Šoks par darba intervijām

 
Reitings 28
Reģ: 07.06.2016
Oi,pat nezinu ar ko lai sāku.Tāda vilšanās par darba tirgu...
Esmu vnk uz pauzes,par ko uzņēmeji vispār domā...
Agrāk darbs mani pašu uzrunāja,bet tagad esmu nolēmusi meklēt darbu caur sludinājumiem,tas ir kaut kāds ārprāts(t).Meklējot jaunu darbu izvērtēju,kam sūtīt,spēju prognozēt,kā būs izvēlētajā vakancē,bet izrādās,ar to nepietiek,tāpat atrodās uzņēmumi,kuri spēj čakarēt(e).
2 nedēļu laikā saņemu "itkā" pievilcīgu darba piedāvājumu uzaicinājumus uz darba interviju.
Īsumā par katru: 1.darba piedāvājums strādāt birojā,viegli administratīvi pienākumi,vienvārdsakot, haljava.Intervija ok,bet alga 400Eiro uz rokas-tas ir biroja vadītājam(t),vēl virstundas jāstrādā,bez bonusiem-wtf(e).
2.intervija- sludinājumā-darbs itkā ok,liels starptautisks uzņēmums, daudz bonusi(piemēram, apdrošināšana,sporta zāle,saīsināts darba laiks vēl kaut kas),atnākot uz interviju,jautājot par algu,ļoti izvairīgi mēģina pāriet uz citu tēmu,liels noslēpums:-D,vēlāk izrādās,darbs uz pusslodzi,vairākas interviju kārtas,attieksme tāda,itkā man būtu uz ceļiem vēl jāprasa viņiem darbs(e).
3.intervija-neliels uzņēmums,sludinājumā daudz pienākumi,kas jau liek domāt,ka nav vērts tur iet,bet nē,jāiet,jo šķiet,ir iespējamas izaugsmes iespējas.Uzņēmums piedāvā stabilu,konkurētspējīgu atalgojumu,profesionālus kolēģus,o jee,bonusi iesparda:-D.Ok,aizeju uz interviju-izrādās,pienākumu ir vēl vairāk,nekā norādīts sludinājumā,+ir labi,kā man ir auto,varēs vēl papildus braukt uzņēmuma vajadzībām paredzētos braucienos,+ir labi,kā man ir papildus prasmes,tās atkal noderēs uzņēmumam:-D.Un kāds man no tā labums-nekādu bonusu,algu vairās nosaukt,atkal inerviju vairākas kārtas(e)(e).
Velti iztērēts mans laiks,tāds iespaids,ka man vēl ir labs darbs ar labu algu un mainīt to nevajag...Kas tiem uzņēmumiem kaiš?Vai tas ir normāli,ja jau Latvija,tad darba devēji var tā cūkāties?Vēl sūdzas,ka labu darbinieku nevar atrast...Tie darba sludinājumi vienkārši konfektes,algu nenorāda,visu informāciju nenorāda,piedāvāt īsti arī neko nevar:-D. Iepriekš neesmu saskārusies ar ko tādu.
13.10.2018 20:49 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Es nedomāju, ka tam ir milzīgs sakars ar spējām un gribēšanu, drīzāk ar nepieciešamību pēc stabilitātes. Ja cilvēkam ir obligātie maksājumi vai apgādājamie, tad diez vai gribēsies spēlēt loteriju, cik es šomēnes saņemšu.

Cilvēki izvēlas noteikti naudas summu, jo viņiem ir vajadzīgs konkrēts algas skaitlis mēnesī, viņi negrib visu mēnesi stresot būs bonusi vai nebūs. Ir jau firmas, kuras intervijās sola bonusus, lai piesaistītu darbiniekus, taču reāli neko nemaksā. Cilvēki negrib riskēt, jo, tomēr x % ir variants reāli nekādi bonusi nav, variants vienu mēnesi saņem 700Eur, otru, 1000Eur, iespējams tos 2000Eur ir reāli ir ļoti reti iespējams nopelnīt.

Es neatbildu par citiem uzņēmumiem, bet manā nosauktajā piemērā, ko praktizē mans vīrs, neviens no šiem 700+bonusi cilvēkiem nekad vēl nav saņēmis tos 700. Tas tiek minēts pat intervijās.
Šie cilvēki lielākoties saņem 1200-1700. Ir bijuši atsevišķi mēneši, kad kāds norauj gandrīz 4k. Šajā jomā arī nekādu lomu nespēlē sezonalitāte. Starpība ir tikai tajā, ka jau atlases brīdī ir skaidrs, kurš ir gatavs iet un darīt, bet kurš grib stabili pasēdēt par stabilu algu.
15.10.2018 20:08 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Jerrybean par tevi vs tul .nupat pat cālī blokeja, vecpuisis bez bērniem, interesē tikai it joma.ārpus tās zināšanu nulle. garlaicīgs tlpāžš

Nevari rakstīt, lai kaut ko var saprast? Bloķēja? Es neesmu tur, lai mani bloķētu. Jā, man nav bērnu šobrīd. Mani neinteresē IT (ļoti vispusīgi tikai), zināšanas man nav tur nulle, bet stiprā puse gan nav, jā.
15.10.2018 20:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet jauki ka lv kā visur lasam ir labas algas.(l)
15.10.2018 20:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://nra.lv/latvija/229870-66-latvijas-iedzivotaju-darba-zaudesanas-gadijuma-draud-bads.htm šie būtu meli ja. Turklāt zinu daudzus kas deklarēti LV bet dzīvo āārzemēs.LV palicis rēāli maz iedzīvotāju
15.10.2018 20:20 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10467
Reģ: 29.01.2009
bet, bāc, pēdējā laikā es saskaros ar tāādu nekompetenci viskaut kur, ka es nedomāju, ka tā ir izvēle – strādāt par tiem 400 eur, tā ir vienkārši realitāte, jo tas ir tiešām labākais, ko konkrēts apjoms darbspējīgo ir tiešām spējīgi saņemt.

Mani riktīgi uzvelk cilvēki, kuru attieksme ir izdarīt tikai to, kas rakstīts darba līgumā un tad sūdzēties par visu. Mana pieredze un uzskats ir, ka nekas labāks arī nenotiks, ja kaut mazo pirkstiņu nebūsi gatavs pakustināt, un, lai nebūtu jāsūdzās par darba intervijām, varbūt nevajag gluži sūtīt pieteikumus uz mistiskiem uzņēmumiem, bet objektīvi izvērtēt to, pagooglēt, pačekot atsauksmes (ir taču tik daudz internata rīku un feedback lapu) un izpildīt mājasdarbu.

Atkal atkārtošos, uzreiz var just, ka speciālists runā.
15.10.2018 20:21 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Scandinavian
Slinkums meklēt, kuru lietotāju citēji? Un vai tas bija domāts sarkasms? Neesmu drošs :D
15.10.2018 20:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un ļoti var just kur runā gimenes cilvēki ar reālu pieredzi, te daudz tādas dāmas;-);-)
15.10.2018 20:26 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Ui, gribēju boldā. Bet es ar esmu daudz pieredzējis, arī pats personīgi uz sevis, kad sāku ar mazāku summu nekā vēlētos, bet gada laikā, praktiski dubultojot atalgojumu. Ļoti, ļoti daudz kas ir atkarīgs no tavas attieksmes un ieguldītā darba. Ipsējams, Tev kā clvēkam bez pieredzes, iedod sākuma summu mazāku, bet redzot darbus un attieksmi, tu lec uz augšu. 1. Nevajag kauēties prasīt. 2. Nevajag kaunēties doties prom, ja jūti, ka Tevi nenovērtē.
15.10.2018 20:28 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Rīdziniecei lēkme, nepārdzīvo. Pie profiliem ir podziņas lai atklāsmes nebūtu vairs jāredz.
Neticu ka viņu kāds pat par velti turētu darbā.
15.10.2018 20:32 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
un ļoti var just kur runā gimenes cilvēki ar reālu pieredzi, te daudz tādas dāmas

Skumjā patiesība ir tāda, ka šie stabilitāti meklējošie "ģimenes cilvēki" ir tie bezcerīgie gadījumi, kuri vienmēr čīkstēs, ka par maz ar karoti ieliek mutē.
15.10.2018 20:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
"ģimenes cilvēki" ir tie bezcerīgie gadījumi, kuri vienmēr čīkstēs,
DDd var domāt nečīkst:-D:-D:-D:-D:-D
15.10.2018 20:38 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es neatbildu par citiem uzņēmumiem, bet manā nosauktajā piemērā, ko praktizē mans vīrs, neviens no šiem 700+bonusi cilvēkiem nekad vēl nav saņēmis tos 700. Tas tiek minēts pat intervijās.
Šie cilvēki lielākoties saņem 1200-1700. Ir bijuši atsevišķi mēneši, kad kāds norauj gandrīz 4k. Šajā jomā arī nekādu lomu nespēlē sezonalitāte. Starpība ir tikai tajā, ka jau atlases brīdī ir skaidrs, kurš ir gatavs iet un darīt, bet kurš grib stabili pasēdēt par stabilu algu.

Intervijās var minēt visu ko, tas diemžēl nenozīmē, ka vienmēr intervijās nosauktie "iespējamie" cipari arī tiek sasniegti. Ja pamatalga būtu tāda, par kuru iespējams komfortabli nosegt visas savas mēneša izmaksas (700 eiro nav tāda summa), bet to, kas pa virsu, var novirzīt tīri iekrājumiem, tad ok. Paļauties tīri uz intervētāja solījumiem, ka vidusmēra mēnesī varēs piepelnīt klāt otru algu, ir ne pārāk apdomīgi. Vai tev šķiet, ka visi pašas nosauktie 99% ir vienkārši slinki un muļķi... Vai arī vienkārši negrib pazaudēt teju pusalgu gadījumā, ja nu tomēr kaut kas nenotiek tā, kā ticis solīts un plānots? Nezinu, mani darba devēji vienmēr ir slavējuši manas darbaspējas, bet es arī izvēlētos stabilu atalgojumu, ar kuru es katru mēnesi varu rēķināties. Ja man būtu 20 gadi un dzīvotu pie vecākiem, ja man būtu bagāts vīrs vai milzu mantojums, tad droši vien justos komfortablāk ar domu, ka varbūt šomēnes saņemšu 700 eiro, bet varbūt 4000 eiro.
15.10.2018 20:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Intervijās var minēt visu ko, tas diemžēl nenozīmē, ka vienmēr intervijās nosauktie "iespējamie" cipari arī tiek sasniegti. Ja pamatalga būtu tāda, par kuru iespējams komfortabli nosegt visas savas mēneša izmaksas (700 eiro nav tāda summa), bet to, kas pa virsu, var novirzīt tīri iekrājumiem, tad ok. Paļauties tīri uz intervētāja solījumiem, ka vidusmēra mēnesī varēs piepelnīt klāt otru algu, ir ne pārāk apdomīgi. Vai tev šķiet, ka visi pašas nosauktie 99% ir vienkārši slinki un muļķi... Vai arī vienkārši negrib pazaudēt teju pusalgu gadījumā, ja nu tomēr kaut kas nenotiek tā, kā ticis solīts un plānots? Nezinu, mani darba devēji vienmēr ir slavējuši manas darbaspējas, bet es arī izvēlētos stabilu atalgojumu, ar kuru es katru mēnesi varu rēķināties. Ja man būtu 20 gadi un dzīvotu pie vecākiem, ja man būtu bagāts vīrs vai milzu mantojums, tad droši vien justos komfortablāk ar domu, ka varbūt šomēnes saņemšu 700 eiro, bet varbūt 4000 eiro. +++
15.10.2018 20:45 |
 
Reitings 368
Reģ: 31.12.2017
Diez kāds lasa Tavus linkus?
Par spīti 2000 eiro algai jaunieši uz meža darbiem neraujas

Protams, jo mūsdienu jaunatne grib saņemt 2k un neko nedarīt. Kad no jaunieša dzirdu citu viedokli, kā- ''ai, te man tik 800e maksā un jāstrādā priekš kāda. Jābrauc uz ārzemēm strādāt'', liekas wow
15.10.2018 20:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
15.10.2018 20:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://skaties.lv/zinas/bizness/ekonomika/petijums-gandriz-visi-lielie-uznemumi-latvija-saskaras-ar-darbinieku-trukumu/
Ar problēmām atrast darbiniekus pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos saskārās 93% lielo uzņēmumu, tajā skaitā visasāk šīs problēmas izjūt būvniecības un rūpniecības nozares.

bet pacelt algas zel...tik solit un melot žēl
15.10.2018 20:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits