kā būt pašpietiekamai?

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Man ir ļoti liela problēma, ka nemāku būt pašpietiekama sieviete.
Nekad nav trūcis vīriešu uzmanības, patīk to arī saņemt, varētu pat teikt, ka tā jau nu ir atkarība un nevaru būt pašpietiekama. Visu laiku galvā domāju, ka man vajag vīrieti blakus, strādaju un studēju tur, kur ir visur vīrieši. Gribas satikt vīriešus, iepazities ar jauniem vīriešiem, protams, ka nekas ilgstošs neizveidojas, jo iespringstu un galvā jau esmu izdomājusi daudz uz priekšu.
Drīzāk jau viss ir apnicis un zinu, ka īstais vīrietis atnāks negaidot un vēlos kļūt pašpietiekama, vairāk veltīt laiku sev un nedomāt tik daudz par vīriešu kārtas pārstāvjiem.
Kā, lai kļūstu pašpietiekama? Kas , jūsuprāt, ir pašpietiekamība?
16.09.2018 16:28 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Yeah...onkulīt,kā tad, to sauc par stangāciju...nevis klasiku.:-D
17.09.2018 13:10 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Stagnāciju*
17.09.2018 13:56 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Es tā arī līdz galam nesapratu, kādēļ vīriešiem nepatīk pašpietiekamas sievietes. Tas ir kaut kāds komplekss, vēlas, lai sieviete būtu atarīga no viņa? Tas ceļ pašapaziņu, vai kā?
17.09.2018 14:04 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es tā arī līdz galam nesapratu, kādēļ vīriešiem nepatīk pašpietiekamas sievietes.

Labs jautājums, Miss Mia, vienīgi jūtu, ka nepieciešama piebilde - kāpēc dažiem Lilit foruma komentētājiem šķiet, ka vīriešiem nepatīk pašpietiekamas sievietes. Protams, tas, ka kāds vispār uzņemas ar pārliecību runāt visu vīriešu (vai sieviešu) vārdā liekas jocīgi, bet nu...Gaidu jau “faktus” un “patiesības” (t)
17.09.2018 14:32 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pašpietiekamībai ir zināma korelācija ar psiholoģisko briedumu.
Tam, ko apraksa ellle (gulēt ar visiem pēc kārtas, rīt visu kas pagadās un cik lien, taisīt ekstrēmās vizuālās pārvērtības vienu pēc otras) nav nekāda sakara ar briedumu. Tas ir saldumu veikalā ieskrējis bērns, kas neanalizē. Viņš katru konfekti (lasīt - iespēju) ķer kā pēdējo, kā vienīgo, kas viņam jebkad būs un tad spļaudās, jo saprot, ka bārbelīte viņam nemaz negaršo.
Man pašpietiekamība attiecībās saistās ar savu lietu darīšanu. Ar savu interešu izkopšanu un attīstīšanu, ar savām vēlmēm, idejām, projektiem, kas nav pakārtotas kāda cita vēlmēm. Un pašpietiekamība nav skriešana ar draudzenēm vīnu dzert, kamēr vīrietis ar saviem draugiem alu dzer, un apzināti vēla mājās pārvilkšanās tikai tāpēc vien, lai ieriebtu un nez ko pierādtu, ka te nesen vienā citā diskusijā tika ieteikts, lai mednieku veci padarītu greizsirdīgu un baigi gribošo. |-)
17.09.2018 15:23 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
TheLaw, Tu domā stereotipiski

Kas tieši ir steriotipiski? Tas, ka sievietēm ar laiku zūd skaistums? Un viņām tādējādi samazinās iespēja atrast sev piemērotu dzīves partneri? vai kas tieši? Tev laikam ir ļoti slikta izpratne par to kā strādā vīriešu prāts. Tā pat kā vienā "stend up" šovā, kur tika uzdots jautājums: "kāpēc sievietes tik maz zin par vīriešiem?" un atbilde bija: "tāpēc, ka sievietes ir uzinājušas padomos no citām sievietēm vai žurnāliem, kura raksta autore ir sieviete"
Tu saki, ka tev liekas interesanti mūsu "domu lidojumi", tad ludzu, liec kaut ko pretī ar savu agumentāciju, lai veidotos dialogs un diskusija kāpēc tas, ko es vai Elle saka ir nepatiesi, nevis mētājies ar (tavuprāt) "asprātībām" un uzraksti kaut kādu jēlu izdruku, ko kāds iepriekš ir teicis, ar apmainītām dzumuma lomām, kas vispār neizklausījās loģiski.
Pagaidām neviena sieviešu kārtas pārstāve nav pateikusi kāpēc šie "steriotipi" ir muļķības, ko redzu ir personīgi apvainojumi vai uzbrukumi ar visu Kaya priekšgalā. Kaya vai tad tu nebiji tā, kura stāstīja, ka skolā tiki apcelta? Bet "Nerātnās kabineta" uzgaidāmajā telpā gan biji rindā pirmā uz lielo drukāšanu, kur mētājies ar pasīvi agresīviem teikumiem. "es jau neko, bet, man nav iebildumu pret tevi kā personu, bet" tad kā īsti ir? ir iebildumi vai nav? izskatās jau ka tomer ir, un arī tur tu "uzknābi" un "bēgi" prom kā mazs "urlēns", kurš no mugurpuses uzšauj un pēc tam mūk asti iežmiedzis kājstarpē, kad viss sāka ievirzīties ne tev vēlamajā virzienā. Tu tā darba tirgū arī dari? Tā kā vari nemaz netēlot te jūtīgo drostaliņu, varbūt citus ir izdevies apmānīt, bet es redzu tev cauri kā skaidram stiklam. Tas tā atkāpei no tēmas.
Nekad neesat aizdomājušās, kāpēc tieši lielas karjeristes un feministes vēlākos dzives gados bļauj par to, ka nav normālu vīriešu? Viss dzīvē notiek kā "ķēdes reakcija" Sieviete, kura ir daudz sasniegusi karjerā, kura dzīvi ir ziedojusi tikai karjerai un kurai jau ir pāri pa 35g, vēlas sev blakus arī atbilstošu vīrieti (karjeras sasniegumi vai ienākumi) un te nu rodas arī problēma, ka tāda tipa vīrietiem nevajag blakus vecu sievu, kura būs katru dienu darbā pārstrādājusies un vienmēr nogurusi un par bērniem vispār nevar būt ne runa, jo bioloģiskais pulkstenis ir jau nositis. Trakākais ir tas, ka šīs sievietes domā, ka ir baigais ķēriens večiem un tādējādi uzsakta, ka viņas sev ir uzsitušas cenu. Jā, es piekrītu, cena ir augusi, bet tikai un vienīgi darba tirgū, nekur citur, jo tāda tipa vīriešiem, kādas vēlas šīs sievietes, nevajag nekādu financiālo ieguldījumu attiecības no sava partnera, līdz ar to, kas mums te sanāk? varat savienot punktus un izdomāt pašas. Un nevajag te bļaut par to, ka vīriešiem ir bail, ka sievietes viņus izkonkurēs darba tirgū, gribētu zināt, ko tad "drausmīgās" sievietes ir vīriešiem atņēmušas, nesmīdiniet mani. Mūsdienu kapitālisms un mūsdienu feminisms ir pasniedzis publikai to, ka sievietēm audzināt bērnus un rūpēties par māju ir kaut kas pazemojoš, kas nemaz tā nav. Vai tad būtu tik slikti būvēt sabiedrību un civilizāciju un tāda principa, kur vīrietis ir pelnītājs un sieviete strādā prieka pēc un aprūpē "ģimenes ligzdu"? Man liekas ka nē. Labi, varam to vērst arī savādāk, lai sievietes traucas tarba tirgū un vīrietis paliek mājās, bet te jau atkal rodas problēma, sievietes tādu modeli nemaz negrib, beigās visa situācija sanāk ne šis ne tas, kur ir pilnīgi izkropļota dzimumu loma attiecības un arī sabiedrībā. Ne vīrieši ir laimīgi, ne sievietes. Šajā forumā arī, kur piemin mājsaimnieci, uzreiz tiek likta vienādības zīme ar NEpaspietiekamu sievieti un vīrieša veredzeni bez maz vai, kas ir pilnīgs apsurds. Te nesen bija diskusija, kur meitene gribēja iet uz inžinierzinātni vai kaut kas tamlīdzīgs, smieklīgākais bija tas, ka lielās ieteicējas un "labo padomu" devējas bija tās, kuras jau aprecējas savos zieda laikos (ko pareizi arī darīja). Vēl jāpagaida kādi gadi 10, kad pie mums arī ieviesīs visus jaukos šķiršanās likumus un visu "me too" un pārējo drazu, tāpēc jau ar katru gadu paliek ar vien populārāks mgtow, kur vīrieši vnk aiziet no sievietēm un nekādas saistības ar viņām neuzņemas, jo vēlāk mūsdienu vīrietiem vispār nebūt pat nekādas jēgas būt ar kādu attiecības. Ne viņš iegūst piepildījumu, ko no sievietēm vēlas, un arī sievietes būs vēl nelaimīgākais, kad nevar atrast atbilstošu vīru. Tomēr, jāvelta ir aplausi tiem, kas šo visu ir panākuši. Lielisks veids kā sanaidot dzimumus un publiku, jo, ja cilvēce nav vienota, tad pie varas esošie nekad arī nekritīs un katrs dzimums vilks deķis uz savu pusi. Ja kāda te uzsakta, ka man vai kādam citam ir naids pret sievietēm, tad jūs rūgti maldāties, man patīk sievietes un nevienam sliktu nevēlu, gribu tikai to lai cilvēki jūtas laimīgi ne tikai jaunībā, bet arī tālākajos dzīves gados. ;-)
17.09.2018 16:05 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Tas, ka sievietēm ar laiku zūd skaistums? Un viņām tādējādi samazinās iespēja atrast sev piemērotu dzīves partneri?

Tik , veči,neaizmirstat,ka jūs ar gadiem ar svaigāki nepaliekat tas tā, btw, abos virzienos darbojas.:-D
35 gadi nav veca sieviete, tavu tekstu lasot tāda sajūta,ka kā tik nosvini 30 dzimšanas dienu, tā nākamajā dienā pamosties jau ar vienu kāju kapā.:-D Nē, tā tas nav, nu noteikti. :-D Reāli tāda "pēc garša" palika tavam sacerējumam.
17.09.2018 16:27 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Tik , veči,neaizmirstat,ka jūs ar gadiem ar svaigāki nepaliekat tas tā, btw, abos virzienos darbojas.

Taisnība, darbojas, bet vai tad kāda kādreiz ir sūdzējusies, ka viņas vīrs ir par 10g vecāks? Sievietes un vīrieši pēc dabas ir tendēti uz pilnīgi atšķirīgām lietām. Turklāt šajā forumā, cik dzirdēts, vecāki = nodrošināti ir lielā cieņā :-D
17.09.2018 16:35 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
The Law, es nesaprotu kādā sakarā Tu vispār man tagad kaut ko adresē. Tas elle ir Tavs otrs profils vai kā, ka tik ļoti ņem pie sirds visu, ko kāds viņam uzraksta? Citādi es nevaru to iztulkot, jo personīgi Tev es neko šajā diskusijā neuzrakstīju un ar Tevi nediskutēju, lai tagad būtu pelnījusi saņemt savā virzienā raidītus apvainojumus vai kaut kādas atsauces uz citām diskusijām, kurās esmu piedalījusies un kurām vispār nav nekāda sakara ar konkrēti šo diskusiju.
Tu raksti:
izskatās jau ka tomer ir, un arī tur tu "uzknābi" un "bēgi" prom kā mazs "urlēns", kurš no mugurpuses uzšauj un pēc tam mūk asti iežmiedzis kājstarpē, kad viss sāka ievirzīties ne tev vēlamajā virzienā

Runājot par konkrēti šo diskusiju, es varu atbildēt tikai tā: es varu diskutēt ar normālu, domājošu cilvēku, kurš spēj normāli izteikt savu viedokli, iztiekot bez jēliem izteicieniem, apvainojumiem un apzīmējumiem. Ja tas, ka nevēlos diskutēt ar personu, kurš savos komentāros raksta jēlas, nodrāztas frāzes un aizskar veselas cilvēku grupas, tad lai nu tā būtu, ka esmu urla. Tici man, es ar Tevi vispār nediskutēju ne šajā, ne kādā citā diskusijā, lai mani tagad uztrauktu kā Tu mani uztver vai sauc. Bet, ja joprojām uzskati, ka pametu šo diskusiju tikai tāpēc, ka tā sāka ievirzīties ne man vēlamā virzienā, lūdzu, pārlasi viņa pēdējo man adresēto komentāru un, ja vēlies, vari ar tādu personu diskutēt, ja uzskati, ka tā var rakstīt normāls, domājošs cilvēks.
17.09.2018 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Nu ja man būtu 30 un partnerim 40, es starā nebūtu:-D Ja man būtu 80 un viņam 90, domāju starpību nejustu.:-D Vecu krabi nevienai nevajag, ja vien paslepus nav kāds jaunāks.:-D
17.09.2018 17:13 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Apprecies ar jūrnieku , piedzmdē 2 bērnus un būs nenormāli pašpietiekma, plus par citiem nebūs laika domāt :D
17.09.2018 17:21 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Nevajag braukt galējībās. Domāju, ka 35 gadīgai karjeristei, kurai pēc daža laba domām bioloģiskais pulkstenis liek ieguldīt naudu zārkā, ne bērna gultiņā, un kurai standarti attiecībā pret bikšaino ir tik pat augsti kā Eifeļa tornis, atrast partneri būs tik pat grūti kā 20 gadīgam zaķim, kura uzskata, ka vīram ir jāparūpējas par pilnīgi visu, viņai jābūt tikai laimīgai, pat ne jāuzņemas lielākā daļa rūpes par māju vai bērniem (bija te viena diskusija, kur meitene svēti pieturējās pie šāda modeļa, kur vīrietis rūpējas par visu, viņa tikai ir laimīga). Tās ir sava veida galējības. Pašpietiekama nav tikai šī karjeriste, bet otrai līdz pašpietiekamībai kā līdz mēnesim. Nē.
Varbūt tiešām man ir kaut kādi dīvaini priekšstati par vārdiem "pašpietiekama sieviete", laikam jāpaskatās definīcija, tomēr pēc maniem uzskatiem pašpietiekama var būt gan 20, gan 35, gan 50 gados. Gan ar vīrieti blakus, gan bez. Gan ar stabilu darbu un karjeru, gan uzņemoties lielāko daļu atbildības par māju, neejot ikdienā uz darbu.
Tad nu man tiešām nav skaidrs, kādēļ lai vīrietis nevēlētos sev blakus pašpietiekamu sievieti? Es varu saprast, ka visi nealkst sev blakus kaut kāda dīviana virziena feministi, kura skraida apkārt kailām krūtīm protestējot pati pat nezinot pret ko, ataudzē padusēs spalvas, vēl tās krāsojot visās varavīksnes krāsās, un vēl tās, ko aprkastīja Ellle, kas vīriešu vidū tiekot sauktas par "sabojātiem labumiem". Bet nu manā skatījumā tam nav nekāda sakara ar pašpietiekamību, tad nu mans jautājums vēl ir aktuāls - kas tad ir tā pašpietiekamā sieviete un kādēļ, lai vīrietis tādu negribētu?
17.09.2018 17:48 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Nekad neesat aizdomājušās, kāpēc tieši lielas karjeristes un feministes vēlākos dzives gados bļauj par to, ka nav normālu vīriešu?
Esmu novērojusi “bļaušanu” no abu dzimumu dažiem pārstāvjiem, dažādos vecumos par to, ka nav normāli partneri. Nedomāju, ka ir godīgi ‘izvilkt’ vienu grupu (nemaz nerunājot, ka par karjeristēm un/vai feministēm var dēvēt daudzas sievietes, to skaitā ir ļoti daudz ar ģimenēm un bērniem).
Jā, es piekrītu, cena ir augusi, bet tikai un vienīgi darba tirgū, nekur citur, jo tāda tipa vīriešiem, kādas vēlas šīs sievietes, nevajag nekādu financiālo ieguldījumu attiecības no sava partnera, līdz ar to, kas mums te sanāk?
Hmmm... ir vismaz daži, kuri nevēlas tikt izmantoti (pamatotas vai nepamatotas bailes - neiedziļināšos, tā pat kā tajā vai ar tādu attieksmi ir vērts uzsākt attiecības), tas, ja tīri par finansiālo stāvokli runājam. Piekritīšu, ka jaunībā partneri atrast ir vieglāk, bet nepiekrītu, ka to nevar apvienot ar izglītību sevi interesējošā jomā un darbu (līdz ar to, nesaprotu piemēru ar neseno diskusiju, kurà meitene vēlējās studēt inžinierzinātni). Ja nu vienîgi ar karjeristi Tu nedomā cilvēku, kurš strādā vismaz 14-16 stundas dienā regulāri, bet atļaušos ierosināt, ka šādā gadījumā problēmas veidot attiecības būtu abu dzimumu pārstāvjiem.
Vai tad būtu tik slikti būvēt sabiedrību un civilizāciju un tāda principa, kur vīrietis ir pelnītājs un sieviete strādā prieka pēc un aprūpē "ģimenes ligzdu"?
Manuprāt tas būtu slikti, ja šo modeli censtos uzspiest visiem un agresīvi izturētos pret tiem, kas tam nevēlas sekot. Citādi -neredzu problēmu, kāpēc konkrēts pāris, ABI, ja izvēlējušies, nevarētu dzīvot tieši tā kā aprakstīji.
Labi, varam to vērst arī savādāk, lai sievietes traucas tarba tirgū un vīrietis paliek mājās, bet te jau atkal rodas problēma, sievietes tādu modeli nemaz negrib
Tīri statistikai - esmu sieviete, kurai nebūtu pretenzijas dzīvot šādi.
Šajā forumā arī, kur piemin mājsaimnieci, uzreiz tiek likta vienādības zīme ar NEpaspietiekamu sievieti un vīrieša veredzeni bez maz vai, kas ir pilnīgs apsurds.
Piekrītu.
P.S. Par “MeToo” - tā bija kampaņa pret vardarbību, kuras ietvaros tika runāts arī par vardarbîbu, ko piedzīvo vīrieši, bet kura netiek pamanīta, jo “tie tak ir vîrieši”. Toreiz domāju - cik labi, ka par to beidzot runā, jo tas ir gandrīz vai Tabu. Man joprojām ir žēl, ka šis aspekts šeit pazuda,un es personīgi vainoju tieši “atkal tās briesmīgās feministes” kampaņu medijos, kas tik bieži pat nepapūlas kaut mazliet iedziļināties būtībā.
17.09.2018 17:53 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
P.S. Par “MeToo” - tā bija kampaņa pret vardarbību, kuras ietvaros tika runāts arī par vardarbîbu, ko piedzīvo vīrieši, bet kura netiek pamanīta, jo “tie tak ir vîrieši”. Toreiz domāju - cik labi, ka par to beidzot runā, jo tas ir gandrīz vai Tabu. Man joprojām ir žēl, ka šis aspekts šeit pazuda,un es personīgi vainoju tieši “atkal tās briesmīgās feministes” kampaņu medijos, kas tik bieži pat nepapūlas kaut mazliet iedziļināties būtībā.

Piekrītu, vīrieši jau neskries uz policiju sūdzēties par to ka viņa sieva viņu fiziski iespaido, tur jau visi smieties sāks. Tāpēc tādas lietas parasti paliek aizkadrā. Bet es par to "me too" vairāk biju domājis, kur sievietes iesniedz viltus ziņojumus, ka kāds vīrietis ir izvarojis, lai atriebtos bijušajam draugam, vai arī kādam, kas viņu ir atraidījis.
Bija viens raksts, kurš arī piesaistīja lielu mediju uzmanību. Scenārijis bija šāds - Sieviete pārguleāja ar vīrieti kaut kādā pasākumā un vēlāk to nožēloja, tad nu viņa aizgāja uz policiju un uztaisija ziņojumu, ka ir izvarota. Sekas visam ir šādās - vīrietim bija tiesa, kurā viņu attaisnoja, jo sieviete pati atdzinās, ka izvarota nav. Vīrietti izmeta no skolas un būtībā viņam visa dzīve ir sabojāta, jo viņa personīgajā lietā ir palicis tas "record", ka viņš ir tiesāts par seksuāla rakstura vardarbību un līdz ar to, neviens darba derba devējs viņu nekad neņems darbā, jo tajās valstīs tas darba devējies ir tabu. Kas bija sievietei? nekas, izteica tikai mutisku brīdinājumu. Vairāk pārsteidz, ka valsts neko netaisās regulēt šinī likumā. Tādas sievietes vajadzētu uz vismaz 10g ielikt aiz restēm, lai vismaz no vienas uztaisītu piemēru, tad šitādas lietas pazustu ātri. Un ir vēl ļoti daudz šādu veidu gadījumi un neviens par to nemaz nerunā.
17.09.2018 18:16 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Bija viens raksts, kurš arī piesaistīja lielu mediju uzmanību. Scenārijis bija šāds - Sieviete pārguleāja ar vīrieti kaut kādā pasākumā un vēlāk to nožēloja, tad nu viņa aizgāja uz policiju un uztaisija ziņojumu, ka ir izvarota. Sekas visam ir šādās - vīrietim bija tiesa, kurā viņu attaisnoja, jo sieviete pati atdzinās, ka izvarota nav. Vīrietti izmeta no skolas un būtībā viņam visa dzīve ir sabojāta, jo viņa personīgajā lietā ir palicis tas "record", ka viņš ir tiesāts par seksuāla rakstura vardarbību un līdz ar to, neviens darba derba devējs viņu nekad neņems darbā, jo tajās valstīs tas darba devējies ir tabu. Kas bija sievietei? nekas, izteica tikai mutisku brīdinājumu. Vairāk pārsteidz, ka valsts neko netaisās regulēt šinī likumā. Tādas sievietes vajadzētu uz vismaz 10g ielikt aiz restēm, lai vismaz no vienas uztaisītu piemēru, tad šitādas lietas pazustu ātri. Un ir vēl ļoti daudz šādu veidu gadījumi un neviens par to nemaz nerunā.

Cerams Tu pārbaudīji ziņu avotu. Un kā Tu zini, ka vīrietim ‘visa dzīve sabojāta’? Esi sekojis viņa situācijai vai arī tas viss ir no sērijas viena tante teica (viens ziņu portāls rakstīja)?
17.09.2018 18:29 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Un vēl, thelaw, Tu tik ļoti aktīvi piemini feminismu. Lūdzu izskaidro, ko Tu ar to saproti :-)
17.09.2018 18:31 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Atbildot uz autores jautājumu, lai Tu kļūtu pašpietiekama, Tev jāaptver, kāpēc Tev tā vīriešu uzmanība ir tik ļoti nepieciešama? Kā Tu jūties, kad Tu saņem šo uzmanību un kā gadījumos, kad vīrieši tevi ignorē? Cik tālu Tu ej, lai uzmanība tiktu pievērsta Tev? Vai Tev ir nepieciešama VISU vīriešu uzmanība vai arī ir kāds atsevišķs tips/grupa?
17.09.2018 18:36 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nekāds record viņam nepaliek, ja nekas nav pierādīts un vēl vairāk, atzīts par nevainīgu, jo tas viss bija nepatiess.
17.09.2018 19:04 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Kas tieši ir steriotipiski? (..) Tev laikam ir ļoti slikta izpratne par to kā strādā vīriešu prāts. (..) Tu saki, ka tev liekas interesanti mūsu "domu lidojumi", tad ludzu, liec kaut ko pretī ar savu agumentāciju, lai veidotos dialogs un diskusija kāpēc tas, ko es vai Elle saka ir nepatiesi, nevis mētājies ar (tavuprāt) "asprātībām" un uzraksti kaut kādu jēlu izdruku, ko kāds iepriekš ir teicis, ar apmainītām dzumuma lomām, kas vispār neizklausījās loģiski.
TheLaw, stereotipiskajai domāšanai nav dzimuma. Neviens dzimums nav pasargāts no aizspriedumainiem uzskatiem, tiesa, paši uzskati variējas atkarībā no dzimuma. Nav ne tāda 'vīriešu', ne arī 'sieviešu' prāta, bet ir vīriešu dzimumam vai sieviešu dzimumam tipiski aizspriedumi, kurus tie sakasījuši savas dzīves laikā un nav likvidējuši. Ja cilvēks beidz domāt stereotipiski, sāk analizēt, vērtēt, apšaubīt, it visu kritiski aplūkot, tad ar laiku pačib arī tie sasodītie stereotipi un tajos balstītie spriedumi.
Asprātības ir viens no īsākajiem ceļiem, lai tiktu galā ar stereotipiem un aizspriedumainiem uzskatiem. Pasmiešanās par stereotipizētiem spriedumiem ieslēdz asociāciju ķēdi, kas liek neironiem veidot jaunas sinapses, lai atrastu loģisko sakarību pagaidām abstraktajā un līdz ar to vēl neizprotamajā.
Citu cilvēku stereotipiskie domu lidojumi ir interesanti tai ziņā, ka liek manām pelēkajām šūniņām strādāt pie tā, lai atrastu izeju no aizspriedumu labirinta. Un man patīk likt savas pelēkās šūniņas arī pie šāda tipa darba, jo tas izbirstē aizspriedumu pārpalikumus no manas galvas.
17.09.2018 19:14 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Par to TheLaw minēto gadījumu, tur nebija tik traki. Jā, viņš tika izmests no augstskolas, apkārt draugi, radi un paziņas uzskatīja, ka viņš ir vainīgs, jo "kāpēc gan meitene melotu par ko tādu?", bet viņš tika attaisnots, patiesība nāca gaismā, palika tikai izniekots laiks, kad tika izvazāts pa tiesu, zaudēts laiks, ko varēja pavadīt studējot un stigma, ka viņa vārds tika saistīts ar ko tādu. Nekāds "record" nepalika, ko tālāk redzētu darba devēji.
Starpcitu, šāds pats gadījums ir bija pretēji, vēl pirms metoo, kur meiteni izmeta no augstskolas, pēc tam, kad kādā ballītē pārgulēja ar čali, kurš pēc tam to nožēloja.
Bet ir bijuši daudz drausmīgāki gadījumi, kur vīriešiem tiek piespriests reāls cietumsods un tikai vēlāk nāk gaismā patiesība. Tādēļ jā, likumi būtu jālabo, lai par šādu nepatiesu apmelošanu nevarētu aiziet vien ar mutisku brīdinājumu. Lai gan ir arī gadījumi, kad tiek piespiesti cietumsodi sievietēm par šo.
17.09.2018 19:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits