērk kvantumos jauni apğērba gabali. Tādas treniņbikses, zeķubikses, maikas un džemperus parasti pērku jaunus, bet lētajos veikalos (Primark, pepco u.c., kuru nosaukumus nemaz nezinu :-D). Ja kāds kaut ko grib atdot, tad labprāt pieņemu un skatos kas mums derīgs.
Virsdrēbes arī līdz šim biju pirkusi labu firmu, bet lietotas un uz 1/2 lētākus.
Sanāk, ka uz apaviem nosacīti netaupam. Protams, priekšroka tiek dota kvalitatīviem&lētākiem, bet, ja neatrod, tad nereti pērkam arī pa dārgo. Arī uz virsdrēbēm netaupam, pērkam to, kas patīk un kas šķiet labs, jo lielāki vairs neizaugsim.
Apakšveļu pērku Rosmē uz atlaidēm. Arī NewYorkerā u.c. salīdzinoši lētos veikalos. Par apakšbiksēm vienalga(pērku arī maximā parastās kokvilnas), galvenais, ka krūšturis labs.
Uz somiņām netaupu. Nav man daudz un nav arī Valentino, bet bieži vien zem 50 euro nemaz nav uz ko skatīties. Ja vien protams nav kāda super akcija, kuru saprotams nesmādētu. :-D
Arī ūdeni un elektrību netaupam. Bērni katru vakaru iet vannā. Mēs arī 2x dienā abi tecinam ūdeni.
Pa cik mums apkure vēl nav pieslēgta, tad slēdzu eļļas radiatoru.
Negribot, bet sanāk ietaupīt uz ēšanu ārpus mājas, jo tas vienkārši ar diviem bērniem ir baigais challenge un vieglāk ir ēst mājās. Tādā īstā restorānā 100 gadus nav būts, bet no bistro, kafūžiem un suši ēstuvēm retu reizi sanāk kaut ko paķert priekš mājām, kad galīgi negribas vai nav laika gatavot.
Vārdu sakot, es nekad nepirkšu lētāko sūdu, ja lietoju kaut ko labāku, bet to labāko pacentīšos nopirkt par zemāko cenu.
P.S. Notestēju Optima līnijas kviešu miltus. Pankūkas un keksiņus sanāk izcept, tāpēc diez vai nākotnē vairs pirkšu dārgākus. It kā 50 centu starpība sīkums, bet patīkami. :-D
16.10.2018 23:35 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Laikam jau lielāko daļu pirkumus apdomāju, ne tikai izdotās naudas dēļ, tāpēc par izšķērdīgu sevi neuzskatu. Tajā pašā laikā, ja kaut ko ļoti kārojas un varu to atļauties, tad naudu nežēloju, piem., tas var būt, koncerts, maltīte kādā konkrētā restorānā, bet atkal - tas ir šad tad. Varu iztērēt relatīvi daudz par somu vai kurpju pāri, bet tā kā to nedaru bieži, tad sirdsapziņas nejūtu. Kam ietaupu - aptuveni zinu cenas mājsaimniecības precēm, kādiem konkrētiem pārtikas produktiem, šeit pieminētajām bērnu drēbēm (bērnu apaviem es gan netaupu, bet tie, kuri man patīk, nav kosmosa cenās tā pat), ja atbilst manām prasībām (piem., pārtika ir tā, kas man patīk, bērnu apģērbs no patīkama materiāla), es tāda tipa preces pirkšu veikalos, kur cenas ir izdevīgākas. Kaut kā tā.
16.10.2018 23:56 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Vienīgais kam ir žēl naudas ir visādi neveselīgi našķi - šokolādītes, cepumi, konfektes, hamburgeri, būlciņas, manuprāt, ir naudas izšķiešana. Pusdienoju ārpus mājas katru dienu, cenšos ēst nedārgās ēstuvēs, bet tām noteikti jābūt veselīgām. Vakariņoju restorānos 4 - 5 reizes nedēļā. Darbadienās cenšoz īpaši netērēties, bet ne vienmēr sanāk. Nedēļas nogalē parasti kompānijā dodos uz kādu labu resorānu. Mājās gatavoju reti.
Kosmētiku pērku kvalitatīvu, naudu tai nežēloju. Pirms pirkšanas izpētu atsauksmes, sastāvu, izmēģinu testerus un iegādājos vienu produktu. Otru pērku tikai tad, kad kaut kas ir beidzies. Pēdējā laikā sanācis impulsu iespaidā sapirkt vairākus kopšanas sejas produktus un skaistumierīces, bet cenšos izvairīties no impulsīviem pirkumiem.
Drēbes, apavus, somas pērku rūpīgi pārdomājot. Noteikti izvēlos kvalitatīvus izstrādājumus un materiālus. Labāk viena lieta, bet tiešām laba, nevis desmit "lētuči". Uz atlaidēm pērku apdomīgi, izvērtējot cik reizes šo lietu varēšu uzvilkt un vai tā iekļausies manā garderobē. Atlaižu laikā pērku kašmira un vilnas džemperus, zīda blūzes, kedas, sporta apavus, džinsas un citas lietas ko skaidri zinu ka valkāšu.
Saimniecības un higēnas preces gandrīz vienmēr pērku uz atlaidēm. Parasti atrodu mani interesējošos produktus ar -50% atlaidi un tad veidoju nelielus krājumus. Par pilnu cenu pērku tikai ja tiešām steidzami vajag.
Plānoti ceļojumi gadā parasti ir divi vai trīs, tiem nauda netiek žēlota - laba viesnīca, skaista vieta, komforts. Vasarā noteikti vairākas nedēļas pludmale, ziemā nedēlu slēpošana un vēl kāda pilsēta. Mazākiem, impulsīviem ceļojumiem, uz 3 vai 4 dienām, cenšos tik daudz netērēt, viesnīca var tikt nomainīta pret dzīvokli.
17.10.2018 01:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nedaudz papildināšu savu komentāru...
---
Netaupu uz ēdienu, saviem apaviem, somām, virsdrēbēm, kopjošo un dekoratīvo kosmētiku - pērku maz, bet pārdomāti un kvalitatīvi.
---
Netaupu uz komunālajiem - gaismu slēdzu tik cik gribās un vajag, ūdeni tērēju cik gribās un vajag, apkuri slēdzu cik gribās.
---
Netaupu uz mājdzīvnieka barību, veselību, aksesuāriem u.tml. Ja ir lietas, kuras nepieciešamas - tās tiek nodrošinātas. Bez fanātisma.
---
Taupu uz skaistumkopšanas procedūrām - lielu daļu pati mājās izdaru, nevis eju uz saloniem.
---
Taupu uz mēbelēm - mājās izvēlos mēbeles no IKEA. Pārsvarā tas tā ir tāpēc, ka mājās ir mazi bērni, suns un dārgas mēbeles būtu ļoti žēl sabojāt...
---
Taupu uz ceļojumiem - to būtībā nav (klasiskā izpratnē). Ir visādi izbraukumi tuvāki un tālāki, bet tie ir ne gluži ceļojumi ar mērķi atpūsties un pavārtīties pludmalē. Drīzāk vnk kā vides maiņa, kāds apciemojums, darīšanas u.tml. Vīrs tik bieži ir komandējumos, ka ir iekrājušies visādi bonuspunkti viesnīcām, benzīnam, lidojumiem, ēdienam. Tos tad arī ik pa brīdim izmantojam ģimenes izbraucienos.
---
Taupu uz savu apģērbu - lai gan šad tad nopērku arī kaut ko jaunu no veikala, tomēr lielu daļu pērku lietotajos apģērbu veikalos. Tas gan nav gluži saistīts ar naudas taupīšanu - drīzāk patīk laika ietaupījums (nav jāvazājas pa milzīgu tirdzniecības centru (vai pat vairākiem), kur atkal ir n-tie veikaliņi, kaut kādas vienas, piem., blūzes meklējumos) un patīk pats process kā tāds - "pērļu medības".
---
Un, lai gan iepriekš izteicos, ka taupu uz bērnu apģērbu/apaviem, tomēr ne jau pilnībā viss tiek iepirkts lietots. Ja nevaru atrast labu, kvalitatīvu, bet lietotu un lētu - pērkam jaunu (arī, ja tas nozīmē - dārgu).
17.10.2018 01:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man noteikti var pieskaitiit taupiitaaju grupaa,bet tad ,kad celoju naudu peeksni vairs neskaitu:-DIipasi esot Riigaa ar saviem radiniem.Man patiik palutinaat saveejos.
Maajaas es loti piedomaaju,ko peerku-loti maz teereeju uz kosmeetiku,dreebes loti maz,arii apavi.Peerku visu loti maz,bet vienmeer skatos tomeer to kvalitaati.Loti patiik iepirkties tirdzinos,arii humpalu bodiitees,kur mekleju "peerles" gan sev,gan radiem.Tas ir mans mediteesanas moments!(l)
Eedu loti paardomaati!Censos eest tiesaam veseliigi,jo tas noteikti ietaupa naudu -nav jaiet pie aarstiem.Veseliiba turaas godam!
17.10.2018 04:40 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Nosacīti nežēloju naudu auto izmaksām - zinu, ka ir cilvēki, kas laicīgi neveic tehniskās apkopes un arī ja kas salpīst, brauc, kamēr var pabraukt, kaut ko paši uzķīlējot, es cenšos auto uzturēt daudz maz pienācīgi, jo zinu kā ir palikt centrā uz ceļa krustojuma vidū sastrēgumstundā un 2h gaidīt evakuātoru :-D:-|
17.10.2018 07:28 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Taupu naudu pārtikai, ēšanai ārpus mājas. Neesam gardēži, mums ēšana ir tāda funkcionāla padarīšana, lai būtu spēks iet un darīt pārējās lietas, kas ir daudz interesantākas. Netaupu ceļojumiem, hobijam un tuvu cilvēku iepriecināšanai.
17.10.2018 08:45 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es nepērku daudz nevajadzīgas kosmētikas. Uz savu apgērbu varu pažēlot naudu, bet bērnam nekad. Es, diemžēl LV second hand nēesmu atradusi labus apavu vai ziemas āra apgērbu, tāpēc tos vienmēr pērku jaunus.
Uz pārtiku ar nežēloju naudu.
Vairāk uz sevi tie ierobežojumi :-D
17.10.2018 08:45 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
1. Netaupu naudu uz ēdienu, nosacīti, es ekstras nepērku vai pērku samērā reti, bet es ikdienā pērku kvalitatīvus produktus, akcijas ir svarīgas bet tas nav primārais, priecājos ja labam produktam cena zemāk, bet galīgus lētučus neņemu jo akcija grandioza, man ir kaudze iecienītu produktu pie kuriem pieturos un viss.
2. Netaupu uz apģērbu, lai gan taupu gan, es skatos andelē un mēdzu iegādāties ļoti labus zīmolu apģērbus, kaut kā veiksmīgi, vienmēr viss bijis gandrīz kā jauns, turklāt cena kā parastai veikala drēbei. Tai skaitā bērnam apavus var iegādāties kā jaunus no augstāku brendu plauktiem, esmu pirkusi arī jaunus, bet neredzu vajadzību vairs, jo apavi izskatījās pēc sezonas kā jauni un tālāk tika pārdoti par krietni zemāku naudu, žēl.
3. Netaupu uz kafejnīcu bet neeju uz restorāniem, tas nav tas kas mani uzjundī, reti apmeklēju sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus, kvalitatīvu savām garšas kārpiņām ēdienu labāk pagatavoju pati.
4. Apavus nepirkšu lētučus, jo izdevīgāk pirkt labus un dārgākus JO tie kalpos ilgāk, rezultātā beigu galā izdevīgāk. Man ir pat augstpapēžu kurpes kas kalpo 6 gadus, aizvedu tikai uz profilaksi, bet tie ir ādas un pirkti dārgāki.
17.10.2018 09:27 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Andelē gan visu nepērku, bet sev tur esmu nomedījusi jaunus zīmolu apavus, acīmredzot sieviete nopirkusi neriktīgu izmēru, tas pats ar zīmolu kleitām Karen Millen, COS utml. veiksmīgi tikusi pie vairākām, cena veikalos ap un virs 100, bet es nomediju par 20 - 30 eiro.
Zaras, Mango utml. zīmolu drēbes gan pati nopērku, bet drēbju kalnus es nepērku, man nav veikali pa ceļam, līdz ar to nav emociju pirkumi, tikai svarīgākais.
Mēteļus,ziemas jakas ar pērku labas, jo tas pats kas par zābakiem, kalpo vairākus gadus, pat ir kašmira ar vilna piejaukumu mētelis kuram 8 gadi un novelkāšanas pazīmes niecīgas, fasons ar vēl aktuāls.
17.10.2018 09:31 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Es vēl mācos taupīt - pareizāk sakot, sabalansēt pirkumus un iztikt bez lietām, kuras man nevajag, bet kaut kā nopērkas.
- Noteikti ietaupījums ir pie bērnu drēbēm. Man ir divi puikas, no vecākā lielu daļu saglabāju jaunākajam. Ja pērku jaunu, tad gaidu akcijas mīļākajos interneta veikalos.
- Nepērku dārgu kosmētiku. Šobrīd cenšos izlietot visu, kas iekrājies, un pāriet pie sistēmas, ka mazāk ir vairāk. Labāk laiku pa laikam aiziet pie kosmetologa uz kādu foršu procedūru nekā piekrāt pilnu māju ar visādiem krēmiem un krēmiņiem.
- Cenšos iztikt bez liekas ķīmijas mājsaimniecībā. Varu izlietni iztīrīt ar sodu vai ieliet etiķi kā veļas mīkstinātāju. Gaisa atsvaidzinātāji man šķiet pārlieku ķīmiski. utt.
Gan jau vēl ir pozīcijas, kurās ietaupu, bet grūti pateikt uz sitiena. :D
Ja runā par jomām, kurām netaupu:
- Ja ir brīvdienu pusdienas ārpus mājas, tad ēdu to, ko gribas - netaupu. Ceļojumos arī saprāta robežās atļaujos vairāk nekā ikdienā.
- Apavi - tos pērku ilgtermiņam.
- Bērnu dzimšanas dienām un citiem svētkiem - ja bērnam svētki, tad viņš saņems to savu ilgi gaidīto Lego komplektu vai ballīti ar draugiem.
- Veselība - labāk visu pārbaudīt uzreiz, kaut par to jāsamaksā vairāk, nekā vilkt un ielaist vainu. Tāpat netaupu, ja vajag arī citus veselību veicinošus pasākumus - masāžas, fizioterapeits, brilles utt.
17.10.2018 09:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Neesmu tērētājas tips. Drēbes pērku reti, uz skaistumkopšanas saloniem neeju., izņemot frizieris, bet arī ne jau katru mēnesi.
Bērnam apģērbu pērku jaunu, jo lietotajos neko prātīgu neesmu manījusi. Kombinezons ir Lennes, pirku nedaudz lielāku, tāpēc skrien jau 3.sezonu un ipaši novalkāts neizskatās, un bērns nav no mierīgajiem, lien, kāpj, šļūc.
17.10.2018 10:32 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Celojumos vienmer taupu uz avio biletem. Biezi vien ieraugu letas biletes uz kadu Eiropas pilsetu un spontani saplanoju celojumu (sis ipasi strada uz tam vietam, kur neesmu bijusi), bet netaupu uz teriniem celojuma laika, viesnicam vai dzivokliem - pilsetas parasti mekleju kaut ko centralu, jo beigas sanaks maksat dubulta par taksi; kurortu vietas parasti mekleju kaut ko tuvak pie udens, ar kadu terasi varbut, skaistu skatu utt.
Ikdiena neesmu parak taupiga, jo daudz stradaju un esmu pelnijusi sevi palutinat. Vienigais, es salidzinosi maz tereju par partikas produktiem - majas un ikdiena edu loti vienkarsi. Restoriem gan netaupu.
Kosmetikas kalnus nekraju, bet letus produktus ari neperku. Visvairak iztereju par drebem gan jau.. dzivoju Milana un regulari gribu kaut ko nopirkt :D
17.10.2018 10:43 |
 
Reitings 786
Reģ: 14.08.2018
Lietotajos - humpalās es arī pati neeju, jo nekad neesmu redzējusi neko jēdzīgu (agrāk esmu iegājusi), un smaka, turklāt man ir fobija - nezinu no kurienes drēbes, zinot ka daudzi nes uz humānajām kad kāds rads nomirst - nē paldies. No domas vien ka iespējams valkājis miris cilvēks, mani nesaista.
Bet ja zinu no kā pērku, ko visbiežāk andelēs var redzēt un redzi ka produkts labs, svaigs un fasons nav novecojis bet ir aktuāls bieži bērnu apavus vēl var izgoogleet ka pagājušās sezonas kolekcija, tad neredzu tur neko traku.
Man 3 sezonas neder 1 apģērbs, ir tik mazs ka aug pa mēnešiem, pagājušā sezona jakas pa mazu, aizpagājušo bija zīdainis :-D
17.10.2018 10:43 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Uz bērnu taupu nosacīti...kādām konkretām lietām, piemēram topiņiem, legingiem utt liekas neprāts par tādu sīkumu vai piem zeķubikšu pāri maksāt 10€. Lietotu neko nepērku. Bet tajā pašā laikā varu viņai arī nopirkt kādu kleitiņu firmīgo pa 50€ ko viņa uzvilks max 2-3× :D ļoti patīk Ted Baker bērniem, ja kaut kas patik tad netaupu uz tiem smukumiem, patīk ari sapucēt. Apavus gan nepērku viņai super dārgos, jo nu kamoooon, tak nobružājas purni utt jau pirmajās nesāšanas reizēs, bērns taču skrien un dragā viņus pa peļķēm un visur būtībā. Tie ecco apavi vispār dizains liekas šausmīgs, nu puikām varbūt vēl der.
Kombinezonus tādus kā lenne huppa utt ar nepērku, 100€ ne ne :D pirmkārt man vispār neliekas ka tik biezi ir vajadzīgi pie mūsu ziemas, bērns vnk satuntulets knapi kustas un viņi diezgan smagi. Tā vietā nopirku šogad pa 30€ sniega bikses un klāt pufaiciņu un nekāda vaina, tas bērns tak tāpat 6h no vietas laukā 0 grādos tak nepavada, par minusiem nemaz nerunājot (t)
Taupu dažreiz uz ēdienu veikalos, ja nav nekas tāds ikdienai baigi vajadzīgs tad bez atlaidēm nepērku. Bet tajā pašā laikā ejot uz restorāniem naudu netaupu vispār.
17.10.2018 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Ir dazi skaistumkopsanas pakalpojumi,uz kuriem nav iebildumu ietaupiit.. Piemeeram, par cik manikiiru taisu ik peec 2 nedeeljaam, tad ne vienmeer iesu uz visdaargaako un labaako salonu, jo nagus nekraasoju un vajag tik lai vinjus sakopj. Bet, piemeeram, frizierim nekad naudu nezeelosu. Vienmeer izveeleesos labaako no pieejamaa.
Nepeerku telefonu jaunu katru gadu, kaa iznaak jaunaaks modelis. :-D Pagaajusais iPhone nokalpoja 4us gadus un tikko nomainiiju tikai taapeec, ka baterija jau bija vaaja un apnika man vinu 3x dienaa laadeet.. (t)
Iipasi neesmu no taupiigajaam. Man pietiek liidzeklju savaam iegribaam un paliek veel paari, taa ka neredzu iemeslu kam man taupiit un sevi ierobezot..
17.10.2018 11:47 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Taupu -
ēdiens, jo neesmu gurmāne un nedzīvoju, lai ēstu, bet ēdu, lai dzīvotu
atsevišķi kosmētikas līdzekļi - lietotas dārgākas lietas, bet starpību neredzēju (dušas želelejas, acu zīmuļi, skropstu tušas, kosmētikas noņēmēji, kāju,roku krēmi utt.)
ceļošana - man svarīgas ir emocijas un piedzīvojumi, ne fancy gultasvieta, tāpēc izvēlēšos lētākās biļetes, lētākās viesnīcas un neiešu uz restorāniem ēst, bet gatavošu pati (airbnb dzīvoklīši ir kā reiz man!)
izklaides - teātrī varu sēdēt arī tālākajās vietās, man nav vajadzīga 1.rinda
atsevišķi drēbju gabali - apakšveļu, pidžammas, mājas un sporta drēbes mierīgi varu pirkt HM... tos pašus džinsus labāk nopērku lētākus un mainu, nevis dažus Guess vai TH, kuriem tāpat starpību neredzēju...
daudzas kosmētikas procedūras veicu pati - manikīrs, pedikīrs, vaksācija, pie friziera eju 2x gadā aplīdzināt galiņus
Netaupu -
kursi, semināri - patīk sevi nodarbināt un izglītot
no skaistumlietām - tonālais, pūderis, vaigu sārtums un lūpu krāsas pērku tikai MAC vai Urban Decay, arī sejas kopjošās lietas pērku aptiekās no dārgā gala
apavi, somas, mēteļi utt. - pirkšu dārgāko, jo zinu, ka arī pēc mēneša izskatīsies decent
mašīnas lietas un degviela - komforts
17.10.2018 12:25 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Netaupu:
- bērna pārtika;
- izklaides - man patīk teātrī sēdēt pirmajās rindās, tāpēc taupības nolūkos neizvēlos tālākās; neatsakos arī no visādām citādām izklaidēm, kas nereti nav tās lētākās;
- vaksācija & frizieris - es zinu, ka tos pašus pakalpojumus varētu saņemt, maksājot 2x mazāk, bet man patīk tur, kur eju :-D;
- ārsti - eju pie maksas speciālistiem.
Taupu:
- pārtika;
- var teikt arī drēbes (man vispār pēdējā laikā pievilcīga liekas kapsulas garderobes ideja, tādēļ vairāk ir tādas drēbes, kas tiek izliktas no skapja, nekā tās, kas iegādātas, domāju, ka kādu laiku vispār nepirkšu drēbes).
17.10.2018 14:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits