Dzimumu lomas

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hello
Šodien aiz gara laika paņēmu pavecu grāmatu rokā un šķirstot atradu tematu par dzimumu lomām. Daudz nedomājot palasīju, jo temats man aktuāls pēdējā laikā. Šeit blakustemats bija sievišķība,,stipri līdzīgs varbūt šim.
Lieta, kas pieminēta nr 1
Sievietēm ir jānēsā kleitas un kurpītes un jārūpējas par savu sievišķo tēlu kā iekšēji tā ārēji.
Bet tagad STOP. Ko man darīt ja kleitas riebjas, kurpītes lauž kājas? Labāk izvēlos botes un džinsas
Bet tagad jau katrs ģērbjas kā pašam patīk, uz to neiespringstu.
Bet ikdienā es nestrādāju sievišķīgu profesiju. Nu galigi ne..
Ja ne šogad, tad nākošgad taisos pārcelties uz Rīgu un mācīties ne-sievišķīgu profesiju universitātē saistībā ar tehnoloģijām, elektroniku. INŽENIERZINĀTNES
To pieminēju savai mātei, kad biju ciemos. Nu protams, ka viņa sāk uzreiz savu, ka man vajag kļūt par manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.
Kā man tas ir apnicis...no otras puses tēvs mani pilnībā atbalsta, tēvs pats ir inženieris un radiem no tēva puses arī augstākā izglītība..taču mātei ne. Viņa pabeigusi tehnikumu, strādā par minimālo algu un ballējas un dzīve viņai ir izdevusies. Es saprotu, nav vairs ne 18, ne 20 gadu, pati varu izlemt ko darīt ar savu dzīvi.
Vakar sastapos līdzīgā situācijā
Šodien atveru grāmatu un lasu ka skaidri melns uz balta uzrakstīts, ka sievietes loma ir dzemdēt, pavarda kurinātāja un skaistuma un harmonijas nesēja. Ka sievietei nepiedienas ne braukt traktorā, ne darīt citus vīrišķīgus darbus.
Esmu pašmācības ceļā no grāmatām lasot un rakstot kladēs iemācījusies elektrotehniku un elektroniku, rasēšanu, tehnoloģiju uzbūvi, u.c.
Bet tādas runas, kādas izsaka mana māte, man vnk nolaižas rokas kaut ko darīt, mācīties un sasniegt dzīvē to ko gribu..vienkārši nolaižas rokas
Šodien sēdēju un prātoju, varbūt tiešām vieglāk ir izmācīties par kaut kādu manikīra meistaru un mest visu iesākto pie malas
20.08.2018 15:10 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ak, skudrulacis, Tu, nabaga mazais ņaudošais mīļumiņš, ak, teic jel, kurš bija tas ļaundaris, kas Tevi tik kapitāli izčakarējis, ka tieši viņš un neviens cits vainojams pie Tava jocīguma?
.
Bet, pag, kad ir bijuši tie laiki, kad Lācēns nav bijis jocīgs?
Kur tie meklējami un atrodami?
22.08.2018 15:39 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Un ko es tādu sludināju, kad biju nejocīgs?

Tur tas joks, ka tu TAGAD sludini kaut ko.:-D Meklē kašķīti, provokāciju un tik sludini kaut ko kā adventisiti or smth.:-D
23.08.2018 08:25 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Ja tev ir ķēriens un vēlēšanās studēt inženierzinātnes, neredzu ne mazākās problēmas, lai šo mērķi īstenotu. Man tieši patīk strādāt vīriešu kolektīvā, jo tas liek justies īpašai, uzmanība no kolēģu puses, utt., bet jāpiemin arī tas, ka pirms tam strādāju izteiktā sieviešu kolektīvā, čūsku midzenis, goda vārds, tāpēc arī liekas, ka starp vīriešiem viss liekas mierīgāk un vienkāršāk. Un par to sievišķību, var katru dienu staigāt kleitās un kurpēs, bet nebūt ne uz pusi tik sievišķīgai, kā valkājot plēstus džinsus un kedas, tas viss nāk no iekšienes un atkarīgs no rakstura, nevis ārējā izskata.
23.08.2018 11:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits