Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ERASMUS pēdējā kursā

 
Čau! Šobrīd studēju 2.kursā. Ir doma aizbraukt Erasmus 3.kursa 1.semestrī, bet tad sanāk, ka ir pēdējais kurss un jāsāk domāt par bakalaura darba rakstīšanu. Vai tas būtu prāta darbs braukt tad? Jo pavasara semestrī ir daži apstākļi, kas ir šķērslis.
Kāda ir jūsu pieredze?
14.09.2018 17:56 | Saite
 
Es braucu 2 kursā. Tātad nekādu problēmu nebija.
Ja brauc trešajā kursā tad domā kāda būs tēma un uz kuru valsti brauksi. Zinu meitenes kas brauca trešajā kursā. Taisīja bakalauru par tēmu kā ir Latvijā un tajā valstī, tā kā salīdzinājumu. Tāpēc ir jāzina tās valsts valoda uz kuru brauc. Ja ne tad būs grūti, bet vienmēr jau paspēt uzrakstīt bakalauru. Vienīgais tām meitenēm nesanāca nekāda baigā atpūta iekš ERASMUS. (un neslēpsim ka ERASMUS ir vairāk luni laist nekā mācīties. Protams ir daži izņēmumi).
Ja pati zini ka varēsi sakārtot savu laiku tā lai 2 semestrī uzrakstītu bakalauru tad brauc! Vienu lietu gan ieteiktu- mācies tās valsts valodu uz kuru brauksi. Netici ja saka ka būs angliski. Visi paziņas kas arī bija ERASMUS saka ka nerunā neviens angliski. Protams izņēmums ir dāņi vai zviedri. Itālija, Spānija un visas siltās zemes tur grūti tikai ar angļu valodu.
14.09.2018 18:16 | Saite
 
Mans lielākais pārsteigums bija, ka aizbraucu erasmus un pat mentore/pasniedzēja, kas bija atbildīga par mums nerunā angliski:D Tā kā gatavojies uz visu. Ir dzirdēts ja brauc uz nevis praksi bet lekcijām tā kā mācīties tad apsolīto lekciju angļu valodā vietā ir tīrā spāņu valodā un beigās eksāmenu kārto uz dullo :D
Bet tā kopā ir jautri. Forša pieredze, paziņas utt. Ieteiktu braukt lai kādi šķērsli tev tur būtu. Draugs var pagaidīt, kaķi var uzticēt kādam citam.
14.09.2018 18:20 | Saite
 
Visi paziņas kas arī bija ERASMUS saka ka nerunā neviens angliski. Protams izņēmums ir dāņi vai zviedri. Itālija, Spānija un visas siltās zemes tur grūti tikai ar angļu valodu.

Bet ir jau vēl visas Benelux valstis, Vācija, Slovākija, Slovēnija un tās valstis. Pati biju Vācijā, kursabiedri citās valstīs- viss ok ar angļu vaodu.
Par pēdējo kurus: neredzu neko beigi traku. Izņemot to, ka nāksies iespējams pavasarī vēl kādus kursus kārtot, ja nebūs iespēja par tiem dabūt kredītpunktus erasmusā.
14.09.2018 18:23 | Saite
 
 
Tieši par to, ka nesaplānošu savu laiku, arī baidos. Visticamāk, ka, ja braukšu, tad braukšu uz Lietuvu.
Un vai vispār ir jēga braukt ERASMUS? Jā, pieredze, jauni kontakti, labāk apgūta valoda. Bet no otras puses arī savā ziņā cieš mācību kvalitāte, jo studijas notiek citā valodā, daļa kursu tiek apgūta tikai patstāvīgi, kas arī nedod pilnvērtīgas zināšanas.
14.09.2018 18:23 | Saite
 
Man liekas, ka uz Lietuvu nav jēga braukt. Tad jau labāk ko tālāku, tādu kas ir mazāk pazīstams. Zinu meiteni kas uz Lietuvu brauca erasmus un katru nedēļas nogali mājās brauca jo dzīvoja tieši Saldu. Bet nezinu vai tas ir izdevīgi. Tik pat labi uz Rīgu braukā.
Nu man personīgi bija. Izbaudīju Itāliju, apguvu jaunas prasmes (biju prakses laikā), daudz piedzīvojumu, praktiski savu naudu netērējot padzīvoju divus mēnešus jauki Itālijā, apguvu Itāļu valodu, aicināja pat palikt strādāt pēc prakses beigām.
14.09.2018 18:30 | Saite
 
Nu mums ļoti silti neieteica to darīt, jo būs grūti. Uz vietas var tikt pie pasniedzējiem, dabūt materiālus. Ja vēl atbraucot kaut kas pēkšņi nesakrīt ar kredītpunktiem, arī čakars un lieks stress, problēma, ko jākārto. Mums vispār brīnījās, ka kas tāds pēdējā gadā ir iespējams un atļauts. Jēga, cik nu vide cita, ja paveicas, tad citi māk angļu valodu un var sazināties, bet nu zināšanās ieguldījuma liela nebijis.
14.09.2018 18:44 | Saite
 
Un vai vispār ir jēga braukt ERASMUS? Jā, pieredze, jauni kontakti, labāk apgūta valoda. Bet no otras puses arī savā ziņā cieš mācību kvalitāte, jo studijas notiek citā valodā, daļa kursu tiek apgūta tikai patstāvīgi, kas arī nedod pilnvērtīgas zināšanas.

Nezinu..man tieši mācību kvalitāte beidzot bija labā līmenī nevis kā LV. Ļoti daudz tur iemācījos, redzēju, ko nozīmē forši, zinoši, aizraut spējoši pasniedzēji.
Tāpat izceļojos kārtīgi, satiku daudz dažādus cilvēkus, ar kuriem daļu uztruru šad tad kontaktu vēl tagad. Plus protams, valoda- gan agļu, gan vietējā.
Noteikti, ja atkal būtu bakalaura studijās un 20it gadus veca- brauktu!
Par LT gan piekritīšu- nezinu, neredzu jēgu..
Ko tu studē, ka ir tik bail par mācību kvalitāti un nespēju paspēt pabeigt? :)
14.09.2018 18:45 | Saite
 
Man paziņa bija, tusēja baigi. It kā viss bija sakārtots ar papīriem, izplānots, saskaitīts. Atbrauca. Pielīdzināja kursus un ups, pietrūkst kp, lai pabeigtu skolu. :D Un neviens nezina, kā tas iespējams. Skatās, ko jākārto, ko var paņemt utt, un nesanāk tajā pēdējā pusgadā, kad lekciju nav. Vai nu nebija īsto pasniedzēju vairs, kur viņa varētu attiecīgo lietu apgūt un nokārtot vai vēl kaut kādas problēmas. Vienu kp izpildīja, bet tieši dienas vidū bija jābūt, kas čakarēja divas dienas no nedēļas, bet tik un tā nepietika kopā, lai viss sakristu pēc apjoma, kāds jāveic. Tā arī tajā gadā nepabeidza, bet ar nākamo kursu pēc gada.
14.09.2018 18:52 | Saite
 
Man liekas, ka tas nav baigais prāta darbs, jo var būt tā, ka nepaspēsi sakārtot kursus kaut vai tādēļ, ka tajā pēdējā semestrī tādus nepasniedz. Ja brauksi tagad, tad pa visu nākamo gadu varēsi kaut kā sakārtot vēl.
14.09.2018 19:18 | Saite
 
Nu, ja tu spēj apvienot dzeršanu un tusēšanu ārzemēs ar bakalaura darba rakstīšanu un lekciju apmeklēšanu (t.i., ja tusiņš+dzerstiņš nav priekš tevis tik liels WOW, ka pazūd izpratne par mācībām un citām prioritātēm), uz priekšu! Ja paņem liekus priekšmetus, lai 120% pietiek kredītpunktu, plus raksta to noslēguma darbu, tad neredzu problēmu.
.
Un zini, nav jau arī nekāda traģēdija, ja sanāk paņemt akadēmisko un beigt studijas gadu vēlāk - neko baigi garam nepalaidīsi, bet arzemēs pastudēt bez maksas un ar stipendiju, to tik drīz var nebūt iespējas atkārtot. Es brauktu.
14.09.2018 21:30 | Saite
 
Paldies, meitenes, par padomiem! Apdomāšu visu. :-)
Studēju filoloģiju.
Ar dzeršanu un ballēšanu neaizraujos, ar to nav problēmu.:-)
14.09.2018 21:40 | Saite
 
Ja paņem liekus priekšmetus, lai 120% pietiek kredītpunktu

Man liekas, ka šītā arī var iebraukt auzās. :D
14.09.2018 21:53 | Saite
 
No viena lieka priekšmeta nemirst. Standarta 1 semestra apjoms studiju ziņā nebūt nav tik liels - sevišķi ja ņem vērā, ka uz darbu nav jāiet tam paralēli.
14.09.2018 22:15 | Saite
 
Ar filoloģiju tu mierīgi vari braukt erasmusā. Man kursabiedrene aizbraca uz gadu,viņai kp nepielīdzināja un pabeiza gadu vēlāk.
14.09.2018 22:34 | Saite
 
57days - nē, domāju tādā ziņā, ka, ja LU tu pārsniedz paradzēto kredītpunktu skaitu, par to ir jāmaksā. Citās universitātēs gan ir iespējams iet uz cik kursiem vien vēlies bez maksas. Ja tāda ir arī paradzētā erasmusa augstskola, tad varbūt viss ok, bet neesmu pārliecināta.
14.09.2018 22:49 | Saite
 
Dālllija, tas ir atkarīgs no austskolas un to ir iespējams laicīgi noskaidrot.
14.09.2018 22:53 | Saite
 
Tu tik ļoti satraucies par pilnvērtīgajām zināšanām filoloģijā, drīkst jautāt, ko tu ar šo kvalitatīvo izglītību darīsi?
Lietuvā ir prestižas filoloģijas studijas, ka tur jābrauc Erasmusā?
Es neņirgājos, pati esmu beigusi humanitāro jomu, es tikai nesaprotu, kas tur ir tik svarīgs, lai satrauktos, ka izglītības kvalitāte cietīs, aizbraucot Erasmus. Un ne tālāk par Lietuvu.
Un kāpēc ne 3. kursa 2. semestrī? Ideāli, dzīvo Latvijā, saņem Erasmus stipendiju, raksti bakalauru.
14.09.2018 23:34 | Saite
 
Lietuvā ir prestižas filoloģijas studijas, ka tur jābrauc Erasmusā?

Ja viņa mācās lietuviešu valodu, tad ir tikai loģiski, ka grib padzīvot Lietuvā, jo tikai dabīgā vidē spēs kārtīgi iemācīties valodu.
Un ar diplomu varēs strādāt, piemēram, par redaktoru, kuru mums katastrofāli trūkst.
14.09.2018 23:54 | Saite
 
Es tieši braucu pēdējā bakalaura gada 1.semestrī. Bakalaura tēmu zināju jau iepriekš un valstī, uz kuru braucu, ievācu daudz noderīgas informācijas, kurai man nebija pieejas Latvijā. Tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc aizbraucu Erasmusā.
15.09.2018 00:46 | Saite
 
Donata, plānoju kļūt par skolotāju. Saprotu, ka filoloģija ir nozare, kur ir jāpacenšas, lai atrastu savu vietu darba tirgū, bet apzinājos to jau tad, kad sniedzu dokumentus augstskolā.
Par mācību kvalitāti domāju kopumā, nevis tikai konkrēti par savu programmu.
Nē, ir iespēja braukt arī uz citām valstīm, kuras atrodas tālāk, bet, kā jau Dālllija minēja, tad mācos arī lietuviešu valodu, tāpēc studijas Lietuvā palīdzētu pilnvērtīgāk apgūt lietuviešu valodu.
15.09.2018 09:24 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online (3)