Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pedagogu algas

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Esmu šodien pārskaitusies ne pa jokam! Esmu audzinātāja bd. Gadu strādāju dārziņā tālāk prom no mājām, alga pēdējo pus gadu bija 580eur uz rokas par pilnu slodzi. Jau likās maz, vēl ceļā aiziet. Piedāvāju darbu te pat pie mājām, nopriecājos, ka nebūs jābraukā, ietaupīšu 100eur uz ceļu, forši! Šodien saņēmu darba līgumu, parēķināju savu neto algu un man atkārās žoklis, nesanāk pat 500 uz rokas, es vēl palieku zaudētājos. Būtībā, mana iepriekšējā darba auklītes alga. Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko! Un tad brīnās, ka trūkst pedagogu! Kurš tev ies par tādu algu strādāt?
Man palicis pusotrs gads, ko studēt. Pabeigšu, augstākās diploms kabatā un adios! Aicinājums vai ne aicinājums, tā alga ir ņirgāšanās par pedagogiem! (e)
30.08.2018 14:41 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Acīmredzot pirmskolas pedagogu tik kritiski netrūkst, privātajos bērnudārzos ir labākas algas.
Un pirmsskolā vienmēr ir bijušas ļoti mazas lagas, to varēja papētīt arī pirms studiju izvēles.
30.08.2018 14:55 |
 
Reitings 22
Reģ: 24.06.2015
Tādas algas nav tikai pirmskolā, tādas algas ir arī pamatskolās utt.
30.08.2018 14:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es šīs studijas neizvēlējos, tā vienkārši sanāca. Piestrādāju par aukli, iestāde (privātā, ar vēl mazākām algām, kā valsts iestādē) piedāvāja apmaksāt manas studijas apmaiņā pret to, ka vēl 2 gadus pēc beigšanas palieku pie viņiem. Es piekritu, taču izmainijās attieksme no vadības puses, jo es taču pie viņiem līdz mūža galama tagad būšot. Aizgāju, bet studijas palika. Tā kaut kā. Kamēr studēju, šajā jomā vēl plānoju palikt, diez vai kur citur sapratīs kādēļ man būtu vajadzīgas brīvas piektdienas.
30.08.2018 15:01 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Un pedagogi trūkst. Pēc lektoru vārdiem, pie fakultātes durvīm klauvējot un prasot, kur paliek tie simti, kas iestājas, ka neviens nenāk strādāt. Katastrofāli trūkst visur. 1 audzinātāja strādā pa 2 grupām, jo vienārši nav kam strādāt. Bet algas neceļ. Prasības milzīgas, ieiesa komeptenču pieeju, grib debesu brīnumus, kvalitāti, radošumu un ko vēl ne, tikai maksāt atbilstoši negrib. Darbu vēl reizēm uz mājām jāņem un ja gribās, ko skaistu, tad no savas algas vēl to būs arī jāpērk.
30.08.2018 15:03 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tādas algas nav tikai pirmskolā, tādas algas ir arī pamatskolās utt.

+
nu prestiži tas nav. Tāpat pabeidz skolotājos 2 vienā kursā (ko konkrēti zinu), no kurām viena tāpat nestrādā skolā. Otra domā, kā no mūsdienu bērniem un vecākiem aizlaisties uz citu darbu.
30.08.2018 15:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Vienā no vecāku sapulcēm bija pieaicināts novada izglītības daļas pārstāvis, kurš atklāti visu vecāku klātbūtnē pateica, ka visi bērnudārzi stāv katastrofas priekšā, jo vecie pedagogi iet pensijā, bet jaunie par šādām algām strādāt negrib. Pedagogu vienkārši nebūs! Nezinu, kur paliks visi tie bērni un kas ar viņiem notiks, bet tā tendence arī no iekšpuses ir skaidra. Visi jaunie bēg kā žurkas no slīkstoša kuģa, paliek sievietes gados, kurām par vēlu, ko mainīt vai tās, kurām vīri labos amatos strādā un bērni ir tiešām aicinājums un var atļauties strādāt par mazu algu.
30.08.2018 15:09 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
macaw, gluži manas domas :D Nē, bērni ir mīļi, viss forši, ir, protams, kāds kadrs katrā grupā, kuru labprātāk redz ejam nekā nākam, bet kopumā nav tik traki, vai arī man nervu sistēma izturīga. Gadu esmu nostrādājusi grupā ar bērniem, kuriem pirmā semestra laikā nomainijās 6 pedagogi un tie bērni tur pašplūsmā, kā mežonēni auga un nu jau redzu, ka ir izdevies ielikt viņus rāmjos. Ja gada sākumā aiziet no grupas līdz laukumiņam normāli bija neiespējamā misija, tad nu jau es redzu, ka ir spējīgi normāli sadoties rokās un viens aiz otra, ejot aiz manis, aiziet līdz tam laukumiņam un tas ar visu to, ka šajā grupā ir arī bērni ar īpašām vajadzībām.
30.08.2018 15:14 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Man bija draudzene, kas aizgāja studēt pirmsskolas pedagoģiju. Vecāki viņu ilgi centās atrunāt, zinot kādas algas, bet viņa ir tas variants, kur bērni ir viņas aicinājums un cer aprecēt bagātu vīru, lai varētu atļauties darīt to, kas viņai patīk par tām kapeikām.
Vispār skumji, zinot cik liela ir to pedagogu ietekme uz bērnu attīstību. Cik ilgi var atdoties darbam, kas patīk, ja raujies kā zirgs, bet pretī nesaņem neko - algu nedaudz virs minimālās un pārmetumus no vecākiem.
30.08.2018 15:17 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
laikam algas ir atkarīgas arī no skolas un pašvaldības, jo es nemācījos Rīgā un manā skolā skolotāji brauca ceļojumos, cēla mājas, brauca ar labām mašīnām..
valsts bērnu dārzos ticu, ka švakas algas un darbs nav viegls, tāpēc atliek variants - iet uz privāto, vai strādāt citā sfērā, kamēr valstij pieleks, ka nav kas strādā un kaut ko mainīs (varbūt).
30.08.2018 15:22 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Jā, diemžēl, tā ir. Grūti saglabāt kaut kādu pozitīvisma garu, ja zini, ka naudas nekad nav un aizbraukt atvaļinājuma laikā ceļojumā, vispār ir kaut kāds neaizsniedzams sapnis, jo naudas pietiek tikai izdzīvot, neko iekrāt no šī te nav iespējams
30.08.2018 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man tas prasīja 5 min lai atrastu darba sludinājumu pirmskolas pedagogam ar 700 eur lielu algu uz rokas. Tā, ka vajag tikai meklēt.
30.08.2018 15:25 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Es šīs studijas neizvēlējos, tā vienkārši sanāca.
Nu tas nav nopietni.
Protams, es neuzskatu, ka atalgojums izglītībā ir ok, bet nu tāds tas ir gadiem un nekādam pārsteigumam nevajadzētu būt.
30.08.2018 15:25 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Mana nelaime, ka es neesmu no Rīgas. Tur tiešām opciju ir vairāk
30.08.2018 15:26 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
paranoid, atarst ir viens, otrs ir varētu uz turieni arī izbraukāt
30.08.2018 15:27 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
LV 30% sabiedrības daļai 500 eur tikai sapņos rādās un pelna daudz mazāk... es pelnu aptuveni Tavu nosaukto summu esot vadošā amatā, un par algas pielikumu varu necerēt. Tad ko man teikt? 500 eur arī Rīgā ir alga ko vēl šur tur negrib maksāt, jo šo algu uzskata par lielu.
Nav ko čīkstēt - ļoti daudziem ir augstākā izglītība, un strādā par vēl mazāku summu kā Tu nosauci, vai strādā par tiem 500 -600 eur un jā - Rīgā,
30.08.2018 16:13 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Tieši tāpēc es šobrīd strādāju veikalā, jo tur gluži vienkārši,ja pacenšas un savāc stundas un naktsstundas, var nopelnīt par 100-200 eur vairāk nekā ar savu diplomu valsts pāvaldē.
30.08.2018 16:19 |
 
10 gadi
Reitings 2228
Reģ: 27.02.2011
Es neuzskatu, ka šāda alga ir adekvāta darbam un nepieciešamajām prasmēm, bet jā daudzkur ir tādas algas un strādā cilvēki ar augstāko izglītību. Tā ir situācija valstī, mēs neesam tur par ko stāsta prese.
Bet, tev ir apmaksāta izglītība, patiešām par to var sapņot daudzi un par to nevajadzētu skumt un pērties. Es novēlu tev darīt darbu ko mīli no sirds un dari no sirds patikas.
Atceries bērni kurus labāk redzi ejam nekā nākam, ir tie paši bērni un vecāki ir atbildīgi par to, bet tu esi pedagogs un tavs pienākums ir par to runāt konkrēti ar vecākiem, speciālistiem. Sabiedrība nekad nebūs perfekta, nekad!
30.08.2018 16:22 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Dainai komentārs vispār graujošs - tipa ko Tu čīksti, ir citi, kam ir sliktāk. Nu, ja Tu esi samierinājusies ar 600 EUR par vadītājas amatu, kas iekļauj stresu, problēmas, mūžīgu šo problēmu risināšanu un atbildību par All Inclusive cenu, tad pati vainīga. Bet jā, 500-600 EUR es neuzskatu par adekvātu samaksu Rīgā, ja tev nav savs NĪ un gribi tomēr dzīvē atļauties nedaudz vairāk, nekā tikai strādāt un reizi pusgadā apmeklēt teātri (t)
***
Tas, ka daudzi tā saņem, nenozīmē, ka ar to jāsamierinās un čīkstēšanai nav vietas.
30.08.2018 16:25 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kāpec Tu studē maksas programmā nevis budžetā?
Jā, algas ir smieklīgi mazas, tādas ir bijušas vienmēr un nekad nekas labāks īsti netika solīts..bet Tu tāpat tur aizgāji. Līdz galam nesaprotu sašutumu..
30.08.2018 16:36 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Diemžēl, šeit minētā 500-600-700 eiro alga ir ļoti daudzās valsts un pašvaldības iestādēs, parastam ierindas darbiniekam. Un ir arī tādi, kas pelna tikai 400 eiro. Turklāt gandrīz vienmēr kā obligāta prasība ir augstākā izglītība. To jau var apskatīties valsts pārvalžu mājas lapās, pie norādītajiem darbiniekiem izmaksātajiem atalgojumiem. Tā kā ar to ir jāsamierinās, ja grib strādāt ne privātajā sfērā. Ir tikai pāris bagātās ministrijas (un to pakļautības iestādes) vai pašvaldības, kam ir cienīgas algas. Un būsim reāli, ir arī pietiekami daudz mazie privātie uzņēmumi, kas turas pie tādām pašām algām.
Tāpat ar pedagogiem. Tas jau sen ir zināms, ka algas tur ir tādas, kādas tās ir. Tāpēc citi sākumskolu pedagogi vēl pamanās par auklēm piestrādāt brīvajos brīžos vai ar vēl visu ko. Tā noteikti nav profesija, kur var kļūt labi situēts. Ar to ir jārēķinās, izvēloties konkrēto darba sfēru.
30.08.2018 17:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits