Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dzimumu lomas

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Hello
Šodien aiz gara laika paņēmu pavecu grāmatu rokā un šķirstot atradu tematu par dzimumu lomām. Daudz nedomājot palasīju, jo temats man aktuāls pēdējā laikā. Šeit blakustemats bija sievišķība,,stipri līdzīgs varbūt šim.
Lieta, kas pieminēta nr 1
Sievietēm ir jānēsā kleitas un kurpītes un jārūpējas par savu sievišķo tēlu kā iekšēji tā ārēji.
Bet tagad STOP. Ko man darīt ja kleitas riebjas, kurpītes lauž kājas? Labāk izvēlos botes un džinsas
Bet tagad jau katrs ģērbjas kā pašam patīk, uz to neiespringstu.
Bet ikdienā es nestrādāju sievišķīgu profesiju. Nu galigi ne..
Ja ne šogad, tad nākošgad taisos pārcelties uz Rīgu un mācīties ne-sievišķīgu profesiju universitātē saistībā ar tehnoloģijām, elektroniku. INŽENIERZINĀTNES
To pieminēju savai mātei, kad biju ciemos. Nu protams, ka viņa sāk uzreiz savu, ka man vajag kļūt par manikīra meistari, frizieri varbūt un visas tehnoloģijas neesot priekš sievietēm.
Kā man tas ir apnicis...no otras puses tēvs mani pilnībā atbalsta, tēvs pats ir inženieris un radiem no tēva puses arī augstākā izglītība..taču mātei ne. Viņa pabeigusi tehnikumu, strādā par minimālo algu un ballējas un dzīve viņai ir izdevusies. Es saprotu, nav vairs ne 18, ne 20 gadu, pati varu izlemt ko darīt ar savu dzīvi.
Vakar sastapos līdzīgā situācijā
Šodien atveru grāmatu un lasu ka skaidri melns uz balta uzrakstīts, ka sievietes loma ir dzemdēt, pavarda kurinātāja un skaistuma un harmonijas nesēja. Ka sievietei nepiedienas ne braukt traktorā, ne darīt citus vīrišķīgus darbus.
Esmu pašmācības ceļā no grāmatām lasot un rakstot kladēs iemācījusies elektrotehniku un elektroniku, rasēšanu, tehnoloģiju uzbūvi, u.c.
Bet tādas runas, kādas izsaka mana māte, man vnk nolaižas rokas kaut ko darīt, mācīties un sasniegt dzīvē to ko gribu..vienkārši nolaižas rokas
Šodien sēdēju un prātoju, varbūt tiešām vieglāk ir izmācīties par kaut kādu manikīra meistaru un mest visu iesākto pie malas
20.08.2018 15:10 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nu ja tevi tā ietekmē pāris aizpriedumainu cilvēku teiktais, varbūt tiešām "met visu iesākto pie malas" un ej par manikīri mācīties :D
Pazīstu pāris meitenes, kas strādā nozarēs, kurās lielākoties dominē vīrieši (aviācija, elektrotehnika, utml. IT jomu šeit klāt neskaitīšu, tur sievietes nav nekāds retums), visas uzņēmīgas un foršas, bez problēmām mācās un strādā. Ja kāds kaut ko stereotipisku noburkšķ, pasmejas vai vienkārši tam uzmanību nepievērš.
20.08.2018 15:23 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vai nav vienalga , kas ir rakstīts kaut kādās grāmatās?
20.08.2018 15:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tev nav vienalga ko doma citi? Kadai svarigs statuss citai laime un dzive kadi velas vina nevis citi. Tu sava vieniga fzive driksti but laimiga. Dzivo ka gribi tu.;-)
20.08.2018 15:28 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tweek, nav tādu dzimuma lomu. :-PTas ir - tādas izmanto kā iebaidīšanas līdzekli, lai gudras sievietes neizkonkurētu to vīriešu daļu, kas neko daudz tajās inženierzinātnēs ne jēdz, ne saprot.;)
.
Obligāti jātic visam, ko kāds raksta?
.
Tiešām taisies bez kritiskas izvērtēšanas atkārtot kā papagailis it visu, ko tik priekšā noliek?
20.08.2018 15:48 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Taisnība tur ir - par manikīru "izmācīties" un caurām dienām čamdīt svešas rokas patiešām IR vieglāk, nekā mācīties adaptroniku, telekomu utt. Vieglāk. Bet vai vajag?
Tas, ka sieviete nēsā botes, nevis špiļkas, ka interesējas par to, kā salodēt, nevis kā nolakot, taču nepadara viņu ne-sievišķigu.
Mamma lai tusē un dzīvo savu dzīvi, Tu mācies to, ko sirds grib un pelni lielo naudu. Varēsi brīvdienās ar mammu sievišķīgi aiziet uz SPA. "Vīrišķīga" profesija taču nenozīmē, ka nevar sievišķīgi uzturēt mājas pavardu un sievišķīgi dzemdēt, pie nosacījuma, ka to visu gribas.
Cilvēki ir dažādi, katram savs interešu loks un enerģijas līmenis ar ko to aptvert. Vieni paspēj un spēj izskriet visur - gan izglītoties, gan bērnus izaudzināt, gan izklaidēties sev tīkamā veidā, citi spēj tikai vienu no tā. Ja esi advancētāka, nekā Tava māte, kāpēc gan ļaut viņai Tevi raut atpakaļ zemē? Vīru nedabūsi? Inženieros ir pietiekami daudz gudru, simpātisku čaļu, kuri arī grib lodēt, kodēt un precēties ;-)
20.08.2018 16:20 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Sieviete var vadīt auto, sievietei nav jākaunas veikalā pirkt alu, sieviete var strādāt vīriešu kolektīvā, sieviete var būt kaut automehāniķe un nevienam nav tiesību iebilst. Labāk darīt to, ko dzīvē gribi un just piepildījumu, nevis būt nelaimīgai, dzīvojot pēc grāmatu gudrajām pamācībām. :-)
20.08.2018 17:08 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vīrietis var būt kosmetologs, manikīra eksperts, frizieris, stilists, sjuarts, vecmāte un ginekologs.
Un pretējam dzimumam bieži vien ir lielāka piekrišana šajās "dzimuma" profesijās, jo tas ir kaut kas jauns.
Tas pats ir arī otrādi.
20.08.2018 17:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es jau domāju, ka mamma leposies arī tad, ja būsi laba inženiere :)
Sievišķība, manuprāt, neslēpjas tā prasti apģērbā vai profesijas izvēlē. Man rados ir brīnišķīga sieviete, talantīga inženierzinātnē.. manuprāt, viņa ir ļoti sievišķīga būtne :)
Protams, pretējie dzimumi jau nav vienādi.. dzemdēšana arī mūsdienās ir sieviešu padarīšana (ak, dabas māte).. turklāt nav arī ieteicams cilāt smagumus.
20.08.2018 17:26 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Atšķirība starp zaļo jaunību un zināmu briedumu ir tā, ka labāk saproti, kas tu esi un kas tev ir vajadzīgs. Un līdz ar to mazāk locies pie visiem vējiem un mēģini izskraidīt uz visām pusēm, lai tikai būtu "pareizi". Izskatās, ka tu esi ar vienu kāju iekšā tajā dzīves posmā :-)
Cilvēki ir visādi, katram ir savs viedoklis un daudzi uzskata par vajadzīgu to sludināt visiem pārējiem. Bet uz to nav obligāti jāklausās. Tu pati zini, ko tu gribi, tāpēc tev nav jāņem pierē citu cilvēku mēģinājumi projicēt savas vēlmes uz tevi. Tava vēlme ir saprātīga - izmācīties to, kas interesē un patīk, un nākotnē būt nodrošinātai un neatkarīgai.
Grāmatas, starp citu, arī ir dažādas. Nav obligāti jālasa Uģa Kuģa domubiedru sacerējumi :)
20.08.2018 17:40 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man ir grāds baisajās inženierzinātnēs :D Neuzskatu sevi par nesievišķīgu. Karjera nozarē netraucē būt par pavarda kurinātāju un dzemdēt bērnus.
Savulaik, kad mācījos autoskolā, skolas eksāmenā tā sanāca, ka mašīnā bija trīs meitenes un instruktors. Viena meitene uzprasīja vai ir tā, ka meitenēm labāk padodas iemācīties teoriju, bet puišiem labāk iet ar braukšanu. Instruktors sāka skaļi smieties un teica, ka tie ir kaut kādi seno laiku stereotipi. Gan puiši, gan meitenes ir 50/50. Ir tādi, kas teoriju pārzina labi, bet pie stūres ir katastrofa.
Šis ir mīts:
20.08.2018 18:47 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Sievietei ir jārada sievišķīgs priekštats, lai normāls izglītots vīrietis tādai pievērstu uzmanību, bet savādāk, ja neesi pārlieku resna vai gara var sataigāt arī čībiņās.
Inženierzinātnes ir laba lieta, bet meitenēm pienāk tāds brīdis, kad daba sauc un gribas bērnus, bet esot labi apmaksātā darbā gribas vēl labāk apmaksātu vīrieti, ko jau ir ļoti grūti dabūt, jo visas tādus grib :-D
Tad nu ir jāsacenšās sievišķībā un jāpievēršs uzmanība savai ārienei. Tad uzvar skaistākā meitene ar labākajām virtuves prasmēm, nevis inženiere botās :-P
Tavai mātei ir zināma taisnība. Grūti pateikt cik labi daba Tevi apveltījusi...
20.08.2018 21:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ak, ellle, dārgumiņ, saki, vai esi atradis cosmolilit biezumos savu atvaļinājuma romāniņu, ar kuru nodoties dabas aicinājumam, ko?:D
.
Nevar būt, ka vēl ne - tāds vīrišķīgs un pār sevi ārkārtīgi pārliecināts OldSpaisa vīrietis jau nu nevar būt palicis bešā. :-P
20.08.2018 22:32 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Tā kā neviena šeit nav publicējusi ne savu vecumu, ne savu bildi, tad nemaz neiedziļinos jūsu daudzveidībā. :-P
20.08.2018 22:46 |
 
Reitings 90
Reģ: 27.05.2013
Kur taisies studēt?
No septembra man sāksies 3. kurss inženierzinātnēs. Diemžēl esmu vienīgā meitene kursā. Protams, gribās, lai meiteņu būtu vairāk.
No nomācītajiem 2 gadiem esmu sapratusi, ka vīrieši tikpat daudz nejēdz par tehniku un inženieriju kā sievietes.Es varu uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt kursabiedrus, kuri kaut ko saprot no elektrotehnikas. Klausīties kā mani kursabiedri aizstāv laboratorijas darbus vispār ir murgs. Tādas anekdotes tur var saklausīties.
Daži pat no 8. reizes nevar nolikt ķēžu teorijas eksāmenu kaut uz 4, bet es nolika ar pirmo reizi uz 9 :D
Un tajos brīžos kad veči kaut ko gudri buldurē par tehniku, tad es cenšos laist visu gar ausīm, lai nepiemēslotu smadzenes, jo varu garantēt, ka 50% no tā visa ir blēņas.
Un starpcitu, mana mamma arī sākumā šausminājās par manu izvēli.
Un es arī nevelku augstpapēžu kurpes un pat nekrāsojos. Un mans puisis uzskata, ka es esmu sievišķīga. Viņš saka, ka tikko nosauktās lietas neko nemaina.
20.08.2018 22:51 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
nemaz neiedziļinos jūsu daudzveidībā. 
Toties Tu, ellle, mīļumiņ, sasodītais nelieti, dari visu, lai mēs visas no daudzveidīgām kļūtu par vienveidīgām - tādām kā ellles jaunskungs ir sagribējis, lai mēs būtu.:-P:D
20.08.2018 22:54 |
 
Reitings 745
Reģ: 22.07.2018
Tad nu ir jāsacenšās sievišķībā un jāpievēršs uzmanība savai ārienei. Tad uzvar skaistākā meitene ar labākajām virtuves prasmēm, nevis inženiere botās

Stāsta morāle: jābeidz, kā tādai muļķei, sapņot un jāmet pie malas domas par izglītības iegūšanu jomā, kura interesē un kurā redzi sevi nākotnē. Tāpat uz sārta jāsadedzina savas grēcīgās kedas un, 15cm augstās kurpēs ieaujot kājiņas, tekšus jātek uz manikīra un pavārmākslas kursiem, jo paies gadi un rūgti raudāsi, ka esi ieguvusi izglītību sev interesējošā jomā, nožēlosi, ka esi strādājusi darbu, kuru mīli, nožēlosi, ka negāji manikīres kursos, neiemācījies gatavot un staigāt augstpapēžu kurpēs, jo, galu galā, štrunts par sapņu darbu, štrunts par visu pārējo, ja nav izpildīta dzīves vienīgā un galvenā misija - atrast sev vīrieškārtas pārstāvi! Tāpēc nemuļķojies, steigšu apauj kurpītes, iestājies pavārmākslas kursos, jo, nedod dies', pēc pāris gadiem attapsies bez veča pie sāniem.
P.S. Joki ta' joki, bet mani tiešām pārsteidz, ka ir tādi vīrieši kā komentāra autors, kuri uzskata, ka laba izglītība un karjera nav savienojama ar sievišķību un sievietes spēju izveidot ģimeni. No augstākcitētā komentāra var izlobīt, ka ir tikai balts un melns. Vai nu esi skaista un māki gatavot VAI esi izveidojusi labu karjeru un staigā botās (lasīt: neesi sievišķīga un nevienam nepatīc). Vidusceļa nav. Bet vispār uzskatu, ka tādus uzskatus pauž tikai tie vīrieši, kuri nezina ko darīt ar izglītotām, karjeras ziņā daudz sasniegušām sievietēm, jo no tādām baidās. Par sevi pārliecinātā, veiksmīgā vīrietī tikpat veiksmīga sieviete neiedvesīs bailes.
20.08.2018 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Autorei....blah...blah...izlaižam visu mātes teikto pa ausīm ārā, kārtīgi, tā lai nekas neaizķeras, paņemam šķiltavas,paņemam to grāmatu un pielaižam uguni (netici, ka es to saku par grāmstu) un marš iesniegt dokumentus augstskolā. :-D
20.08.2018 23:25 |
 
Reitings 656
Reģ: 06.10.2014
Stāsta morāle: jābeidz, kā tādai muļķei, sapņot un jāmet pie malas domas par izglītības iegūšanu jomā, kura interesē un kurā redzi sevi nākotnē. Tāpat uz sārta jāsadedzina savas grēcīgās kedas un, 15cm augstās kurpēs ieaujot kājiņas, tekšus jātek uz manikīra un pavārmākslas kursiem, jo paies gadi un rūgti raudāsi, ka esi ieguvusi izglītību sev interesējošā jomā, nožēlosi, ka esi strādājusi darbu, kuru mīli, nožēlosi, ka negāji manikīres kursos, neiemācījies gatavot un staigāt augstpapēžu kurpēs, jo, galu galā, štrunts par sapņu darbu, štrunts par visu pārējo, ja nav izpildīta dzīves vienīgā un galvenā misija - atrast sev vīrieškārtas pārstāvi!

Sievietes ir neticami slinkas un dzīvē pienāk brīdis, kad tās nevēlas uzņemties atbildību par naudas pelnīšanu (ir dažādas, bet lielākoties ne).
Sieviešu sapnis ir kaislīgas attiecības un laimīgi bērni. Darbs un apčubināšana sagādā prieku vīriešiem, jo tie nerada pēcnācējus pašrocīgi (pagaidām ne...)
Kādēļ, lai sievietēm būtu sapņu darbs? Kāds ir tas dzīves mērķis? Dzīvot celebātā, jo vīriešiem nepatīk vīrišķīgas sievietes, kas visu kontrolē un neļauj par sevi parūpēties? Pilna LV ar tādām.
Daudzko var savienot, bet nauda, darbs nav prioritāte dzīvē.
Kas sākotnēji liekās kā sapņu darbs pēcāk riebjas, jo beigās izrādās, ka koleģi apkārt ir briesmīgi vai to praktiski nav utt.
Mācīties vajag, bet savu dzimumu nevajag aizmirst. Vēlams ģimeni jau veidot studiju pēdēos gados, jo pēc tam virzoties pa karjeras kāpnēm būs grūtāk ko tādu paveikt.
20.08.2018 23:26 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
vīriešiem nepatīk vīrišķīgas sievietes, kas visu kontrolē un neļauj par sevi parūpēties?
ellle
Kas būtu tas, kas nosaka, ka sieviete ir sievišķīga vai vīrišķīga?
.
Kāpēc kontroli Tu pieskaiti vīrišķībai? Vai tad sieviete neko nevar savā dzīvē kontrolēt?
.
Kāpēc rūpes Tu pieskaiti vīrišķībai? Kāpēc sievišķībai rūpes Tu nepieskaiti? Sieviete ne par ko nerūpējas, vai?
20.08.2018 23:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits