Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bakalaura rakstīšana - jūsu pieredze.

 
Reitings 45
Reģ: 20.08.2018
Cik ilgi jūs rakstījāt bakalaura darbu? Cik stundas tam veltījāt? Varbūt kāds ieteikums ko ieteiktu citiem, kam bakalaura darbs vēl priekšā?
10.09.2018 15:37 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Iesaku sākt laicīgi! :D
Pati rakstīju laikam ap mēnesi, bet iedvesma parasti bija tikai vakaros, nu tad 3-5h, kādas 4-5 dienas nedēļā. Pa vidam vēl gāju uz bibliotēku, meklēju materiālus. Bet uz teicamu vērtējumu nepretendēju, apzinīgajiem noteikti vajag vairāk laika.
10.09.2018 15:41 |
 
Reitings 45
Reģ: 20.08.2018
Paldies.
Pagaidām vācu info, kuras ir daudz. Vēl problēma, ka mana izvēlētā tēma ir kas tāds ko apgūstu pirmo reizi.
Vai jūs arī sākumā lasījāt kādu laiku un tad sākāt rakstīt vai visu paralēli?
10.09.2018 15:44 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Varu teikt godīgi ka censties nav jēga. Jo es centos ieguldīju tik daudz darba un stundu bet dabūju 7 beigās, cilvēks kas pabeidza vienā nedēļā un visi rezultāti no aptaujām bija izdomāti dabūja 6. It kā 7 ne vaina nav, bet ja salīdzina ieliktā darba apjomu tad ir kā ir. Bakalaurā manuprāt galvenais ir aizstāvēšana, jo ja tu un tava prezentācija komisijai patiksi tad dabūsi labu atzīmi. Nezinu kāda jomā tev ir bet man bija ar medicīnu saistītā un tur grūti atrast jau neapskatītas tēmas ko var izpētīt. Teorijas daļu neviens baigi neskatās galvenais lai ir atsauces un nav plaģiāts. Vēl jau atkarīgs kura universitāte, jo zinu RTU principā galvenā bija teorija. Ļoti labi jābūt aprakstītam pētījuma instrumentam. Jāatceras ka bakalaurs ir pētījums nevis referāts. Daudzi domā ka tā teorijas/literatūras daļa ir galvenā bet tā nav. Jāpēta tēmas, kas pašai patīk un saista un jādomā arī kur veiksi pētījumu, vai vajadzīgas kādas speciālas ierīces, vieta utt. Ieteiktu paskatīties google angliski tēmas par tavu iecerēto virzienu, jo tur pat var dabūt visus pētījuma instrumentus. Lai veicas!
10.09.2018 15:46 |
 
Reitings 45
Reģ: 20.08.2018
Man ir juridiskā fakultāte RSU.
10.09.2018 15:49 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Nu jā RSU tā ir cita zeme :-D vienmēr atšķiras no RTU vai LU. Bet nu jā nebaidies izmantot datu bāzes, ielikt google utt. Bakalaurs nav vēl tik liels čakars kā maģistrs
10.09.2018 16:01 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Es veltīju ļoti daudz laika savam bakalauram un dabūju izcilu atzīmi, tāpēc manuprāt, darbs tomēr atmaksājas.
.
Tāpat kā Tu tēmu apguvu pirmo reizi, sāku ar lasīšanu un tad rakstīju. Kamēr lasi publikācijas, iesaku veikt kārtīgus pierakstus. Es diemžēl sākumā tikai lasīju, pierakstīju šo un to un beigās vajadzēja visu pārlasīt vairākas reizes un veidot kārtīgus pierakstus.
10.09.2018 16:13 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Tātad ieteikums, centies visu darīt kārtīgi jau no sākuma, tas Tev ietaupīs laiku un nervus vēlāk ;-)
10.09.2018 16:15 |
 
Reitings 402
Reģ: 03.09.2018
Ā jā noteikti padomā divreiz ja raksti par kādu pretrunīgu tēmu vai arī ja zini ka rezultāti ne visiem patīkami. Jo piemēram LU nepatīk tādas tēmas, nezinu kā RSU .
Es no sākuma sameklēju literatūru un 100 % sapratu, kas tas ir. Es lasīju un rakstīju reizē. Visu principā ko izlasīju un likās svarīgs arī rakstīju un tad gāju cauri, laboju, saliku pareizā secībā utt.
Man bakalaurs aizņēma ap 3 mēnešiem, bet tas tāpēc ka katru dienu pa 1-2 stundām. Man ta vieglāk, jo nepatīk uzreiz 5 stundas no vietas pie datora sēdēt.
10.09.2018 16:16 |
 
Reitings 45
Reģ: 20.08.2018
Ā jā noteikti padomā divreiz ja raksti par kādu pretrunīgu tēmu vai arī ja zini ka rezultāti ne visiem patīkami. Jo piemēram LU nepatīk tādas tēmas, nezinu kā RSU .

Man ir diezgan interesanta tēma, kurā jau zinu, ka mani ierosinājumi varētu nepatikt vecāka gada gājuma cilvēkiem. Tēma aktuāla un problemātika ir jau vairākus gadus.
10.09.2018 16:23 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Man bakalaura rakstīšana aizņēma teju pusgadu, jo man bija pētījums laboratorijā.
Ko es varu ieteikt, izmantoto literatūru kārto atbilstoši noteikumiem jau uzreiz. :)
10.09.2018 16:24 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Patīk/nepatīk?! Vienkārši raksti par to, kas tevi interesē.
10.09.2018 16:32 |
 
10 gadi
Reitings 424
Reģ: 25.08.2011
Bakalaura laikā man vadītāja sastādīja plānu, kura daļa līdz kuram datumam jānodod. Protams sanāca dažreiz arī pēdējās naktīs pirms katras daļas termiņa iespringt, taču sistēma man ļoti patika.
Abu maģistru vadītājiem bija vienalga, tāpēc pati vērsos pie abiem vadītājiem ar savu grafiku un noteiktiem termiņiem, kurus ievēroju. Savādāk laikam sevi nebūtu varējusi disciplinēt.
Visi tie pašizdomātie termiņi bija visa pēdējā semestra garumā. Protams man bija pa periodiem - atpūtos, darīju kaut ko pa bišķiņai, iespringu pēdējās dienās, nedēļā (atkarībā no daļas, kura bija jāiesniedz).
10.09.2018 16:44 |
 
Reitings 34
Reģ: 22.08.2013
1.RSU ļoti atkarīgs no pasniedzēja pie kura raksti. No sirds iesaku izvēlēties stingrāku, punktuālāku pasniedzēju - pašai beigās nebūs jāraud.
2.Es paralēli lasīju un rakstīju. Ja nebija “lasāmā” diena, tad vienkārši copy-paste norakstīju no grāmatām un man jau bija kaut kāds avots, ko citā dienā apstrādāt.
3.Noformē atsauces, izkārtojumu utt uzreiz un stingri skaties pēc metodiskajiem noteikumiem.
4.Nebaidies rakstīt institūcijām, cilvēkiem, kas orientējās Tavā tēmā utt, tas būs lielisks arguments, kuru iespējams neviens nebūs iepriekš lasījis grāmatās un skaisti varēsi to pasniegt
10.09.2018 17:06 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Savu bakalauru rakstīju visu pēdējo mācību gadu, kā septembrī sāku, tā maijā nodevu.
Man tas vairāk patika tādēļ, ka nebija nekādas steigas, pie visa varēja piestrādāt, viss pārdomāts un bez liekas nervu beigšanas.
Man tā atzīme nebija tik ļoti svarīga, vairāk tas, lai nebūtu uz pēdējo brīdi.
Galā dabūju 8 un biju ar to mierā ;)
10.09.2018 17:24 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Bakalauru uzrakstīju divos mēnešos, ļoti daudz laika veltīju literatūras izpētei un prokrastinēšanai un tad pēdējās nedēļās sāku drukāt. Pa naktīm gulēju, nebija tā, ka jutos ļoti noslogota. Nervi gan deva par sevi manīt, baidījos, ka nepabeigšu laikus vai ka būs slikta atzīme. Pabeidzu juristus LU ar labu atzīmi.
Taču ceru, ka maģistru sākšu rakstīt savlaicīgi, jo bakalaura laikā nestrādāju un varēju sēdēt Gaismas pilī dienas laikā un lēnām čubināt savu darbu. Tas tomēr ir kas cits nekā, ja tev ir vēl darbs un citi pienākumi.
10.09.2018 17:29 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Mans ieteikums būtu sākt savlaicīgi, bet nepārcensties, bakalaurs nav visa tava dzīve un man personīgi bija tā, ka 2 mēnešu darbs bija novērtēts ar tādu pašu atzīmi kā cilvēkam, kurš visu mācību gadu rakstīja. Viss atkarīgs ne tik daudz no laika, cik tu pavadi, bet no apstākļu kopuma - veiksmes, talants rakstīt utml.
10.09.2018 17:31 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Atsaucēm un citātiem var izmantot zotero software (neko nemaksā), šī programma atsauces ieliks atbilstoši akadēmiskajam prasībām (tev tikai jāizvēlas stils, piemēram, APA, Chicago, utt) un beigas ar zotero var noformēt reference list. Ļoti atvieglo čakari ar referencēm.
10.09.2018 17:42 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es bakalauru sāku rakstīt savlaicīgi. Sāku oktobrī, beidzu rakstīt maijā. Pārsvarā rakstīju brīvdienās, pa 3-6h. Meklēju materiālus un rakstīju paralēli. Bakalaura vadītāja bija izstrādājusi plānu ar temiņiem, kas jāievēro, tas noteikti palīdzēja.:-)
.
Tagad rakstu mağistru, cenšos katru dienu uzrakstīt vismaz 1-2 lapas un uzreiz noformēt attēlus, tabulas un atsauces. Manuprāt, galvenais ir rakstīt savlaicīgi, ievērot metodiskos norādījumus un uzreiz noformēt darbu. Pārējais ir atkarīgs no veiksmes.:)
10.09.2018 19:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bakalauru sāku rakstīt savlaicīgi. Lasot materiālus, noderīgo info uzreiz izrakstīju/iekopēju ar atsauci. Šobrīd jau ir dažādas aplikācijas, kas to dara. Rezultāts bija ļoti labs, darbs tika ļoti slavēts. Tajā pat laikā, ir dzirdēti stāsti par 2 nedēļās uzburtiem darbiem ar atzīmēm 8 un 9, pati nesen paziņu lokā redzēju vienu šādu gadījumu.
.
Ja Tu esi no tiem, kam pēdējā naktī mēdz tapt brīnums, vari riskēt atlikt uz pēdējo mēnesi. Bet labāk (un šeit seko mans mega IETEIKUMS) izvēlies tēmu, kas tevi saista/interesē un bez riebuma varēsi piespiesties sākt daudz maz laicīgi. Es rakstot bakalaura darbu daudz uzzināju. Man pat patika tas process :-)
11.09.2018 07:16 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Neatceros, cik ilgu laiku aizņēma, bet jā, kā jau tika minēts, ir vēlams visu sākt laicīgi, tad nebūs stress pēdējās 3 naktīs, kad visu jāpabeidz.
Ja laicīgi sāc, tad principā ne par ko nav jāuztraucās!
11.09.2018 08:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)