Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gribu būt pārdevējs

 
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/14.05.2018-aizliegtais-panemiens.-operacija-gribu-but-pardevejs.id130605/
Vai tiešām pārdevējiem Latvijā ir mazas algas tikai tāpēc ka ir kas strādā par šādu algu? Vai tiešām latvieši ir tik bailīgi, lai kaut ko iebilstu?
19.08.2018 14:08 | Saite
 
Nesen viena paziņa pateica, cik viņas veikalam ir gada apgrozījums. Es biju uz dirsas. Domāju, ka daudzās veikalu ķēdēs tā ir patiesība.
19.08.2018 14:13 | Saite
 
Smieklīgi, ka Andrim no Aibe prasības pret darbinieku ir godīgums, bet pats piedāvā aplokšņu algu.
19.08.2018 14:15 | Saite
 
Vai tiešām latvieši ir tik bailīgi, lai kaut ko iebilstu?

Kā Tu to domā-iebilst? Jo principā jau visās jomās problēmas, kur alga, kur darba apstākļi. Tad sanāk, ka vispār nevar strādāt, bet jāsēž uz pabalstu. Lielveikalos nav sliktākā situācija, vairākkārtīgi ir dzirdēts, ka nelielos veikalos īpašniece pati veikalu apzog (paņem preces vai naudu no kases) un pēc tam piedzen no pārdevējas iztrūkumus.
19.08.2018 14:34 | Saite
 
 
Es ar to domāju runāt ar vadību, pieprasīt lielāku algu, veidot arodbiedrību (kā tajā video tika teikts), kaut ko darīt lietas labā nevis samierināties.
19.08.2018 14:43 | Saite
 
Raidījumu vēl nenoskatījos, bet par pēdējo komentāru - nu tiešām tu esi tik naiva, ka nesaproti? Es tiešām nesaprotu, ko tur var nesaprast. :D Gudri runāt mēs visi protams, realitātē, ja kāds darbinieks, ko viegli aizvietot, aizies pajautāt algas pielikumu un vēl to pieprasīs, viņam pateiks - samierinās ar to, kas ir vai tu esi brīvs. Pārdevēju (tāpat kā citu daudzu profesiju pārstāvji) ir tik viegli aizvietojami, jo cilvēku, kas strādās tāpat ir daudz, un tagad var mierīgi iztikt ar mazāku personālu, jo viss kļūst automatizēts (pašapkalpošanās kases, piemēram, kas ir gandrīz tagad katrā rimi, maximā). Kāpēc ir cilvēki, kas gatavi strādāt? Jo naudu vajag tagad, nevis kaut kad nākotnē, tāpēc, ka par lielo mērķi var domāt cilvēki, kam mājās ir maize un rēķini apmaksāti. Ja tev makā 50 centi, tu iesi strādāt par minimālo, nevis protestēsi pret mazām algām. Protestēt, veidot arodbiedrības utt.var atļauties tie, kam makā ir nauda un kam ir brīvais laiks. Ja tev ir divi bērni, ar kuriem jānodarbojas, vīrs, mājas uzkopšana, darbs, arī nav baigi daudz laika visādām ārpus darba un ārpus mājas aktivitātēm.
19.08.2018 15:22 | Saite
 
*gudri runāt mēs visi, protams, varam, bet realitātē..
19.08.2018 15:23 | Saite
 
Skaidrs, ka pārtikas veikalos pārsvarā nestrādā tie cilvēki, kas var atļauties aiziet no darba un palikt ar 0 eiro makā, nevis minimālo algu. Skaidrs, ka pārtikas veikalos nestrādā aiz tā, ka nejēgā patīk darbs, bet tāpēc, ka vajadzība spiež. Skaidrs, ka pārtikas veikalos normāli nestrādā inženieri vai tml, bet gan ar vidusskolas izglītību.
19.08.2018 15:26 | Saite
 
Pirmkart visu nevar automatizet! Un atver nu nez ss pilns ka mekle rimi un maxima . Ja trukst iztiek ar esosiem sie ruka virsstundas. Un ir daudz veikalu ar normalam algam. Bet ja tur jazin latviesu valoda labi, jamak registret pavadzimes, pasutit un etc. Kas mekle atrod. Un rimcika kapec daudzviet kasrs pasapkalposanas var norekinaties tikai ar karti? Maxima var ari ar naudu.
19.08.2018 15:28 | Saite
 
runāt ar vadību, pieprasīt lielāku algu,
var tikai darbinieks ar pieredzi, kura zināšanas ir specifiskas, ne mēneša laikā apgūstamas. Pārdevējiem parastajos veikalos par šādiem izgājieniem parāda durvis un rīt vairs darbā vari nenākt.
19.08.2018 15:32 | Saite
 
Kāpēc neprasa lielāku algu? nopietni? Profesijās, kas patiešām ir vajadzīgas un kur vajag attiecīgu izglītību (tās pašas medmāsas kaut vai) algas nav diez ko lielākas. Viņas gadiem prasa, bet kas mainās?
19.08.2018 15:32 | Saite
 
Piekrītu Biļetei, ka nevar aizmirst, ka mūsu valstī par svarīgākām profesijām maksā tikpat vai gandrīz tikpat, cik pārdevējiem. Vai tiešām kāds grib situāciju, ka pārdevējs saņem vairāk par medmāsu vai rezidentu ārstu? Būtu jāceļ vispārīgais algu līmenis, bet nekas netiek celts, algas ārstniecības personām (tāpat citiem, kas skaļi protestē) netiek ievērojami paaugstinātas. Tad rodas jautājums - kāpēc jāpalielina pārdevējiem, ja nekādās izglītotākās profesijās nepalielina? Uzskatītu to par ļoti negodīgu un nesaprātīgu risinājumu.
19.08.2018 15:40 | Saite
 
Tā ir Latvijas nelaime, jo valsts diemžēl nav viena no finansiāli attīstītākajām Eiropā. Vēljoprojām valda zināms psrs līmenis. Zinu pat cilvēkus ar augstāko izglītību, kuri strādā par minimālo algu, jo vienkārši viņu specialitātē, piemēram, kultūras nozarē, muzejniecībā nav labu piedāvājumu par cilvēka cienīgu samaksu, bet naudu jebkurā gadījumā vajag, lai nebūtu 0 personīgajā makā. Tādēļ arī liels jauniešu skaits vēl pēc studijām kādu laiku dzīvo pie vecākiem, jo nav iespējams ar ko tādu nomaksāt rēķinus. To, vai kādreiz šī problēma valstī tiks sakārtota atliek vienīgi minēt.
19.08.2018 15:41 | Saite
 
Pārdevējiem parastajos veikalos par šādiem izgājieniem parāda durvis un rīt vairs darbā vari nenākt.

Tad jau drīz vien viņiem nebūs, kas strādā. Nedomāju, ka labu darbinieku atlaidīs tikai tāpēc, ka viņš aizgāja parunāt ar vadību. It īpaši, ja to darītu vairāki. Pārdevēju trūkst.
19.08.2018 15:50 | Saite
 
Tu vai nu nedzīvo Latvijā vai esi ļoti jauna, vai dzīvo sapņu pasaulē.
19.08.2018 15:52 | Saite
 
Pārdevējiem parastajos veikalos par šādiem izgājieniem parāda durvis un rīt vairs darbā vari nenākt.
:-D:-D:-Dmulkibas
19.08.2018 15:58 | Saite
 
LOL, acīmredzams, ka pārgudrā Nikola un Dārta, kas tagad pārdevējus pamācīs, pašas nekad veikalos nav strādājušas, ja jau uzskata, ka jebkuram darbiniekam var viegli parādīt durvis un tik ņemt nākamo. Personāla apgrozība jau tāpat veikalos ir augsta. Pamēģiniet strādāt kompānijā, kur visu laiku ir jātrenē jauniņie, kuri neko nezina. Un nē, ar mēnesi nepietiek, lai darbinieks varētu patstāvīgi un pareizi veikt visus pienākumus, ja vien viņam nav laba iepriekšējā pieredze. Tas vien bremzē produktivitāti un kompānijai rada reālus zaudējumus. Otrkārt, visi cilvēki nestrādā vienlīdz labi. Neviens nerādīs durvis labam darbiniekam, lai tad sāktu intervijas, čakarēšanos ar jauniņajiem, un gala rezultātā labu darbinieku aizstātu ar viduvēju vai pat sliktu, kuru tad arī tāpat izmest pa durvīm, kad viņš kaut ko ieminas par algu. Šķiet daži vispār nesaprot kā normāls, veiksmīgs uzņēmums funkcionē. Bet nu tas ir latviešu dabā - stāstīt citiem cik viņi ir viegli aizstājami sū*, kam labāk klusi sēdēt kaktā un gulēt zemāk par zāli.
19.08.2018 15:58 | Saite
 
Tad jau drīz vien viņiem nebūs, kas strādā.

Viņiem JAU nav, kas strādā. Par ne-Rīgu nezinu, bet Rīgā Rimi, Maksima uz čekiem drukā darba sludinājumus, katrā logā pie ieejas - meklējam darbiniekus, pie katras kases - vizītkartes, kur zvanīt, lai pieteiktos darbā. Citos veikalos arī regulāri skatlogos sludinājumi, ka meklē pārdevējus.
19.08.2018 16:04 | Saite
 
Viņiem JAU nav, kas strādā. Par ne-Rīgu nezinu, bet Rīgā Rimi, Maksima uz čekiem drukā darba sludinājumus, katrā logā pie ieejas - meklējam darbiniekus, pie katras kases - vizītkartes, kur zvanīt, lai pieteiktos darbā. Citos veikalos arī regulāri skatlogos sludinājumi, ka meklē pārdevējus.
++
19.08.2018 16:06 | Saite
 
Tad jau drīz vien viņiem nebūs, kas strādā.
Darbinieki rotēs starp veikalu tīkliem, kas jau tagad notiek. Jo vienmēr jau cerība, ka citur būs labāk. Īpaši ja Latvijā tiek regulāri tiek publicētas intervijas ar uzņēmējiem cik viņi balti un pūkaini, bet darbinieki ir maitas, kas negrib strādāt. Nez kāpēc pretējās puses viedokli, kas atklāj šo uzņēmēju nelikumības, nepublicē.
19.08.2018 16:07 | Saite
 
uz čekiem ar LIELIEM BURTIEM, maixma
19.08.2018 16:07 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online (3)