Klases sakopšana

 
Reitings 209
Reģ: 15.07.2018
Vai jums liekas, ka būtu vajadzīgs atjaunot kārtību, kad klases skolēni sakopj savu klasi (izslauka grīdu, notīra tāfeli)? Cik zināms, tā vairs nenotiek, varbūt kaut kur retās vietās un talku dienās. Vai šī tikuma mācīšana nebija noderīga un daudz neiemācīja? Gan kā to darīt, gan kas pa rīkiem, gan ka nevar mēslot, pašam jāsatīra u.c. labas lietas.
05.10.2018 17:18 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vai jums liekas, ka būtu vajadzīgs atjaunot kārtību, kad klases skolēni sakopj savu klasi (izslauka grīdu, notīra tāfeli)?

Es atbildēju uz šo jautājumu, nevis aģitēju par kolhozu atdzimšanu :-D
05.10.2018 22:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Arī galdus notīra apkopēja. Protams, ja ūdens izlīst, es noslauku, bet neko nešrubēju, jo tam ir domāts cits cilvēks - apkopēja. T:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
05.10.2018 22:35 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
skolā bērni mācās. nevis slauka grīdas.būvē. jauc automātus (šaujamos), skrūvē skolas gaziku. kāpēc vispār ir kaut kas jāspriedelē kā 1960-90. gadā?
05.10.2018 22:56 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nabaga bērniņa ekspluatācija

tev lika mazgāt, lai sīkie šmurguļi arī mazgā? ;P
tu saviem bērniem vari likt kaut ķemertiņu ar zobu suku mazgāt, bet tam nav jābūt skolas pasākumam.
05.10.2018 23:00 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mēs gan klasi 1x mēnesī palikām visi kolektīvi uzkopt (putekļi, plaukti utt.), gan virtuvē dežurējām, gan vasarā gājām uz skolas dārzu puķu dobes kaplēt, gan rudenī ap skolas teritoriju lapas grābām, un pat braucām uz akmens lasīšanas talkām (tas bija vēl 2008/9 gadā, ja nu kādai radās priekšstats par manu arhaiskumu). Nevienam gabals nenokrita, un neviens pat īsti neprotestēja. Patiesībā bija jautri, klases saliedējās, varēja iepazīties ar cilvēkiem arī no citām klasēm.
.
Zināmā mērā piekrītu Donatai, ka tas ir vajadzīgs skolās. Man darbā arī ir cilvēki kolektīvā, kas pat savu kafijas krūzi nejaudā uz virtuvi aiznest, jo apkopēja taču tāpat salasīs visas krūzes vakarā.
05.10.2018 23:06 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Arī uzskatu, ka tāda kārtība ir pilnīgi normāla un vajadzīga. Es nerunāju par to, ka bērniem vajadzētu mazgāt gaiteņus, sist naglas, krāmēt malku vai iztukšot atkritumu urnas visā skolā, taču zināmas lietas (piemēram, tā pati tāfeles notīrīšana, klases izslaucīšana, dežūrēšana gaiteņos) ir pilnīgi normālas prasības no kurām nez kāpēc te cenšas uztaisīt nez kādu verdzību. Manā laikā klase tika tīrīta, gruži savākti, tāfele noslaucīta un arī padežūrēts starpbrīžos, bet neatceros, ka būtu par to sūdzējusies. Tieši otrādi - manuprāt, tādas lietas dod zināmu disciplīnu un arī daudz ko iemāca. Kaut vai to, ka, ja piemētāsi klasi pilnu ar papīriem, pašam pēc tam nāksies savākt. Ja joņosi pa skolas gaiteņiem kā nelabais, tad dežurants liks piecas minūtes pastāvēt mierā. Un nākamreiz varbūt vairs negribēsies zibens ātrumā skriet pa gaiteņiem, apdraudot savu un citu drošību. Loģiski, ka tad, ja nekas no visa šī netiek mācīts, izaug eksemplāri, kuri uzskata, ka viņu kafijas tasītes līdz izlietnei jāaizgādā apkopējai, drupačas no galda jānoslauka apkopējai un visādas citādas šmuces arī jāsatīra apkopējai, jo viņai par to, redz, maksā. Atšķirība starp mani un tādiem cilvēkiem ir tā, ka uzskatu, ka tas ir tikai pašsaprotami, ka aiz sevis jāsavāc, neskatoties uz to, ka ir citi, kuriem par to teorētiski maksā. Man personīgi būtu kauns, ka manas krūzes, maizes drupačas vai tualetē uz grīdas nokritušais tualetes papīrs būtu jāvāc citam cilvēkiem, kurš, lai arī strādā par apkopēju, tomēr nav apkalpojušais personāls tiem, kuri ar kārtību uz jūs.
05.10.2018 23:29 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Man ir pretjautājums: kādēļ "nevajag"?
Mūsu sušķīgajā klasē tas izskoloja pilnīgi visus - pēkšņi visi saprata kādēļ skolā ir iekšējās kārtības noteikumi (uzskaitu) aiznest SAVUS netīros traukus uz leti; netaisīt foršās melnās švīkas uz linoleja; sacelt krēslus pēc pēdējās stundas; pacelt pēcpusi un aiznest papīrus uz papīra grozu; nelipināt sošļenes zem soliem; sveicināt un cienīt apkopējas; kā un no kā rodas prusaki; kādēļ nevar skriet starpbrīžos; kādēļ ārpus telpām jāievēro kārtība (...).
Bērniem vecāki ļoti daudz nemāca uzskatot, ka viņi mācās no tā ko redz. Bet tās ir muļķības.
Dežūras skolās nav "peļņas veids". Tas ir veids kā parādīt vidi no "vecākais un noteicošais" aspekta. Tu esi atbildīgs par vidi ap sevi.
05.10.2018 23:37 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
stellaglmr, +++
06.10.2018 00:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Biju aizmirsusi par dežūrēšanu - neteiktu, ka tā īpaši ko iemācīja tīrības/kārtības uzturēšanas izpratnē (jo mana mamma aktīvi uzņēmās šo misiju, arī bez skolas palīdzības man bija skaidrs kas un kā :-D). Bet tā kā dežūrējām pāros, cik atceros, tas bija diezgan izklaidējoši - jāpiebilst, ka daudz laika tas neaizņēma un esmu vairāk kā pārliecināta, ka profesionālu apkopēju mēs neaizstājām. Atceros, ka kurā tur klasē (liekas ka vidusskolas vecumā, bet ne 12.klasē) sanāca vienu dienu gadā neiet uz stundām un pāros izpalīdzēt virtuvē - tas bija pasākums, kurā visiem patika iesaistīties, jo tas vienkārši bija jautri. Tā sanāca viena diena skolēnam gadā, un nekas diži iekavēts mācībās netika (saprastu kritiku pretējā gadījumā).
06.10.2018 00:35 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Neatbalstu, jo ne vienmèr skolèniem ir laiks berzt grìdas, ir pèc stundu nodarbìbas kà sporta, màkslas vai muzikas uc.skolas un dienas grafiks ir loti aiznemts, tapèc labàk so darbu apkopèjam darit kuràm arì par to maksà. Tàs kuras argumentè, ka bèrnam vismaz kaut ko iemàca, laikam nekad nav gàjusas àrpus skolas nodarbìbàs, bet vismaz màk gridas berzt :-D
06.10.2018 04:17 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Es esmu par to, ka skolēniem liek piedalīties tīrīšanas darbos. It īpaši mūsdienās, kad daudzi atskrien mājās un uzreiz pielīp pie planšetes, tad jau labāk lai 20 minūtes no savas dzīves velta skolas kārtības uzturēšanā. It īpaši tāpēc, ka daudzi bērni skolā neprot uzvesties, izmētā apkārt papīrus, pārtikas iepakojumus, ķēpā galdus, ķipina košļenes un tamlīdzīgi. Nesaku, ka tā nav tā bijis visos laikos, taču agrāk tā uzvedās pārmērīgi izlaistie bērni vai huligāni. Tagad pat pietiekami izglītotu un šķietami inteliģentu ģimeņu atvases uzvedas tā kā tiem vien tīk. Manā laikā, 5. klasē, mums arī bija dežūras skolas ēdnīcā, kad bija jāiet un jāvāc netīrie trauki, jāslauka galdiņi. Nekāda vaina, uztvēru to kā pašsaprotamu lietu. Un maniem vecākiem pat neienāca prātā, ka tādejādi skola ietaupa uz oficianti jeb trauku novācēju (virtuves palīgstrādnieku) vai mani paverdzina.
06.10.2018 04:19 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Nu, tad lai tie skolèni, kuri neko citu pèc stundàm nedara, lai arì tìra un berz. Zinu pèc sevie kàdreiz un citiem, bija loti grùti izturèt grafiku, kad pèc skolas ir vèl nodarbìbas lìdz vèlam vakaram, un vèl jàuzspèj klasi izberzt. Un kads no ta labums? Tirit maku, bija ari laukos màjàs daudz kas jàdara, tàpat ari gaju makslas/muzikas un sporta skola. Loti saspringts grafiks. Kaut kà stulbi argumenet, ka jà, vajag lai skoleni tira un berz, vismaz kaut ko dzive iemacis. It ka visi butu tadi analfabeti, khm.
06.10.2018 04:33 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Bet tā kā dežūrējām pāros, cik atceros, tas bija diezgan izklaidējoši - jāpiebilst, ka daudz laika tas neaizņēma un esmu vairāk kā pārliecināta, ka profesionālu apkopēju mēs neaizstājām. Atceros, ka kurā tur klasē (liekas ka vidusskolas vecumā, bet ne 12.klasē) sanāca vienu dienu gadā neiet uz stundām un pāros izpalīdzēt virtuvē - tas bija pasākums, kurā visiem patika iesaistīties, jo tas vienkārši bija jautri. Tā sanāca viena diena skolēnam gadā, un nekas diži iekavēts mācībās netika (saprastu kritiku pretējā gadījumā)

Varētu zem šī teksta parakstīties. :-D Un stellaglmr arī ļoti labi uzskaitīja noteikumus. Nezinu, vai mūsdienās tās košļenes vēl lipina un pārējo dara, bet mūsu laikos, man šķiet, ka tas, ka pašam pēc tam jāsavāc, tiešām mazināja tos visus "nedarbus".
Kopumā esmu par! Man pašai patika un nelikās tas nekāds apgrūtinājums. Vienai gan tas nebūtu diezko forši, bet pārīšos/bariņos bija riktīgi fun. Un par to, ka tas baigi aizņem laiku pēc stundām - nu, tas jau no paša atkarīgs. Man bija pietiekami daudz aktivitātes ārpus stundām, bet "dežūrēšana" tām nekādā veidā netraucēja. Var iztīrīt 10 min visu, var paspēlēt vēl uz tāfeles karātavas, paļarkšķēt, rezultātā no klases iziet tikai pēc pāris h. :-D
06.10.2018 08:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
No Use For a Name
Tev liekas, ka ļoti gudri norādīji uz problēmu, tomēr tā nav. Kad es mācījos skolā, mums arī bija jau minētās pāru dežūras klasē (pāris dežūrēja nedēļu) un pamatskolā (no 7.klases) vienu nedēļu bija jādežūrē visai klasei visās skolas telpās. Tikām sadalīti pa posteņiem. Mēs drīkstējām savā starpā mainīties un varējām paši vienoties kā izpildam uzdotos uzdevumus. Ja vienam no pāra otrdienā un ceturtdienā iekrita nodarbības un nevarēja paspēt uzkopt, tad tajās dienās dežūrēja viens, bet citās divās otrs. Bija arī daudz citu risinājumu. Piemēram, ierasties skolā uz 8 un satīrīt klasi, ja stundas sākās 9. Satīrīt klasi pēdējā garajā starpbrīdī. Un tā tālāk. Neviens, dēļ dežūrām, nenokavēja dzīvi.
___
Pasadena tektais man atgādināja, ka dežūras bija izklaidējošas arī tad, ja dežūra iekrita kopā ar sev simpatizējošu puisi/meiteni. Tāds kā savdabīgs randiņš, laikā kurā vēl kautrējies publiski izrādīt savas "mīlestības". (l) :D Dežūras nereti palīdzēja arī savstarpēji izlīgt strīdus gadījumos un iepazīt vienam otru vairāk.
06.10.2018 09:47 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Manliekas jūs mazliet pārspīlējat ar to, ka var iemācīties nu tik daudz gudrības no skolas tīrīšanas :-D nezinu kā jūs, bet to, ka nevajag mēslot un kā uzturēt kārtību iemācījos ģimenē.
A, un vienā tādā skolas uzkopšanas reizē, es kaut ko darīju ne tā kā skolotājai patika un viņa pateica, ka mani neviens neprecēšanās
06.10.2018 10:17 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
*Neviens neprecēs haha
06.10.2018 10:18 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manā skolā bija gan klase jāuzkopj, gan malka jānes, gan dobes jāravē, vecākiem bija klases jākrāso.
Klases uzkopšana vēl tā- var, bet pārējie citi gan liekas lieki. Pa lielam jau, tāpat tur visiem bija dārzi un gāja savus ravēt..un kur vēl ,kaut kādas dobes vēl savā brīvajā laikā ravēt? Ja neaizgāja vasarā ravēt, tad skolas sezonā bija skolas iekštelpās, kaut kādi darbi jādara.
Zinu skolu, kur apkopējai papildus bija jāmaksā, lai viņa tīrītu telpas un skolēni neslaucīja klases.
06.10.2018 10:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Neuzskatu ka bērniem būtu kāuzkopj klases pēc stumdām tas ir apkopēkas darbs. Vai tad skolotāja ir tik slinka lai aiz sevis tāfeli nenoslaucītu? Papīrus zemē nemest iemāca ģinenē - aiz sevis savākt.
Labi sacelt krēslus pēc pēdējās stundas ir - ok. Lai apkopējai raitāk darbs uz priekšu iet.
06.10.2018 10:34 |
 
Reitings 209
Reģ: 15.07.2018
Ģimenēs daudz ko neiemāca diemžēl.
06.10.2018 11:13 |
 
Reitings 304
Reģ: 09.01.2018
Man klases tīrīšana nekādas problēmas nesagādāja. Uztveru to pozitīvi - iemāca bērnam darbu (īpaši jau tiem, kas mājās tiek lutināti un pie darba vispār netiek likti), liek saprast, ja tu to papīru nometīsi zemē, pēc tam pats vāksi. Un nav jau gluži tā, ka apkopēju aizvieto ar bezmaksas bērna darbu - nevienam tā klase nav jātīra katru dienu, skolnieku ir ļoti daudz. Vienreiz mēnesī sakopt klasi nav nekas drausmīgs.
06.10.2018 13:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits