Nekad negribēšu bērnus

 
Reitings 68
Reģ: 21.05.2018
http://www.mammamuntetiem.lv/emuars/9380/bernu-arsts-valdmanis-pirmais-berns-jadzemde-20-gados/
Aizvēsturisks raksts, bet anyways...Piekrītat?
Katram individuāli, bet kad jūs 20 gados iedomājāties, ja tgd jums būtu jāklūst par māti, kādas bija emocijas?
Vnk interesē, jo savos 20 es bērnu (grūtniecību) redzētu kā nelaimi, tā ir mana fobija, vismaz pagaidām. Tas tā normāli un jūs tā arī jutāties? Sāk likties, vai ar mani viss labi:-| Unjā, arī mans draugs ļoti nevēlētos bērnu 25 gados. Viņš teica, ka ja sanāktu iekrist, viņa "dzīve apstātos" un viņš būtu nelaimīgs.
Pašreizējā nostāja: bērnus nekad negribešu.
12.10.2018 19:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nekādi it kā...:-D
13.10.2018 17:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu taču troļļi mani nekādi it ka:-D:-D:-D:-D:-O:-O:-O:-D
13.10.2018 17:45 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Zaķītis atkal atskrēja apsaukāties? :-) Kas jau bija sagaidāms no gudrinieces, kuru reālā dzīvē visdrīzāk pat apkopēja neuzklausa. :-)
Tām, ar ko reāli cilvēki tomēr vēl komunicē, silti iesaku pajautāt cilvēkiem, cik lpp papīru nākas brīvajā laikā par velti izlasīt. Man sanāca fin sektors vienos vārtos ērtāks kā IKT.
13.10.2018 17:37 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet par tēmu ļoti labi ja ir kas nevēlas dzemdēt! Kā Vonnegūts teica pasaulē ir apala, slapja un pārapdzīvota! Un tiešām nav visiem sevi jaatrazo..par ko cēlpiens vispār?
13.10.2018 17:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atkal tā idiote trollene tul ka pilnīgi visas tēmas iepirkumu IT....ka var mācēt tā sviestaini murgot:-D
13.10.2018 17:08 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Savs auto tagad nav itin nekas. Tāpat kā augstākā ( bakalaurs ) tā ir ikdiena. Nothing special.
Piemēram, domājiet, ka augstākā tagad ļoti populārajā IT ( mağistra grāds ) un pieredze 7+ gadi vienmēr garantēs stabilu algu? Ne kuram katram, citam ir projekts, ir darbs un alga. Pie kam, nevis "tikai" web dev, kurus forumos/medijos mēdz pavilkt uz zoba. :-D
Cita lieta, ja tu vari darīt ne tikai darbu No1, arī darbus No2 un tev ir papīri, kuru dēļ Tevi ir vieglāk pārdot klientam pa dārgo. Tie papīri noteikti nav tikai augstskolas diplomi.
Savādāk ir firmās, kurām ir savs produkts. Tur ir stabilāk, ja augšiņām ir prāts nevis zāğskaidas pauros.
Naudas dēļ jau finanšu sektors pat izskatās pievilcīgāks. Ar laiku uzrāpjas līdz līmenim un investori uzskata; 25 gadu pieredze ir labāka nekā 10 gadu pieredze.
Tur arī nāk viss kas jauns klāt, bet jaunie nodokļu likumi būs max 500 - 2000 lpp mēnesī jālasa. IT var sanākt to pašu apjomu "jaunā" sagremot no piektdienas līdz pirmdienas rītam:-(. Nekāda īpaša nozare tā nav, bet izceļas tieši ar lasāmā daudzuma mokām:-( jau strādājot kā pieredzējušai spec.
13.10.2018 16:53 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
20 gados tikko pabeigusi vidusskolu, nebija nekādu ienākumu un ar draugu kopā biju tikai gadu, nebija ne augstākās izglītības, ne tiesību un auto, ne plānu par precībām u.c. pieaugušo lietām, plusā visam tajā laikā smēķēju. Bērnu noteikti negribēju.
Tagad man ir 25, augstākā izglītība, savs auto, 6+ gadu attiecības, regulāri ienākumi un plāni tuvāko gadu laikā precēties un ideālā gadījumā ar mīļoto iegādāties īpašumu. Smēķēšanu arī esmu pavisam atmetusi. Liekas, ka bērnam emocionāli gatava īsti neesmu, bet noteikti daudz gatavāka kā 20 gados. :-)
13.10.2018 15:23 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Kas ir "caurkrituša kvalitāte"?
Slikta izglītība un pieredze?
Nesen no vienas agrāk diezgan prestižas iestādes darba tirgū izripoja ap tūkstotis izglītotu ar lielu pieredzi. :-):-)
Nav pasūtījumu? Viena firma pie krīzes izlidināja virs 200 specu ar augstāko un pieredzi 4+ gadi.
Darbs nav stabila vērtība, kredīti un komunālie ir stabila vērtība. :-O
Ir daudz jāstrādā, jāmācās un tik un tā tikai pie laba darba devēja būs OK. Kuram arī finanses ir OK.
Normāli ir arī bērnus negribēt. Darbaspēka pietiks ar rezervi paaudzēm, protams, var sevi mierināt, klausoties un lasot par "speciālistu deficītu" pasaciņas. Naivam cilvēkam ir lemts ticēt pasakām līdz kapa malai. :-)
13.10.2018 13:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ja man būtu jāizvēlas vēlreiz , dzemdētu 19-20 gados.
13.10.2018 13:21 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
nebiju gatava 20 gados. neesmu gatava tagad :D lielākajai daļai vienaudžu arī bērni vēl nav prātā, lai gan tuvojas 30.
vispār es neredzu baaaaaigo atšķirību starp 20 un 25, īpaši mūsu laikos. nav tā, ka darbs uzreiz garantē stabilitāti dzīvē, cilvēkiem grūti atļauties savu mājokli, ir daudz jāstrādā, lai darbā sasniegtu pietiekamu peļņas līmeni priekš sevis vien, kur nu vēl ģimenes. protams, ja tiktu pie bērna agrā jaunībā, tad jau izdomātu kā apgādāt un nokārtot dzīvi, bet pārsvarā cilvēkiem gribas sasniegt noteiktu dzīves līmeni pirms kļūt par vecākiem.
13.10.2018 13:17 |
 
Reitings 143
Reģ: 09.10.2018
Tā nu ir tikai sievietes darīšana, cik gados vēlas dzemdēt bērnus, jo pati sieviete arī būs tā, kas viņu dzemdēs, aprūpēs, un tā būs viņas atbildība, kāda būs mazuļa pirmā saskarsme ar šo pasauli. Tas ir posms, kad lielākoties sieviete kļūst sociāli un finansiāli neaizsargāta, jo nu ar pabalstiem vien sevi un mazuli neuzturēsi, tāpēc ir svarīgi, lai blakus būtu kārtīgs vīrietis, nevis šāds tāds ar caurkritušu kvalitātii, kur galvenais ir prast vairoties. Un es neteiktu, ka sievietes ir palikušas egoistiskākas, viņas ir palikušas gudrākas, jo sabiedrībā, kur ir tik maz tēvu, bet nenormāli daudz tēviņu (nesen dzirdēts kāda vīrieša citāts) sievietei pirmām kārtām ir jāparūpējas par sevi un savas dzīves apstākļiem.
Man pašai pirmais puika piedzima 25 gados, otrs 27. Starpība it kā 2 gadi tikai, bet pēc otrā bērna dzimšanas sevi uzskatu par krietni prātīgāku un gudrāku mammu nekā pēc pirmā dzimšanas.
13.10.2018 12:16 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Bērniem 20 gados noteikti nebiju gatava - interesēja vairāk studijas, izklaides, ceļošana. Nebija gan arī tā, ka man būtu piemitusi “nekad mūžā” pārliecība, vienkārši likās, ka bērni, ģimene ir kaut kas vēlākiem gadiem, kad būšu atradusi savu vietu dzīvē, tā teikt. Vienai draudzenei bērns bija piedzimis 18 gados, ar visu tika galā un bija laimīga, ierobežota viņa nejutās, laikam jau atkarīgs no cilvēka un situācijas apkārt.
13.10.2018 10:23 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Pff, paldies visiem svētajiem un manam saprātam , ka nedzemdēju ne 20 ne 25 ne 29 gados. Pavisam nebiju tam gatava! Arī teicu, ka nekad negribèšu bèrnus, nepatika viss ar to saistītais un it seviški nepatika mazi bèrni. 30 gados izlèmu, ka varètu. Jà savu bèrnu mīlu, bet svešie joprojàm besī :D katra ir savādāka- vienai dzīves piepildījums ir atražot sevi, vīru un vēl 3 bērnus dzemdēt, citai - nedzemdēt vispār... ja pagrieztu laiku atpakalj, noteikti nedzemdētu ne 20 ne 29
13.10.2018 09:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mani 20 gados interesēja studijas, darbs, hobiji un iespējamās precības. Par bērniem kā tādiem pirms laulībām pat i nedomāju. Tas neietilpa manā pasaules kārtībā. Tas, ka bērni būs kaut kad pēc kāzām - tas man bija skaidrs, tāpēc koncentrējos uz to, ka vispirms kāzas, tad bērni un noteikti nekā savādāk.
13.10.2018 07:22 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Nekad neesmu gribējusi bērnus - ne 20, ne 25 gados, ne tagad, kad tūlīt jau kā 30 ar roku aizsniedzami. Ar katru gadu šī pārliecība tikai aug un aug, liekot man pārliecināties par to, ka šis nav tas jautājums kurā jebkad mainīšu savas domas.

Man līdzīgi.
No fizioloģiskā viedokļa varbūt arī ir pareizāk radīt 20 gados. Bet, cik pazīstu sievietes, kas pirmos bērnus radījušas 20+/-2 gados, NEVIENA šobrīd nav kopā ar pirmā bērna tēvu. Te nu jautājums par vērtībām - vai vērtība ir stabila ģimene ar vienu kvalitatīvu partneri un ar/bez bērniem, vai bērns ir vērtība kā tāda, sak, labāk viena, bet ar bērniem, labāk vientuļā māte ar 3 bērniem, katrs no cita, nekā vispār bez bērniem. Respektēju abus scenārijus, bet izvēlos tomēr sev tuvāko.
12.10.2018 23:51 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Kā arī mūsdienās reti kurš 20 gados jau ir atradis savu īsto. Ne es, ne, cik atceros, neviena no manām draudzenēm/paziņām savos 20 gados nebija stabilās attiecībās, un šobrīd neviena vairs nav kopā ar tiem draugiem, kas viņām bija 20 gados.
12.10.2018 22:54 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Nekad neesmu gribējusi bērnus - ne 20, ne 25 gados, ne tagad, kad tūlīt jau kā 30 ar roku aizsniedzami. Ar katru gadu šī pārliecība tikai aug un aug, liekot man pārliecināties par to, ka šis nav tas jautājums kurā jebkad mainīšu savas domas. Par citu sieviešu izvēli nedomāju, jo neuzskatu, ka ir tāds "pareizi" vai "nepareizi". Ir normāli 20 gados negribēt bērnu, tāpat kā ir normāli gribēt. Ir normāli vispār negribēt bērnus un ir normāli vēlēties vairākus. Ir normāli būt jaunai māmiņai un ir normāli par tādu kļūt kaut pēc 40 vai 50 gadu vecuma. Mēs visas esam tik dazādas, tāpat kā mūsu vēlmes un izvēles. Savukārt tādus speciālistus, kuri bez maz vai propogandē to, ka ieņemt bērnu jaunības dullumā ir normāli, vispār neņemu par pilnu.
12.10.2018 22:54 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
man 26 gadi un skaidri zinu ka bērnus negribu un nekad negribēšu.
12.10.2018 22:19 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Fascinējošs raksts. Piekrītu ka no tīri fizioloģiskās puses labāk tiešām dzemdēt tajos 20, nevis 30 vai 35. Cits jautājums ka tajos 20 gados cilvēks vēl nav nekas, viņam nekā īsti nav(ne izglītības, ne naudas un t.t.). Ārsts arī ir interesants "pipars", sāka ar spriedelēšanu par bērnu dzemdēšanu 20 gados, paturpināja ar izglītības sistēmas trūkumiem un to kritizēšanu kopumā un tad pabeidza ar filosofēšanu par to ka jādzemdē ne tikai priekš sevis, bet tāpēc lai saglabātu Latvijas tautu un lai Latvija neizmirstu.
Šis te vispār fascinē:
Piemēram, Zviedrijas pieredze rāda, ka arvien mazāk pāru paliek kopā, lai radītu bērnus. Ļoti bieži dominē vientulība vai vienpatība, un cilvēki vairs netiecas veidot ģimeni. Viņi ir gatavi apvienoties ekonomisku apsvērumu pēc, bet ne tādēļ, lai radītu bērnus. Tas ir briesmīgs egoisms un, manā skatījumā, arī infantilisms, jo ļaudis baidās uzņemties atbildību.

Man vienmēr likās ka ārstam ir jāpalīdz, jāsniedz padoms, bet te vecis izgāza kaut kādus murgus, redz nepatīk viņam ka kādam vientulība patīk, kāds negrib bērnus un kāds negrib uzņemties atbildību. Nezinu, bet nedomāju ka priekš ārsta šāda rīcība un šāda kritika ir ētiska. Pat drusku ož pēc diskriminācijas.
12.10.2018 22:13 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
it kā jau varētu pasmieties, ka tādus valērijus publicē kā click bait-us. bet ir taču, kas nopietni piekrīt. tādā sabiedrībā dzīvojam, tfu
12.10.2018 22:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits