Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ka tas par zvēru?

 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Sveiki. :)
Mācos par fitnesa treneri, esmu sākusi strādāt sporta klubā un ikdienā trenēju cilvēkus, sastādu uztura plānus un dodu padomus.
Pie manis nereti atnāk cilvēki kuri vispār nesaprot, kas ir veselīgs uzturs, veselīgs dzīvesveids. Viņi domā, ka, lai uzturs būtu veselīgs jāēd tikai augļi un jādzer ūdens un lai dzīvesveids ir veselīgs katru dienu jāsporto. Tas ir tik nepareizi.
Kā domājat jūs? Ka tad jūsu izpratnē ir veselīgs dzīvesveids? :)
Man būs ļoti interesanti palasīt jūsu domas.:)
16.09.2018 12:24 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Sabalansēts uzturs, vismaz 3x dienā ēdienreizes. Brokastis ir vieglākas (olas, vai arī biezputras), pusdienas sātīgākas. Pusdienās vajadzētu būt gan rīsiem , griķiem vai tml. , gaļas vai zivju produktiem , dārzeņiem. Pēc super veselīga principa ir gan zupa, gan pamatēdiens. Ar vakariņām gan man vienmēr ir bijis problēmas saprast kā būtu pareizāk. It kā vajadzētu būt vieglākām par pusdienām.
Neēst 2h pirms gulētiešanas, nenašķoties ar kašķiem ēdienreižu starplaikos. Ja ļoti gribas našķēties, tad labāk apēst kādu burkāniņu, auglīti nekā konfektes.
Neēst vakaros smago pārtiku, kuru būs grūti kuņģim pārstrādāt.
Es to visu zinu , bet tas nenozīmē, kad ikdienā to arī ievēroju.
16.09.2018 12:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kas der visiem neder nekam! Sakuma pie arsta izmeklet veselibu un tad sastadit sev dimato iztura planu. Cilveji ir dazadi, alergijas un etc. Tacu partikt tikai no ellas un salatiniem nav normali.Jabut dazadibai. Par cik neslimoju vispar daudzus gadu desmitys un ari zales vispar maja nav un nelietojam. Tatad daru visu loti pareizi. Man berbi kad mazi biha ari neslimoja
16.09.2018 12:54 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Veselīgs uzturs - uzņemt visus nepieciešamos minerālus, vitamīnus, uzturvielas no dažādām produktu grupām - dārzeņi, augļi, gaļa, nedaudz piena produkti, olas. Ja tiek ievērots veģetārs vai vegāns uzturs, papildus jāuzņem vitamīni, vēl vairāk jāseko līdzi asinsanalīzēm.
Veselīgs dzīvesveids = veselīgs uzturs + regulāras fiziskas aktivitātes, bet ne obligāti katru dienu intensīvi trenēties, kaut vai regulāras garas pastaigas.
16.09.2018 12:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Runaji par vakarinam vai daudzi zin ka yelpa kue gilam pirms miwga javedina par ziema 15 min vismaz? Ka nav jalieto zales kaudzem , ka jaiet regulari dusa un jagul tira gultasvela? Un etc
Diemzel 90% doma par veseligu tatad par tikai partiku par pareho ka ir loti butiski pat neiedomajas
Tapec cosmp piem liela mwitenu dala atziba ka zales lieto dausz un cupam vienmer lidzi somina nesa
16.09.2018 12:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
sastādu uztura plānus
:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O tu esi ārsts, esi nosūtījusi uz visām nepieciešamm analīzēm? kas par pašdarbību:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O:-O
16.09.2018 13:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. slinkums plasi skaidrot elementaras lietas it ipasi ja nepielec un nav pieredzes tev;-)
16.09.2018 13:22 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Oj ne tur
16.09.2018 13:23 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Tā kā jau ilgu laiku un regulāri apmeklēju sporta zāli un trenējos pēc trenera sastādītas programmas, jūtu, ka zinu jau pietiekami, lai varētu brīvi diskutēt par fitnesu. Manuprāt, uztura programmas der cilvēkiem kam ir ļoti liels liekais svars, vai tādiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu, jaunas receptes un tml., vai arī tādiem, kas nodarbojas (vai grib nodarboties) profesionālā līmenī. Cilvēkam, kam nav liela liekā svara, bet kurš vēlas sporta zālē izkustēties un dzīvot normālu dzīvi tie uztura plāni nav piemēroti, jo viņi uzliek par daudz ierobežojumus un bieži vien tajos plānos saliek tādus produktus, kurus nevar nopirkt tikai vienai ēdienreizei un tad paliek pāri, jo citās dienās jau ir citas lietas jāēd utt. Turklāt, tas, ka to plānu sastāda, nenozīmē, ka viņš tev derēs. Otrs, ja gribas plānu, internetā ir ĻOOOOOTI daudz resursu par brīvu.
Galu galā, izmet naudu par to uztura plānu, visu laiku turi sevi rāmjos, nevari paēst pusdienas pie vecmammas, vai darba kafejnīcā nepārdod to, kas tev pēc plāna jāēd un kam tas viss? Galvenais, lai pareizi un labi ēst var ilglaicīgi un tas sagādā prieku. A tā sēdēsi uz sava uztura plāna un pēc 3 mēnešiem norausies ar binge eating un viss vējā..
16.09.2018 14:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nemaz nerunajot ka ir cilveki kad iet uz zaki sportot bet ir veselibas blaknes. Kam aknas, kam cukurs un tur ir speciala dieta. Nu nevar neesot arstam nezinot un nerdzot anakizes un bez med. izglitibas dalit pa labi un pa kreisi uztura planus visiem!!
16.09.2018 14:32 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Sabalansēts uzturs, vismaz 3x dienā ēdienreizes. Brokastis ir vieglākas (olas, vai arī biezputras), pusdienas sātīgākas. Pusdienās vajadzētu būt gan rīsiem , griķiem vai tml. , gaļas vai zivju produktiem , dārzeņiem. Pēc super veselīga principa ir gan zupa, gan pamatēdiens. Ar vakariņām gan man vienmēr ir bijis problēmas saprast kā būtu pareizāk. It kā vajadzētu būt vieglākām par pusdienām.
Neēst 2h pirms gulētiešanas, nenašķoties ar kašķiem ēdienreižu starplaikos. Ja ļoti gribas našķēties, tad labāk apēst kādu burkāniņu, auglīti nekā konfektes.
Neēst vakaros smago pārtiku, kuru būs grūti kuņģim pārstrādāt.
Es to visu zinu , bet tas nenozīmē, kad ikdienā to arī ievēroju.

Superīgi lasīt. :) Prieks, ka cilvēks zin tik daudz.
16.09.2018 15:32 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Kas der visiem neder nekam! Sakuma pie arsta izmeklet veselibu un tad sastadit sev dimato iztura planu. Cilveji ir dazadi, alergijas un etc. Tacu partikt tikai no ellas un salatiniem nav normali.Jabut dazadibai. Par cik neslimoju vispar daudzus gadu desmitys un ari zales vispar maja nav un nelietojam. Tatad daru visu loti pareizi. Man berbi kad mazi biha ari neslimoja

Nekad aizejot sastādīt sev uztura plānu, diviem cilvēkiem tas nebūs vienāds. NEKAD! Tiek runāts arī par alerģijām utt. Dažādībai jābūt, tas tiesa. Tas ko cilvēks ēd ir saistīts ar imunitāti, taču ne 100% , tāpēc ir nepareizi apgalvot, ka neslimo, jo ēd dažādi. Un katra cilvēka uzturā var saskatīt ko nepareizu. :)
16.09.2018 15:37 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Veselīgs uzturs - uzņemt visus nepieciešamos minerālus, vitamīnus, uzturvielas no dažādām produktu grupām - dārzeņi, augļi, gaļa, nedaudz piena produkti, olas. Ja tiek ievērots veģetārs vai vegāns uzturs, papildus jāuzņem vitamīni, vēl vairāk jāseko līdzi asinsanalīzēm.
Veselīgs dzīvesveids = veselīgs uzturs + regulāras fiziskas aktivitātes, bet ne obligāti katru dienu intensīvi trenēties, kaut vai regulāras garas pastaigas.

Super. :)
16.09.2018 15:38 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Runaji par vakarinam vai daudzi zin ka yelpa kue gilam pirms miwga javedina par ziema 15 min vismaz? Ka nav jalieto zales kaudzem , ka jaiet regulari dusa un jagul tira gultasvela? Un etc
Diemzel 90% doma par veseligu tatad par tikai partiku par pareho ka ir loti butiski pat neiedomajas
Tapec cosmp piem liela mwitenu dala atziba ka zales lieto dausz un cupam

Man grūti salasīt tavu rakstīto, taču noprotu, ka tu domā, ka higēna ir sastāvdaļa veselīgam dzīvesveidam? Patiesi. :d
Nereti dzīvē sanāk saskarties ar kādu veselības problēmu un tad zāles ir vajadzīgas. :)
Personīgi es piekopju veselīgu dzīvesveidu, taču esmu bijusi situācijā, kad zāles vajag lietot. Un vai tāpēc esmu mazāk veselīga?:D Nē. Zāles dzert bez iemesla nav pareizi, taču, ja tas ir vajadzīgs tad tas ir jādara.
Par dušu un tīru gultas veļu nemaz nav vērts runāt, jebkurš tak zina, ka tas ir jādara un to dara pat tie, kas ikdienā nepiekopj tik veselīgu dzīvesveidu.
Neiziesim galējībās. ;-)
16.09.2018 15:46 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
tu esi ārsts, esi nosūtījusi uz visām nepieciešamm analīzēm? kas par pašdarbību

Tāds nu ir mans darbs. :)
Uztura sastādīšana nebūt nav viegla.
Nestāstīšu šeit kā es to daru, taču neviens nekad nav sūdzējies par veselības izmainām.
Šeit kāds rakstīja, ka uztura plānus parasti sastāda cilvēkiem ar svara problēmām. Jā, cilvēkiem kuriem nav problēmas ar svaru tas nebūs vajadzīgs. :)
16.09.2018 15:49 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Tā kā jau ilgu laiku un regulāri apmeklēju sporta zāli un trenējos pēc trenera sastādītas programmas, jūtu, ka zinu jau pietiekami, lai varētu brīvi diskutēt par fitnesu. Manuprāt, uztura programmas der cilvēkiem kam ir ļoti liels liekais svars, vai tādiem, kas vēlas uzzināt ko jaunu, jaunas receptes un tml., vai arī tādiem, kas nodarbojas (vai grib nodarboties) profesionālā līmenī. Cilvēkam, kam nav liela liekā svara, bet kurš vēlas sporta zālē izkustēties un dzīvot normālu dzīvi tie uztura plāni nav piemēroti, jo viņi uzliek par daudz ierobežojumus un bieži vien tajos plānos saliek tādus produktus, kurus nevar nopirkt tikai vienai ēdienreizei un tad paliek pāri, jo citās dienās jau ir citas lietas jāēd utt. Turklāt, tas, ka to plānu sastāda, nenozīmē, ka viņš tev derēs. Otrs, ja gribas plānu, internetā ir ĻOOOOOTI daudz resursu par brīvu.
Galu galā, izmet naudu par to uztura plānu, visu laiku turi sevi rāmjos, nevari paēst pusdienas pie vecmammas, vai darba kafejnīcā nepārdod to, kas tev pēc plāna jāēd un kam tas viss? Galvenais, lai pareizi un labi ēst var ilglaicīgi un tas sagādā prieku. A tā sēdēsi uz sava uztura plāna un pēc 3 mēnešiem norausies ar binge eating un viss vējā..

Tu tiešām daudz zini, un pat daudz patiesā. :)
Kā jau rakstīju uztura plāns tiesām ir domāts cilvēkiem ar svara problēmām.
Nereti notiek tā, ka netiek sastādīta ēdienkarte, bet gan vienkārši tiek izrunāts kas un kā būtu ieteicams. Nereti ir tā, ka cilvēks zin, kas būtu ieteicams lietot uzturā un ka nē, taču viņš nezin kādos daudzumos, tad tiek vienkārši izrunāts šis jautājums.
Internetam gan nevar ticēt, ja vien nav kāda mājas lapa kur ir treneris kurš video formātā pasniedz informāciju, arī ne tikai video formātā. Ar internetu jābūt uzmanīgiem. :)
Runājot par darba kafejnīcām.. Daudzi mani klienti paši gatavo sev pusdienas, kas tiek uzglabātas kārbās. Viņi pagatavo sev iecienīto, kas vai nu atbilsts uztura plānam vai arī to, kas ieteicams ēst. Jo ko gan veselīgu atradīsim kafejnīcā? Kruasānu ar šokolādes pildījumu?
Arī veselīgā uzturā jaeēd tas kas garšo nevis ko stumt mutē to , kas liekas pretīgs. :d Tāpēc jau ir treneris ar kuru var parunāties par ēdienreizēm un to, kas negaršo aizstāt ar ko tik pat labu, bet sev tīkamu. :)
Kāds tam cilvēkam tad ir mērķis ja viņš varētu "norauties" no sava uztura? Tad viņam jājautā sev pašam kāpēc viņš vispār to dara.
Ir jāēd daudzveidīgi un garšīgi, tad negribēsies norauties.
16.09.2018 16:01 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.09.2018
Nemaz nerunajot ka ir cilveki kad iet uz zaki sportot bet ir veselibas blaknes. Kam aknas, kam cukurs un tur ir speciala dieta. Nu nevar neesot arstam nezinot un nerdzot anakizes un bez med. izglitibas dalit pa labi un pa kreisi uztura planus visiem!!

Atkārtošos! NEVIENS uztura plāns netiek sastādīts ta kā man gribas vai es uzskatu par vajadzīgu.
Viss tiek rūpīgi izmeklēts tieši cilvēkam, kam šis plāns domāts.
Tā kā (atkārtošos!) uztura plāni parasti tiek sastādīti cilvēkiem ar svara problēmām , lielākā daļa sporta zālē ienāk ar kādu ārsta izziņu. Un katrā rakstīts kas cits. Ja ārsts ieteicis apmeklēt sporta zāli, trenera uzraudzībā, tad treneris zin, kādas veselības problēmas ir šim konkrētajam cilvēkam, kādas alerģijas vai ko lietot nedrīkst. Ja ir vajadzība, tad šis cilvēks iziet arī asins analīzes.
NEKAD, NEVIENS uztura plāns netiek sastādīts, bez ārsta ziņas un ir bijuši gadījumi, kad šis uztura plāns ir vajadzīgs atrādīt ārstam.
Un mācoties par treneri, neiztiek arī bez medicīnas zināšanām.
Ceru, ka tagad vairs nebūs jautājumi un replikas par to, ka kāds treneris sastāda "nelikumīgus"uztura plānus un dara to bez zināšanām un ārsta ziņas.
16.09.2018 16:11 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Veselīgs uzturs ir tad, kad ķermenis tiek apgādāts ar vajadzīgajām uzturvielām, vitamīniem, minerālvielām nepieciešamajā daudzumā (katram, protams, individuāli)
Kā arī, uzņemtais kaloriju skaits dienas gaitā ir aptuveni vienāds ar sadedzināto kaloriju skaitu.
Tas tā, manuprāt!
Veselīgs dzīvesveids sastāv ne tikai no uztura un sporta. Arī pie emocionālās veselības ir jāpiedomā.
16.09.2018 16:25 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Forša tēma!
Ja godīg, tad liekas, ka daudz kas ir zināms, bet bieži vien tam vienkārši nepietiek laika! Mans grafiks ļauj paēst tikai ārpus mājas. Un te sākas lielākā problēma. Ēdienreizes ir retas, porcijas diezgan palielas. Pēdējā laikā pat ļoti gribās saldumus, kaut arī kādreiz tā nebija. Vai arī šādus jautājumus ir iespējams apspriest ar speciālistu - ko darī ja nav laika taisīt ēst mājās un šīs vairākas maltītes dienā ievērot...
16.09.2018 16:31 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Manā personīgajā skatījumā pietiekami veselīgs uzturs ir puslīdz regulāras ēdienreizes, uzturā iekļaut daudzveidīgus produktus, nepārēsties, nelietot pārāk treknu, pārāk saldu lielos daudzumos.
Veselam cilvēkam, ja vien nav sportists, kur paaugstināta fiziskā slodze, uztura plāni ir lieki. Ēdiens nav medikamenti, kas jāuzņem precīzi dozētās devās.
Ja cilvēks nevar paēst bez ārsta izziņas un asins analīzēm, tad tā ir runa par slimību, ne veselīgumu.
16.09.2018 17:01 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
Internetam gan nevar ticēt, ja vien nav kāda mājas lapa kur ir treneris kurš video formātā pasniedz informāciju, arī ne tikai video formātā. Ar internetu jābūt uzmanīgiem.
Runājot par darba kafejnīcām.. Daudzi mani klienti paši gatavo sev pusdienas, kas tiek uzglabātas kārbās. Viņi pagatavo sev iecienīto, kas vai nu atbilsts uztura plānam vai arī to, kas ieteicams ēst. Jo ko gan veselīgu atradīsim kafejnīcā? Kruasānu ar šokolādes pildījumu?
Arī veselīgā uzturā jaeēd tas kas garšo nevis ko stumt mutē to , kas liekas pretīgs. :d Tāpēc jau ir treneris ar kuru var parunāties par ēdienreizēm un to, kas negaršo aizstāt ar ko tik pat labu, bet sev tīkamu.
Kāds tam cilvēkam tad ir mērķis ja viņš varētu "norauties" no sava uztura? Tad viņam jājautā sev pašam kāpēc viņš vispār to dara.
Ir jāēd daudzveidīgi un garšīgi, tad negribēsies norauties.

Youtube var atrast tiešām daudz labas informācijas, gan labām receptēm, gan par makro/mikroelementiem, gan par to, ko un kā ēst. Tas, ka uztura speciālists ir dzīvē uzreiz viņu nepadara 100x labāku par video ierakstu.
Par veselīgo ēšanu.. otrs jautājums, cik strikta tā ir? Es kādu laiku nodzīvoju pēc 100% veselīgās, sabalansētās diētas. Vai es biju laimīga? Nē. Vai es biju veselīga un vai man bija sešpaka? Jā. Diētas un uztura plāni ir ļoti ierobežojoši. Ja ir kāds augstāks mērķis.. tad varbūt, bet es labprātāk ēdu +/- sabalansēti, lai ir pietiekami olbaltumvielas, tauki, šķidrvielas un ogļhidrāti + vitamīni no kapsulām, jo dienā visus vitamīnus ir grūti apēst ar ēdienu , kā arī ēdu pa laikam cepumus, šokolādes un kūkas un dzīvoju laimīga. Vairs nav sešpakas un neesmu tik reljefaina kā biju, bet joprojām ir daudz enerģijas un spēka labam performance gymā. Es labāk ēdu daudz ēdienu un smagi trenējos (smagi svari), nekā skaitu kalorijas un skrienu pa celiņu.
16.09.2018 17:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits