Saimniecības lietu diskusija

 
Reitings 558
Reģ: 22.08.2012
Skatos, tagad britiem ir topā instagrammere, kura staisa storijus ar visādiem klifiņiem mājas uzkopšanā, iesaka visādus uzkopšanas līdzekļus utt.
Izveidojam šo kā mājas uzkopšanas diskusiju un dalāmies ar ieteikumiem.
1. CIk bieži uzkopjat māju?
2. Kādu produkciju izmantojat veļas mazgāšanai?
3. Kādu produkciju izmantojat tīrīšanai virtuvē, vannas istabā, wc?
4. Vai izmantojat tādus nieciņus kā aromātiskās sveces, vaska sildītājus, gaisa atsvaidzinātājus telpām vai tomēr uzskatāt to par naudas izmešanu?
02.10.2018 13:25 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Ğenerālajā robots sucks.
Ikdienas ja laba virsma, ir cool un īstenībā lēti. Tomēr mazjaudīgi.
02.10.2018 16:29 |
 
Patīk
Reitings 2987
Reģ: 09.08.2016
dīvānus ar to iztīrīt nevar, vai kādas šķirbiņas un stūrīšus

Ir mājās i-robots, bet neesmu ieslēgusi jau kādus 2 gadus tieši šī paša iemesla dēļ. Nopirku putekļu sūcēju, kaut vai lai varētu dīvānu izsūkt vai kādas citas vietas,kas augstākas par grīdu. Lieki izmesti vairāki simti euro. :-D
02.10.2018 17:10 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Bet priekš kam?

Vienkārši tā ir estētiskāk/patīkamāk.
Tul, pērku pārsvarā Drogās vai Rimi - bet nu tie bloki (gan podam, gan skalošanas kastei) būs jebkurā saimniecības preču veikalā. Primārā funkcija tiem blokiem ir dezinficēšana. Tās smaržvielas un krāsvielas ir bonusiņš.
Songare.., mums nav populārais i-robots. Mums ir Neato, bet moduli no galvas nepateikšu. Esam pilnībā apmierināti. Robots arī disciplinē neatstāt neko lieku uz grīdas. Ikdienā grīdu satīra robots, bet, kad pati tīru māju, tad pati slauku grīdu, jo nu - robots ir lēns :-D un arī skaļš. Kad viņš te savā nodavā darbojas, kad neesam mājās, tad šīs lietas netraucē. Bet mums mājās ir arī parastais putekļusūcējs, kurš gan biežāk tiek izmantots auto salona izsūkšanai, bet reizēm izmantojam arī mājā kaut kādām vietām, kur robots netiek klāt. Manuprāt, nevar iztikt tikai ar robotu. Robots ir piemērots slinkiem cilvēkiem, kuri negrib katru dienu uzkopt grīdu (tādiem kā mums :-D)
02.10.2018 17:26 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
kārtīgi sakārtoju un iztīru grīdu parasti divas reizes nedēļā. grīdu mazgāju ar ajax klāt ūdenim. toleti tīru ar domestos un podā arī ir smaržīgais visu laiku. gaisa atsvaidzinātājus neizmantoju, vienīgi pa retam kādu smaržīgo sveci.
veļu mazgāju ar persil un izmantoju veļas mīkstināju, patīk ka smaržo drēbes.
02.10.2018 17:36 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Sognare - vai neesi apsvērusi domu par putekļusūcēju ar ūdens filtru? Neko nepūš pa otru galu ārā + nekādu putekļu maisu, visi putekļi nonāk ūdenī (līdz ar to tā kā viņi ir slapji, tad vairs nelido nekur apkārt) un pēc tam vnk visus gružus izlej ārā un izskalo tvertni.
02.10.2018 17:58 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Miegalāci nē ja godīgi:-D , es īstenībā gribu tādu putekļu sūcēju,kas ir samērā kluss, lai sūc un mazgā vienlaicīgi, manuprāt tā ietaupīt laiku , protams dzīvē varbūt nav tik labi kā reklāma,bet:-D:-D
02.10.2018 18:18 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Sognare, man tāds ir, nezinu vai skaitās kluss, bet pārējās tevis minētās funkcijas viņš pilda + ir ūdens filtrs ar iepriekš minētajiem bonusiem. Man ir Thomas pet&family (ja pareizi atceros, tāds oranžs) , bet ir arī citas firmas piedāvā līdzīgus.
02.10.2018 18:33 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Tā kā nav mājdzīvnieku, tad grīdu slauku kā redzu, ka ir gruži/putekļi (mājās gaiša grīda), mazgāju 1x nedēļā. Wc izmantoju podam tos šķidros cilit ko ielej utt, izlietnes, dušu mazgāju ar cifu, tāpat arī plīts virsmu. Spoguļus ar pūšamo. Veļai izmantoju kapsulas, šķiet ļoti ērti. Būtībā katru dienu savāc to kur kaut kas nekārtīgs vai netīrs un galvenā tīrīšana visam ir 1x nedēļā. Patīk dedzināt sveces, bet tad tikai smaržīgās :D
02.10.2018 19:21 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Ui, es laikam esmu diezgan sušķīga, jo mājvietu uzkopju, kā pagadās. Nav man super tīrība. Ja ciemiņi nāktu ciemos biežāk, tad gan jau nekas cits neatliktu, kā visu uzturēt super tīru.
Veļas mazgāšanai izmantoju Persil (vairāk šķidro), Oxi un Vanish traipu tīrītājus, kā arī Passion veļas mīkstinātāju. Pārējie tīrīšanas līdzekļi mēdz mainīties, - visādi kaļķu noņēmēji, podu tīrītāji, grīdas mazgājamie. Aromātiskās sveces šad tad tiek lietotas, vairāk gan dāvinātas, bet nesen Madara ražotnē nopirku vienu supersveci, kas tiek ražota Igaunijas tirgum. Gaisa atsvaidzinātājs (Airwick caurspīdīgā izpūšamā pudele) ir tikai tualetē.
Tagad pārlasot, ko esmu uzrakstījusi, derētu brīvdienās nobriest uz ģenerāltīrīšanu.
03.10.2018 08:13 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Tā kā mani ik pa laikam dīda OCPD, tīru daaaaudz, jo visam jābūt savā vietā un kārtībā. Un ļoti pūkains suns situāciju galīgi nepadara vieglāku. :-D Man gan tāpat šķiet, ka māja nav visu laiku perfektā tīrībā, pie vainas noteikti ir tas, ka mantu ir daudz vairāk nekā gribētos, tādas, kas stāv un krāj putekļus, bet tajā pašā laikā 1x gadā noder. Bet gan sevis pašu, gan vides labā izvēlos tīrīšanai eko līdzekļus, bez smaržām, krāsām utt., nejūtu arī nekādu baigo vajadzību pēc tā, jo tīrs tāpat viss ir. Vienu brīdi grīdas vispār mazgāju ar ūdeni, kam piepilināta tikai ēteriskā eļļa. Un, par grīdām runājot, mazgāju tās, esot uz ceļiem - gan tīrāk sanāk, gan mugurai veselīgi. :-D Māja nereti smaržo pēc tikko gatavotiem gardumiem, tā kā arī nekādus speciālus smaržinātājus neizmantoju.
03.10.2018 08:32 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Par cik dziivoklis, kuraa ar draugu dziivojam, ir liels ar ljoti lielu balokonu, un laika mums ir maz, tad 1x nedeeljaa mums naak 2vas sievietes un visu maaju iztiira.
Veljas mazgaasanai izmantoju skidro pulveri + veljas miikstinaataaju.
Sveces maajaas ir, bet reti tiek dedzinaatas, jo dziivojam karstaa valstii un nav tik lielas veeleesanaas taas dedzinaat.
03.10.2018 08:47 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Ui, es laikam esmu diezgan sušķīga, jo mājvietu uzkopju, kā pagadās. Nav man super tīrība. Ja ciemiņi nāktu ciemos biežāk, tad gan jau nekas cits neatliktu, kā visu uzturēt super tīru.

O, šis ir gluži kā par mani :D Principā, mums mājās nav tīrīšanas režīma - kad ir sajūta, ka nepieciešama uzkopšana, tad sagrupējamies un uzkopjam, bet tā - nu, garām ejot taču var manīt, ka kaut kur putekļi nosēdušies, to var ātri noslaucīt un viss. Negaidu, kad viss apaugs, bet arī neiespringstu uz biežu tīrīšanas režīmu.
2. Veļu mazgāju pēdējos pāris gadus tikai ar Tri-Bio mazgāšanas līdzekļiem un mīkstinātāju. Šķidro līdzekli baltām/krāsainām drēbēm + tā paša ražotāja izsmidzināmo traipu tīrītāju, ko lietoju netīrākām bērna drēbītēm pirms mazgāšanas, vai arī veļas ziepes visparastākās. Baltās drēbes mazgājot papildus tomēr lietoju Vanish škidro līzekli baltām drēbēm, jo pagaidām neviens no eko mazgāšanas līdzekļiem nav nodrošinājis balto apģērbu palikšanu par baltiem, nevis ar laiku kļūšanu par iepelēkiem vai iedzelteniem apģērbiem, bet, ņemot vērā, ka baltās drēbes ir salīdzinoši maz, šo sanāk lietot reizi mēnesī aptuveni. Mazgājot krāsaino apģērbu, lietoju arī tās salvetes - krāsu savācējus, jo tad varu ļoti neiespringt par dažādāku krāsu apģērbu mazgāšanu vienlaikus. Kādreiz tiešām šķiroju atsevišķi - visu balto/gaišo/melno/zilo+zaļo/sarkano-brūno...
3. Tīrīšanai esam sākuši pāriet uz maniem jau iepriekš minētajiem Tri-bio līdzekļiem, Bet, tā kā vannasistabā dēļ tās specifiskā "klimata" intensīvi veidojas pelējums, reizi pāris mēnešos lietojam HG līdzekli pelējuma noņemšanai. Nāvīgi pretīgi smird, bet ir ļoti efektīvs. Traukus mazgāju ar Tri-bio un tagad, kad esmu pie tā pieradusi, visi citi (pat tie, kas "bez smaržas") šķiet, ka nepatīkami ož. Grīdas sūcam ar Karcher putekļusūcēju, kuram ir ūdens filtrs un ūdenim pievienojam ēteriskās eļļas. Mazgājam ar tīru ūdeni vai retu reizi - HG līdzekli laminātam. Nekādus blokus, kapsulas u.t.t. WC nelietojam, ideāli iztīras tāpat. Putekļus slauku ar mitrajām salvetēm (Rimi nopērkamas no "Marine" sērijas) vai mikrošķiedras lupatiņām. Atbilstošas lupatiņas lietoju arī virtuves/vannasistabas u.c. tīrīšanai gadījumos, kad tikai simboliski jānotīra - var mierīgi iztikt bez līdzekļiem. Elektriswko plītsvirsmu - arī ar Tribio + žiletveida skrāpītis, ja gadās nepieciešamība.
4. Visādi citi nieciņi smaržai un "noskaņai" mājās parādās neregulāri un pēc sajūtām. Ir izsmidzināmais gaisa atsvaidzinātājs WC + koridorā stāv aromātisko eļļu pudele ar tiem kociņiem no Pier, jo koridoru kaut kā nevar izvēdināt, tādēļ dažkārt tur kaut kāda dīvaina smarža ir, kas mani tracina. Sveces mājās dedzinām tikai 11.novembrī. :)
03.10.2018 09:32 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
No tīrīśanas līdzekļiem man patīk Cif putas vannai un izlietnei - uzpūšu, 10 minūtes nogaidu un noskaloju, nekas nav jāberž. Sapratu, ka man nepatīk sprejii, “brīnumlupatiņā” - tā, kas man ir- nav nekāda brīnuma, parasta gumija, un nekādu labo tīrīšanu neesmu pamanījusi bet, nu, viņu ir 100 un 1 veids. Patīk antibakteriālās salvetes. Putekļu sūcējs mums ir viegls un bezvadu, kas ir ļoti parocīgi. Resp., cenšos visu procesu vienkāršot, cik vien iespējams.
03.10.2018 10:05 |
 
Reitings 86
Reģ: 16.08.2017
1. Dzīvokli uzkopju un sakārtoju katru dienu, t.i. izslauku grīdas (mums ir suns, kas atstāj savas melnās spalvas un mūsu gaišās grīdas) un vakarā visas lietas salieku tām paredzētajās vietās, tāpēc tādas nekārtības īsti nav nekad. Putekļu sūcēju darbinu vidēji reizi nedēļā, tad arī mazgāju grīdas (ar tīru ūdeni). Putekļus slauku tad, kad pamanu, ka tādi ir uzradušies, arī vidēji reizi nedēļā, varbūt retāk.
2. Veļai vēl pagaidām lietoju šķidro veļas mazgājamo līdzekli, bet ir vēlme pamēģināt ziepju riekstus, nezinu vai tiešām labi izmazgā, tāpēc neesmu kārtīgi nobriedusi to iegādei.
3. Tīrīšanai lielākoties izmantoju sodu+etiķi vai sodu+citrona sulu. Man patīk, manuprāt, visu notīra un es vismaz zinu, ko pēc tam noskaloju notekūdeņos un ko elpojam, kādā vidē uzturamies. Šajās kombinācijās soda tiešām dara brīnumus. Tomēr, ja kādu reizi gadās kas tiešām nenomazgājams, tad krājumos vēl stāv daži ķīmiskie līdzekļi, ko maksimums reizi mēnesī izmantoju.
4. WC izmantoju ūdeni+ēterisko eļļu izsmidzināmajā pudelē. Mums ir dažas aromātiskās sveces istabai, ko dedzināt sākam tagad, kad paliek vēsāks, bet kad šīs būs izdedzinātas, tad visticamāk iegādāšos parastas sveces noskaņai, jo aromātiskās nav diezko labas veselībai.
04.10.2018 11:34 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
1. Kad ir laiks un iedvesma. Neberžu un nešruboju katru dienu, nav tik netīrs, lati katru dienu tīrītu. :-D
2. Eco Seal šķidro variantu. Ja nav šīs, tad Mini Risk vai kaut kas tamlīdzīgs vai Kastani.
3. To pašu Eco Seal, lielākai netīrībai HC, vēl mēdzu izmantot Skaidru.
4. Pilnīga naudas izmešana un kaitīgi veselībai.
P. S. Grīdu mazgāju ar karstu ūdeni, ja ir kaut kas netīrāks, tad piepilinu ūdenim trauku mazgājamo līdzekli vai veco labo Skaidru.
04.10.2018 11:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir miljons tīrīšanas līdzekļu 2 plaukti un vēl bišķiņ. Man labāk patīk berst reti bet visu dienu , neviss katru dienu kaut ko. Ir gan gaisa atsvsidzinātāji , gan sveces u.c štrunti. Grīdas mazgāju ar tām paredzētiem līdzekļiem , izvēlos pēc smaržas un garastāvokļa, sastāvu nekad un vispār nelasu. Veļu mazgāju ar šķidro mazgājamo un veļas mīkstinātāju , man patīk , kad smaržo arī ņemot ārā no skspja pēc ilgāka laika.
04.10.2018 12:01 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Izvēlos tikai Seal vai Tri Bio sadzīves ķīmiju.
Tri bio traukiem, Tri Bio stiklu tīrāmais, Tri Bio dzīvnieku smaku neitralizētājs (ar to man patīk tīrīt poda brilli, poda kāju un izsmidzināt arī uz vannasistabas grīdas pirms mazgāšanas).
Vēl mana draudzene ir citronu pasta - ar to tīru podu, vannu, izlietnes.
Putekļus parasti noslauku ar mitru lupatu, bet kad gribas tā kārtīgāk, tad ar Seal izsmidzināmo pulieri.
Grīdas mazgāju vai nu ar Seal universālo grīdas mazg.līdz.(smaržo pēc eikalipta), vai ar HG mazg.līdz. parketam un koka grīdām.
Vienīgi veļu mazgāju ar Ariel veļas pulveri. Neesmu atradusi nevienu mīkstinātāju, kurš pēc pus pudeles man nerautu uz augšu. Visilgāk izturēju zilo Lenor, bet tad sapratu, ka dažas drēbes, kuras ilgu laiku nav kustinātas tik pretīgi ož.. pēc Lenor, pēc kkādām humpalām, mitruma vai kkā tml. :-D Un nav man mitrs vai sapelējis dzīvoklis.. vnk tā smarža ar laiku pārvēršas smakā. (s)
04.10.2018 13:06 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Ā, un par uzkopšanu.. man ir divi bērni. Uzkopju katru dienu un citreiz liekas, ka to tik daru kā uzkopju un mazgāju drēbes, un gatavoju ēst. :-D Un tāpat noteikti jums citām ir tīrāka un kārtīgāka māja par manējo, kuru uzkopju katru mīļu brīd! (l):-D
04.10.2018 13:08 |
 
Reitings 262
Reģ: 04.01.2013
Uzkopju, kad vajag, taču tādu lielāku tīrīšanu cenšos uztaisīt 1x nedēļā.
Vannai izmantoju Cilit Bang putas ar balinatāju (violetā pudelē), vienmēr vanna tad ir skaisti balta.
Lamināta grīdai izmantoju arī VICI spīdumu, grīda vienmēr labi pēc tā izskatās.
Veļai Ariel kapsulas, Lenor kā mīkstinātāju, reizēm arī to mīkstinātāju ar lācīti (Coccolinno ??), patīk, kad veļa labi smaržo.
Virmām izmantoju Seal eco universālo tīrāmo līdzekli, ir ok.
Riebjas berzt cepeškrāsni, bet tur vienmēr izmatoju Sano forte plus. Smirdīgs, ass, taču ar to vismaz visu var kārtīgi dabūt nost.
Atsvaidzinātājs tikai tualetē, sveces parasti ir vairāk mājīgumam nekā aromātam
04.10.2018 13:34 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
Varbūt varat padalīties - ar kādiem līdzekļiem tīrat duškabīnes stiklus? man nekad nesanāk perfekti notīrīt, vienmēr paliek kaļķakmens un izskatās, ka vispār nebūtu tīrīts. :-D
04.10.2018 13:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits