Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Žultspūšļa operācija

 
Reitings 27
Reģ: 02.06.2016
Esmu patiešām satraukusies, usg atklāja žultsakmeni 2 cm lielu. Rīt jādodas pie ģimenes ārsta, noteikti esmu par operāciju, jo akmenis traucē dzīvot ir diskomforts un problēmas ar gulēšanu uz sāna :'-(
Ja jums ir veikta laparoskopija un izņemts žultspūslis ar visiem akmeņiem, kā gāja? Cik ilgs un sāpīgs bijis atlabšanas periods? Cik ilgi bija jāguļ slimnīcā? Vai nokārtoties pirmo reizi pēc operācijas nebija sāpīgi?
Man vispār bija tāds šoks, kad man to pateica, raudāju visu dienu un nakti :'-( man ir šausmīgi bail no anestēzijas un adatām, ja nu es nepamostos, ja nu pamostos operācijas laikā, ja nu man šausmīgi sāpēs pēc tam ( lasīju ka pēc laparoskopijas šausmīgi sāpot) :-(
Priecāšos par jebkādu info :-/
22.08.2018 16:21 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Kā var būt bail no anestēzijas :-D interesanti.
Šādu operāciju neesmu piedzīvojusi. Sīkāk nevaru komentēt.
22.08.2018 16:29 |
 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
No anestēzijas nav jābaidās, pēc operācijas gan nebūs viegli. Labākajā gadījumā varēsi pati aiziet uz WC.
22.08.2018 16:37 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Kā var būt bail no anestēzijas

Vienkārši. Attālu radinieci "iemidzināja" uz visiem laikiem tieši uz šāda veida operāciju. Tomēr kundzei bija jau 80+, tādēļ tas neattiecas uz cilvēku spēka gados.
22.08.2018 16:51 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Man bija šāda operācija un es nevaru būt priecīgāka, ka tā tika veikta, jo tādas sāpes kā pie žultsakmeņiem es nekad vairs neesmu piedzīvojusi. Tā kā esmu jauna (20) tad ārsti ilgi neiedomājās pārbaudīt šādu vēdersāpju iemeslu un tikai 2 gadus vēlāk, kad nakts vidū ierados slimnīcā ar drausmīgākajām sāpēm dzīvē, tad to pārbaudīja un uzzināju. Un tā lika palikt slimnīcā, teica, ka drošvien jāoperē un 1dienā atnāca no rīta ķirurgs, teica, ka nu davaj, rīt operējam un pēc tam tur šādas tādas analīzes, tad atnāca anesteziologs, parunājāmies, viņš redzēja, ka esmu nedaudz satraukusies un iedeva man tam vakaram un nākamam rītam miega zāles, tā kā gulēju lieliski, no rīta arī līdz operācijai gulēju mierīgi. Pēc operācijas pamodos un anesteziologs prasīja kā jūtos - viss ko pateicu "pleci sāp":-D bet tas būs normāli, jo laparoskopiskas operācijas laikā vēdera dobumu piepilda ar gāzi, kas pēc tam iet ārā un pleci sāp. Tajā dienā neļāva celties, bet no nākamās dienas ārsts teica, ka jāceļas! jāstaigā apkārt! Uz pārsēju nomainīšanu aizgāju pirmajā reizē ļoti grūti, bet pēc tam staigāju apkārt pa gaiteni, jo tā lika. Rokas no sistēmām un analīzēm (man bija daudz analīzes, jo ārsti nesaprata, kā man jau 19 gados (sāpēja jau no 17) var būt žultsakmeņi) sāpēja, zilumi arī bija, bet tas sīkums.
Nu tā kaut kā. Tas, ko gribu teikt kā galveno - tas palīdzēs tev dzīvot daudz labāk un operācijas sāpes nebija pat tuvu tām, ko piedzīvoju no žultsakmeņiem. Vairs nebija jābaidās, ka konkrēti ēdieni izraisīja nesaprotamas sāpes un citreiz pat tāpat vien sāpēja. Nokārtošanās nesāpēja vispār pēc operācijas, jo sākumā it īpaši ir īpatnēja vēdera izeja, bet nekas traks vai pretīgs. Nesatraucies, būs viss kārtībā! Slimnīcā biju laikam 3 dienas pēc operācijas, nu - 2dien operēja, 5dien jau 10 no rīta braucu mājās. Uz darbu man liekas gāju nedēļu vai divas vēlāk, tad vēl nedaudz sāpēja ja ātrāk staigāja, bet nekas traks. Sākumā vienīgi smieties nevar :-D man otrajā dienā māsa ar brāli atbrauca ciemos un kā jau parasti jokojāmies un es arī sāku smieties un līdz asarām smējos (sāpju asarām :-D) bet tas jau nav obligāti, tā kā nesmejies 2, 3 pirmās dienas un būs labi :-D:-D
22.08.2018 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Sorry par tik garu tekstu, bet man tā operācija kā baigais piedzīvojums tagad atceroties :-D
bet nu ja tev bail un anesteziologs pats nepiedāvā miega zāles, tad paprasi, gan jau iedos un uz operāciju pat aizbraucot tev pilnīgi vienalga būs, jo viss kā tādā sapnītī :-D
22.08.2018 17:03 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ja jums ir veikta laparoskopija un izņemts žultspūslis ar visiem akmeņiem, kā gāja?
Kāpēc jāņem ārā žultspuslis? Ārā ņem akmeņus.
Ir diva veida operācijas - vienā griež vaļā vēderu un ņem ārā akmeņus, šādu operāciju veic, ja savādāk nevar vairs. Otrs veids - veic nelielus iegriezumus (pēc tam tie būs kā mazi punktiņi) un viss. Ja tev būs otrais variants, tad mājās tiksi palaista jau tajā pašā dienā.
22.08.2018 17:15 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Rīt jādodas pie ģimenes ārsta
ģimenes ārsts tevi nosūtīs pie ķirurga uz konsultāciju, kurš arī lems par to vai tev vajag operāciju un kādu. Principā šajā gadījumā varēji pa taisno doties pie ķirurga.
22.08.2018 17:18 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Reiz biju kā asistents šādā operācijā. Konkrēti tā gāja 50 min. Rētas ir ļoti mazas. Katrā ziņā negaidi kad uznāks lēkme. Ej uun izoperē.
Pēc operācijas kādu laiku nevar celt smagumus. Un kaut kāda diēta arī bija.
22.08.2018 17:20 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
No anestēzijas nav jābaidās, pēc operācijas gan nebūs viegli. Labākajā gadījumā varēsi pati aiziet uz WC.
Nevajag te baidīt meiteni vēl vairāk. Mūsdienās anestezija nenozīmē uzreiz šādu tevis aprakstītu situāciju. Ir dažādas anestēzijas. Šobrīd daudzas operācijas tiek veiktas tā, ka pacients jau tajā pašā dienā tiek laists mājās. Un ir operācijas pēc kuram sāpes ir minimālas vai nav vispār.
22.08.2018 17:24 |
 
Reitings 211
Reģ: 12.11.2017
Nu pie šādas operācijas viņa pilnīgi noteikti paliks slimnīcā vismaz divas dienas.
Neticu, ka laistu mājās tajā pašā dienā.
22.08.2018 17:26 |
 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
Nevajag te baidīt meiteni vēl vairāk. Mūsdienās anestezija nenozīmē uzreiz šādu tevis aprakstītu situāciju. Ir dažādas anestēzijas. Šobrīd daudzas operācijas tiek veiktas tā, ka pacients jau tajā pašā dienā tiek laists mājās. Un ir operācijas pēc kuram sāpes ir minimālas vai nav vispār.

Man gan šādu operāciju veicas pirms gadiem 10, laporaskopiski. Tas nozīmē - daži mazi iegriezumi un ņēma ārā ne tikai akmeņus, bet visu žultspūsli arī. Sāpēja drausmīgi. Bērna dzemdēšana un ķeizars tā nesāp.:-D
22.08.2018 17:36 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Jaestades - kas par muļķībām, neņems tikai akmeņus ārā, jo žultspūslis tak nav vajadzīgs gandrīz nemaz un ir riskantāk ņemt tikai akmeņus, jo žults var nonākt vēderā un nu tas noteikti nebūtu labi. :-D Un mājās arī tajā dienā nelaidīs. Es nebūtu spējusi pat tikt līdz kaut kurienei, kur nu vēl mājās :-D
22.08.2018 18:30 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nezinu gan nevienu ķirurgu, kurš gribētu pie vaļēja vēdera revidēt DHC (t) tā ir ļoti reta operācija mūsdienās.
Akmeņus/sludge ķeksē ārā ERCP laikā. Pirms šīs procedūras veic endosonografiju, lai noteiktu, vai akmeņi ir tikai pūsli, vai arī galvenā žults vadā (DHC). Asins analīzes skatās holestazes parametrus, kas parasti nozīmē, ka žults notece?? (nenāk latviskais vārds prātā) ir traucēta - akmeņi, retu reizi audzēji.
Ja akmeņi ir DHC, tad izoperejot pūsli, žults kolikas nepazudīs. Protams, ja iztīra žultsvadu ERCP laikā un žultspūšli redz konkrementus/sludge, pēc vadlīnijām pūslis ir jaizopere 72h laikā.
Normālā variantā problēmas radi mazi akmeņi /sludge, jo viņi mēdz klejot, liels akmens savu izmēru dēļ ir mazkustīgāks.
23.08.2018 08:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits