Pedagogu algas

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Esmu šodien pārskaitusies ne pa jokam! Esmu audzinātāja bd. Gadu strādāju dārziņā tālāk prom no mājām, alga pēdējo pus gadu bija 580eur uz rokas par pilnu slodzi. Jau likās maz, vēl ceļā aiziet. Piedāvāju darbu te pat pie mājām, nopriecājos, ka nebūs jābraukā, ietaupīšu 100eur uz ceļu, forši! Šodien saņēmu darba līgumu, parēķināju savu neto algu un man atkārās žoklis, nesanāk pat 500 uz rokas, es vēl palieku zaudētājos. Būtībā, mana iepriekšējā darba auklītes alga. Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko! Un tad brīnās, ka trūkst pedagogu! Kurš tev ies par tādu algu strādāt?
Man palicis pusotrs gads, ko studēt. Pabeigšu, augstākās diploms kabatā un adios! Aicinājums vai ne aicinājums, tā alga ir ņirgāšanās par pedagogiem! (e)
30.08.2018 14:41 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tādas algas nav tikai pirmskolā, tādas algas ir arī pamatskolās utt.

+
nu prestiži tas nav. Tāpat pabeidz skolotājos 2 vienā kursā (ko konkrēti zinu), no kurām viena tāpat nestrādā skolā. Otra domā, kā no mūsdienu bērniem un vecākiem aizlaisties uz citu darbu.
30.08.2018 15:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Un pedagogi trūkst. Pēc lektoru vārdiem, pie fakultātes durvīm klauvējot un prasot, kur paliek tie simti, kas iestājas, ka neviens nenāk strādāt. Katastrofāli trūkst visur. 1 audzinātāja strādā pa 2 grupām, jo vienārši nav kam strādāt. Bet algas neceļ. Prasības milzīgas, ieiesa komeptenču pieeju, grib debesu brīnumus, kvalitāti, radošumu un ko vēl ne, tikai maksāt atbilstoši negrib. Darbu vēl reizēm uz mājām jāņem un ja gribās, ko skaistu, tad no savas algas vēl to būs arī jāpērk.
30.08.2018 15:03 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Es šīs studijas neizvēlējos, tā vienkārši sanāca. Piestrādāju par aukli, iestāde (privātā, ar vēl mazākām algām, kā valsts iestādē) piedāvāja apmaksāt manas studijas apmaiņā pret to, ka vēl 2 gadus pēc beigšanas palieku pie viņiem. Es piekritu, taču izmainijās attieksme no vadības puses, jo es taču pie viņiem līdz mūža galama tagad būšot. Aizgāju, bet studijas palika. Tā kaut kā. Kamēr studēju, šajā jomā vēl plānoju palikt, diez vai kur citur sapratīs kādēļ man būtu vajadzīgas brīvas piektdienas.
30.08.2018 15:01 |
 
Reitings 22
Reģ: 24.06.2015
Tādas algas nav tikai pirmskolā, tādas algas ir arī pamatskolās utt.
30.08.2018 14:59 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Acīmredzot pirmskolas pedagogu tik kritiski netrūkst, privātajos bērnudārzos ir labākas algas.
Un pirmsskolā vienmēr ir bijušas ļoti mazas lagas, to varēja papētīt arī pirms studiju izvēles.
30.08.2018 14:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits