Cik ilgi strādājat vienā vietā?

 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Sveikas!
Cik ilgi jums sanāk nostrādāt vienā vietā ? Cik darba vietas ir sanācis nomainīt? Kas jūs notur tik ilgi vienā darba vietā ?
Pašai sanācis jau 3 darba vietas nomainīt, ilgakajā nostrādāts 1.5 g
13.09.2018 16:45 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Sveikas meitenes!
Skatods diskutējat diezgan aktīvi, prieks, ka katra dalās ar savu pieredzi.
Es īstenībā katru darbu salīdzinu ar iepriekšējo, izvērtējot visus +/-, kas man patīk te, nepatika tur utt. Un tā arvien vairāk saprotu, ka neviens no 3 amatiem kur esmu pastrādājusi īsti nav mans.
Kā jau teicu, darbā kur esmu šobrīd, ir jau pus gads, bet jau vismaz 2 mēn gribas prom, dēļ konkrētiem kolēģiem, atalgojuma un nesamērīgajiem darbiem, kā jau sekretārei-kurām uzgrūž darīt pilnīgi visu. Kādēļ neeju, jo laikam galvā iespiedies, tas, ka ko par mani padomās darba devējs/ draugi/ ģimene..
14.09.2018 11:17 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Īstenībā apbrīnoju tos cilvekus, kuri vienā darba vietā strādā pat 10, 15, 20 gadu. Protams, ir cilvēki, kuri reāli ir izsitušies, lai būtu tur kur viņi ir šobrīd, kāpjot, pa karjeras kāpnēm.
14.09.2018 11:19 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Pirmajā darba vietā nostrādāju 2gadus, tagadējā drīz būs 8 gadi, pāris reizes esmu mēģinājusi iet prom, bet priekšnieks vienmēr ir pacēlis algu un tā esmu palikusi, un izskatās, ka vēl palikšu kādu laiku.
14.09.2018 11:46 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Dzhila
Ļoti forši, ka ir tāds darba devējs, kas motivē , vienkārsi negrib palaist prom labu darbinieku.
Manai kolēģei darba vietā, kad meitene jautāja algas pielikumu , atbildēja, ka uzņemumam nav brīvu līdzekļu, līdz ar ko viņiem pilnīgi vienalga,gandriz vai- negribi, nestrādā, atradīsim citu.
14.09.2018 11:51 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Man ir ļoti līdzīgi kā Tev, apbrīnoju tos cilvēkus, kas var ilgi nostrādāt vienā vietā, bet es savu vietu vēl neesmu atradusi. Pirmie darbi bija papildus skolai un tagad esmu citā valstī, kur visu sāku no jauna, tāpēc arī nekas spožs.
Pirmajā darbā nostrādāju tieši gadu. Otrajā gadu un mēnesi, arī drusku “pakāpos” un no tā darba aizgāju, jo pārcēlos.
Tad 9 mēneši, un tagad 10 mēneši pēdējā vietā.
Bet nu man ir tieši tas, ko teici, kad tiklīdz iemācies visu, tad paliek garlaicīgi.
Vienīgais risinājums, ko es redzu ir iegūt izglītību un censties izsisties kādā jomā, kas liekas aizraujoša.
14.09.2018 12:15 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Es savā CV nemaz neminu darba vietas, par kurām es nevēlos runāt.
Un kā tu darba intervijā izskaidro iztrūkstošos posmus? Nevajag darba devējus par idiotiem uzskatīt. Protams, ja šīs darba vietas ir bijušas 10 gadus atpakaļ, tad nevienam par to jautājums neradīsies, bet ja CV pēdējā gada laikā ir norādīta viena darba vieta, kur strādāts pāris mēnešus, pēc tam vēl viena ar pāris mēnešiem un starpā kaut kas iztrūkst, tad darba devējam tāpat radīsies aizdomas, ka tavā CV kaut kas nav kārtībā. 8-)
14.09.2018 12:35 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Var CV norādīt arī tikai gadu, kurā strādāts attiecīgajā darba vietā. Tā tīri lai informētu potenciālo DD par laika līniju - kas sekoja kam. Pārējo jau var tīri cilvēcīgi izrunāt intervijas laikā.
Tomēr nav noslēpums, ka DD ļooooti nepatīk nepastāvīgi darbinieki, kas darbus maina ik pa 2-3 mēnešiem. No tā var spriest, ka darbiniekam visticamāk ir attieksmes problēmas.
14.09.2018 12:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jeastades, es to tā nenoformētu, bet kaut kā tas parasti darba devēju baigi neinteresē, ja vien tie nav vienīgie ieraksti CV ne pārāk jaunam cilvēkam un nav cita par ko runāt. Ja cilvēks ceļojis, nodarbojās ar vairākām lietām paralēli (kā es) to nemaz nevar tā manīt un pārbaudīt, ieejot EDS. Pat ja var, saruna notiek par gūto darba pieredzi, gūtajām zināšanām, potenciālā darbinieka kompetenci, potenciālā darba devēja uzņēmumu, amata pienākumiem, nākotnes virzības plāniem, īsāk sakot, par daudzām nozīmīgām lietām. Nu un, ka cilvēks nav norādījis, ka dažus mēnešus/gadus kaut kur (ne)strādāja, ja tas, ko viņš ir norādījis, ir vērtīga pieredze konkrētajai vakancei?
es tagad pateikšu kaut ko pārsteidzošu, man katrai vakancei CV saturs ir atšķirīgs. Neinteresē potenciālo darba devēju visi jūsu gadījuma darbi, vai kaut kādi shady kantori, vai darbi, no kuriem aizgājāt pārbaudes laikā. Normālam darba devējam interesēs, kādi esat un kādu pienesumu ar līdzšinējo pieredzi varēsiet sniegt, nevis hronoloģiski perfekts stāsts ar daudz nesvarīgām detaļām pa 4 lapām. CV ir jābūt noformētam tā, lai 5 min laikā ir skaidrs, vai ir vērts runāt ar cilvēku.
14.09.2018 12:58 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Nu un, ka cilvēks nav norādījis, ka dažus mēnešus/gadus kaut kur (ne)strādāja, ja tas, ko viņš ir norādījis, ir vērtīga pieredze konkrētajai vakancei?
Nu ja cilvēkam ir 30 gadi un pēdējā gada laikā viņš to vien ir norādījis kā vairākas darba vietas, kur strādāts pāris mēnešus, tad man gan rastos jautājums - kāpēc tā? Ja šādu pašu CV iesniegtu 18-19 gadīgs cilvēks, tad man jautājumi nerastos.
14.09.2018 13:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Nu ja cilvēkam ir 30 gadi un pēdējā gada laikā viņš to vien ir norādījis kā vairākas darba vietas, kur strādāts pāris mēnešus, tad man gan rastos jautājums - kāpēc tā?

ja viņš to ir norādījis, lai ir arī gatavs par to stāstīt.
14.09.2018 13:16 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Serēna
Jā, liekas, tev patiešām viss ir ļoti līdzīgi kā man. Es burtiski jūtos sevi izsmēlusi, gluži kā tupikā, kur neredzu vairs saules gaismu, ja tā tēlaināk izsakās
Šobrīd papildus studēju koledžā-neklātienē, bet vai tas būs tas ko darīsu, kab absolvēšu nezinu, absolvēšu jau nākamā gada sākumā.
14.09.2018 13:41 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Kādi ir bijuši jūsu iemesli, kādēļ darbiņu nomainījāt?
14.09.2018 13:46 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.06.2018
Ja neskaitīt kaut kādus mazus vasaras darbiņus, tad esmu strādājusi 3 darba vietās. Pirmajā nostrādāju aptuveni 2 gadus (slodze gan bija pavisam maza, varbūt 1/4), otrajā darbā strādāju pusslodzē 6-7 mēnešus, tagadējā darba vietā strādāju jau trešo gadu un pagaidām prom iet neplānoju. Laikam man šajā ziņā ir paveicies, jo darbs ir saistīts ar nozari, kurā šobrīd studēju, ir labas attīstības iespējas, stabila alga un labi bonusi, kā arī, mainoties projektiem, mainās arī darba pienākumi, tāpēc nepaliek garlaicīgi.
14.09.2018 15:41 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.06.2018
Kādi ir bijuši jūsu iemesli, kādēļ darbiņu nomainījāt?

Vienmēr mainīju, jo tie bija tādi studentu darbiņi, kas nebija saistīti ar manu izglītību, bet kurus viegli varēja apvienot ar mācībām (strādāt brīvdienās vai vakaros). Darba samaksa arī bija diezgan bēdīga, tomēr uz to brīdi likās ok. Sakarā ar vienu no darbiem es gan joprojām brīnos, kā es to izturēju, jo bija milzīgs stress.
14.09.2018 15:44 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
green-eyed
Ļoti forši, ka tev darbs sanāk nav tik vienveidīgs, visu laiku kaut kas jauns.
14.09.2018 16:01 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Tas, kā darba devējs vērtēs biežu darba maiņu, ir ļoti atkarīgs no jomas. Varu spriest pēc savas pieredzes par IT jomu - tur noteikti apkārt skrējēji netiek augstu vērtēti, jo atkarībā no sistēmu un projektu sarežģītības, var paiet pusgads, gads, divi un pat vairāk gadi, kamēr jauns darbinieks tiešām apgūst visu, kas viņa ikdienas darbam nepieciešams. Bet, ja tas ir kaut kāds apģērbu veikala pārdevēja darbs, tad domāju, ka darba devēju tas tik ļoti nerausta, ka potenciālais darbinieks ir skraidījis no viena veikala uz otru - tātad pamatiemaņas darbam apģērbu veikalā viņam ir un konkrētajā vietā jāapgūst tikai katu kāda neliela specifika un noteikumi.
14.09.2018 22:42 |
 
10 gadi
Reitings 4259
Reģ: 03.08.2009
Man sanāca, ka vienā vietā nostrādāju 7 gadus (nepilni 2 gadi bija bērna kopšanas atvaļinājums). Tad nomainīju uz tagadējo, kur strādāju gadu. Man padodas un viss ir forši, bet kaut kā saprtu, ka ofiss nav man. Lēnām vēršu savu dzīvi citā virzienā, bet tam vēl pāris gadi būs vajadzīgi.
15.09.2018 15:09 |
 
Reitings 1093
Reģ: 05.09.2018
Visu IT jomu nevar vērtēt no dažiem lielajiem kantoriem. Konservatīvāki ir kantori, kuriem ir savs produkts. Tādu nav daudz. Pārējie lipina kopā crapu. Neviens tur negaidīs pat 2 mēnešus, kamēr cilvēks spēs izpildīt prasīto. Tie, kurus pieņem kā iesācējus, savādāk.
15.09.2018 20:43 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
No nopietnākajiem darbiem:
1) 6 mēnešus (līgumdarbs);
2) 11 mēnešus;
3) 9 ar pusi gadus (ieskaitot 1 BKA);
4) tagadējā strādāju vairākus mēnešus. Bet jau prātoju vai nav jāmaina, jo ne visai patīk.
Pa vidu vēl ir bijuši dažādi citi līgumdarbi, bet tie ir bijuši paralēli pastāvīgajam darbam.
Visādus apģērbu u.c. veikalus no studiju laikiem es nemaz CV nenorādu.
Darbu esmu mainījusi galvenokārt tāpēc, ka ir apnicis darāmais, nav apmierinājusi alga jeb darba apstākļi.
Es kā reiz atkal satraucos, ka man savos 30+ gados tā pieredze ir pārāk šaura un nebūtu nekas pret tieši pamainīt kaut ko vairāk. It īpaši pēc BKA, kad bija laiks vairāk padomāt par to ko es gribu, sapratu, ka vairs nevēlos ilgstoši strādāt darbā, kas man līdz galam nepatīk. Man ir žēl sava laika, savas dzīves.
17.09.2018 13:27 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Ilgaakais, esmu nostraadaajusi 6 gadu vienaa uznjeemumaa, bet ne vienaa amataa. Tagadeejaa darbaa straadaaju 2.5 gadus, peec 2 nostraadaatiem gadiem sanjeemu paaugstinaajumu.
Man nav probleemu straadaat ilgi vienaa uznjeemumaa, ja ir iespeejaas augt un attiistiit savu karjeru. Vienu un to pasu darbu gan negribeetu dariit gadiem un gadiem... Man ik pa laikam vajag paarmainjas. Taapeec peedeejaas divaas darbavietaas, nomainiiju ne tikai darba vietu, bet arii valsti. :-D
17.09.2018 13:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits