Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Gribu būt pārdevējs

 
Reitings 24
Reģ: 10.08.2018
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/14.05.2018-aizliegtais-panemiens.-operacija-gribu-but-pardevejs.id130605/
Vai tiešām pārdevējiem Latvijā ir mazas algas tikai tāpēc ka ir kas strādā par šādu algu? Vai tiešām latvieši ir tik bailīgi, lai kaut ko iebilstu?
19.08.2018 14:08 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Pa cik man ir pazīstami daži pārdevēji vai cilvēki, kuri ir strādājuši tādu darbu, tad es apmēram zinu to iekšējo virtuvi.
Tajā raidījumā uzsvars tika likts tieši uz lielveikalu tīkliem(Maxima, Rimi un t.t.), nevis uz nepārtikas veikaliem, kas šajas diskusijas ietvaros nav mazsvarīgi.
Vai tiešām latvieši ir tik bailīgi, lai kaut ko iebilstu?

Jā, var pamēģināt iebilst, tikai uzreiz parādīs uz durvim, pateiks kaut ko no sērijas "Ja nepatīk, tad nestrādā!" un viss. Un tas pat ņēmot vērā to ka it kā ir tas šausmīgais bezdarbs.
Skaidrs, ka pārtikas veikalos normāli nestrādā inženieri vai tml, bet gan ar vidusskolas izglītību.

Nav taisnība, veikalos strādā cilvēki gan ar pamata vai vidējo izglītību, tāpat ir cilvēki ar vidējo - speciālo izglītību vai pat ir tādi, kuriem ir bakalaura grāds kabatā.
Tad jau drīz vien viņiem nebūs, kas strādā. Nedomāju, ka labu darbinieku atlaidīs tikai tāpēc, ka viņš aizgāja parunāt ar vadību. It īpaši, ja to darītu vairāki. Pārdevēju trūkst.

Viņiem JAU nav, kas strādā. Par ne-Rīgu nezinu, bet Rīgā Rimi, Maksima uz čekiem drukā darba sludinājumus, katrā logā pie ieejas - meklējam darbiniekus, pie katras kases - vizītkartes, kur zvanīt, lai pieteiktos darbā. Citos veikalos arī regulāri skatlogos sludinājumi, ka meklē pārdevējus.

Jā, it kā veikalu tīklu vadība sēdošie saka ka nav kam strādāt, bet reāli cilvēki tomēr nāk kārtoties darbā. Cits jautājums ka ļoti daudz cilvēku, kuri ir nostrādājuši ne vairak par tiem 3 mēnešiem ātri vien aiziet no darba, respektīvi visu laiku notiek ļoti liela kādru mainība. It kā jau nav nekas slikts ka notiek tā kādru mainība, bet tomēr piemēram ja šajā mēnesī Tev ir vajadzīgi 20 pārdevēji, no darba aiziet 10 pārdevēji, Tu pieņem darbā 10 pārdevējus, kuri aizvietos aizejošos un beigās Tev uz papīra rodas 10 pārdevēju deficīts, kaut gan deficīts arī varētu nebūt, ja cilvēki neietu prom no darba. Tā arī rodas tā "pasaka par baltu teļu", kad problēmas ir nevis ar kādru deficītu, bet ar darbinieku noturēšanu, bet tas tiek pasniegts ka kādru deficīts, jo vadība negrib atzīt savu vainu un cenšas to novelt uz cilvēkim, kritizējot viņus, sakot ka viņi ir slinki un negrib iet strādāt veikalā.
Mēnesī nevar apmācīt pārdevēju, piemēram, Rimi? Nu ja cilvēkam ir garīga atpalicība, tad jā.
Nerunāju par kaut kādiem augstas klases veikaliem, kur ir savi noteikumi un kur pārdevējs dara vairāk par kasieru darbu. Tur, iespējams, tiešām ar mēnesi nepietiek, bet nu nejau Rimi, maxima, aibe utt., domāju, ka mierīgi jebkurš normāls, sakarīgs cilvēks šo sarežģīto arodu iemācītos pa nedēļu.

Atkal tas ir māldīgs uzskats ka lielveikala pārdevējs, kurš tikai to dara ka izved preces, izliek tās un kārto plauktus. Lielveikalu pārdevējiem ir jāmāk izvest preces, izlikt preces plauktos saskaņā ar planogrammu(kuru ir jāmāk izdrukāt un jāmāk orientēties tajā), jākārto plauktus, jāmāk izrukāt pavadzīmes un pieņemt preci saskaņā ar to(ja kaut kas iztrūkst, tad jāmāk uzrakstīt e-pastu uz noliktavu ar sūdzību), jāpiedalās veikala inventarizācijā, jāmāk čekot preču atlikumus un analizēt tos un t.t. Karoče ja kāds/-a domā ka veikalos pārdevēji tikai lādē preci plauktos un ne par ko nedomā, tad tā vairs sen kā nav, tagad lielveikalu darbiniekiem ir jāmāk labi strādāt ne tikai ar rokām, bet arī jāmāk tik pat labi darboties ar datoru un speciālām lietotājprogrammām.
Iespējams tas cilvēks, kurš “nav daudz ieguldījis, tāpēc sēž kasē” ir pārdzīvojis daudz vairāk, cīnījies daudz vairāk, un šis darbs viņam ir lielāks sasniegums, nekā kādam citam ar doktora grāds.

+++
23.08.2018 22:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Starp citu par to ka jebkurs darzenis var stradat ka pardeveja nak smiekli. Neatceros kura tema bet nesen te rimi pardeveja nesvera divu veidi salatus viena trauka neesot iespejams. Kas mani izbrinija. Jo var nosvert vienus salatus iznak ceks, notaro un sver otrus. Tacu ja pat to nejedz izdarit jaslauka ielas. Pardevejam tomer sis tas jamak.
23.08.2018 12:54 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Par viegli aizstājamiem pārdevējiem - manuprāt, tas ir nosacīti, jo nav tik viegli atrast cilvēkus, kuri ir atbildīgi, prot komunicēt ar cilvēkiem un prot reaģēt atbilstoši gaidāmajam neparedzētās situācijās. Pastrādāju ļoti īsu laiku, gadus atpakaļ, personāldaļā, vienā no lielajām lielveikalu ķēdēm. Vismaz tolaik tā bija problēma - atrast darbiniekus, kuri var strādāt (turklāt ilgāk par mēnesi). Pieļauju, ka citos uzņēmumos varētu būt vēl grūtāk, īpaši tajos, kuros vajadzīgas vairāk zināšanu par produktiem, jo tās nāk ar laiku un pieredzi.
23.08.2018 06:07 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piedošanu bet komunisma laiki ir beigušies, dzīvojam kapitālismā, kur katrs ir pelnījis nopelnīt tik, cik no sava uzņēmuma peļņas var priekš sevis atsist. Pārdevējiem potenciāli pieejamo līdzekļu ir daudz vairāk nekā valsts medmāsām, attiecīgi pārdevēji ir pelnījuši pelnīt cik vien daudz ir finansiāli iespējams.

Ir vēls un man bija gara, smaga diena, varbūt esmu palaidusi garām sākotnējo ideju šai domai, bet vai šis nozīmē, ka valsts sektorā strādājošām medmāsām jāsaņem mazāk kā kādā privātā uzņēmumā strādājošam darbiniekam (jebkuram, neieciklēšos uz pārdevēja amatu), jo viņu uzņēmums (piem., slimnīca) neienes tikpat daudz naudas? Varbūt valstij , piem., skolotājiem būtu jābūt minimālajai algai, jo viņu ‘uzņēmums’ - skola- neienes peļņu, līdz ar to neko ‘atsist’ viņi nevar? Vai arī esmu pārpratusi?
P.S. Atbalstu to, ka pārdevēji ir pelnījuši pietiekamu atalgojumu, vienkārši nedomāju, ka visām algām šajā sabiedrībā jābūt balstītām tikai uz to, cik lielu peļņu viņi ģenerē (vai precīzāk - cik lielu tūlītēju un acīmredzamu peļņu viņi ģenerē, jo pastāv tomēr ilgtermiņa finansiāli ieguvumi, piem., no izārstēta nodokļu maksātāja). Varbūt pārpratu kaut ko, ja tā - atvainojos (s).
23.08.2018 05:59 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Riebjas tā augsprātīgā attieksme pret mazkvalificētiem darbiem. Lai būtu skaidrs, man ir maģistrs, strādāju specialitātē, kur tā ir obligāta prasība. Jā, man daudz palīdzēja mans gribasspēks, mērķtiecīgums, disciplīna, lai būtu tur, kur esmu pašlaik, taču vēl vairāk man palīdzēja tas, kādā ģimenē es piedzimu, kādā vidē es augu, mani gēni. Iespējams tas cilvēks, kurš “nav daudz ieguldījis, tāpēc sēž kasē” ir pārdzīvojis daudz vairāk, cīnījies daudz vairāk, un šis darbs viņam ir lielāks sasniegums, nekā kādam citam ar doktora grāds. Ikviens cilvēks ir pelnījis cienīgu atalgojumu un attieksmi. Katrs cīnās par sevi. Katrs izdara savas izvēles. Ja kāds šobrīd mirst badā, tas nenozīmē, ka neēdīšu vakariņas.
22.08.2018 19:47 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ja Latvijā ienāks Lidl, daudzām ieskrietuvēm atliks tikai pārkrustīties. Lietuvā vietējais pārtikas kartelis Lidl ienākšanu kādreiz veiksmīgi nobloķēja.

Latvijā ienāks Lidl - nav nekāda "ja", tas jau ir apstiprināts. Lietuvā Lidl strādā jau kādu laiku un neviens tā ienākšanu nav nobloķējis.
22.08.2018 17:26 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Man ir zināma ticība, ka reiz jūtama daļa sabiedrības būs sapratusi, ka sūdīgs valsts apmaksāts serviss < labs paša apamaksāts serviss.
Kas tie par svētajiem rakstiem, kuros rakstīts, ka 'sūdīgs valsts apmaksāts serviss < labs paša apamaksāts serviss'?
.
Un kādu reliģisko virzienu tie pārstāv?
22.08.2018 16:35 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Skaidrs. Šo skaitli gan nāksies krietni paaugstināt, ņemot vērā, ka permanenti pārdevēji (neskaitot skolniekus vasarās utt.) ir tikai daļa no 7800 Maximas algotajiem darbiniekiem, un liela daļa pārdevēju strādā nepilnas slodzes, īpaši studentiem ir zems stundu daudzums. Ja Maximā pilna laika pārdevēja vidējo algu var lēst ap 400 mēnesī (uz rokas), pat tikai 86 eiro pieaugums nozīmē ~20% plusā. Ņemot vērā augstākminēto, no 10 miljoniem algas pacelt būtu iespējams vairākas reizes augstāk.
22.08.2018 16:28 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
86 x 7800 = 670'800

reiz 12 mēneši
reiz 1.2359 (darba devēja VSAOI)
22.08.2018 16:01 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Protams, kāds gan algu aprēķinam sakars ar matemātiku. Mums šeit arī finanšu departaments algas atdzejo no Homēra Odisejas un pilnmēness naktīs izzīlē uguns liesmās.
86 x 7800 = 670'800
Pastāsti mums visiem, kā 670'800 eiro Maximu vedīs pie mīnusiem vai bankrota, un kur palika pārējie 9,3 miljoni eiro tavā bērnudārznieka aprēķinā?
Tā kā no uzņēmuma ir diezgan mazs atkarīgs mūsu valstī.

Atkarīgs ir ļoti daudz. Esmu gājis cauri daudziem un dažādu rangu veikaliem. Dārgā gala pārtikas veikali ne vienmēr ir tie, kur, pateicoties nesamērīgam uzcenojumam, pārdevēji pelna vairāk. Lētākajos un salīdzinoši zemākas tīrās peļņas veikalos pārdevēji mēdz pelnīt vairāk ne vien kā dārgā gala pārdevēji, bet pat viņu pirmā līmeņa menedžeri. Ja Latvijā ienāks Lidl, daudzām ieskrietuvēm atliks tikai pārkrustīties. Lietuvā vietējais pārtikas kartelis Lidl ienākšanu kādreiz veiksmīgi nobloķēja.
Bet interesanti, ka visi vienmēr stāsta kā multimiljonu kompānijas nespēj, nu nekādīgi nespēj maksāt vairāk kā minimālo, tūlīt jau vispār bankrotēs, bet kā runa par algu celšanu valsts sektorā - nu ne pīkstiena nebūs par to, uz kādas servisa kvalitātes pazemināšanas rēķina tās algas tiks celtas.
putns, kādā veidā privātās veselības apdrošināšanas nodrošinās kvalitatīvu maznodrošināto un nabadzīgo iedzīvotāju daļas medicīnisko aprūpi?

Valsts finansēta medicīna nav jālikvidē pilnībā. Man ir zināma ticība, ka reiz jūtama daļa sabiedrības būs sapratusi, ka sūdīgs valsts apmaksāts serviss < labs paša apamaksāts serviss.
22.08.2018 15:59 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Redzu, ka mums šeit diskusijā piedalās ne vien izcila ekonomiste, bet arī pasaules klases matemātiķis

Lepns kā albatross. Lai labi lidojas!
Par manis iepriekš rakstīto. Pirms runāt par 1000 EUR, ir jāsaprot arī kopējās summas kādas veidosies uzņēmumam. Pie esošās ekonomiskās nodokļu politikas tas fiziski nav iespējams.
Vai nu uzņēmumam jāstrādā ar mīnusies (bankrots), vai nu jāpalielina uzcenojums (ļoti augsta inflācija), vai arī jāoptimizē citas izmaksas (Pieļauju, ka Maxima visas izmaksas tur ciešā tvērienā, un īsti nebūs kur 10milj ietauopīt - pat ne pusi no tās). Tā kā no uzņēmuma ir diezgan mazs atkarīgs mūsu valstī.
Un ar matemātiku tur sakars ir tikai tik liels, lai kāds iemestu stulbu komentāru.
22.08.2018 15:36 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
valsts uzdevums šeit ir bremzēt konkurenci, samazināt peļņu un izniekot resursus. Privātas veselības apdrošināšanas būtu izdevīgākas gan pacientam, gan ārstam.
putns, kādā veidā privātās veselības apdrošināšanas nodrošinās kvalitatīvu maznodrošināto un nabadzīgo iedzīvotāju daļas medicīnisko aprūpi?
22.08.2018 15:15 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Pieņemsim, ka īpašnieki saspieda galvu durvīs un novirza savu peļņu 10 miljonu apmērā algu palielināšanai.
Maximā strādā kautkur 7800 darbinieki.
Sadalot 10miljonus uz šo darbinieku skaitu mēnesī uz papīra sanāk vien nieka 86 EUR.

Redzu, ka mums šeit diskusijā piedalās ne vien izcila ekonomiste, bet arī pasaules klases matemātiķis :D :D
22.08.2018 14:40 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Ja veikali sāktu maksāt pārdevējām 1000, bet medmāsām valsts turpinātu maksāt 600, tad tas būtu pat nevis mēnešu vai nedēļu jautājums, tas būtu dienu jautājums, kad mūsu valstī vienkārši katastrofāli sāktu trūkt medmāsu.

Jeb citiem vārdiem runājot - cilvēkus ir jāpiespiež strādāt par medmāsu zemajām algām, mākslīgi uzturot pārdevēju algas vēl zemākas. Tā ir valsts līmeņa šantāža un cilvēku ekspluatācija. Piedošanu bet komunisma laiki ir beigušies, dzīvojam kapitālismā, kur katrs ir pelnījis nopelnīt tik, cik no sava uzņēmuma peļņas var priekš sevis atsist. Pārdevējiem potenciāli pieejamo līdzekļu ir daudz vairāk nekā valsts medmāsām, attiecīgi pārdevēji ir pelnījuši pelnīt cik vien daudz ir finansiāli iespējams.
Medmasa privatos kabinwtos arstu un piem.plastikas kirurgija ar sanem labi, kamer valsts slimnica tada sanem uz pusi mazak.

Nu ja. Cilvēki nejēdz elementāras lietas, bet tik raksta par manu līmeni kaut ko.
Nevar salīdzināt privāto un valsts sektoru. Pie kam tik dažādas jomas.
Pat vienā jomā skatoties, medmāsa Mauriņa klīnikā saņems stiiipri vairāk, nekā medmāsa Gaiļezerā.

Zelta vārdi.
Veikalā produkta cenu lielākoties veido tā iegādes izmaksa no ražotāja, teiksim, nopērk šokolādīti no ražotāja pa 0,35 eiro, pārdod pa 0,40 eiro;

Kur gan ir tik zemi uzcenojumi? Ja runājam par pārtikas veikaliem, īpaši ēdieniem, kas tiek gatavoti uz vietas - ir redzēti uzcenojumi pat 10x augstāki par produkta pašizmaksu.
Valsts uzdevums ir uzturēt valsts darbinieku algas (piemēram, medmāsām, ĢĀ) tādā līmenī, lai viņiem nebūtu iemesla iet sēdēt Rimi kasē, lai Tu vispār varētu atļauties aiziet pie ārsta pa lēto.

Nē, valsts uzdevums šeit ir bremzēt konkurenci, samazināt peļņu un izniekot resursus. Privātas veselības apdrošināšanas būtu izdevīgākas gan pacientam, gan ārstam. Bet kamēr vairākums domās kā Dārta, ka valstij ir jāregulē katras profesijas alga kā mīļajos labajos padomju laikos, tikmēr šīs valsts ekonomika arī būs kāda ir.
22.08.2018 14:26 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Pastāstīšu Tev - veikalā atstātā summa grozās simtos. Pie ārstiem es gada laikā iztērēju... nu 50€ varbūt? ģimenes ārsta vizīte - €1,42. Rimčikā 3 bulciņas.

Nav korekts salīdzinājums.
Veikalā produkta cenu lielākoties veido tā iegādes izmaksa no ražotāja, teiksim, nopērk šokolādīti no ražotāja pa 0,35 eiro, pārdod pa 0,40 eiro; uzcenojums ir salīdzinoši neliels. Nav jau tā, ka visu 0,35 eiro novirza pārdevējas algai, elektrībai, administrācijai un peļņai.
Otra lieta - Tu taču nedomā, ka ģimenes ārsts no taviem samaksātajiem 1,42 eiro nopelna 1,42 vai pat mazāk? Valsts par Tavu vizīti piemaksā kādus 5-6 eiro. Vizīte pie privāta ģimenes ārsta VC4 maksā 33 eiro. Valsts uzdevums ir uzturēt valsts darbinieku algas (piemēram, medmāsām, ĢĀ) tādā līmenī, lai viņiem nebūtu iemesla iet sēdēt Rimi kasē, lai Tu vispār varētu atļauties aiziet pie ārsta pa lēto.
21.08.2018 14:03 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Pie Patreizējās nodokļu politikas veikalos fiziski nav iespējams pacelt algas līdz 1000 EUR uz papīra.
Piemērs:
Maxima Neto Peļņa 2017.gadā bija 23 miljoni. Pieņemsim, ka īpašnieki saspieda galvu durvīs un novirza savu peļņu 10 miljonu apmērā algu palielināšanai.
Maximā strādā kautkur 7800 darbinieki.
Sadalot 10miljonus uz šo darbinieku skaitu mēnesī uz papīra sanāk vien nieka 86 EUR.
21.08.2018 10:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Es saku, ka būtu smieklīgi un negodīgi, ja pārdevēji saņemtu 1000 eur, bet medmāsas 600 eur.

Tagad, Tu, izglītotā man pastāsti. Cik bieži Tu ej uz veikalu un cik vidēji naudas Tu tur atstāj, teiksim, nedēļā? Un cik pie ārsta?
Pastāstīšu Tev - veikalā atstātā summa grozās simtos. Pie ārstiem es gada laikā iztērēju... nu 50€ varbūt? ģimenes ārsta vizīte - €1,42. Rimčikā 3 bulciņas.
Nevar salīdzināt privāto un valsts sektoru. Pie kam tik dažādas jomas.
Pat vienā jomā skatoties, medmāsa Mauriņa klīnikā saņems stiiipri vairāk, nekā medmāsa Gaiļezerā.
Lai nu kāda, bet ar ekonomiku saistīta izglītība Tev nav, lepnajai. Varbūt medmāsa? Darbs jau svētīgs, bet nes līdzi tik acīmredzamu rūgtumu.
21.08.2018 09:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu tadad naudu nevajag,,un ari maxima ar varu stradat neliek.
20.08.2018 14:06 |
 
Reitings 311
Reģ: 21.06.2018
Njā, tikai parastais darba ņēmējs, vidējais Latvijas iedzīvotājs nedomā kategorijās "es 10 gadus nostrādāju valsts sektorā, un tāpēc es neiešu uz privāto sektoru, lai vai kādus miljonus man tur solītu". Cilvēks var brīvi mainīt darbu no privātās struktūras uz valsts struktūru un otrādi kaut katru mēnesi.
20.08.2018 14:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ak dies! Nav jajauc valsts ar privatajiem. Medmasa privatos kabinwtos arstu un piem.plastikas kirurgija ar sanem labi, kamer valsts slimnica tada sanem uz pusi mazak.:-P
20.08.2018 13:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!