Dzimumu lomas

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hello
Šodien aiz gara laika paņēmu pavecu grāmatu rokā un šķirstot atradu tematu par dzimumu lomām. Daudz nedomājot palasīju, jo temats man aktuāls pēdējā laikā. Šeit blakustemats bija sievišķība,,stipri līdzīgs varbūt šim.
Lieta, kas pieminēta nr 1
Sievietēm ir jānēsā kleitas un kurpītes un jārūpējas par savu sievišķo tēlu kā iekšēji tā ārēji.
Bet tagad STOP. Ko man darīt ja kleitas riebjas, kurpītes lauž kājas? Labāk izvēlos botes un džinsas
Bet tagad jau katrs ģērbjas kā pašam patīk, uz to neiespringstu.
Bet ikdienā es nestrādāju sievišķīgu profesiju. Nu galigi ne..
Ja ne šogad, tad nākošgad taisos pārcelties uz Rīgu un mācīties ne-sievišķīgu profesiju universitātē saistībā ar tehnoloģijām, elektroniku. INŽENIERZINĀTNES
To pieminēju savai mātei, kad biju ciemos. Nu protams, ka viņa sāk uzreiz savu, ka man vajag kļūt par manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.
Kā man tas ir apnicis...no otras puses tēvs mani pilnībā atbalsta, tēvs pats ir inženieris un radiem no tēva puses arī augstākā izglītība..taču mātei ne. Viņa pabeigusi tehnikumu, strādā par minimālo algu un ballējas un dzīve viņai ir izdevusies. Es saprotu, nav vairs ne 18, ne 20 gadu, pati varu izlemt ko darīt ar savu dzīvi.
Vakar sastapos līdzīgā situācijā
Šodien atveru grāmatu un lasu ka skaidri melns uz balta uzrakstīts, ka sievietes loma ir dzemdēt, pavarda kurinātāja un skaistuma un harmonijas nesēja. Ka sievietei nepiedienas ne braukt traktorā, ne darīt citus vīrišķīgus darbus.
Esmu pašmācības ceļā no grāmatām lasot un rakstot kladēs iemācījusies elektrotehniku un elektroniku, rasēšanu, tehnoloģiju uzbūvi, u.c.
Bet tādas runas, kādas izsaka mana māte, man vnk nolaižas rokas kaut ko darīt, mācīties un sasniegt dzīvē to ko gribu..vienkārši nolaižas rokas
Šodien sēdēju un prātoju, varbūt tiešām vieglāk ir izmācīties par kaut kādu manikīra meistaru un mest visu iesākto pie malas
20.08.2018 15:10 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Klausi mammu, viņa zin ko runā ;)
20.08.2018 23:40 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Par sapņu darbu...
Kad jau sāc strādāt un nomaini vairākas darba vietas var sākt saprast, kas ir sapņu darbs.
Sapņu darbs nav amats vai konkrēts atalgojums vai pienākumi darbā. Sapņu darbs ir tāds, kas vairāk ļauj sasniegt personīgajā dzīvē vai vismaz netraucē tai. Darbs ir tas ko mēs daram, lai varētu sevi nodrošināt, nevis tas ko mēs darām, lai būtu labs instruments priekšniekam kā labi nopelnīt un knapi padalīties ar saviem darbiniekiem.
20.08.2018 23:40 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Klausi mammu, viņa zin ko runā 
Klau, TheLaw, mīļumiņ, kad beidzot pieaugsi un atraisīsies no savas mammas brunčiem, ko, m?
20.08.2018 23:48 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Izteikumi, ka
Kādēļ, lai sievietēm būtu sapņu darbs? Kāds ir tas dzīves mērķis?

Daudzko var savienot, bet nauda, darbs nav prioritāte dzīvē.

un
Mācīties vajag, bet savu dzimumu nevajag aizmirst. Vēlams ģimeni jau veidot studiju pēdēos gados, jo pēc tam virzoties pa karjeras kāpnēm būs grūtāk ko tādu paveikt.

skaidri liek noprast, ka uzskati, ka sievietes vienīgā sūtība ir dzemdēt bērnus, gatavot ēst un rūpēties par ģimeni. Citādi es nevaru izskaidrot jautājumu par to, kādēļ lai sievietēm būtu sapņu darbs. Kā, kādēļ? Varbūt tāpēc, ka sievietes nav domātas tikai un vienīgi dzemdēšanai un vīrieša sagaidīšanai mājās ar karstām vakariņām? Par laimi, mūsdienās sievietes ieņem augstus amatus, ir lieliskas direktores, politiķes, biznesmenes, prezidentes utt.,utjp., parādot pasaulei, ka sievietes vienīgā sūtība šajā pasaulē nav dzemdēšana un pakļaušanās vīrietim.
20.08.2018 23:49 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Sapņu darbs nav amats vai konkrēts atalgojums vai pienākumi darbā. Sapņu darbs ir tāds, kas vairāk ļauj sasniegt personīgajā dzīvē vai vismaz netraucē tai. Darbs ir tas ko mēs daram, lai varētu sevi nodrošināt

Jebkādi sasniegumi personīgajā dzīvē ir saistāmi ar lielāku naudas līdzekļu esamību, līdz ar ko sapņu darbs nevar būt jebkāds amats ar jebkādu atalgojumu un personīgajai dzīvei netraucē vien stāvvietas apsarga vai veikala pārdevēja amats, kurā nostrādā vai atsēdi savas stundas un ej atpakaļ savā rutīnā. Lieki teikt, ka vairums cilvēku, kas strādā šādus darbus, nav laimīgi, jo tie nav nedz labi apmaksāti, nedz izaicinoši, bet gan degradējoši, līdz ar ko šis tavs apgalvojums neiztur kritiku.
20.08.2018 23:53 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
elle jau visu pateica kā ir, bet gan jau ieteikums tā pat netiks ņemts vēra, un tad vēlāk attapsies, kad skaistums jau būs kaut kur aizplūdis, un prātos un domās, kāpēc nesanāk tā kā vēlos. Klasika.
20.08.2018 23:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
TheLaw, kas tas tāds būtu, ko tas ellles jaunskungs pateica tā, kā ir?:D
.
To pašu, ko Tava mamma, ko, m?:-P
21.08.2018 00:02 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Not again. |-)
21.08.2018 00:02 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Nērātnā tu gan uz mani esi uzēdusies, ka apdulusi bite uz medus poda ;-) Laikam jau būšu tevi kaut kā aizskāris ar saviem patiesības vārdiem, bet tas taču būtu ļoti nepieklājīgi no manas puse, ja es melotu ne tā? :)
21.08.2018 00:14 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Esmu visu pateicis. :-D |-)
21.08.2018 00:15 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Kādēļ vīrieši sasparojas un pēkšņi baigi piedalās tieši šāda veida diskusijās šeit forumā? :D
21.08.2018 00:16 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Protams, TheLaw, mīļumiņ, esi mani pamatīgi aizskāris, jo Tava mamma saka patiesību un tikai vistīrāko patiesību - kā tad no tāda dārguma raisīsies vaļā. :D
.
Pareizi vien darīsi, ka turēsies pie mammas brunčiem arī tad, kad ar savu līgaviņu visu nakti aijaijai - mamma noteikti zina labāk, kas un kā, lai viss būtu godam, laikā un vietā, un pat vēl labāk. :-P
21.08.2018 00:22 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Kādēļ vīrieši sasparojas un pēkšņi baigi piedalās tieši šāda veida diskusijās šeit forumā?
Tāpēc ka tā viņi rūpējas un tur grožos kontroli pār savu dominanto lomu partnerattiecībās jeb citiem vārdiem sakot - plātās ar savu mazmazītiņo *incīti.:-P:D
21.08.2018 00:34 |
 
Reitings 470
Reģ: 04.08.2017
Kādēļ vīrieši sasparojas un pēkšņi baigi piedalās tieši šāda veida diskusijās šeit forumā?

Kurš tad cits papteiks taisnību ja ne mēs, ar visām izrietošajām sekām nākotnē.
Tāpēc ka tā viņi rūpējas un tur grožos kontroli pār savu dominanto lomu partnerattiecībās jeb citiem vārdiem sakot - plātās ar savu mazmazītiņo *incīti.

Te nu tu kļudies, nevar tak pieļaut ka pēc vairākiem gadiem parādas forumā Nerātnā nr2
21.08.2018 00:41 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izklausīsies aizvainojoši, bet paskaties uz savu māti un padomā, vai gribi būt tāda, kā viņa. Ja nē kāpēc tu viņā vispār klausies, un lasi kaut kādas aizgājušo laiku grāmatas?
Es neesmu vēl dzirdējusi ne no viena labi izglītota cilvēka ienesīgā nozarē, ka viņš nožēlotu savu izvēli.
21.08.2018 00:44 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nu, bet, TheLaw, mīļumiņ, nepaliks pagalam miegaini bez pretī runājošām dāmām, ko, m? :-P
.
Paliks vēl tik garlaicīgi, ka aiz lielās bezdarbības pieķēdēsi pie plīts savu karsti mīļoto sievu un bērnu māti, uz kuru nu it nemaz tas mazmazītiņais *incītis negribēs patiesi reaģēt, ka vajadzēs ņemt talkā veco labo viagru.:D
21.08.2018 00:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Esmu visu pateicis. 
Nu, bet, paskat tik - ellles jaunskungs esot visu pateicis. :D Muaaaaaaahahahahaaaaaaaaa. :D Visu, redz, pateicis.:D Muaaaaaahahahahaaaaaaaa.:D Oi, cik smieklīgi.:D:D:D
.
Tie stereotipisko muļķību atgremojumi par sievietes lomu būtu viss? :DOi, gar zemi, kur smieklīgi. :D:Dellles jaunskung, uz neko vairāk neesi spējīgs, kā vien iekopēt forumā savus aizspriedumainos uzskatus, ko, m?:-P:D
21.08.2018 02:17 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
paskaties uz savu māti un padomā, vai gribi būt tāda, kā viņa.
Māte pēc autores teiktā ir šāda:
radiem no tēva puses arī augstākā izglītība..taču mātei ne. Viņa pabeigusi tehnikumu, strādā par minimālo algu un ballējas un dzīve viņai ir izdevusies.
Vienīgās iezīmes mātes tēlā, kas varētu nepatikt, ir augstākās izglītības trūkums (kaut gan tehnikuma izglītība nav nemaz tik peļama; katrā ziņā labāka par latvijā sacepto "augstskolu" izglītībām ir) un minimālā alga.
Es neesmu vēl dzirdējusi ne no viena labi izglītota cilvēka ienesīgā nozarē, ka viņš nožēlotu savu izvēli.
Interesanti, ka nav pieminēts viedoklis no izglītotiem cilvēkiem neienesīgās nozarēs. Abi komentāri parāda, cik mīļa tiem ļautiņiem nauda! Tas, vai patīk pats darbs un zināšanas, nav svarīgi.
21.08.2018 07:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja mērķis ir studiju pēdējos gados apprecēties ar puisi, kas var viens pats nopelnīt gana, lai apgādātu ģimeni, tad studēt inženierzinātnes ir labāka ideja, nekā studēt par bērnudārza audzinātāju, manikīri vai filologu. "Meiteņu" profesijās kursā meitenes vien, nu labi, kādi 2-3 čaļi, "puišu" profesijās grupā 2-3 meitenes. Daudz vieglāk dabūt sev par vīru kursabiedru (tak diendienā kopā) ar perspektīvi labu profesiju.
21.08.2018 07:27 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Oi, nevaru, cik uzjautrinoši, jo Lācēns te arī ielīda ar savu viedokli par, jā, pag, par ko viņam te īsti ir tas viedoklis?:D:D:D
.
Saki, skudrulacis, ko Tu vari ieteikt Tweek nedienās ar mātes attieksmi pret miesīgu meitu?
.
Ko Tu iesaki autorei, kuras māte aicina atteikties no sapņa, intereses un talanta par tehnoloģijām, lai nodarbotos ar frizēšanu un nagu lakošanu kā mātei tas labāk patiktos?
INŽENIERZINĀTNES
To pieminēju savai mātei, kad biju ciemos. Nu protams, ka viņa sāk uzreiz savu, ka man vajag kļūt par manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.
Esmu pašmācības ceļā no grāmatām lasot un rakstot kladēs iemācījusies elektrotehniku un elektroniku, rasēšanu, tehnoloģiju uzbūvi, u.c. 
Bet tādas runas, kādas izsaka mana māte, man vnk nolaižas rokas kaut ko darīt, mācīties un sasniegt dzīvē to ko gribu..vienkārši nolaižas rokas
Šodien sēdēju un prātoju, varbūt tiešām vieglāk ir izmācīties par kaut kādu manikīra meistaru un mest visu iesākto pie malas
21.08.2018 07:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits