Pedagogu algas

 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Esmu šodien pārskaitusies ne pa jokam! Esmu audzinātāja bd. Gadu strādāju dārziņā tālāk prom no mājām, alga pēdējo pus gadu bija 580eur uz rokas par pilnu slodzi. Jau likās maz, vēl ceļā aiziet. Piedāvāju darbu te pat pie mājām, nopriecājos, ka nebūs jābraukā, ietaupīšu 100eur uz ceļu, forši! Šodien saņēmu darba līgumu, parēķināju savu neto algu un man atkārās žoklis, nesanāk pat 500 uz rokas, es vēl palieku zaudētājos. Būtībā, mana iepriekšējā darba auklītes alga. Un tāpēc man gadiem jāstudē? Jāņem kredīts studijām, jāmaksā tas kredīts, lai pelnītu mazāk, kā draudzene, kas rimčikā bulciņas aiz vitrīnas tirgo??? Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko! Un tad brīnās, ka trūkst pedagogu! Kurš tev ies par tādu algu strādāt?
Man palicis pusotrs gads, ko studēt. Pabeigšu, augstākās diploms kabatā un adios! Aicinājums vai ne aicinājums, tā alga ir ņirgāšanās par pedagogiem! (e)
30.08.2018 14:41 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
principium @ 10.12.2019 17:38
hany_sany
Kāpēc tu domā, ka ir negodīgi tas, ka melnstrādnieki saņem vairāk kā kvalificēta darba veicēji?
Šķiet, ka princips, pie kuru tu apelē ir tas, ka katram labumi jāsaņem pēc ieguldītā darba un laika, un tā kā kvalificēta darba darītāji ir vairāk ieguldījuši darbu un laiku izglītībā, tad par to arī viņi pelnījuši vairāk labumus. Bet uz to var iebilst, norādot, ka, pirmkārt, melnstrādnieku gadījumos ieguldīto darbu izglītībā kompensē tas, ka viņi, piemēram, krāvēji parasti dara smagāku darbu, un, otrkārt, kaut arī vienu labumu - naudu - viņi saņem vairāk, citus labumus - sociālo novērtējumu (melnstrādnieku darbi nav prestiži) un komfortu darbā - viņi saņem mazāk, līdz ar to nav pietiekama pamata domāt, ka, ja melnstrādniekiem maksā vairāk, tad arī kopumā viņi saņem vairāk labumus kā kvalificēta darba veicēji.
Turklāt cilvēkiem ir iespēja brīvi izvēlēties, kuriem labumiem dot priekšroku, un vismaz tādā ziņā viss ir godīgi. Nepareizi šajā sakarā gan ir tas, ka dažkārt cilvēkiem, piemēram, skolās tiek doti maldīgi solījumi, ka, ja viņi cītīgi izglītosies, tad viņi noteikti pelnīs vairāk kā melnstrādnieki.
statistika stāsta ka ASV cilvēku ienākumi bez koledžas izglītības ir kritušies par 17 %, bet ar koledžas pieauguši par 20 % pēdējās 2 dekādēs .... to ne tikai skoa.. bet tava vismīļākā statistika saka... uru tev vienmēr vajag
10.12.2019 18:20 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
Blanche @ 10.12.2019 16:45

Es neteiktu, ka mazs, man skiet, ka ir ok.
Es par 4 dienām saņēmu 700 eiro uz rokas un tas ir pašvaldības dārziņš, protams, strādāju vairāk par slodzi un divos dārziņos. Kopā 4 dienas pa 12 h. Četras dienas strādā, trīs brīvas. Bija ok.
kurā dārziņā tādas algas maksā?
10.12.2019 18:16 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
principium @ 10.12.2019 17:38
hany_sany
Kāpēc tu domā, ka ir negodīgi tas, ka melnstrādnieki saņem vairāk kā kvalificēta darba veicēji?
Šķiet, ka princips, pie kuru tu apelē ir tas, ka katram labumi jāsaņem pēc ieguldītā darba un laika, un tā kā kvalificēta darba darītāji ir vairāk ieguldījuši darbu un laiku izglītībā, tad par to arī viņi pelnījuši vairāk labumus. Bet uz to var iebilst, norādot, ka, pirmkārt, melnstrādnieku gadījumos ieguldīto darbu izglītībā kompensē tas, ka viņi, piemēram, krāvēji parasti dara smagāku darbu, un, otrkārt, kaut arī vienu labumu - naudu - viņi saņem vairāk, citus labumus - sociālo novērtējumu (melnstrādnieku darbi nav prestiži) un komfortu darbā - viņi saņem mazāk, līdz ar to nav pietiekama pamata domāt, ka, ja melnstrādniekiem maksā vairāk, tad arī kopumā viņi saņem vairāk labumus kā kvalificēta darba veicēji.
Turklāt cilvēkiem ir iespēja brīvi izvēlēties, kuriem labumiem dot priekšroku, un vismaz tādā ziņā viss ir godīgi. Nepareizi šajā sakarā gan ir tas, ka dažkārt cilvēkiem, piemēram, skolās tiek doti maldīgi solījumi, ka, ja viņi cītīgi izglītosies, tad viņi noteikti pelnīs vairāk kā melnstrādnieki.
aizej par grāmatvedi pastrādā.. un tad pasaki ka krāvējam grūts darbs... tāpat % par krāvēju var klūt daudzi ... bet par labu grāmatvedi tikai atsevišķi gadījumi un pateikt a garīgs darbs ir viegli ir pilnīgs absurds. Ļoti bieži garīgs darbs ir daudz daudz grūtāks.. un tad tam klāt nāk mācīšanās un tas ka liela daļa sabiedrības pat labā līmenī skolā nevarēja mācīties ...
10.12.2019 18:15 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Blanche @ 10.12.2019 17:08

Nepaveicās, tādas algas ir strādājot Rīgas pašvaldības dārziņos.
Uz papīra par slodzi (3dienas) ir 760 eiro, uz rokas 540 eiro plus vēl viena diena citā dārziņā 150 eiro, kopā 690 eiro. Ja tā parēķina stundas, kas kopā nedēļā ir 48, tad tā ir maza alga, jo dienā jāstrādā 12 h.
Mana kolēģe strādā 3 dienas Rīgas pašvaldības un 2 dienas bagātas pašvaldības dārziņā un kopā saņem uz rokass 1000 eiro, bet nu katru dienu 12 h ar 20 bērniem jāpavada.
Kaut kā negribu ticēt, ka bagāta pašvaldība maksā tikai 500 eiro uz rokas par pilnu slodzi.

No manas puses personīgi ir šāda pieredze par tām algām (draudzeņu - pirmsskolas pedagogu).
Tās stundas izklausās diezgan mežonīgi, nopelnīt var, bet sanāk ļoti jāraujās.
10.12.2019 17:42 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
hany_sany
Kāpēc tu domā, ka ir negodīgi tas, ka melnstrādnieki saņem vairāk kā kvalificēta darba veicēji?
Šķiet, ka princips, pie kuru tu apelē ir tas, ka katram labumi jāsaņem pēc ieguldītā darba un laika, un tā kā kvalificēta darba darītāji ir vairāk ieguldījuši darbu un laiku izglītībā, tad par to arī viņi pelnījuši vairāk labumus. Bet uz to var iebilst, norādot, ka, pirmkārt, melnstrādnieku gadījumos ieguldīto darbu izglītībā kompensē tas, ka viņi, piemēram, krāvēji parasti dara smagāku darbu, un, otrkārt, kaut arī vienu labumu - naudu - viņi saņem vairāk, citus labumus - sociālo novērtējumu (melnstrādnieku darbi nav prestiži) un komfortu darbā - viņi saņem mazāk, līdz ar to nav pietiekama pamata domāt, ka, ja melnstrādniekiem maksā vairāk, tad arī kopumā viņi saņem vairāk labumus kā kvalificēta darba veicēji.
Turklāt cilvēkiem ir iespēja brīvi izvēlēties, kuriem labumiem dot priekšroku, un vismaz tādā ziņā viss ir godīgi. Nepareizi šajā sakarā gan ir tas, ka dažkārt cilvēkiem, piemēram, skolās tiek doti maldīgi solījumi, ka, ja viņi cītīgi izglītosies, tad viņi noteikti pelnīs vairāk kā melnstrādnieki.
10.12.2019 17:38 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Amorcita @ 10.12.2019 16:56

Tad tev ļoti paveicās. Vismaz cik esmu dzirdējusi un draudzenes dalījušās savā pieredzē- viņas pelna 500 EUR uz rokas, pietam tā ir bagāta pašvaldība.
Pieļauju, ka privātajos dārziņos, tiešām ir labāks atalgojums!

Nepaveicās, tādas algas ir strādājot Rīgas pašvaldības dārziņos.
Uz papīra par slodzi (3dienas) ir 760 eiro, uz rokas 540 eiro plus vēl viena diena citā dārziņā 150 eiro, kopā 690 eiro. Ja tā parēķina stundas, kas kopā nedēļā ir 48, tad tā ir maza alga, jo dienā jāstrādā 12 h.
Mana kolēģe strādā 3 dienas Rīgas pašvaldības un 2 dienas bagātas pašvaldības dārziņā un kopā saņem uz rokass 1000 eiro, bet nu katru dienu 12 h ar 20 bērniem jāpavada.
Kaut kā negribu ticēt, ka bagāta pašvaldība maksā tikai 500 eiro uz rokas par pilnu slodzi.
10.12.2019 17:08 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Blanche @ 10.12.2019 16:45

Es neteiktu, ka mazs, man skiet, ka ir ok.
Es par 4 dienām saņēmu 700 eiro uz rokas un tas ir pašvaldības dārziņš, protams, strādāju vairāk par slodzi un divos dārziņos. Kopā 4 dienas pa 12 h. Četras dienas strādā, trīs brīvas. Bija ok.

Tad tev ļoti paveicās. Vismaz cik esmu dzirdējusi un draudzenes dalījušās savā pieredzē- viņas pelna 500 EUR uz rokas, pietam tā ir bagāta pašvaldība.
Pieļauju, ka privātajos dārziņos, tiešām ir labāks atalgojums!
10.12.2019 16:56 |
 
10 gadi
Reitings 1529
Reģ: 27.03.2011
Amorcita @ 10.12.2019 16:36
Piekrītu, ka atalgojums ir zems pašvaldību dārziņos, izskatās nekas tur diži nemainīsies arī nākamo 5 gadu laikā.
Pašai ir draudzenes, kuras ir audzinātājas, pašas ar darbu apmierinātas-patīk, otras puses spēj atbalstīt un uzturēt, pašu nopelnītā naudiņa paliek saviem tēriņiem.
Protams, nejau visām šādi ir.

Es neteiktu, ka mazs, man skiet, ka ir ok.
Es par 4 dienām saņēmu 700 eiro uz rokas un tas ir pašvaldības dārziņš, protams, strādāju vairāk par slodzi un divos dārziņos. Kopā 4 dienas pa 12 h. Četras dienas strādā, trīs brīvas. Bija ok.
10.12.2019 16:45 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Piekrītu, ka atalgojums ir zems pašvaldību dārziņos, izskatās nekas tur diži nemainīsies arī nākamo 5 gadu laikā.
Pašai ir draudzenes, kuras ir audzinātājas, pašas ar darbu apmierinātas-patīk, otras puses spēj atbalstīt un uzturēt, pašu nopelnītā naudiņa paliek saviem tēriņiem.
Protams, nejau visām šādi ir.
10.12.2019 16:36 |
 
Reitings 441
Reģ: 20.02.2009
principium @ 02.09.2018 04:58
Harmony
Es nesapratu, kas tev nav saprotams. Ja tu mēģini izteikt nosodījumu, tad kurš un par ko tiek nosodīts? Vai tev kāds bija solījis maksāt lielāku algu par to vien, ka tev būs augstākā izglītība? Vai arī nosodījums ir par to, ka, izvēloties studijas, nebiji iepazīstināta ar to, kādas algas ir sagaidāmas studiju beidzējām?
Tā ir aktuāla problēma Latvijā. Tiesām daudzi no dārziņiem iet prom uz bezdarbniekiem un neplāno atgriezties bērnudārzā, jo ļoti ļoti grūts darbs + esi atbildīgs un vēl izglītība ir vajadzīga. Diemžēl LV un ne tikai tiešām melnsrādnieki var nopelnīt vairāk nekā kvalificēts darbaspēks, kas liekas pilnīgs absurds. Tāpat arī profesijās kur strādā sievietes algas ir daudz daudz zemākas... iedomājies tu velti 5- 10 gadus dzīves kad negūsti ienākumus, vēl tērē savu naudu par mācībām un tad sanēm tādu pašu un mazāku algu kā kāds ar pamatskolas izglītību. Liekas tik apsurdi un negodīgi.. bet tad no citas puses tos fiziskos darbus jau visu dzīvi nevarēs strādāt .... 40 un pār tie cilveki ir ar ļoti nopietnām veselības problēmām ... tikai garīgo darbu var veikt augstā līmenī 60+ gados... tā ka es sevi mierinu, ka viņi paliek pie sasistas siles vecumā un viss jāsāk no jauna un vecam jau domāšana un mācīšanās spējas nav kā jaunam.
10.12.2019 16:03 |
 
Reitings 60
Reģ: 09.07.2018
Harmony
Šāda alga būtu saprotama kaut kādam strādniekam ar pamatskolas izglītību, ne kādam kas beidzis augstāko!

Es nesapratu, kas tev nav saprotams. Ja tu mēģini izteikt nosodījumu, tad kurš un par ko tiek nosodīts? Vai tev kāds bija solījis maksāt lielāku algu par to vien, ka tev būs augstākā izglītība? Vai arī nosodījums ir par to, ka, izvēloties studijas, nebiji iepazīstināta ar to, kādas algas ir sagaidāmas studiju beidzējām?
02.09.2018 04:58 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Secinājums - bērnudārzā var strādāt tikai ģēnijs.

Kāds sakars ar ģēniju? Ja nav jābūt ģēnijam (jautājums, kas ar vārdu ‘ģēnijs’ tiek saprasts (t)), lai darītu konkrētu darbu, tad to darbu var darīt jebkurš, bez grūtībām, bez iepriekšējām zināšanām, mentālās un/vai fiziskās enerģijas ieguldīšanas? Interesanti būtu uzzināt tās über ģēnijspēju pieprasošās profesijas, kuru daži pārstāvji acīmredzot jūtas tā, ka var ‘nolikt’ citus.
P.S. Man ir laikam pamatīgi noveicies satikt pedagogus, kuri ir a) ieinteresēti savos audzēkņos un b) zinoši savā priekšmetā un c) prot komunicēt gan ar bērniem, gan ar vecākiem. Uzskatu, ka šāda kombinācija ir fantastiska novērtējama. Manuprāt, tam būtu jābūt sabiedrības interesēs - noturēt šos cilvēkus savā profesijā, jo tie ir tie, kas pavada lielu daļu dienas ar bērniem (nākotnes pieaugušajiem), un atstāj savu ietekmi viņu attīstībā.
01.09.2018 22:50 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tagad grāmatiņu nav, visu pašai jāizdomā un jāizplāno mņesim uzreiz.
Da labi, jāizdomā jauna Amerika?! :-P:-D:-D
01.09.2018 21:53 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
probability, pamēģini vienu mēnesi tur nostrādāt. Tagad jauna izglītības sistēma. Kādreiz bija priekšā viss, kas tev jādara, atver grāmatiņu, paskaties un izdari, kaut ko no sevis varbūt pieliec. Tagad grāmatiņu nav, visu pašai jāizdomā un jāizplāno mņesim uzreiz. Bieži to plānu jāņem uz mājām
Secinājums - bērnudārzā var strādāt tikai ģēnijs.
01.09.2018 21:25 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
probability, pamēģini vienu mēnesi tur nostrādāt. Tagad jauna izglītības sistēma. Kādreiz bija priekšā viss, kas tev jādara, atver grāmatiņu, paskaties un izdari, kaut ko no sevis varbūt pieliec. Tagad grāmatiņu nav, visu pašai jāizdomā un jāizplāno mņesim uzreiz. Bieži to plānu jāņem uz mājām
01.09.2018 21:06 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
jāmācās ir pašam, bet pedagogam ir jārada interese par savu pasniegto priekšmetu, jāspēj vienkārši izskaidrot un radīt izpratni un jāspēj atrast pieeju bērniem.

Jā, jā un tev nekas. Kā parasti.
01.09.2018 18:12 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Pašam arī jāmācās, ne tikai katru gadu jāatkārto, ka ''neviens man neiemācīja''.
jāmācās ir pašam, bet pedagogam ir jārada interese par savu pasniegto priekšmetu, jāspēj vienkārši izskaidrot un radīt izpratni un jāspēj atrast pieeju bērniem.
01.09.2018 18:10 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Pašam arī jāmācās, ne tikai katru gadu jāatkārto, ka ''neviens man neiemācīja''.
01.09.2018 18:05 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Jaestades, jācer, ka vismaz kādu valodu, ekonomiku vai bioloģiju iemācīja ;-)
Tur jau tā bēda, ka ar tādu algu vairums skolotaju bez intereses paveiks absolūto minimumu, kas atrunāts skolu programmās. Cilvēka cienīga alga radīs cilvēka cienīgu attieksmi pret savu darbu.
Joprojām atceros savu mīļāko skolotāju - vidusskolā ķīmijas. Viņa bija finansiāli labi situēta sieviete, kas savu darbu varēja superīgi un kvalitatīvi veikt, jo ģimenes apstākļu dēļ viņai nebija jāuztraucas par naudu. Tāds iespaids man palika no cilvēka, kurš mums stundas vienmēr vadīja, stingri, pozitīvi un ar spēju ieinteresēt priekšmetā.
01.09.2018 17:58 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es, vispār, pievinojos autores sašutumam. Ok, mums vēl nav tik traka situācija kā, piemēram, ASV, kur skolotāji par savu smieklīgo algu vēl iegādājas mācību materiālus. Bet ārstu un izglītības darbinieku atalgojums ir vienkārši smieklīgs, un tas savienojumā ar to, ka skolā mācās un veselības aprūpi izmanto praktiski visi, bez tam no šo pakalpojumu kvalitātes var bū atkarīga arī reāli dzīves kvalitāte ne vienā vien situācijā, tā liekas ņirgāšanās par tautu. Bet, nu, diemžēl dzīvojam pasaulē, kurā izglītots un vesels cilvēks ir sistēmas lielakais ienaidnieks. Muļķīgi ir to noliegt un ignorēt, bet vai tur ir kas līdzams? Diez vai.
01.09.2018 17:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!