Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mājokļa iekārtošana

 
Labsvakar... jūsmājās! Jā, tieši par jūsmājām šī tēma :)
Šajā diskusijā par visu praktisko un ne tik pratisko mājokļa iekārtošanas jautājumos. Pēc kā vadījāties, kad iekārtojāt savu mājokli? Kas, jūsuprāt, Jums izdevās, bet kas - ne tik? Iekārtojāt pašas, vai ņēmāt papildspēkus? No kurienes iedvesmojāties? Kur iegādājāties gan mēbeles, gan elektroniku? Kādi būtu jūsu ieteikumi kādam, kad nupat sāk iekārtot mājokli?
Diskusija visām, kurām aktuāla mājokļa iekārtošana pēc īres uzsākšanas/iegādes/remonta/pārūves, you name it!
Kura ir Jūsu mīļākā telpa jūsu mājās?
Dalāmies, iesakām, jautājam un uzzinām un mācāmies! :)
01.10.2018 21:31 | saite
 
Mana situācija (protams, ne jau diskusija tapa no zila gaisa :D ). Esam iegādājušies dzīvokli - tukšu... Ar pieklājīgu remontu, bet bez nevienas mēbeles (izņemot podu un vannu vannas istabā - ne kā).
Remonts nav mans sapņu remonts, es būtu gribējusi ko vienkāršāku un skandināviskāku, bet tomēr vēl patlaban neplānojam ieguldīt remontā. Tā kā lielākoties dzīvoklis diezgan siltos toņos, plānojam to veidot tādu siltu un cozy, bet ar melniem akcentiem.
Bet vispār - nezinu, ko kura gala sākt. Ar virtuvi visvieglāk un šķiet jau, ka tagad pēc ikea ņem un tik iekārto, bet man vēl nav tas čujs par to, kā viss kopā izskatīsies...
01.10.2018 21:34 | saite
 
bet man vēl nav tas čujs par to, kā viss kopā izskatīsies...
Pinterests pateiks priekšā. :-D
01.10.2018 22:07 | saite
 
Jaestades, man šķiet, ka Pinterests un reālā dzīve ir paralēlās pasaules :D
01.10.2018 22:11 | saite
 
 
Virtuvi iesaku pārdomāt līdz pēdējam sīkumam. Kur kas stāvēs, kādi būs atvilktņu sadalītāji utt. Krāsas un kā izskatīsies pat ir vieglākais tajā visā. Es pieturos pie 3 krāsu principa (ne vairāk kā 3 krāsas). Tehnika vislētāk un lielākā izvēle bija PTA. Ja es taisītu virtuvi no jauna, krāsni liktu klasisiki zem plīts virsmas, nevis acu augstumā, kā tagad, lai nosūcējs spēj savākt smaržas no krāsns. Izlietni liktu nevis divdaļīgu, bet lielu viendaļīgu, un nerūsējoša tērauda, lai nav jādomā, ar ko drīkst mazgāt un ar ko nē. Virtuvē ir ļoti daudz lietu, kuras jāizdomā.
Dažas mēbeles pasūtījām Mēbeļu namā, pēc tam, kad bijām izstaigājuši visādus smalkus salonus. Tās cenas pamatīgi nolaiž uz zemes. Tekstilu arī cītīgi jāizdomā, aizkari un paklāji nemaz nav lēti. Un tieši tekstils, manuprāt, rada mājīguma sajūtu.
Eh, ja vien Ikea būtu bijusi tajā laikā, kad iekārtojām virtuvi, tur tieši ir izstādīta tāda skaista, melna (l)
01.10.2018 22:25 | saite
 
Es laikam nemāku atrast Pinterest pareizās lietas, bet bildēs, kuras man patika, bija lietas par summām, kādas man sapņos nav rādījušās. Pinteresta skatīšanās man tikai radīja nereālistiskas ekspektācijas un vilšanās sajūtu :-D
01.10.2018 22:28 | saite
 
vai kaut kur internetà var plànot savas telpas, kà Ikea uzvietas to var darit, man leikas, ka vienu dienu atradu, bet nevaru vairs atrast latviesu valodà.
01.10.2018 22:51 | saite
 
man ir mazs divistabu dzîvoklis, gribu saplànot kas kurà vietà, liekas, ka nekas neielîdîs, runa ir par viesistabu un virtuvi,
grib viesistabà galdu , divanu , bet liekas, ka nekad neielîdîs :D divanu arî nevaru atrast kopaktu, kas patiktu :-D
01.10.2018 22:53 | saite
 
Neskatoties uz to vai dzīvoklis ir remontēts siltos toņos vai ne tāpat tur pretī var likt neitrālos toņus un veidot vēsuma - siltuma attiecības. Uz bēšas sienas un brūnu grīdu fona mierīgi var stāvēt lina pelēks dīvāns, paklājs ar kontrastējošām krāsām un papildu tam visam tirkīza zili spilveni, vai balti. Neitrālos toņos var iet tālu. Nevajag gan spēlēties ar košām krāsām. Tāpat tas viss atkarīgs no telpas. Ja tā ir guļamistaba, tad tā var būt tumšāka un ar neitrāliem toņiem, bet ja viesistaba, tad neitrāla ar kontrastiem un kādu 1 košu akcentkrāsu dažās vietās.
Mājas tehniku var iegādāt tur, kur piedāvā bezprocentu līzingu, tāds šobrīd ir šur un tur. Pat ja varat maksāt uzreiz, ja dod bezprocentu, tad muļķīgi maksāt uzreiz.
Tāpat vajag pievērst uzmanību lietām, kas pilda vairākas funkcijas vienlaicīgi. Pat ja vieta atļauj ir muļķīg to aizņemt ar vairākām lietām, ja to var izdarīt viena lieta.
-Kaut viens kombains/sulu spiede/blenderis viss vienā.
-Vai izmantot 10 kastroļus, ja reāli pietiek ar 3.
-Trauki visi balti, jo tos var lietot ikdienā un svētkos un ja saplāsīt, tad nopirkt aizvietojumu jebkur, kur pārdod traukus. Nav vaajadzīgas sekcijas pilnas ar dažādām servīzēm.
-Tāpat nažu statīvs - tādu nevajag, jo pietiek ar 3 labiem nažiem. Es personīgi pat lietoju tik vienu - tomātu nazi.
-Gulta un dīvāns - tiem ir jāpilda arī mantu glabātuves funkcijas, jo reāli aizņem daudz m2 uz grīdas un kamdēļ lielāku skapi, ja sezonas drēbes un segas var ielikt tajās veļas kastēs.
-žurnālgalds, kas transformējas ēdamgaldā.
-ofisa krēsls, kas ir tik izskatīgs, ka var kalpot kā klubkrēsls viesistabā.
Virtuve gan ir viena no komplicētākajām vietām. Un ja domā par mājokļa iekārtojumu, tad labāk virzīties no telpas uz telpu nevis katrā stūrī kko nodarīt un pēc tam attapties, ka kaut kas neder.
01.10.2018 23:26 | saite
 
Es gan sadzīves tehiku pērku nevis lētāko, bet gan pietiekami kvalitatīvu, lai kalpo ilgus gadus.
01.10.2018 23:34 | saite
 
Man ir ļoti līdzīga situācija, remonts nav sapņu, bet esmu jau tā iemīļojusi mājokli, ka tuvākajā laikā nedomāju skandināviskot. Drīz pirkšu IKEA plauktu un žurnālgaldiņu, dīvāni bija un guļamistabā iebūvētais skapis arī, tā kā nepieciešamību ir maz. Sapņu virtuve man ir tieši pinterest ieraudzīta IKEA virtuve, bet līdz tai jāpaciešas. :))
Lai redzētu, kā viss kopā izskatīsies, veidoju e-interjeru. Nav jābūt dizainerim, mierīgi to var izdarīt te - https://www.homestyler.com Mēbeļu izvēle gan nav plaša, bet toņus var atrast, lai saprastu, cik ļoti kas iederēsies.
01.10.2018 23:47 | saite
 
źurnàlgds ,kas tranformejsd èdamgaldà? varbut var ielikt bildi ar kàdu piemèru?
02.10.2018 00:16 | saite
 
Minomalisms, ertums un krasotas sienas. Bet labi aizkari lampas un gulta. Ari tehnikao jabut labai.
02.10.2018 00:19 | saite
 
atradu pieemrus internetà, brt kur tādus galdus var nopirkt?:-/
02.10.2018 00:23 | saite
 
Ir dažādi galdi transformeri, bet maksā viņi padaudz, toties var parēķināt, ka esi ietaupījis vismaz 1-2m2 vietas un var būt, ka var pat sēdēt dīvānā un izmantot to vietu priekš sērfošanas netā un filmu skatīšanās.
...
Šāds maksā no 800€

Šeit ir dažādi veidi:
...
šeit ir lēts poļu variants, ko manuprāt var pārtaisīt ar kocīgāku virsmu, bet pa 200€
...
šeit varaiants pa 115€, bet ne manā gaumē. šķiet arī ne tik funkcionāls:
...
vēl ir šāds ļoti askētisks un stilīgs, bet LV nesmu tādu redzējis:
02.10.2018 00:36 | saite
 
Pat ja varat maksāt uzreiz, ja dod bezprocentu, tad muļķīgi maksāt uzreiz.

Bezprocentu kredīts ir mārketinga triks, pērkot uzreiz, ir jūtami lētāk.
Es gan sadzīves tehiku pērku nevis lētāko, bet gan pietiekami kvalitatīvu, lai kalpo ilgus gadus.

Biju domājusi lētākas cenas par vieniem un tiem pašiem modeļiem, salīdzinot ar citiem veikaliem.
02.10.2018 00:36 | saite
 
Es personīgi tomēr atradu bezprocentu un tādu kādu gribas un veļasmašīnu un ledusskapi vienā pirkumā. Skaidrs, ka uz bezprocentiem viņi dod kko ko paši grib notirgot, tas mazliet sarežģī to lietu, bet jāskatās un jasalīdzina no vietas uz vietu, enerģijas klases, kvalitāte utt.
02.10.2018 00:46 | saite
 
Jau labu laiku esmu ieksa saja procesa, ka liekas, ka viens dzivoklis iekartots, tas sakrit, ak atkal parvaciemies un sakt no sakuma!! :) bet soreiz, musu, lidz ar to, ieguldu, preku kvalitativi, pardomati un tiesi ta ka gribu, reti izeju uz kompromisiem!
Man liekas, ka viens no noteikumiem, lai dzivoklis izskatitos ka no pinterest bildes: nepietiek jau tikai nopirkt to smuko divanu un ielikt sava salona, ja lidzi nak no tris ieprieksjema dzivesvietam savaktas mantas, mebles, katra savadak katra savai dzives vietai pieskanota, bet kopa... neka.
Mans stils ir viegls- koks ( siltaks, ka skandinavu), baltas sienas un viss iespejamais balts. Krasas ir flizes, traukos, spilvenos vai gramatas un ikdienas niekos... un vel daudz, telpaugu, kuri man dod majiguma sajutu!
02.10.2018 08:42 | saite
 
Piekrītu iepriekšējam komentāram: kamēr vecais (mēbeles, ne īsti sapņu remonts, mammas tepiķis vai dīvāns) diktēs noskaņu, jo gribas taču lai viss saskan, tikmēr pie sapņu varianta netiksi. Pinterest ir kolosāla ideju krātuve. Ikea ir TARVA koka mēbeļu sērija, kas ir paredzēra krāsošanai. Gan jau arī citos veikalos var atrast “tīras” mēbeles un radīt jebkuru noskaņu.
02.10.2018 08:51 | saite
 
Kura ir tā melnā Ikea virtuve, par ko stāstat? :-)
02.10.2018 09:57 | saite
 
Ja ir daudz krāsu, tad viss ko jaunu pērk labāk, lai tiešām ir pelēks vai balts.
02.10.2018 09:57 | saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!