Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kam naudu nežēlojat un uz ko ietaupāt?

 
Piemēram, nežēlojat naudu labiem restorāniem, vienmēr, ja ieturaties ārpus mājas, tad tikai labos restorānos, nevis Čillenē. Bet piemēram, žēl izdot daudz naudu par drēbēm.
Vai arī nekad nežēlosiet naudu labam ceļojumam, bet ietaupīsiet uz kosmētiku, nekad nepirksiet tonālo pa 40 eiro,ja var nipirkt pa 6 eiro Drogās.
16.10.2018 18:46 | saite
 
Nežēloju wc papīram naudu...
16.10.2018 19:29 | saite
 
Es žēloju wc papīram naudu, taupu. Slauku tikai 1x.
Nežēloju - tiem mīksto mantu aparātiem lielveikalos.
16.10.2018 19:33 | saite
 
Es žēloju wc papīram naudu, taupu. Slauku tikai 1x.

Te nesen diskusijā tika pieminēts spermas dvielītis. Tu varētu ieviest kaku dvielīti - vairākreižu lietojams, dabai draudzīgs un ekonomiski izdevīgāks.:-D
16.10.2018 19:41 | saite
 
 
Čillenē es noteikti neietu:-D
Man kā pa periodiem. Ir taupības periodi, ir izšķērdības.
Ietaupu uz to, ka pati ņemu līdzi ēst pusdienas darbā neviss eju ēst uz kafejnīcu. Ietaupu uz dārgiem koncertiem , kuriem ir vēlme iet, bet, tomēr paliek naudas žēl un nenopērku biļeti par 60Eur.
16.10.2018 19:46 | saite
 
vienīgais, kam naudu īpaši nežēloju ir pārtika. Bet tomēr domāju līdzi pie tā ko pērku, lai pēctam nebūtu jāmet ārā.
esmu minimālisma piekritēja, apģērbu pērku reti, bet, ja kaut ko vajaga, tomēr skatos pirmkārt uz kvalitāti, īpaši apaviem. Dekoratīvo kosmētiku praktiski nelietoju, tātad nepērku. Ārpus mājas ēdu varbūt 2x gadā, man patiešām ir žēl tās naudas ko tur atstāju.
Man sanāk ietaupīt ļoti daudz, praktiski, es varu pilnvērtīgi, neizjūtot diskomfortu, dzīvot par ~300euro mēnesī, ieskaitot visus obligātos maksājumus.
16.10.2018 19:46 | saite
 
Apdomājieties, es nežēloju uz neko. Jā, ja jāiegādājas, piemēram, valrieksti ņemšu lētāko iepakojumu, bet arī ne vienmēr. Citādi, pērku mazāk, bet labas kvalitātes, kas tomēr prasa vairāk naudiņas.
16.10.2018 19:56 | saite
 
Normāli atbildot uz jautājumu - ja atpūšos un dodos ceļojumos, tad man patīki komforts, tāpēc nežēloju naudu viesnīcai, vienmēr rūpīgi to izvēlos.
Naudu kosmētikai nežēloju, kosmētiku pārsvarā izvēlos no profesionāliem un augstas klases zīmoliem, bet man reāli ir žēl maksāt daudz naudas par dušas želeju. Nu reāli, nesaprotu tos,kuriem ir dušas želeja dārgāka par 4-5 eiro. Tas ir tikai produkts ar ko nomazgāties un aiztek prom pa cauruli. Visas dušas želejas sausina āda, tad labāk nopērku kvalitatīvu ķermeņa krēmu. Tāpat arī ķemeņa skrubi nekad nepirktu dārgāku par 8 eiro.
Netaupu uz pārtiku, apģērbu.
16.10.2018 20:09 | saite
 
Taupu uz basic drēbēm-parastiem kokvilnas krekliņiem, mājas biksēm. Vilnas džemperus drīzāk pirkšu lietotajos. Ja tā padomā, netaisos pirkt ķermeņa losjonus virs 8 eiro, bet skrubjus un dušas želejas esmu pirkusi. Tā kā viss atkarīgs no situācijas, ko attiecīgajā brīdī gribās. Bet uz visu pārējo - netaupu. Patīk sevi palutināt. Par daudzām lietām pieredze ir parādījusi, ka dārgāks tomēr ir labāks. Man skapī stāv vismaz desmit šampūni, zem 10 eiro, kurus nelietoju un nelietošu, bet tūlīt iešu uz veikalu jau kuro reizi pirkt savu favorītu par 18 eiro. Priekš kam taupījos, ja tā nauda ir aiziet vējā ? :-(
16.10.2018 20:36 | saite
 
Neteikšu, ka baigi žēloju naudu, bet izvēlos variantus, kur var ietaupīt. Mēdzu paskatīties internetā akciju bukletus un tad iet uz konkrēto veikalu, kur ir akcija, piemēram, lai nopirktu vistas filejas.:-D Smaržas un kosmētu sūtu interneta veikalā, lai nepārmaksātu 2x. Vienkāršākas lietas kā blūzes, krekliņus varu iegādāties arī lietotajos, vai gaidu izpārdošanas lielveikalos.
16.10.2018 20:44 | saite
 
Es taupu uz bērnu drēbēm. Viņi ārkārtīgi ātri aug un drēbes ātri nolietojas. Labāk nopērku dārziņam zandales pa 15eur uz tirgu vai NS kingā, nekā visas tās ecco zandales pa 45 eur. Tāpat pēc pāris mēnešiem zandales ir notriektas lupatās, purni atsisti un iekša sasmērēta. Tāpat sameklēšu lētākos T kreklus, dārziņa drēbes. Regulāri drēbēm parādās neizmazgājami pleķi. Kombinezoni, ou, kombinezoni! Sezonā tiek noplēsti 2-3 kombinezoni. Tāpēc labāk nopērku pa 20eur, nevis huppas pupas pa 80+ eur. Paaugsies lielāki, tad arī varēs ko labāku nopirkt.
16.10.2018 20:45 | saite
 
Pirmie trīs komentāri- nu reti debīli! Kur tik glupas bābas?!!
16.10.2018 20:46 | saite
 
Es īpaši neizdalu vienu kategoriju, kur taupīt. Dalu lielos izdevumus pa mēnešiem, tad varu pirkt gan sakarīgas drēbes, gan kismētiku utt., uz pārtiku netaupu, garšo labi paēst :) vispār sevi par taupīgu nesauktu, visu algu notērēju, bet iekrājumus veidoju ar :)
16.10.2018 20:49 | saite
 
drēbes, kosmētiku utml pērku daudz, bet lēto, ja dārgs nepirkšu kautvai ļoti patīk, jo varu atrast kas patīk arī pa lēto. ēdienu gan pērku, ko zinu ka garšo , kautvai pardārgi, nevis lētāko, protams akcijas gan skatos. atpūtai savā ziņā žēloju naudu, jo nebraucu uz dārgām vietām vai tāpat vien uz otru latvijas galu, taču no otras puses, mājā nekad nesēžu, tāpat daudz nauda aiziet degvielā piemēram, un arī ballītēs aiziet, kautvai tāpat cenšos taupīgi ballēties :-D
16.10.2018 21:19 | saite
 
Netaupu uz:
- Grāmatām, sevišķi akadēmisko literatūru;
- Viesnīcām;
- Pārtiku;
- Saprāta robežās apģērbu, somām;
- Sejas kopšanas līdzekļiem;
- Dekoratīvo kosmētiku;
- Kaķa vajadzībām (barību, uzkodām, mantām, vetārstu);
- Smaržām;
- Frizieri un matu kopšanas līdzekļiem;
- Dāvanām sev tuviem cilvēkiem.
16.10.2018 21:22 | saite
 
Es taupu uz bērnu drēbēm.

Man kaut kas līdzīgs. Es gan nepērku tāpēc sintētiskus lētučus, jo bērni ātri izaug un ātri visu sasmērē un notreic. Pērku second hand veikalos tos pašus ecco/geox/timberland u.tml. bērnu apavus, piemēram, taču lietotus, kuri ir normālā stāvoklī (nav pārāk nonēsāti, izjukuši vai netīri). Maksā vismaz uz pusi lētāk kā jauni veikalos, bet tomēr ir ļoti kvalitatīvi un nekad neberž, nelaiž cauri ūdeni, ādas un izturīgi. Tāpat arī ar drēbēm - pērku tos pašus labos itkā dārgos brendus, tikai lietotus. Nav žēl, kad bērni nonēsā, sasmērē vai kā savādāk sabojā.
16.10.2018 21:25 | saite
 
Vienigais, kas nak prata, kam tiesam taupu naudu- ikdienas pusdienam. Ja nav biznesa tiksanas vai kada prezentacija, perku kaut ko desk lunch variantam vai ari eju uz demokratiskam vietam est. Restoranos pusdienas needu- tikai vakarinas. Man loti patik vakarinot restoranos - tadi pavisam mazi svetki ikdiena. Tikai skaitit noesto naudu gan negribas :)
Parejam: drebem, kosmetikai,somam, apaviem.. noteikti netaupu. Patik kvalitativi materiali: zids, kasmirs, ari dargu zimolu rokassomas ..tas viss attiecigi maksa. Biezi gan tadas lietas ka kurpes un dargas sominas sanemu davana no viriesa- atkrit izdevumi haha.
Attieciba uz kosmetiku: perku labas kvalitates un dekorativo vispar tikai dargu zimolu, BET neperku kvantuma. Man viss ir pa vienam, nekad ntos kalnus nav gribejies.
Celojumiem noteikti naudu netaupu. Esmu radusi pie luksusa. Bet man ir sava pieeja: ja tas ir city trip- nu nepaliksu es Four Seasons viesnica, jo merkis ir pilseta , nevis viesnica. Celojot atvalinajuma laika, labaka viesnica vai luksusa apartamenti gan man ir must have.
16.10.2018 21:38 | saite
 
Pēc Cataleya komentēt ir pagrūti :-D, bet es tāpat kā 7heaven taupu uz bērnu drēbēm. Iedomājieties, manam otrajam bērnam ir 7 mēneši, un es viņam neesmu nopirkusi nevienu pašu apģērba gabalu!!! Ne lietotu, ne jaunu. Ā, samelojos, nopirku tādu kombiti kā maisu pirmajam mēnesim. Un lietotu lodger bunkeri nopirku. Tas arī viss. No pirmā dēla palikuši drēbju maisi, kurus toreiz gan pirku (mazāk), gan man atdeva (vairāk). Tagad vecākajam dēlam arī kombjus pērku lietotus. Vienīgi apavus gan pērku jaunus, bet ne firmīgos. Milani veikalā principā visus esmu pirkusi. Šai ziemai nopirku Sorel zābakus uz izpārdošanu pag.sezonā - tie ir krutākie apavi, kādi viņam būs bijuši.
16.10.2018 22:49 | saite
 
Galīgi neesmu taupīgs cilvēks. Ja vismaz nedaudz nekontrolēju sevi, tad mierīgi varu iztērēt visu algu, neveidojot nekādus iekrājumus. Tagad gan esmu iemācījusies, manuprāt, optimāli sadalīt ienākumus, ietaupot sekojošās kategorijās:
1. Pārtiku pērku kvalitatīvu, bet tikai tādā daudzumā, kādā tā tiks apēsta.
2. Visa kopjošā kosmētika man ir dārga, tomēr esmu iemācījusies pirkt tikai to, ko es lietoju un nepirkt jaunu analoģisku produktu, ja iepriekšējais vēl nav izlietots.
3. Šis punkts vēl procesā, bet mēģinu samazināt garderobi, atstājot tajā tikai tiešām labas mantas, un nepirkt kaudzi ar jaunām drēbēm, dažas no kurām vienalga netiks nēsātas.
4. Ceļojumus cenšos plānot laicīgi, īpaši, ja tie iekļauj sevī tālos lidojumus. Neredzu jēgu maksāt 800 eiro par lidmašīnas biļeti, pērkot pāris nedēļas pirms ceļojuma, ja to pašu biļeti var paņemt agrāk uz pusi lētāk.
5. Ēšanu kafejnīcās/restorānos, kas agrāk notika gandrīz katru dienu, esmu limitējusi. Šobrīd tā notiek vidēji 3 dienas nedēļā.
6. Vairāki tēriņi ir krietni samazinājušies vai pavisam pazuduši, jo atbildību par tiem uzņemas vīrietis.
16.10.2018 23:04 | saite
 
Edot arpus majas es censos taupit, man patik paest arpus majas, bet edienkarte skatos uz cenam loti un domaju vai ir verts nemt, nenemu visu ko sirds karo, bet lai nav zel :-D un tapat ar dzerieniem pie ediena, skiet loti uzcenoti, tapec censos baigi nenemt. Vispar kad perku edienu, kafiju, cukuru utt, skatos kas ir uz akcijam.
Bernam preces ari daudz ko skatos lietotu, kas laba stavokli, jo zinu ka daudz kas atri vairs nebus aktuals.
Uz ko baigi neiespringstu, uz frizieri, nemekleju special dargako salonu, bet labak lai nokraso ka vajag un dargakajam krasam un ietone papildus utt un panem vairak, neka samaksaju mazak, bet nav lidz galam. Vel uz brillem netaupu :-D
16.10.2018 23:09 | saite
 
Nekad neesmu bijis ne pārāk taupīgs, ne pārāk izšķērdīgs cilvēks, esmu racionālists. Pērku tikai to, ko tiešām vajag un ko lietošu, nevis nopirkšu un nolikšu kaktā stāvēt. Un pa cik es pārsvarā esmu aizņemts ar darbiem, tad man biežāk pat nav laika tērēt nopelnīto. Domāju ka priekš citiem cilvēkiem no malas es gan izskatos pēc taupīga tipiņa. :-D
16.10.2018 23:17 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online (1)