Šoks par darba intervijām

 
Reitings 28
Reģ: 07.06.2016
Oi,pat nezinu ar ko lai sāku.Tāda vilšanās par darba tirgu...
Esmu vnk uz pauzes,par ko uzņēmeji vispār domā...
Agrāk darbs mani pašu uzrunāja,bet tagad esmu nolēmusi meklēt darbu caur sludinājumiem,tas ir kaut kāds ārprāts(t).Meklējot jaunu darbu izvērtēju,kam sūtīt,spēju prognozēt,kā būs izvēlētajā vakancē,bet izrādās,ar to nepietiek,tāpat atrodās uzņēmumi,kuri spēj čakarēt(e).
2 nedēļu laikā saņemu "itkā" pievilcīgu darba piedāvājumu uzaicinājumus uz darba interviju.
Īsumā par katru: 1.darba piedāvājums strādāt birojā,viegli administratīvi pienākumi,vienvārdsakot, haljava.Intervija ok,bet alga 400Eiro uz rokas-tas ir biroja vadītājam(t),vēl virstundas jāstrādā,bez bonusiem-wtf(e).
2.intervija- sludinājumā-darbs itkā ok,liels starptautisks uzņēmums, daudz bonusi(piemēram, apdrošināšana,sporta zāle,saīsināts darba laiks vēl kaut kas),atnākot uz interviju,jautājot par algu,ļoti izvairīgi mēģina pāriet uz citu tēmu,liels noslēpums:-D,vēlāk izrādās,darbs uz pusslodzi,vairākas interviju kārtas,attieksme tāda,itkā man būtu uz ceļiem vēl jāprasa viņiem darbs(e).
3.intervija-neliels uzņēmums,sludinājumā daudz pienākumi,kas jau liek domāt,ka nav vērts tur iet,bet nē,jāiet,jo šķiet,ir iespējamas izaugsmes iespējas.Uzņēmums piedāvā stabilu,konkurētspējīgu atalgojumu,profesionālus kolēģus,o jee,bonusi iesparda:-D.Ok,aizeju uz interviju-izrādās,pienākumu ir vēl vairāk,nekā norādīts sludinājumā,+ir labi,kā man ir auto,varēs vēl papildus braukt uzņēmuma vajadzībām paredzētos braucienos,+ir labi,kā man ir papildus prasmes,tās atkal noderēs uzņēmumam:-D.Un kāds man no tā labums-nekādu bonusu,algu vairās nosaukt,atkal inerviju vairākas kārtas(e)(e).
Velti iztērēts mans laiks,tāds iespaids,ka man vēl ir labs darbs ar labu algu un mainīt to nevajag...Kas tiem uzņēmumiem kaiš?Vai tas ir normāli,ja jau Latvija,tad darba devēji var tā cūkāties?Vēl sūdzas,ka labu darbinieku nevar atrast...Tie darba sludinājumi vienkārši konfektes,algu nenorāda,visu informāciju nenorāda,piedāvāt īsti arī neko nevar:-D. Iepriekš neesmu saskārusies ar ko tādu.
13.10.2018 20:49 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Plus, kā tie bonusi tiek noformēti? Vai tiešām kā darba alga, no kuras tiem maksāti visi tie paši nodokļi, kas strādājot ar darba līgumu? Ja aizej dekrētā, iestājies bezdarbniekos utt., vai pabalsti un nākotnes pensiju rēķina no pamatsummas vai tomēr no visas algas?
15.10.2018 20:53 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
2000 meža darbos?
Ārpus muldošas fantāzijas tādu algu brutto piedāvā pieredzējušiem operatoriem uz mežakaķa.
Ar traktortehnikas un kravenes tiesībām. Pieredzi. Zaru lasītājiem nekad nav maksāts pat 1000.
Vienreiz žurnālisti meklēja vietu, kur reāli piedāvā baumotos 1000 par kartupeļu lasīšanu. Neatrada.
Jebkurš var mēğināt piedāvāt izplatīt dārgas virtuves iekārtas, traukus. Apsolīt 700 plus %, rakstīt 700-7000.
15.10.2018 20:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
jēga bloķēt ja tāpat lasi:-D!!!
Plus, kā tie bonusi tiek noformēti? Vai tiešām kā darba alga, no kuras tiem maksāti visi tie paši nodokļi, kas strādājot ar darba līgumu? Ja aizej dekrētā, iestājies bezdarbniekos utt., vai pabalsti un nākotnes pensiju rēķina no pamatsummas vai tomēr no visas algas?
+
Tiesi ta..tik solit melot māk! Ka redzas:-D
15.10.2018 21:01 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Pirms brīža meklējot darbu, dažas intervijas tiešām pārsteidza. Joma- grāmatvedība.
1. 1. kārta, jautāju par algu. Man atbild- nu pie pamatalgas var nopelnīt tik un tik %, bla, bla, bet neatbild ar konkrētu/minimālo ciparu. Pēc trešās jautājuma atkārtošanas reizes atbildēja, ka nu jūsu prasītais sanāks. Ej un izdomā, ko tas nozīmē.
2. Atrada manu CV iekš cv.lv, vēlamais atalgojums norādīts(uztveru to kā minimālo). Pēc 2 atlases kārtām aicina darbā un finālā piedāvā par 15% mazāku algu nekā norādīju . Nu i nafig? Cerēja, ka esmu izmisusi? Pašiem nav žēl sava iztērētā laika? Uzņēmums turklāt visai liels. Bonusi-nekas īpašs.
3. Brutto/netto alga. Darba devēji un darba ņēmēji jēdzienus bieži neatšķir. Var māte ar 3 apgādājamiem minēt 800 netto vai dāma bez apgādājamajiem tos pašus 800 netto, bet 3 bērnu māte uzņēmumam izmaksā mazāk, jo viņai šie 800 eur uz rokas veidosies jau no mazāka bruto cipara. Apjāj šitā cilvēki paši sevi.
-------
Sludinājumos pie Mēs piedāvājam-konkurētspējīga alga un sociālās garantijas. Ēm, tas taču ir obligāti! Tātad uzņēmumam nekā cita nav ko piedāvāt. Ak jā, kolēģi. Jauki kolēģi. Būt labāk šo ailīti tukšu atstājuši.
-------
Sekretārēm/biroja vadītājām vispār tie sludinājumi/pienākumi kā nez kādam baigajam speciālistam, bet alga un attieksme gan nē. Jāzina lietvedība, grāmatvedība, vismaz 3 valodas izcili, klientu apkalpošana, tualetes papīra iepirkšana, kafijas pasniegšana, personāla lietas, dažviet vēl grīdu mazgāšana, un jā-nu jau arī sociālo tīklu administrēšana.
15.10.2018 21:09 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Par brutto/netto algām biju domājusi, ka ir jārunā par ciparu uz papīra. Tad arī nebūs pārsteigumi par aplokšņu algām pēc mēneša.
15.10.2018 21:11 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Izraušu no konteksta, bet vnk sasmējos :D
Pirms brīža meklējot darbu, dažas intervijas tiešām pārsteidza. Joma- grāmatvedība.

3. Brutto/netto alga. Darba devēji un darba ņēmēji jēdzienus bieži neatšķir.
15.10.2018 21:28 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Kāpēc man bolds svītrojas? :/
15.10.2018 21:28 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Sociālo tīklu profilu administrēšana un papildināšana. Darbs ar PR un reklāmu. Mājaslapas administrēšana ( sen neupdeitots Wordpress variants ). Lietvedība, grāmatveža palīdze - tulks - sekretāre - sagādniece.
Pieredze obligāta.
Drīz birojadminēm sīkkantoros gribēs likt arī interneta veikalu moduļus integrēt. :-D
15.10.2018 21:35 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Izraušu no konteksta, bet vnk sasmējos

Jā, tieši pat grāmatvedībā ir šādas problēmas, kad HR nevar atbildēt uz manu jautājumu, cik būs brutto alga, bet tik bāž sejā savu netto ciparu. Katrā 3 intervijā, pieminot brutto, bija izbrīns.
15.10.2018 21:40 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Trekni plusi Elizabetes komentāriem. Situācijas ir dažādas, un produktivitāte ir atkarīga no abiem - DD un DŅ. Un šo kombināciju var ietekmēt arī citi āréjie faktori.
15.10.2018 21:40 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Vieniem ir tendence vainu par visu novelt uz darbinieku.
Vienalga, darbiniece ir apkopēja, kurai nav iedoti šķīdumi vai inženiere, kurai izsniegti nekvalitatīvi rasējumi.
Darbiniece, tātad 100% vainīga. :-)
15.10.2018 21:49 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Vai tev šķiet, ka visi pašas nosauktie 99% ir vienkārši slinki un muļķi... Vai arī vienkārši negrib pazaudēt teju pusalgu gadījumā, ja nu tomēr kaut kas nenotiek tā, kā ticis solīts un plānots?

Es saprotu Tavus argumentus stabilās algas priekšrocībām. Tas ir darba ņēmēja interesēs.
Darba devēja interesēs ir darbinieks, kurš ir motivēts darīt (un līdz ar to arī atnest) vairāk.
Mans vīrs nodarbina apmēram 40 cilvēkus. No tiem vismazākās algas (neatkarīgi no amata) saņem tie, kuri pelna garantēto un tieši tie arī ir visneproduktīvākie darbinieki, jo viņiem JAU ir pieņemama alga. Kāpēc pūlēties vairāk par saviem minimālajiem darba pienākumiem?
Īsam ieskatam - starp padsmit meistariem "melnā darba" darītājiem divi saņem garantēto - viens 700, otrs 900, jo no paša sākuma ir paziņojuši, ka viņiem pietiek un negrib iespringt. Pārējie meistari, kuri dara to pašu darbu - ap 1200. Viens ir tāds maniaks, kurš piešāvies strādāt ātri un kvalitatīvi un pelna pie 2000. Bez augstākās izglītības, by the way.
Vēl garantēto saņem administratore un viena no grāmatvedēm ap 1000. Viss.
Visi pārējie 30+ cilvēki strādā uz procentiem. Klientu apkalpošanas speciālisti, pārdošanā strādājošie, utt. Visi pelna savus 1500 ar nelielām nobīdēm uz augšu vai uz leju. Neviens gadiem nav aizgājis, jo visi jūtas pateicīgi par tādu sistēmu un vienīgie, kuri ir prom, ir tie uz garantētā atsēdētāji, kuri atlaisti. Diemžēl prakse ir pierādījusi, ka tie nav vērtīgākie darbinieki padarītā apjoma ziņā.
Un zini, kuri saņem visvairāk (virs 2/2,5k katru mēnesi, nevis izņēmuma gadījumos)? Tie nodaļu vadītāji, kuriem garantētā alga ir 0, jo viņi vienmēr rūpēsies par situāciju un ļoti veikliem un pārdomātiem risinājumiem brīdī, kad viņi redz, ka rezultāts kaut nedaudz pasliktinās. Tie pāris cilvēki ir visrūdītākie, kuri patiešām attīstās un būtu gatavi aiziet un uzsākt savu biznesu ar iegūtajām zināšanām. Taču tam, kurš atnāca pēc savas 1000 stabilās algas, rezultātu uzlabot ne tikai nebūs motivācijas, bet viņam pat nebūs intereses sekot tam līdzi.
Bonusu prakse, manuprāt, ir vienīgais risinājums privātajos biznesos, lai uzņēmums nesnauž un darbinieki neatsēž savu laiku un, man šķiet, ka vairumā privātā sektora uzņēmumu tāda sistēma būtu jāpiekopj, lai cilvēki paši ierauga, ka no viņu darba ir atkarīga viņu alga.
Bet tad godīgi arī no dd puses. Jo varbūt kaut kur ir arī privātie uzņēmumi, kuri pelna, bet nemaksā, jo cieti uzskata, ka šajā nozarē pieņemts maksāt tik un tik un nevienam vairāk nepienākas.
Vai tiešām kā darba alga, no kuras tiem maksāti visi tie paši nodokļi, kas strādājot ar darba līgumu?

Oficiāli un ar visiem bonusiem - apdrošināšanas, apmaksātas kolektīva izklaides un pasākumi, kursi, utt.
Mans mērķis nebija pastāstīt, kā notiek vienā konkrētā uzņēmumā un es jau raksot piecreiz nožēloju, jo saprotu, ka nav jēgas dalīties ar personisku informāciju auditorijai, kura jau defaultā uzskata, ka jebkurš darbinieks ir nenovērtēts zelts un darba devējs - viennozīmīgs cūka. Bet velns nav tik viennozīmīgi melns. Čīkstētājiem viss vienmēr būs slikti. Ir cilvēku kategorija, kura sēž un gaida, kad atnāks labie dzīves apstākļi, dāsnais darba devējs. Tiem nepalīdz ne augstākās izglītības, ne labs CV. Bet dzīvē - pelna tie, kuriem ir galva un apgriezieni. Ar vai bez augstākās.
15.10.2018 21:51 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Viss oficiāli ar nodaļu vadītājiem, kuriem garantētā alga esot 0?
Neiet kopā ar algots darbinieks = viss oficiāli.
Darbinieki protams nav visi pat adekvāti, bet labākus "darba devēji", kuri sēž forumos, piedēvējot "čīkstēšanu" un apsaukājot par kaut kādu kpv elektorātu nav pelnījuši.
Nekompetentie nemāk atlasīt kompetentus cilvēkus. Māk karināt visādas birkas un čīkstēt par čīkstētājiem.
Augstākā izglītība ir ļoti svarīga! Ārkārtīgi svarīgs faktors biroja personālam.
15.10.2018 22:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.youtube.com/watch?v=LdZzObuPdl8 Аллергия на работу 84 gada joku žurnāli video:-D
15.10.2018 22:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.youtube.com/watch?v=w1BMBqh2Shw joku žurnāli video par algu, aktieris vēlāk aizmuka uz ASV kur tik nesen mira
Савелий Крамаров Как жить дальше:-D:-D:-D:-D
15.10.2018 22:18 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Viss oficiāli ar nodaļu vadītājiem, kuriem garantētā alga esot 0?
Neiet kopā ar algots darbinieks = viss oficiāli.

Iet vai neiet Tev kopā, man nav jāatskaitās, kā katrs no darbiniekiem ir noformēts - kurš kā algots darbinieks vai kā pakalpojuma sniedzējs/partneris.
Darbinieki protams nav visi pat adekvāti, bet labākus "darba devēji", kuri sēž forumos, piedēvējot "čīkstēšanu" un apsaukājot par kaut kādu kpv elektorātu nav pelnījuši.

Es neesmu darba devējs, bet tikai tuvs no malas vērotājs un klausītājs. ;-)
Augstākā izglītība ir ļoti svarīga! Ārkārtīgi svarīgs faktors biroja personālam.

Kam ir svarīga, kam nav. Ja Tev šķiet, ka tā ir panākumu atslēga, go for it. Es lielākoties saskaros, ka vairums savas augstākās nemaz nav pabeiguši, kad jau iekārtojas darbā un par to aizmirst vai vispār nemaz nestrādā savā specialitātē, kas parāda, ka attiecīgā augstākā ir bijusi kaķim zem astes. Man pašai arī savi 1, 5 bakalauri (1 pabeigts un 1 gandrīz pabeigts) man liekas bezvērtīgi.
Smadzenēm augstākā var kko vērtīgu iedot tikai ļoti atsevišķās un sarežģītās jomās. Visur citur vairāk iedod prakse un saskare ar realitāti, ne teoriju.
Paskat, kurš ir viens no labākajiem LV kaut vai žurnālistiem? Manā skatījumā Jānis Domburs. Cilvēks bez augstākās. ;)
Bet viss, šis aiziet beztēmā un es pateicu, kas niezēja, lasot diskusiju. Negribu ieslīgt detaļās un tālākās diskusijās. :)
15.10.2018 22:19 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kāpēc "kaķim zem astes"?
Noder viss, vienalga, kursi, arodskola, tehnikums, augstskola.
Reizēm strādā it kā ne pēc diploma, tomēr izmanto mācīto.
Piemēram, projektu vadītāja ar inženieres diplomu, juriste, kura pabeigusi grāmatvežu tehnikumu un tiesību studijas. Ļoti noder izglītību kombinācija.
15.10.2018 23:28 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10481
Reģ: 29.01.2009
Jerrybean, nē, 9.ajā lapā nebija sarkasms. Atkal citēju Renē.
Es neatbildu par citiem uzņēmumiem, bet manā nosauktajā piemērā, ko praktizē mans vīrs, neviens no šiem 700+bonusi cilvēkiem nekad vēl nav saņēmis tos 700. Tas tiek minēts pat intervijās.
Šie cilvēki lielākoties saņem 1200-1700. Ir bijuši atsevišķi mēneši, kad kāds norauj gandrīz 4k.

Attiecībā uz šo, jāatzīst, ka arī nepaļautos uz solījumiem darba intervijā. Teiktu, ka ņemšu lielo pamatalgu un iespējams pēc tam to, kur %, skatoties no situācijas.
Brutto/netto alga. Darba devēji un darba ņēmēji jēdzienus bieži neatšķir. Var māte ar 3 apgādājamiem minēt 800 netto vai dāma bez apgādājamajiem tos pašus 800 netto, bet 3 bērnu māte uzņēmumam izmaksā mazāk, jo viņai šie 800 eur uz rokas veidosies jau no mazāka bruto cipara. Apjāj šitā cilvēki paši sevi.
Piekrītu! Nekad nevar zināt, kuram kas nav skaidrs, tādēļ vienmēr ir jāsauc cipars un jāsaka bruto. Tik jau esošam darba devējam var teikt, ka gribu lielāku algu - nu tā, lai uz rokas ir TIK!
16.10.2018 08:18 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Tā apmēram arī ir.
Turklāt de facto maksātspēja daudziem firmačiem ir krietni apšaubāma.
Piemēram, viens liek sludinājumu, vajag specu, jāsūta CV, foto un portfolio.
Firmas apgrozījums iepr gadā bija ap 20000 gadā! Ieņēmumi+ izdevumi kopā.
Iznākums; gandrīz pusgadu darbinieks nav atrasts.
Žurnālistisks secinājums; Latvijā ir liels nozares X speciālistu deficīts.
Auditora skatpunkta secinājums; firma knapi spēj īpašnieku pabarot, labākajā gadījumā.
Darbameklētāja secinājums; kekss knapi velk dvašu, bet pieprasa rollsroisu par sarūsējuša zaporožeca cenu.
Vēlamais izglītības industrijas secinājums; darba tirgū ir liels nozares X, specializācijas Y darbaspēka trūkums.
Realitāte; izdevīgāk nosūtīt CV sētnieka amatam nekā tur.
Neskaitot daudzus citus, kuri grib piespiest sniegt pakalpojumus kā pašnodarbinātajam, tikai sludinājumus skaisti liek kategorijā "meklē personālu". :-)
Mācieties X un Y, pieprasījums taču esot nepiepildāms! :-)
16.10.2018 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
o, jā!
Es aizgāju uz darba interviju. Izrādās tur 3 kārtas. OK, lai jau.
Bet atteicu darbu, jo uz Tevi skatās tā itkā Tev vēl būtu jāpalūdz,lai Tevi vispār pieņem (jo alga priekš Latvijas ir ok), bet 2. kārtas intervijas atvadu frāze ,,mēs jums šodien padosim ziņu'', kas pārvērtās nedēļu garā solījumā, man lika noprast, ka nevēlos darba vietu, kur mani tā īsti nenovērtē.
Vēl intervijā biju šokā- ierodos norādītajā vietā un zvanu intervijas vadītājai ( viņa teica, lai pazvanu, jo ēka ir iežogota un vārtiņi uz koda). Kundze atnāk a vārtiņi izrādās aizslēgti. Viņa man lika iet gar žoga malu uz otriem vārtiņiem :-D Būtu jau ok, ja vien tas ceļš nebūtu caur zemainu ceļu un krūmiem, a es uz augstpapēdenēm vēl.
17.10.2018 16:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits