Pedagogu algas

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Esmu šodien pārskaitusies ne pa jokam! Esmu audzinātāja bd. Gadu strādāju dārziņā tālāk prom no mājām, alga pēdējo pus gadu bija 580eur uz rokas par pilnu slodzi. Jau likās maz, vēl ceļā aiziet. Piedāvāju darbu te pat pie mājām, nopriecājos, ka nebūs jābraukā, ietaupīšu 100eur uz ceļu, forši! Šodien saņēmu darba līgumu, parēķināju savu neto algu un man atkārās žoklis, nesanāk pat 500 uz rokas, es vēl palieku zaudētājos. Būtībā, mana iepriekšējā darba auklītes alga. Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko! Un tad brīnās, ka trūkst pedagogu! Kurš tev ies par tādu algu strādāt?
Man palicis pusotrs gads, ko studēt. Pabeigšu, augstākās diploms kabatā un adios! Aicinājums vai ne aicinājums, tā alga ir ņirgāšanās par pedagogiem! (e)
30.08.2018 14:41 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Gribēšu redzēt, cik daudz mammītes varēs bērnam iemācīt trigonometriju, organiku un elektrību.]
Manā 12 gadu pieredzē skolas solā + cik tur tie gadi bērnu dārzā + augstskolas gadi neviens pedagogs nosauktās lietas man tā arī nav iemācījis. :-D
Bet ja nopietni, tad uzskatu, ka labi pedagogi uz ielas nemētājas un par algas lielumu nesūdzas. Un bērnu dārza audzinātājām ir jāapgūst augstskolā pedagoģija un jāmācās to pielietot praksē, lai bērniem arī kaut ko spētu iemācīt.
01.09.2018 17:28 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Gribēšu redzēt, cik daudz mammītes varēs bērnam iemācīt trigonometriju, organiku un elektrību.
Un to visu jau māca pedagoģijas ietvaros.
01.09.2018 16:43 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Gribēšu redzēt, cik daudz mammītes varēs bērnam iemācīt trigonometriju, organiku un elektrību. Lai tik skolo :-D
01.09.2018 16:37 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Izskatās, ka probability pie tāda skolotāja - maiznieka arī būs mācījusies, ja par pedagoģiju var šādi izteikties Gribēsi savu bērnu pie tāda skolotāja sūtīt?

:D
Jā, bet vispār kam skolotāju vajag? Audzinātājas? Lai taču paši vecāki māca un miers, jo tāpat vienmēr zina labāk par citu profesiju "kā vajag, kur ir katra vieta jāierāda un cik latrs vērts". Lai ņem savu atvasīti un māca mājās, mazāk naida apkārt būs.
01.09.2018 16:31 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Kāds sakars? Normāls + izglītots ir nereāla kombinācija?
01.09.2018 16:24 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Izskatās, ka probability pie tāda skolotāja - maiznieka arī būs mācījusies, ja par pedagoģiju var šādi izteikties Gribēsi savu bērnu pie tāda skolotāja sūtīt?
Ja jāizvēlas starp cilvēku, kam zināšanas nākušas tikai no mācīšanās, un normālu maiznieku, es izvēlēšos to otro.
01.09.2018 16:19 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Izskatās, ka probability pie tāda skolotāja - maiznieka arī būs mācījusies, ja par pedagoģiju var šādi izteikties |-) Gribēsi savu bērnu pie tāda skolotāja sūtīt?
01.09.2018 15:54 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Cik tālu runa ir par izglītību, iemeslu pēc būtiski augstākām algām kā maizniekam šeit ir grūti saskatīt.

:D nav brīnums, ka skolotājos neviens nestājas un skolās negrib strādāt.
01.09.2018 11:52 |
 
Reitings 286
Reģ: 15.12.2016
Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko!

Tāda sajūta, ka šeit būtu runa par kodolfiziku :D Iegūt pedagoga izglītību nav sarežģīti. Tā ir viena no visvienkāršāk apgūstamajām specialitātēm, īpaši ja runājam par pirmsskolu. Atšķirība starp labu pirmsskolas pedagogu un labu maiznieku ir ļoti maza. Abiem ir vajadzīgs ļoti neliels teorētisku zināšanu apjoms, ko nav nepieciešams bieži atjaunināt, un lielākoties tiek izmantots ierobežots daudzums praktisku iemaņu. Kā jau tika rakstīts - nav īsti skaidrs, vai augstākā izglītība pirmsskolas pedagogam vispār ir nepieciešama, vai tas nav kaut kas tāds, ko varētu apgūt arī dažus gadus ilgā praksē no kāda pieredzes bagāta pirmsskolas pedagoga. Cik tālu runa ir par izglītību, iemeslu pēc būtiski augstākām algām kā maizniekam šeit ir grūti saskatīt.
01.09.2018 11:24 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
57days liels +.
Rīgā tas notiek ne tikai medicīnā, bet arī privātajos dārziņos. Retajam kolēģim, draugam un paziņam bērns vispār iet pašvaldības dārziņā, pārsvarā tie ir privātie.
31.08.2018 23:27 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
xanax, a ej nu sazini, varbūt kad pedagogu un ārstu trūks tā, ka klasēs pa 50 skolnieki, CE rezultāti ap 20%, un rinda pie ģimenes ārsta - gads, tad varbūt sāks iestāties kaut kāds balanss. Vairāk privātu skolu, kuras jā, varbūt būs dārgas (bet ar normālu izglītības līmeni), un kurās gribi negribi nāksies maksāt lielo piķi skolotājiem, lai varētu ekskluzīvo pakalpojumu nodrošināt. Privātās klīnikas uz to jau iet. Zobārstniecība labs piemērs - es vismaz neko par bezmaksas valsts zobārstiem nezinu, varbūt tādi ir, bet ātri, kvalitatīvi (bet dārgi) par maksu salabot Rīgā zobus nav problēma, un sfērā par algām arī nesūdzas.
31.08.2018 23:07 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Pedagoģiju studē cilvēki, kuriem tā lieta interesē teorētiski.

Realitātē pedagoģiju studē cilvēki, kuri nekur citur netiek budžetā. (t)
31.08.2018 23:05 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Harmony es tā arī neesmu iebraucis, Tu gribēji vienkārši pasūdzēties, jeb Tevi interesēja kas konkrēts. Bet lai nu kā, tad Tu pārāk nestreso, pat ja Tev kabatā būs pirmskolas skolotājas diploms, jo ir darbi, kur prasa tikai "papīru" bez jebkāds konkrētikas.
.
Meičas ... un džeki, es te diskusijas laikā vairākas reizes esmu redzējis domu ka uz pirmskolas pedagoģiem nevajadzētu iet studēt, jo tur ir mazas algas. Baisa ainiņa veidojas, pirmskolas pedagoģiem mazas algas un tur nevajadzētu studēt, medicīnas darbiniekiem arī algas ir mazas un arī nevajadzētu studēt un šo sarakstu var turpināt vēl un vēl. Tāda sajūta ka pēc kāda laika valstī būs sauiņa spečuku un menedžeru, kuri strādā un pelna un viņiem apkārt būs tikai izdedzināta zeme, bez jebkādām dzīvības pazīmēm.
31.08.2018 22:28 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pedagoģiju studē cilvēki, kuriem tā lieta interesē teorētiski. Ar praktisku pielietojumu tur varētu arī būt maz sakara - katram no vecākiem nākas ar to saskarties. Un, lai strādātu par bērnu audzinātāju, nav nepieciešma augstākā izglītība (vismaz no faktiskā (teorētiskā) viedokļa ne). Bet to jau Latvijas dalbajobiem nesaprast. Varēs savus bērnus vest līdz uz darbu. Viņu pašu izvēle.
31.08.2018 21:38 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo???

Atbilde uz Tavu jautājumu ir nē. Jebkura joma, kurā izvēlamies būvēt savu karjeru un ieguldīt savā intelektuālajā izaugsmē ir aicinājums. Nevienam nevajadzētu strādāt darbā, kurš viņam ir kā zobu sāpes.
___
Piekrītu, ka algas ir maziņas mazītiņas. Tomēr, būtu jaukāk, ja katrs cilvēks atsevišķi domātu par sabiedrību kopumā un diskusijai izvirzītu algu jautājumu kā tādu nevis uzskatītu, ka tieši viņa nozarei nu būtu jābūt ullalalā atalgotai, bet Baibiņai nu gan var arī vēl nogriezt, lai man pieliktu.
31.08.2018 20:39 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
jo manai programmai vispār budžeta nav. Ir tikai nepilna laika klātien un par maksu.
Un kas te teica par apmaksātām studijām - es no tā darba, kur studijas bija gatavi apmaksāt ,aizgāju, jo mainijās attieksme, acīmredzot, jutās, ka ar studiju maksu ir mani nopirkuši un nekur nelikšos. Atdevu iemaksāto summu un aizgāju.

Bet Tu varēji neturpināt šīs studijas, izstāties, iestāties finansistos, IT speciālistos, vai jebkur citur, kur maksā vairāk.
Brīnos par cilvēkiem, kuri izvēlas pedagoģiju un pēc tam šausminās par algām, it kā stājoties augstskolā nezināja, ka šajā nozarē ir zemas algas.
Otrs variants, ja nu piemēram kādai tas tiešām ir aicinājums, bet tai pat laikā arī nav OK samierināties ar 500 eiro uz rokas - dibināt savu privāto dārziņu vai skolu.
31.08.2018 14:10 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Pirmsskolas, pamatskolas pedagogijas sistema principa ir Prusijas sistema ar korektivu, piespiedu audzinasanu, kuras ista vieta jau sen ir kaut kur arhiva. Saja sistema pastav maksligi sadziti, smaga forma viens otru ietekmejosi kolektivi. To visu pavada aizliegumi, mulkigi speles noteikumi, masa nevajadzigu zinasanu. Pedagogam, precizak- pedagoga kermenim, ir zinama loma saja sistema. Vajam, nomocitam ar savam seksualam iluzijam, agrinam pollucijam smadzenem pedagogs var radit iespaidu uz visu muzu. Pedagoga vieniga loma ir spermas struklaku izsauksana, kuru speks un augstums neatpaliek no, piemeram, Rundales pils darza struklakas. Si pacilatibas, svetku sajuta, ko izraisa struklakas, varetu skist nepietiekams atalgojums. Pedagoga atalgojuma pacelsanai jaiet roku roka ar pedagoga kermena aizlieguma atcelsanu. Preteja gadijuma jadarbojs pec ierastas shemas- pa dienu- skolotaja, vakara- prostituta:)
31.08.2018 12:25 |
 
Reitings 1249
Reģ: 10.08.2015
Kāds īsti ir mērķis šai tēmai?
Autore, šādas algas pedagogiem arī bija pirms pusotra gada, kad izvēlējies studēt pirmsskolas pedagoģiju.. vai tiešām pirms izvēlējies pieņemt tādu lēmumu, neapskatīji, kāda ir situācija ar algām? :)
Es studēju pedagoģiju, tiesa gan, esmu budžeta grupā un 10x apdomātu, vai sāktu studēt, ja vajadzētu maksāt. Un kā par tavu brīnumu, ir tiešām studenti, kuri arī maksā par pedagoģijas studijām, jo budžeta vietas nav neierobežotas (galvenokārt 5-7). Pirmajā gadā parasti visas budžeta vietas ir aizpildītas un varbūt pat vēl kāds maksas grupā, bet pa 4 gadiem atsijājas.. LU sagatavo 2 kvalifikāciju skolotājus. Izvēloties otro kvalifikāciju, jau no sākta gala zināju, ka neizvēlēšos pirmsskolu, viens no iemesliem bija, protams, samaksa (t) Skolā gan situācija ir nedaudz labāka, es teiktu.. arī daudz atkarīgs no pašvaldības, bet no man zināmajiem skolotāju gadījumiem, nav tā, ka būtu jāskaita kapeikas.
30.08.2018 23:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Visi zin kādas algas ir šajā nozarē . Muļķīgi ir iet studēt tādā jomā, kurā saproti, ka darba alga būs par mazu.
Un ja darbs bija gatavs atmaksāt, bet pēc tam pārdomāji tur strādāt, tad varēji neturpināt, ja reiz viss ir tik slikti- studijām daudz nauda jātērē, mazas algas..un nebūs jāizdod naudu lieki par studijām ,kuras, Tavuprāt, nav tā vērtas, lai maksātu. Un vienmēr ir izvēle vai strādāt taisni studijās apgūtajā nozarē, vai arī iet uz citu, kur maksā labāk , bet vajadzīga skata pēc augstākā izglītība.
Rimi kasē nepelna 500Eur,bet gan mazāk.
30.08.2018 22:53 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Es neuzskatu, ka šāda alga ir adekvāta darbam un nepieciešamajām prasmēm

+1
30.08.2018 22:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits