Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā pagatavot ribiņas?

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Sveikas! Lai kādu gaļu ēstu, vienmēr ēdu tikai filejas, bet mans vīrietis mīl tās sulīgās un treknās. Jāātzīst, pamatā gatavoju priekš abiem savā gaumē, taču reiz pa reizei gribas viņu palutināt ar ko (viņa gaumē) garšīgu:-)
Būšu priecīga, ja padalīsieties ar recepti, kā pagatavot cūkgaļas ribiņas! :-P
Un ja zināt vēl kādu supergaršīgi pagatavojamu gaļiņu, neskopojieties! :-D
12.10.2018 15:53 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es parasti iemarinēju sojas mērcē + medū + čili mērcē, reizēm pieberu kādas BBQ garšvielas.
Pēc tam lieku cepammaisā un cepeškrāsnī. Kad gandrīz gatavas, atplēšu maisu vaļā, lai apbrūninās.
Dievinu ribiņas! (l) Labprāt palasīšu arī citas receptes.
12.10.2018 16:30 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sākumā novāru ņiprā sakņu buljonā (sīpoli, ķiploki, burkāni, selerija, daudz piparu), lai piesūcas ar garšu. Vāru tā, lai tik mīkstas, ka jūk jau ārā. Pēc tam lieku pannā un no visām pusēm tā bagātīgi sasmērēju ar marinādi - medu, BBQ mērci, var piejaukt nedaudz tomātu mērces (nevis kečupa), kādu čili asumiņam un tad vēl 30 min pacepu krāsnī. Buljonu savukārt, negāžu ārā, bet caur sietu saleju trauciņos un saldētavā iekšā priekš zupām. (l)
12.10.2018 20:54 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Es ribiņas parasti gatavoju ritīgi pa trekno un manējam arī baigi garšo.
Ribiņas apkaisu ar sāli un pipariem, sasmērēju ar sinepēm un saspiežu ķiplociņus pa virsu. Atstāju ievilkties ideālajā gadījumā uz visu dienu.
Tad tos gabaliņus pannā uz lielas uguns apcep no visām pusēm brūnus un liek katlā/pīlē, kur iekšā ir lauru lapas, smaržīgie pipari, sagriezti sīpoli, burkāni un nedaudz selerijas saknes. Var pielikt arī universālo dārzeņu garšvielu.
Pārlej ar verdošu ūdeni, tā lai nosedz visus gabaliņus un 1,5h uz vidējas uguns vāra/sautē vai kā to labāk nosaukt.
Kad ribiņas gatavas un mutē kūst, tad noleju tikai šķidrumu un taisu mērci. Bišķiņ miltus, saldo krējumu un gatavs. Pēc tam es ribiņas metu atpakaļ mērces katlā. :-D
12.10.2018 21:32 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Paldies :-)
Man nedaudz nav skaidrs, kā taisa marinādi - vai pietiek ar to, ka ribiņas sasmērē ar garšvielām un atstāj vienu dienu ledusskapī, vai jātaisa tāda šķidra marināde ar etiķi, ūdeni un garšvielām?
16.10.2018 10:48 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Varbūt kāda ir cepusi krāsnī folijā? Ar sekojošu apbrūnināšanu bez folijas pēc tam?
16.10.2018 10:49 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Varbūt kāda ir cepusi krāsnī folijā? Ar sekojošu apbrūnināšanu bez folijas pēc tam?

Folijā neesmu cepusi, bet ir taisītas ribiņas cepammaisā. Ideja jau tā pati - kad ribiņas nāk gatavas, cepammaisu atgriež vaļā un ribiņas apbrūnina.
16.10.2018 11:00 |
 
Reitings 86
Reģ: 16.08.2017
Man gardas ribiņas sanāk šādi:
Iesmērēju katru gabaliņu ar BBQ mērci, saspiežu ķiploku, lielās daivās sīpolu un burkānus, to visu liek bļodā, piespiež ar šķīvi un uz stundām 2 ledusskapī, lai savelkās garšas. Tad ņem ārā, saliek cepamajā maisiņā, galus ciet un cepeškrāsnī uz kādiem 200° uz kādu pusotru stundu (precīzi nezinu, bet jāskatās, lai ir gatavas) tad atgriež maisiņu vēl 5 minūtes apbrūnina un sanāk tiešām garšīgas, sulīgas ribiņas! (l)
16.10.2018 11:01 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Pirmoreiz pagatavoju, bet nesanāca kā īsti vajag (Cepšanas ziņā ):-/
Tātad: uz nakti ieliku marinēties, ierīvējot ar garšvielu maisījumiem, aplejot ar bbq mērci.
Nāk.dienā liku cepties folijā uz 2 h 200 grādos krāsnī un izņēmu ogli(t):-D ...Labi, ogle bija tikai gabaliņa apakšā un to vienkārši atdalīju. Acīmredzot, ribiņas nevienmērīgi izcepās.
Kur šajā aprakstā varat norādīt uz kļūdām? :-D
23.10.2018 19:48 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es taisu multivārāmajā katlā vismaz uz 6 stundām, optimāli 7-8. Sanāk ļoti mīkstas, sulīgas.
Iepriekšējā vakarā ierīvēju ar sausajām garšvielām - sāli, pipariem, kūpinātu paprikas pulveri, čili pulveri, ķiploku pulveri vai sāli... Kas nu pie rokas ir.
Pirms lieku katlā, sataisu BBQ mērci. Pannā kečups, Vorčesteras mērce, ābolu etiķis, brūnais cukurs, kūpinātas paprikas pulveris, sāls, pipari, dažreiz mazlietiņ viskijs. Kad mērce met burbuli un garšo tā, kā biju to iecerējusi, ņemu nost. Ieleju daļu mērces katla apakšā, pēc tam kārtoju iekšā ribiņas, katram gabalam lejot virsū mērci.
Iesaku ribiņas pirkt tirgū, daudz, daudz labākas nekā Rimi u.c. Es vienīgi taisu no tām plānajām, smalkajām ribiņām, kur nav daudz treknuma.
23.10.2018 20:05 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Elizabete, uz 8 h? :-| Es neesmu līdz galam izglītota virtuvē, kas ir multivārāmais katls un ka tajā var vārīt teju pusi dienas, vai tā ir kāda drukas kļūda? :-D
23.10.2018 22:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits