kā būt pašpietiekamai?

 
Reitings 138
Reģ: 10.05.2018
Man ir ļoti liela problēma, ka nemāku būt pašpietiekama sieviete.
Nekad nav trūcis vīriešu uzmanības, patīk to arī saņemt, varētu pat teikt, ka tā jau nu ir atkarība un nevaru būt pašpietiekama. Visu laiku galvā domāju, ka man vajag vīrieti blakus, strādaju un studēju tur, kur ir visur vīrieši. Gribas satikt vīriešus, iepazities ar jauniem vīriešiem, protams, ka nekas ilgstošs neizveidojas, jo iespringstu un galvā jau esmu izdomājusi daudz uz priekšu.
Drīzāk jau viss ir apnicis un zinu, ka īstais vīrietis atnāks negaidot un vēlos kļūt pašpietiekama, vairāk veltīt laiku sev un nedomāt tik daudz par vīriešu kārtas pārstāvjiem.
Kā, lai kļūstu pašpietiekama? Kas , jūsuprāt, ir pašpietiekamība?
16.09.2018 16:28 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Šis ir aizgājis no ļoti tālu.:-D Apmēram kā...seriāls ar daudzām epizodēm.:-D
Iespējams es daļēji saprotu Nerātnas domu, bet tikai iespējams, jo man ir grūti nodalīt par, ko viņa stāv un krīt. Es tiešām šad tad nesaprotu, jo man super ļoti apnīk. Pirncipā, LV ir sava veida nevielīdzība ir...,bet tā varbūt tieši nav saistītā ar likumdošanu, vai tiesībām kā tādām, abiem dzimumiem, bet gan ar to kā tiek VĒTRĒTS un STEREOTIPZĒTS, katrs dzimums.
1. Piemērs. (Nav baigi nopietnais :-D, ar manāmu hiperbolismu) Tas pats 57.days iemestais screenshots no delfi.lv, kā tiek pasniegts "skandāliņš", lai celt kaut kāda šoveļa reitingu.
2. Jaunie vecāki, daudzi jaunie tēvi tagad aktīvi iesaistās bērnu audzināšanā, salīdzinājumā ar agrāk, tiek popularizētas tēvu dienas utt. Tātad, redz, kā jaunais tēvs ļoti iesaistās bērna auzdzināšanā , šis jaunais tēvs tiek ļoti uzslavēts( kas ir pozitīva reakcija) ,kamēr jaunā māte nē, visi to uztver par pašsaprotamu, jo viņa taču ir sieviete.
Protama, tās nav vienīgās nozares, vnk šīs nevieblīdzības ir salīdzinoši mazizteiktākas, kā arī daudzi mēdiji ļoti nepareizi diezgan daudz ko traktē šajā jomā, traktē caur sulīgāka virsraksta prizmu.
Feminisms laika gaitā ir iekustinājis dažādus procesus, pavēris jaunu skatu uz visu šķietami sadzīviskām situācijām. Vai šie piemēri ir tīri feminisma jautājumi, grūti teikt, sabiedrības kūltūras līmeņa tiešām, bet feminisms jau nav šaura nozare.
Es iespējams uztveru Nerātnās domu, bet tikai iespējams.:-D
Cik tuvu uzminēju...mmm?:-D
20.09.2018 16:01 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Jaunie vecāki, daudzi jaunie tēvi tagad aktīvi iesaistās bērnu audzināšanā, salīdzinājumā ar agrāk, tiek popularizētas tēvu dienas utt. Tātad, redz, kā jaunais tēvs ļoti iesaistās bērna auzdzināšanā , šis jaunais tēvs tiek ļoti uzslavēts( kas ir pozitīva reakcija) ,kamēr jaunā māte nē, visi to uztver par pašsaprotamu, jo viņa taču ir sieviete.

Bet vai tad mātes diena nav bijusi visu laiku? Un tev tiešām liekas, ka šādien niekiem būtu jāvelta tik liela uzmanība? Ja es būtu tēvs, tad man tāda tēva diena būtu bijusi nebijusi, ne jau no sabiedrības man vajag uzzslavu par to ka esmu tēvs un cik labs, bet gan no bērna mātes. Tas viss vairāk izklausās pēc tāda attention seeking
20.09.2018 16:15 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Ā, un runājot par vienlīdzīgu attieksmi - tepat i Tavu, i manu acu priekšā ir piemērs, kā tiek vērtēta mūsu abu saruna atkarībā no mūsu dzimumpiederības, kā Tev, vīriešu dzimuma personai, tiek dotas atlaides, piedotas sīkas kļūdas, par kurām ir vnk klusums - gan ne no manas puses, piebildīšu, jo vērtēju domu, ideju, ne personu un tās dzimumu, kas to pauž - bet, tikko kā atļaujos Tev, vīrietim, nepiekrist, un, ejot tālāk, Tu atļaujies uzrūkt stingrāku vīrieša vārdu sievietei (man), tā uzreiz saskrien zema pašnovērtējuma, zemas empātijas un zema kultūras līmeņa šakāļu bars no abu dzimumu puses, kas arī grib pamieloties ar to, kas palicis pāri no lauvas pusdienām.

Problēma jau ir tā, ka Tu esi pārāk paštaisna, un uzskati, ka vienīgais viedoklis, kurš ir pareizais, ir Tavs. Ja kāds atļaujas vairāk atbalstīt dajebkuru citu, ne Tevi, tā Tu uzreiz trako un izdomā vēl klāt jaunus argumentus, kas pat ļoti bieži nav pamatoti. Nerunāsim nemaz par to kaut kādu saistību. Turklāt Tu gandrīz visu uztver pārāk personiski - it kā visi uzreiz domātu par Tevi kā personu, it kā visi ļoti iedziļinātos, kas Tu esi, nevis vienkārši kā par bildi ar tekstu, kuru pēc pusstundas vairāk pat neatcerēsies.
20.09.2018 16:25 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Pagājušā mēneša Rīgas Laikā bija ļoti laba publikācija ar nosaukumu Biznesa bulšits.
Nerātnā ir vienkārši spilgts bulšitotāja piemērs. Ne gluži biznesa vidē, bet in general.
Tā tukšā teoretizēšana, kurai vispār nav nekādas sasaistes ar sarunas kontekstu, zemūdens akmeņu meklēšana un realitātes ignorēšana ir galvenais izteiksmes veids. Tādas interneta diskusijas laikam ir labākā platforma šādai bumbiņu viļāšanai, jo realitātē tas nes jēgu vēl tikai politiķiem, kur bulšitotāji apzināti lej ūdeni, lai nebūtu jārunā par lietu. Kāda motivācija to darīt ir ierindas cilvēkam - nav ne jausmas.
Es neesmu baigi biežs un aktīvs dalībieks cosmo diskusijās, bet cik periodiski atveru un palasu kādas ejošās, jau sen ievēroju nerātno ar kaut kādiem savdabīgi ūdeņainiem centieniem pievērst uzmanību īpaši no vīriešu puses.
Tikai kas diez ir iemesls tam, ka viņu vēl neviens neignorē?! Ko, m? :-D
20.09.2018 16:25 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Tikai kas diez ir iemesls tam, ka viņu vēl neviens neignorē?! Ko, m?

Tak paskaties bildi profilā...nu kā var ignorēt!!!! :-D:-D:-D
20.09.2018 16:31 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Tak paskaties bildi profilā...nu kā var ignorēt!!!!

Kušššš būsi atvēris vārtus nākāmajam sprādzienam :D
20.09.2018 16:33 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Kušššš būsi atvēris vārtus nākāmajam sprādzienam

Tas nebija domāts sprādzienam :-D lai gan pēc komenta nosūtīšanas, arī nodomāju, ka tik nenovirzās diskusija uz bildi. Bet nu koments jau bija nosūtīts, un doma tam bija tikai jox
20.09.2018 16:36 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Es laikam atšķiršos, jo spēju viegli uztvert Nerātnās domu komentāros. Es gan arī mūsu Lilit-omes komentārus pat vistrakākajās dienās varu saprast, kad šķiet, ka viņa vienkārši sit ar dūri pa taustiņiem cerot, ka doma pati par sevi transformēsies salasāmā tekstā. Ja Nerātnā vēlas kādu pārliecināt par savu nostāju, analizējot otra teikto līdz sīkākajai detaļai, tas nav tas labākais variants, ja otrs gluži vienkārši viņu ne līdz galam saprot teksta palagā, lai gan doma apakšā tam visam ir pat ļoti laba.
Un ja jau tiek apspriesta privātā dzīve, gribētos domāt, ka viņai mājās ir kāds tāds pats kā viņa, kur vai nu nav nepieciešams otru analizēt, ja abi ir uz viena viļņa, vai arī otrs izbauda šīs garās diakusijas tik pat ļoti cik viņa.
Par vienlīdzību Latvijā - jā, likuma priekšā tiešām sievietes netiek ierobežotas, bet sabiedrībā kopumā, ar novecojušiem uzskatiem gan. Būs meitenes un sievietes, kas ies augati paceltu galvu un nevienlīdzību nejutīs, bet būs arī vājākas, kas pakļaujas spiedienam. Gribetos ticēt, ka pietiks nomainīties vairs tikai vienai paaudzei un gan dzimuma sociālā nevienlīdzība, gan dīvaini stereotipi izzudīs. Latvijā tas ir tikai laika jautājums. Jāatcerās gan, ka bieži vien cīnās jau ne tikai par nevienlīdzību valstī kurā dzīvo, bet par pasauli kopumā.
20.09.2018 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013

Bet vai tad mātes diena nav bijusi visu laiku? Un tev tiešām liekas, ka šādien niekiem būtu jāvelta tik liela uzmanība? Ja es būtu tēvs, tad man tāda tēva diena būtu bijusi nebijusi, ne jau no sabiedrības man vajag uzzslavu par to ka esmu tēvs un cik labs, bet gan no bērna mātes. Tas viss vairāk izklausās pēc tāda attention seeking

TheLaw- tas ir vienkārši piemērs uz pirmo sekundi.:-D Kaut kas it kā salīdzinoši mazsvarīgs un triviāls, īsāk sakot, steretotips ...Nerātnās tekstos atslēgas vārds ir stereotips:-D
20.09.2018 16:44 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Gribetos ticēt, ka pietiks nomainīties vairs tikai vienai paaudzei un gan dzimuma sociālā nevienlīdzība, gan dīvaini stereotipi izzudīs.

Man gan liekas, ka tad būs vēl trakāk, nebūs vairs omīšu, kam paprasīt kādu padomu, jaundzimušajiem būs jau šupulī būs ielikt pailnīgi nepareiza izpratne par dziumiem, tad vēl noteikti pilns ar transvestītiem, kuri "itkā ir" piedzimuši nepareizajā ķermenī un pilna sabiedrība ar sievišķigiem vīriešiem, kuri skraidīs apkārt rozā kreklos ar dibenā ierautām piespīlētām biksiņām un ķers uz katra stūra savu atspulgu (kas jau notiek tagad) un darba satplaikos ies uz tualeti piepūderēt savu degunu :D
20.09.2018 17:12 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
The Law-patiik lasiit tavas domas!
Man nenormaali kriit uz nerviem visas taas sievietes,kuras "peeksni atceras",ka ir izvarotas kaut kur 17 gadu vecumaa...nu tiesaam,kur tad bija agraak!Es te savaa pusee lasu un lasu un varu teikt vienu-tas skaits pieaug katru dienu:-D
Laiak esmu sieviesu niideeja:-D
20.09.2018 17:24 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
TheLaw, Bet kādēļ tas ir slikti? Kā tev traucē tas, ka kāds cits vēlas mainīt dzimumu, vai tas ka kāds cits ir sievišķīgs vīrietis, kas krāsojas? Kādēļ liegt kādam to, ja tas dara viņu laimīgu un tev netraucē? Es saprotu, ka tev labāk patiktu dzīvot daudzus gadus atpakļ, kad valdīja noteikta kārtība. Bet laiki mainās, un ne visas izmaiņas ir uz sliktu. Ne visi grib dzīvot pēc tā modeļa, kas tev šķiet pareizs. Kādēļ visiem jādzīvo tādā vidē, kur tu jūties labi, ja katrs var dzīvot tā, lai viņš justos labi bez apkārtējo nosodījuma?
20.09.2018 17:27 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Autore tā arī diez ko izsmeļošu diskusiju par savu problēmu nesagaidīja. Un kurš to sabojāja, ellle ar nerātno, cik zīmīgi.
20.09.2018 17:31 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Miss Mia-es nevareetu teikt ,ka vini man traucee,bet vini katraa zinaa grib speeleet "pirmo vijoli" sabiedriibaa.Tas mazliet kaitina.
20.09.2018 17:49 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ā, un runājot par vienlīdzīgu attieksmi - tepat i Tavu, i manu acu priekšā ir piemērs, kā tiek vērtēta mūsu abu saruna atkarībā no mūsu dzimumpiederības, kā Tev, vīriešu dzimuma personai, tiek dotas atlaides, piedotas sīkas kļūdas, par kurām ir vnk klusums

Nerātnā ir saņēmusi rakstisku dzimumpiederības apdraudējumu.
Laikam jau bez tiesas darbiem neiztikt.
Jāmeklē labs advokāts
20.09.2018 17:53 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
TheLaw, Bet kādēļ tas ir slikti? Kā tev traucē tas, ka kāds cits vēlas mainīt dzimumu, vai tas ka kāds cits ir sievišķīgs vīrietis, kas krāsojas? Kādēļ liegt kādam to, ja tas dara viņu laimīgu un tev netraucē? Es saprotu, ka tev labāk patiktu dzīvot daudzus gadus atpakļ, kad valdīja noteikta kārtība. Bet laiki mainās, un ne visas izmaiņas ir uz sliktu. Ne visi grib dzīvot pēc tā modeļa, kas tev šķiet pareizs. Kādēļ visiem jādzīvo tādā vidē, kur tu jūties labi, ja katrs var dzīvot tā, lai viņš justos labi bez apkārtējo nosodījuma?

Nepārproti, man nav ne 40, 50, 60g, šo visu jau novēroju "tad agrāk". Taisnība, laiki mainās, bet vai pareizajā virzienā? Protams, ja tu uzsakti to par "viss kārtībā", tad tu arī nemaz nesapratīsi, kas iet šķērsām un kas nē, jo jebkurš mans agruments, kāpēc, manuprāt, tas nav normāli tev neliksies pietiekami labs, tāpēc šo mēs varētu nosaukt par "gaumes jautājumu" un palikt katrs pie savas taisnības. Kaut gan no otras puses, ja visi būs dzimuši, tad, kad šādas izdarības tiek uzsaktītas par normu, tad jau laikam neviens neko sliktu neredzēs un nebūs arī ar ko salīdzināt un visi būs laimīgi (cerams) tāpat
20.09.2018 18:02 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
RedJasper
Es ar pēc būtības nesaprotu, ko tur cīnās, viss tak kārtībā. Nu var jaubūt, ka citur nav kārtībā. Tāpēc labi ka dzīvojam Latvijā.
Un visas feministiskās runas un aprunas mūsu valstī ir liekas.

Manuprāt, es diezgan skaidri uzrakstīju vairākus piemērus tam, ''par ko tur cīnās''. Par feminisma liekumu Latvijā var pārliecināties paskatoties pat tikai uz pēdējiem 2-3 gadiem politikā. Tiek ieviests tikumības likums, kurā oriģināli tika plānots meitenēm skolā mācīt ''sievišķību'' kā tikumu - ja esi sieviete, tad laulība, bērni, ģimene, rūpes par citiem utt. ir vienīgā ētiski pareizā dzīve. Viss pārējais ir neētisks un nepareizs, jeb ''indivīda egoistisku iegribu apmierināšana'' kā to pieņemts dēvēt mūsu valdībā. Akadēmiķi, kas ar feminismu un ētiku ir labi pazīstami, ''sievišķību'' no projekta par laimi izsvītroja. Vai paskaties uz olšūnu kariem - sievietei obligāti jādzemdē, tā tika runāts, un valsts sevi uzskata par tiesīgu viņai aizliegt jebkuru darbību, kas, šķiet (jo pierādījumu nav, tikai šķitums), paaugstina ar grūtniecību saistītus riskus. Arī šeit kā pretargumenti tika pārsvarā izmantoti feminisma argumenti un galvenokārt tie bija feministi, kas protestēja, rakstīja presē u.tml. Stambulas konvencija arī ir labs piemērs, jo to pavadīja pilnīga histērija par tradicionālās sievišķības un vīrišķības graušanu, un absurdi apgalvojumi, ka Latvijā un Polijā vardarbība pret sievietēm ir daudz zemāka nekā dzimumu vienlīdzības samaitātajā Dānijā vai Zviedrijā. Tas tikai parādīja, ka cilvēkiem nav ne jausmas, kas ir vardarbība, cik izplatīta tā ir, kādi ir tās cēloņi u.tml. Nav iespējams apgalvot, ka valdība ir spējīga efektīvi ar vardarbību saistītas problēmas risināt, ja tās uzskati par vardarbību ir realitātei neatbilstoši. Man šķiet, ka cilvēki, kas domā, ka Latvijā sievietēm ir brīnišķīga dzīve un bez feminisma teorijas mums netiktu ātri vien piegriezts skābeklis, dzīvo ar galvu smiltīs. Te ir runa tikai par 2-3 gadiem, bet pat šajā nieka posmā ir redzams izteikts valdības spiediens sievietes nolikt pie vietas un pilnīgi reāli sākt ierobežot gan vārda brīvību (izglītībā), gan arī tiesības. Latvijai būtu akūti vajadzīgi labi feminisma teorētiķi, bet diemžēl tādu nav, vai vismaz man nav zināmi.
TheLaw
jaundzimušajiem būs jau šupulī būs ielikt pailnīgi nepareiza izpratne par dziumiem

Tīri intereses pēc, uzraksti, kāda ir pareiza izpratne par dzimumiem. Ja slinkums rakstīt par abiem, tad vismaz par sievietēm.
20.09.2018 18:04 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Viens skaists piemērs - iepriekšējajā darba vietā saņemot pieteikumus uz izsludinātajām vakancēm, vadība diskutēja vai sievietes 25-35 būtu jāņem darbā, jo viņas taču paliks stāvoklī, bērna kopšanas atvaļinājums, tad vēl bērns slimos. Jā, un priekšroka tika dota vīrietim. Un tas pat nav Latvijā, bet Zviedrijā un labā uzņēmumā. Spriedelētāji, protams, veči ap 40-60.
20.09.2018 18:19 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Piekrītu MissMia un Probability
2016.g. Polijā bija pikets pret tālākiem ierobežojumiem sakarā ar sievietes reproduktīvajām tiesībām, Polijā tā jau šis ir ļoti, ļoti ierobežoti, bet abortus vēlējās vispār noteikt par nelegāliem. Šādi mēģinājumi ierobežot kaut ko tik privātu nav retums, piedevām, valstīs kur feminisms nav gluži svešs. Feminisma kustības neesamība pavērtu durvis represijām.
20.09.2018 18:46 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Tīri intereses pēc, uzraksti, kāda ir pareiza izpratne par dzimumiem. Ja slinkums rakstīt par abiem, tad vismaz par sievietēm.

Tur bija domāts dzimuma lomām, mana kļuda, ne tā uzrakstīju.
2016.g. Polijā bija pikets pret tālākiem ierobežojumiem sakarā ar sievietes reproduktīvajām tiesībām, Polijā tā jau šis ir ļoti, ļoti ierobežoti, bet abortus vēlējās vispār noteikt par nelegāliem.

Šim gan nepiekrītu, tas jau nu noteikti būtu bijis cilvēka tiešību pārkāpums.
20.09.2018 18:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits