Dzimumneitrāla audzināšana

 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ārzemēs viens bērnu dārziņš, par kuru runās aizliegtajā paņēmienā, veido dzimneitrālu audzināšanu. Tā, ka bērns var nebūt puika, piemēram, par ko ir piedzimis, bet var būt meitene vai jebkas cits. Vai jums šķiet, ka šāda dzimumu nenodalīšana ir laba un normāla? Vai bērni nezaudē piederību?
07.10.2018 01:01 |
 
Reitings 139
Reģ: 08.08.2018
Pārāk nenoteikts tavs info. Aizliegtais paņēmiens vēl nav rādījis sēriju, bet no reklāmas radās priekšstats, ka nav tik traki, kā daži to Latvijā uztver. Ka puišiem nestāsta, ka tu vari būt meitene (un otrādi), bet vienkārši neuzspiež sabiedrības stereotipus. Piemēram, ja meitene spēlēties ar mašīnām un puika gribēs drēbes ar multenes Frozen varoņiem, viņus par to nekauninās.

+++
kā vienmēr šeit šausminās "viena tante teica" līmenī. Paši itin neko nezina, izdomā bulšitu un šausminās paši par savu izdomāto pasaciņu.
Neviens tur vispār nevienam neko neuzspiež. (t)
07.10.2018 23:32 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Kurš saka, ka uzspiež? Tā ir doma, ar kādu notiek audzināšana.
07.10.2018 23:34 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ko nozīmē Zviedrijas valsts politika – skolot bērnus dzimumneitrāli? Latvijā daudz tas ir bijis aprunāts, bet mēs ar to iepazīstamies klātienē, bērnudārzā Stokholmā. Kā izskatās modernas bērnu grāmatas Zviedrijā un kā šo politiku vērtē paši zviedri?
07.10.2018 23:35 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Atbalstāmi! Savādāk izaug bērni ar aizspriedumiem par dzimumiem. Mēs neesam pirmkārt ne sievietes ne vīrieši, bet gan cilvēki. Dzimums ir tikai ārējais veidols, bet cilvēka būtību nenosaka konkrētās personas raksturs. Diemžēl lielākoties bērnībā tiek mācīts modelis kādiem jābūt katram dzimumam.
Un tad izaug cacas vai nevarīgas sievietes, kam dzīves misija ir tikai veidot ģimeni. Vai vīrieši skarbie, kas ir izskauduši maigo Es un grib dominēt par citiem.
Es pati uzskatu, ka bērniem jāmāca nebaidīties būt pašiem par sevi. Neapspiest to, kas viņi ir.
Bet protams nekādā gadījumā nedrīkst propagandēt greizo seksuālo orientāciju!
P.S. Dažām te ir cāļa smadzenes, ka nesaprot, ka tajā bērnudārzā nemāca, ka var izvēlēties dzimumumu, bet gan māca bērniem izdarīt izvēli balstoties uz interesēm nevis stereotipiem, ka Annai ir jāspēlējas ar lellēm vai Kārlim ar mašīnām.
08.10.2018 00:19 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Ņemot vērā to citātu, kur teikts, ka viņi ir izveidojuši jaunas grāmatas, citādākas, tad nu kur mēs nošķirsim un kurš, kur sākas greiza seksuālā audzināšana, dzimumu nonivilēšana, kur tas paliks tikai "lelles ar mašīnām" vienā spēļu kastē.
08.10.2018 00:56 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Tas tāpat ir atkarīgs no vecāku uztveres, darba, ne jau dārziņa vai skolas. Vecākiem jābūt īstajiem audzinātājiem.
08.10.2018 00:57 |
 
Reitings 45
Reģ: 13.08.2018
Es ar bērnībā spēlējos ar mašīnām pārsvarā, tas nenozīmē, ka gribēju mainīt dzimumu!
08.10.2018 01:15 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Jo tālāk, jo trakāk....bet paldies dievam Latvijai tāds marasms nedraud, vismaz ne mana mūža laikā.
Ja 800 gadu jūgā latvieti nesalauza, un viņš kā palika tā palika stūrgalvīgs, tad nu šīs rietumu atvēmiens jau nu ne tik mūs neietekmēs.
Tām kas uzskata, ka ir normāli dēlu saukt par .... bāc mums pat nav tādas dzimtas....
Degradēt bērnu jau no mazotnes...kā tā var sadomāties.
Es nezinu vai Jums ir bērni, bet bērni paši jau instinktīvi izrāda savu dzimumu jau no pašas mazotnes. Tapēc ka ir divi dzimumi, gēnos. Ne par velti sieviešu dzimumu sauc par daiļo - jo viņas tā uzvedās, jau knapi sākot staigāt. Ne pa velti vīriešu dzimumu uzskata par stipro, jo viņi tādi ir ar savu attīstītāku muskulatūru.
08.10.2018 08:11 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
P.S. Dažām te ir cāļa smadzenes, ka nesaprot, ka tajā bērnudārzā nemāca, ka var izvēlēties dzimumumu, bet gan māca bērniem izdarīt izvēli balstoties uz interesēm nevis stereotipiem, ka Annai ir jāspēlējas ar lellēm vai Kārlim ar mašīnām.

Parādi man kaut vienu vietu, kurā tā nav. Irānā varbūt.
Visu bērnību nospēlējos ar mašīnām un gribēju būt kosmonaute, bet tas nenozīmē, ka biju puiciska - dievināju kleitas, vēlams rozā, kategoriski atteicos vilkt bikses, sapņoju par augstpapēžu kurpēm jau no, nezinu, 3 gadu vecuma.
Baigo Ameriku atklājuši - ļaut meitenēm spēlēties ar mašīnām, woow.
08.10.2018 08:56 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
All the girls know they are girls, and all the boys know that they are boys. We are not working with biological gender - we are working with the social thing.

Most of the usual toys and games that you would find in any nursery are there - dolls, tractors, sand pits, and so on - but they are placed deliberately side-by-side to encourage a child to play with whatever he or she chooses.

For the director of the pre-school, Lotta Rajalin, it is all about giving children a wider choice, and not limiting them to social expectations based on gender.

https://www.bbc.com/news/world-europe-14038419
.
https://amp.cnn.com/cnn/2017/09/28/health/sweden-gender-neutral-preschool/index.html
.
Manuprāt, šādai vajadzēja būt normai VISOS bērnudārzos :-P
08.10.2018 09:38 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man liekas tā ir "problēma" ko ir izdomājuši paši pieaugušie.
Pirmkārt, bērnus jaaudzina vecākiem, pamats ir jāliek ģimenē, bērnudārzam nav jaaudzina bērns.
Un realitātē, nu kur ir tā, ka spiež meitenes spēleties tik ar lellēm un tējas servīzi, bet puikām mašīnām un futbola bumbu...?? Kurai bērnībā tika stāstīts ka ar mašīnām viņa nedrīkst spēlēties jo tās ir puišu mantas?
Bērni paši izvēlas tās rotaļlietas un neviens meitenei traktoru nost neņems un puikam lelli no rokām neraus ārā. Kur ir tas bērnu dārzs kur ir iekārtots atsevišķi rozā meiteņu stūrītis un zils puiku??
Es varbūt esmu jocīga bet es tādu problēmu vispār neredzu...
08.10.2018 11:22 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Mums bija lellu un klucu sturitis:-D Viens no puikam, kad parejie jau bija iznemti, regulari vakaros gaja speleties ar vienu no meitenem ar vinas lellem. Es medzu iet speleties ar puisu mantam, masinitem. Pilnigi nevienam nekas neskita divaini, neviens neko nemacija, ka ta nevar, ej uz savu sturiti. Un to puisiti neviens neapsmeja, ka spelejas ar lellem. Riebjas sitas galejibas ar dzimumu busanu (t)
08.10.2018 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
Neuzspiest "meitenes/puikas" dara šitā un tā man liekas atbalstāmi. Bet runājot par konkrēto gadījumu, esmu redzējusi piemērus Zviedrijā un ASV un man tas viss nebija/nav pieņemams.
08.10.2018 23:34 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
esmu redzējusi piemērus Zviedrijā un ASV un man tas viss nebija/nav pieņemams.
Padalīsies ar piemēriem, kuri Tev nelikās pieņemami?
08.10.2018 23:48 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nūūū .. man, vispār, bērnībā neļāva ar mašīnām spēlēties un 'uzspieda' meitenīgumu. Ja ne gluži vecāki, tad vecāmamma un daudzi citi, tai skaitā bērnu dārza audzinātājas. Tiesa gan, tas bija ļoti sen. Pieļauju, ka bērnu dārzos tā vairs nebūtu norma, bet daži radi joprojām citius informē par savu viedokli -piem. - kā 'dāmām' jāizskatās. Kā pieaugušajam man pie kājas, bet kā bērnam - joprojām sāpīte par atņemtajām mašīnītēm :D
To 'dzimumneitrālo' audzināšanu tā arī uztveru, ka bērnam neliek justies vainīgam / kkā sliktākam salīdzinājumā ar cietie, ja izvēles (rotaļlietas, apģērrbs) neatbilst kāda cita iedomātajam dzimum-standartam.
08.10.2018 23:58 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
Ja 800 gadu jūgā latvieti nesalauza, un viņš kā palika tā palika stūrgalvīgs, tad nu šīs rietumu atvēmiens jau nu ne tik mūs neietekmēs
===
džasperam pašam smiekli nenāk?
09.10.2018 00:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Peekaboo
Jā, Tu esi jocīga.
Latvija ir pilna ar homofobiskiem cilvēkiem, ar cilvēkiem, kuri ņirgājas par pārtikas alerģiju, par vegāniem, par veģetāriešiem, par cilvēkiem, kuri atbalsta dzimumu līdztiesību, par cilvēkiem ar unisex garu, utt.
Un šie cilvēki nereti ir arī vecāki, kuri audzina nākamo paaudzi. Bērnudārzā vai skolā noteikti nav jāierīko kādi rozā vai zili stūri, bet bērni no ģimenes iedvesmojas un mēdz ņirgāties par citiem bērniem. Tāpat, jāņem vērā, ka mūsu sabiedrībā atliek tikai aiziet uz kādu sabiedrisku vietu, lai dzirdētu "tu taču esi (dzimums), tev jādara tā un tā". Tas nav pareizi. Bērnam būtu jābūt tiesībām pašam sevi atrast un vecākiem ir jāaudzina bērni caur bērnu pašu - vērojot viņa attieksmi pret lietām, ieklausoties viņa teiktajā utt.
Bet, ko gan var gribēt no sabiedrības, kurā joprojām valda arhajiski uzskati.
09.10.2018 07:10 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
džasperam pašam smiekli nenāk?

Nāk un tā ir tik pat stulba ironija, kā problēma. Kārtējā galējība, kuru cilvēki izdomā aiz savas dzīves bezjēgas attīstītākajās valstīs un Latvijā uzrodas daži, kas seko idejai līdzi. Ja cilvēks nevar atrast problēmu, tad viņš to izgudro, lai būtu ko darīt - tā teikt, cīnīties par savu ideju, kura lielākoties pārējiem būs vienaldzīga. Kārtējā aizdoma, ka tā ir kārtējā homoseksuālu cilvēku problēma un nepietiek, ka bērnus vēl grib audzināt, nu jau vēlas, lai visa pasaule nedalītu dzimtās.
09.10.2018 08:23 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Cik atceros no bērnības, gadījumus, kad bērnam kāds aizrādītu, ka spēlēties ar "pretējā dzimuma" mantām nav pareizi, nebija daudz.
Es, pats tādus gadījumus neatceros vispār, ne bērnudārzā, ne mājās, ne pagalmos. Bērni to uztver brīvāk, dabiski un bez aizspriedumiem, kā toreiz, tā tagad.
Droši vien bija pieaugušie kas uz to norādīja kas ir pareizi meitenēm, vai puikām, bet tā ka tas bija vairumā ir muļķības.
Tagad tās tēmas ir sakāpinātas un cilvēki paši izdomā jaunas problēmas kur to nav,
09.10.2018 08:43 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.10.2018
RedJasper, ai, briesmīgie homoseksuāli, grib tādas pašas tiesības kā jebkurš heteroseksuāls cilvēks, viņi taču ir necilvēki (t)
09.10.2018 09:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits