Gribu būt pārdevējs

 
Reitings 24
Reģ: 10.08.2018
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/14.05.2018-aizliegtais-panemiens.-operacija-gribu-but-pardevejs.id130605/
Vai tiešām pārdevējiem Latvijā ir mazas algas tikai tāpēc ka ir kas strādā par šādu algu? Vai tiešām latvieši ir tik bailīgi, lai kaut ko iebilstu?
19.08.2018 14:08 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Putns, jā, es neesmu strādājusi veikalā, jo esmu ieguvusi augstāko izglītību un veikala vakances man nav saistošas, taču es personīgi neredzu, ka būtu pārdevēju trūkums, es vispār izvēlos tikai pašapkalpošanas kases tāpat kā ļoti daudzi citi cilvēki. Tāpat arī uzskatu, ka cilvēkiem ar augstāko izglītību jāpelna vairāk nekā pārdevējam, bet vai zini, medmāsas un citas ārstniecības personas nepelna diez ko vairāk. Līdz ar to man ir savs viedoklis, ka smieklīgi te tagad apcerēt pārdevēju algas.
19.08.2018 16:13 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Zinu meiteni, kuru pirmajā darba dienā ielika info kasē. Protams, ka viņa tur sataisīja kļūdas, kuras samaksāja no savas algas. Plus vēl vairākas dienas sanāca, ka jāstrādā ilgāk kā noteiktā maiņa, rezultātā mājās bija jābrauc ar taxi, pēc nedēļas aizgāja, jo izdevumi pārsniedza algu.
19.08.2018 16:15 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Mēnesī nevar apmācīt pārdevēju, piemēram, Rimi? Nu ja cilvēkam ir garīga atpalicība, tad jā.
Nerunāju par kaut kādiem augstas klases veikaliem, kur ir savi noteikumi un kur pārdevējs dara vairāk par kasieru darbu. Tur, iespējams, tiešām ar mēnesi nepietiek, bet nu nejau Rimi, maxima, aibe utt., domāju, ka mierīgi jebkurš normāls, sakarīgs cilvēks šo sarežģīto arodu iemācītos pa nedēļu.
19.08.2018 16:15 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Un rimi, maxima utt. ārdevējus meklē vienmēr masveidā. Acīmredzot viņiem nav problēmas ar jaunu pārdevēju apmācīšanu un viņi to neredz kā zaudējumu. Ja ir runa par piemājas privāto veikalu, kur bez priekšnieka tikai viens pārdevējs, tad, protams, ka tie ir zaudējumi, piekrītu.
19.08.2018 16:17 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Mēnesī nevar apmācīt pārdevēju, piemēram, Rimi? Nu ja cilvēkam ir garīga atpalicība, tad jā.

Tad šeit ir runa par kasieriem noteikti. Ir ļoti liela atšķirība starp kaieri un pārdevēju.
19.08.2018 16:26 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Putns, jā, es neesmu strādājusi veikalā, jo esmu ieguvusi augstāko izglītību un veikala vakances man nav saistošas, taču es personīgi neredzu, ka būtu pārdevēju trūkums, es vispār izvēlos tikai pašapkalpošanas kases tāpat kā ļoti daudzi citi cilvēki.

Šeit man bija vienkārši pilnīgs facepalm. Sāksim ar to, ka veikalos ir ļoti daudz pozīciju cilvēkiem ar augstākajām izglītībām, kaut vai grāmatvežiem un dizaineriem. Un tavuprāt, teiksim, ķēžu veikalos pārdevēji tikai sēž kasēs? Prece plauktā iekāpj pati, maize sevi izcep pati, grīda sevi izmazgā pati, utt. Starp citu, higiēnas kritums ir ļoti izplatīta konsekvence darbinieku trūkumam. Protams, tu to neredzēsi, ja maizniekam ir jādara 2 cilvēku darbs un, strādājot maksimāli ātri, viņš tavu maizi 5x nomet uz grīdas, kuru nevienam nav bijis laika izmazgāt jau vairākas dienas.
bet vai zini, medmāsas un citas ārstniecības personas nepelna diez ko vairāk

Bet vai zini, ka medmāsas strādā valsts finansētās slimnīcās, un viņu ''kompānijas'' nepelna miljonus?
Līdz ar to man ir savs viedoklis

Apsveicu, lai gan labāk būt bez viedokļa nekā ar stulbu viedokli.
19.08.2018 16:26 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Apsveicu, lai gan labāk būt bez viedokļa nekā ar stulbu viedokli.

Labs. :D
19.08.2018 16:27 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Par taviem pārējiem komentāriem vispār nerunāšu. Redzams, ka neko nejēdz ne vien no veikaliem, bet vispār no uzņēmuma normālas darbības.
19.08.2018 16:27 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Starp citu, higiēnas kritums ir ļoti izplatīta konsekvence darbinieku trūkumam.

Skat. Rimi un Maximas mūžīgi lipīgos groziņus.
19.08.2018 16:33 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Es ar to domāju runāt ar vadību, pieprasīt lielāku algu

Tev šķiet, ka lielajās veikalu ķēdēs vadība nosaka, kāda kuram būs alga? Ir vairāki algu līmeņi, kuri viens no otra atšķiras ar padsmit centiem un tas arī viss, vairumos gadījumu tie ir 4, max 5. Veikala vadība var tikai mēģināt palielināt šo te algu no kaut kādiem 3,20 uz 3,35, bet ne vairāk. Tā nav leiputrija, ko mēs redzam amerikāņu filmās, kad darbinieks pasaka, ka ies prom, bet viņam no 1k paceļ algu uz 2k. Tā tas nenotiek, jo īpaši Latvijā un veikalos. Algu politiku nosaka paša augša, kuru pazīst tikai tai ļoti pietuvinātas personas, kuru ir loti maz.
19.08.2018 16:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Par pasapkalposanas kasem, kapec rimi var tikai ar kartem tur norekinaties? Kamer maxima ari ar skaidru naudu.un vel rimi,sky,Mc2 perkot piem svaigu zivi mano apkalpo pardeveja aiz letes. Ir kur tas automatizets? Ja saka te nevajag tos patdevejus viss automatizeys.
19.08.2018 17:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/pasapkalposanas-kases-popularas-no-kasieriem-latvijas-lielie-tikli-neatteiksies.a271170/
Veikalu tīkls “Rimi” pašapkalpošanās kasu izveidē pērn ieguldījis 500 000 eiro, savukārt "Maxima" tam atvēlējusi vairāk nekā miljonu. Abos veikalu tīklos stāsta, šīs kases pircēju vidū kļūst arvien populārākas.
tapec :-D:-D:-D
19.08.2018 17:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.tvnet.lv/4518322/30-pirceju-veikalos-maxima-izvelas-norekinaties-pasapkalposanas-kases
Maxima Latvija ir pirmais tirdzniecības tīkls Latvijā, kas ieviesa pašapkalpošanās kases, un šobrīd tas iespējams jau 36 veikalos. «To, ka pircēji novērtē šo funkciju, apliecina statistika – 30% pircēju šobrīd dodas norēķināties pašapkalpošanās kasēs. Plānojam un vērtējam šādu opciju ieviest arī veikalos ārpus Rīgas un Pierīgas, jo tas ir ātri, turklāt mūsu veikalos ir iespējams izvēlēties par pirkumiem maksāt skaidrā naudā vai ar karti,»
rimi izrādās atpaliek no tehnologijam un skopi
19.08.2018 17:17 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Šeit man bija vienkārši pilnīgs facepalm. Sāksim ar to, ka veikalos ir ļoti daudz pozīciju cilvēkiem ar augstākajām izglītībām, kaut vai grāmatvežiem un dizaineriem. Un tavuprāt, teiksim, ķēžu veikalos pārdevēji tikai sēž kasēs? Prece plauktā iekāpj pati, maize sevi izcep pati, grīda sevi izmazgā pati, utt. Starp citu, higiēnas kritums ir ļoti izplatīta konsekvence darbinieku trūkumam. Protams, tu to neredzēsi, ja maizniekam ir jādara 2 cilvēku darbs un, strādājot maksimāli ātri, viņš tavu maizi 5x nomet uz grīdas, kuru nevienam nav bijis laika izmazgāt jau vairākas dienas.

Diskusija saucas "gribu būt pārdevējs", nevis "gribu būt dizainieris/grāmatvedis". Ja tev nepieleca, tad diskusija ir par pārdevējiem pārtikas veikalos. Jā, viņi sēž kasē, izliek preces, saliek salātus utt. - augstāko izglītību vai mēnesi apmācības normālam cilvēkam tur nevajag.
19.08.2018 18:17 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Bet vai zini, ka medmāsas strādā valsts finansētās slimnīcās, un viņu ''kompānijas'' nepelna miljonus?

Skatos, ka tev ar to pielekšanu ir grūti. Es saku, ka, manuprāt, pārdevēju alga ir adekvāta viņu izglītības līmenim, darba pienesumam, darba sarežģītībai utt. un, ja kāds grib par kaut ko cepties, tad lai labāk pacepjas par tiem darbiniekiem, kuri ir ieguldījuši savā izglītībā, kuri katru dienu veic nozīmīgu darbu, kas vismaz pagaidām ar robotiem nav aizstājams. Iesaku pažēlot labāk medmāsas, nevis pārdevējus.
19.08.2018 18:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.sky.lv/vakances/pardevejs/
Darba pienākumi:
Klientu apkalpošana;
Preču izvietošana;
Sveramo produktu iesaiņošana;
Citi pārdevēja saistošie pienākumi.
Prasības pretendentam:
Vēlama vidējā profesionālā komercdarbībā. Vēlamā kvalifikācija komercdarbinieks;
Vēlama vismaz 2 gadu darba pieredze pārdevēja, tirdzniecības zāles darbinieka amatā;
Latviešu valodas zināšanas (mutiski, rakstiski), krievu un/ vai citas svešvalodas zināšanas (mutiski);
Teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes;
Labas organizatoriskās prasmes!
19.08.2018 18:29 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Jā, viņi sēž kasē, izliek preces, saliek salātus utt. - augstāko izglītību vai mēnesi apmācības normālam cilvēkam tur nevajag.

Labi, tātad tavuprāt veikalu darbinieki ir nenormāli cilvēki, vai kā iepriekš izteicies - garīgi atpalikuši. Es labprāt tev savā veikalā uzliktu permanentu banu, ko mēs starp citu par rupjībām pret personālu darām.
Es saku, ka, manuprāt, pārdevēju alga ir adekvāta viņu izglītības līmenim, darba pienesumam, darba sarežģītībai utt

Vai vari lūdzu mums visiem parādīt savus aprēķinus, kā tieši tu esi noskaidrojusi, ka kaut kāda viena (un kura tieši) no ļoti plašā spektra Latvijas pārdevēju algām ir atbilstoša viņu izglītības un pienesuma līmenim? Droši vien Igaunijā salātus griezt ir divreiz grūtāk, ja jau tur algas par to mēdz būt divreiz augstākas. Pastāsti mums visiem par šo savu ''viedokli'' sīkāk.
tiem darbiniekiem, kuri ir ieguldījuši savā izglītībā, kuri katru dienu veic nozīmīgu darbu

Nodrošināt sabiedrībai pieeju pārtikai jau nu ir pilnīgi mazsvarīgi, ne? Tik pat labi mēs visi varētu sēsties autiņos un braukt uz vienu fermu pēc olām, uz citu fermu pēc gaļas, vēl uz citu fermu pēc burkāniem, ja sagribas banānus tad prāmī uz Āfriku. Nu ļoti laba dzīve mums būtu.
19.08.2018 18:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/bdeiep.html
Brīvi komunicēt ar cilvēkiem, uzsākt sarunu ar ikvienu veikala apmeklētāju;
-Saglabāt pozitīvu attieksmi pret darbu, precizitāti, atbildības sajūtu;
-Ar interesi un sapratni iesaistīties pārdošanas un apkalpošanas procesā;
-Teicami pārzini latviešu valodu un komunicē labā krievu valodā;
-Piemīt labas datorzināšanas (MS Office, Internets).
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/bdeiep.html
19.08.2018 18:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/nlggi.html
Если Вы общительная, позитивная, комуникабельная, пунктуальная, ответсвенная и у Вас есть чуство стиля-
добро пожаловать в нашу команду. С опытом работы в сфере продаж. Знание латышского, русского и английского языка обязательный, умение работы с кассовым аппаратом. Испытательный срок 3 - месяца. З/п от 600 евро.
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/nlggi.html
19.08.2018 18:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/bdijgx.html
Prasības kandidātiem:
Iepriekšēja darba pieredze pārdošanā un klientu apkalpošanā.
Pieredze ar kases sistēmu, kredītkaršu terminālu.
Ļoti labas latviešu un krievu valodas zināšanas, angļu valoda sarunvalodas līmenī.
Motivēta, atbildīga un enerģiska personība.
Pozitīva attieksme un vēlme strādāt.
https://www.ss.com/msg/lv/work/are-required/seller/bdijgx.html
19.08.2018 18:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits