Nav automašīnas

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Ko jums nozīmē auto esamība vai neesamība? Vai būtu ar mieru satikties ar vīrieti, kuram nav auto, ja arī pašai nebūtu auto vai tiesību? Un ja pašai tomēr būtu, vai tiktos ar vīrieti, kuram objektīvi vienīgais pieejamais pārvietošanās veids būtu sabiedriskais transports vai velosipēds? Iemesli, kāpēc nav auto tiesību varētu būt dažādi, piemēram, pietrūkst gribasspēka iziet autoskolu, pietrūkst finanses apmācībām, pietrūkst kapitāls, lai uzturētu auto, pietrūkst motivācijas par auto vajadzību, jo vietas, kur dodas ikdienā, ir ar kājām ērti aizsniedzamas/ nevar īsti noparkoties, pietrūkst mīlestība un līdz ar to vilkme pret auto kā tādu?
P.S. Jautājums ir vispārīgs, nejautāju padomus, jo tas nav saistīts ar manas dzīves situāciju.
19.08.2018 01:42 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Manuprāt, vīrietim tiesībām vajadzētu būt. Cits jautājums par mašīnu. Ja dzīvo centrā, darbs tuvu majām, tad tiešām neredzu jēgu turēt auto. Tie būtu tikai liek izdevumi, vasarā var ar riteni pārvietoties. Un neredzu kas tur slikts, ja cilvēks brauc ikdienā ar sabiedrisko? Tāpat taxify ir pietiekami lēts, kā arī pastāv http://carguru.lv
Ta kā pilsētniekiem auto nav tik "must have". Ja dzīvo ārpus Rīgas, tad gan proms ērtāk, ja ir.
19.08.2018 20:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un ja daltonisms vai kāda cita veselības problēma?
19.08.2018 20:26 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Tās, kas saka, ka viņām/ viņu vīriešiem ir auto, bet mierīgi varētu iztikt bez, laikam īsti nekad nav nemaz "izbaudījušas" to sabiedrisko transportu dzīvi. Gribētu es paskatīties uz to, kā mierīgi var iztikt vairākus gadus diendienā braukājot smirdīgos, pārstūķētos sabiedriskajos ar bomžiem, visu laiku censtos paspēt uz sabiedriskajiem, kā arī būt reāli atkarīgiem no transportu atiešanas laikiem, kad kā jau te pieminēja "jāpaspēj uz pēdējo autobusu". Tas tiešām nav tik mierīgi, kā tas varētu no malas likties. Par tēmu runājot - negribētu, lai vīrietis ir bez auto, jo tad es pati justos kā vecis, kas izvadā savu princesīti visur, kur vien vajag.
19.08.2018 20:50 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Gribētu es paskatīties uz to, kā mierīgi var iztikt vairākus gadus diendienā braukājot smirdīgos, pārstūķētos sabiedriskajos ar bomžiem, visu laiku censtos paspēt uz sabiedriskajiem]
Hmm, visu vidusskolas laiku+augstskolas+vēl divus gadus braucu tikai ar sabiedrisko diendienā un nekas - dzīva un neteikšu, ka baigi apgrūtinoši tas liktos. Tagad braucu kā ērtāk - reizēm arī ar sabiedrisko. Un iedomājies es pat esmu ar starppilsētu autobusu braukusi tālākus gabalus. :-D
19.08.2018 21:02 |
 
Reitings 291
Reģ: 12.07.2015
Manuprāt, vismaz vienam auto uz abiem vajadzētu būt, bet to saku brīdī, kad pēdējos gadus ir bijis tikai viens pavisam, pavisam neīss brīdis, kad nevienam nebija pieejams auto... bija briesmīgi :-D Ja ir pierasts, ka brauc, kad gribi savā perfektajā vientulībā, ir ļoti grūti pārkāpt uz sabiedrisko transportu.
Par to, vai vīrietim obligāti jābūt auto - var jau nebūt, bet es noteikti nevadātu visur, kur viņam iegribas, tieši tāpat kā nelūgtu vadāt sevi. Kopš 17/18 gadu vecuma neesmu satikusies ar vīrieti bez auto (s)
19.08.2018 21:03 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Neliekuļošu, man auto ir svarīgs. Sev pašai un vēl vairāk vīrietim. Iespējams šo prioritāti ir izvirzījusi dzīves pieredze, jo visiem draugiem bija mašīnas; vismaz līdz ar pilngadības sasniegšanu iegūtas tiesības, ar iespēju pēc vajadzības pārvietoties ar kādu no vecāku auto. Diemžēl savādāk nevaru arī komfortu iedomāties, jo ok, kamēr dzīvo centrā un aktivitātes ir tikai darbs-mājas un kāds barčiks, tad vēl tā, bet es tā nosēdēt nevaru, man vajag izbraucienus, vakariņas ārpus pilsētas, bērna pārvadāšana un viss pārējais.
Protams, pieļauju, ka ir cilvēki, kam tas nav tik aktuāli, bet sev tādu vīrieti nevarētu iedomāties.
19.08.2018 21:11 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Hmm, visu vidusskolas laiku+augstskolas+vēl divus gadus braucu tikai ar sabiedrisko diendienā un nekas - dzīva un neteikšu, ka baigi apgrūtinoši tas liktos. Tagad braucu kā ērtāk - reizēm arī ar sabiedrisko. Un iedomājies es pat esmu ar starppilsētu autobusu braukusi tālākus gabalus.

Pa Rīgu? Nav gluži tas pats. Ar starppilsētnieku diendienā vidusskolā un augstskolā pabraukātu, varbūt tad saprastu. Vai nokavētu autobusu un ziemā mīnus 20 grādos vakarā stāvētu un gaidītu nākamo pusotru stundu. :-)
19.08.2018 21:12 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Hmm, visu vidusskolas laiku+augstskolas+vēl divus gadus braucu tikai ar sabiedrisko diendienā un nekas - dzīva un neteikšu, ka baigi apgrūtinoši tas liktos. Tagad braucu kā ērtāk - reizēm arī ar sabiedrisko. Un iedomājies es pat esmu ar starppilsētu autobusu braukusi tālākus gabalus.

Es arī skolas un augstskolas laikā braukāju ar sabiedrisko un nejutos neko zaudējusi, galu galā lielākā daļa tā dara, taču, kad pierod pie lielāka komforta, t.i., sava auto, tad ir citādi. Nav uz nevienu jāpaļaujas, jāgaida kāds, jāsēž blakus kādam, ka nelabi ož, jāstāv kājās utt. Var salīdzināt kaut vai ar skolas laikā dzīvošanu kojās un tagad savā dzīvoklī - abos variantos var dzīvot, bet nav gluži viens un tas pats.
19.08.2018 21:29 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Man personīgi auto esamība vai neesamība kādam cilvēkam pilnīgi neko neizsaka. Esmu redzējis cilvēkus, kuriem pat normālu māju nav, dzīvo bez maz vai graustos, toties mašīna ir šika, dārga un kruta. Tāpat esmu redzējis tādus "kadrus", kuriem kontā naudas ir tik daudz ka var uzreiz autosalonā bez visādiem kredītiem nopirkt mašīnu, pat divas, vai pat nezinu, iespējams pat trīs. Un ar to visu piķi šādiem cilvēkiem mašīnas nav. Tā kā neuzskatu ka mašīna ir baigais radītāis.
19.08.2018 21:30 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Savs auto ir komforts un neatkarība. Ir atšķirība aizbraukt uz jūru ar savu auto vai kratīties pārpildītā vilcienā vai mikriņā. Izdomā aizbraukt uz kkādu muižu, sēdies un brauc, nevis pēti kā ar sabiedrisko tur tik un cikos tas vēl būs..Hm..te daža iepriekš izteicās, ka vecim ir jānes mamuts mājās un punkts, a tagad izrādās diskriminācija, ka sievietei ir pretenzijas veci vadāt.
19.08.2018 21:34 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ir atšķirība aizbraukt uz jūru ar savu auto vai kratīties pārpildītā vilcienā vai mikriņā]
Šis jau nu nav nekāds komforts un ātrāk un ērtāk ir izmantot sabiedrisko. :-D
19.08.2018 21:38 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
ātrāk un ērtāk ir izmantot sabiedrisko

Aizbraukt uz maniem laukiem:
1. ar vilcienu - 2h30min
2. ar autobusu - 2h10min
3. ar auto - max 1h30min ar iebraukšanu pēc kafijas, zaļās pieturas utt.
19.08.2018 21:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es vispar priecajos ka pa Rigas centru car paiet kajam
. Ta jau darbdiena maz ara esam.
19.08.2018 21:50 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Diversija, es konkrēti runāju par nokļūšanu uz jūru ar auto un ar vilcienu, mikriņu. Ar auto šajā gadījumā nav nekāda komforta - ntas stundas nīkt rindā, tērēt degvielu, maksāt par iebraukšanu, riņķot un meklēt stāvvietu nav nekāds komforts. :-D
19.08.2018 21:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Diversija, izlasi, ka tas bija par jūru!
19.08.2018 21:55 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Pat, ja par jūru - kādas rindas, kāda iebraukšana un riņķošana, meklējot stāvvietu? It kā nekas cits bez Jūrmalas nebūtu. Ar auto ir daudz vairāk iespēju aizbraukt kaut kur citur, kas nav tūristu pārbāztā Jūrmala.
19.08.2018 21:57 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Es neuzskatu, ka automašīna būtu noteicošs faktors, jo es neuzskatu, ka visiem ir jàtiecas kļūt par autovadītājiem.
Tomēr.. tā kā es pati braucu, es priecātos, ja mani kāds laiku pa laikam varētu nomainīt, ja jābrauc lielāki gabali.
Man nav viennozīmīgas atbildes; tas būtu pluss, bet tas nebūtu obligàti.
19.08.2018 21:59 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Nezinu, kā var būt ātrāk un ērtāk, man tad ir jānokļūst līdz stacijai, jāgaida sabiedriskā pienākšana, jābrauc ne vienmēr patīkamā sabiedrībā, jāklausās ru šansons utt. Par cik savā laikā bieži braucu no Rīgas uz Jūrmalu ar mikriņu, zinu ko runāju.
19.08.2018 21:59 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nezinu, kā var būt ātrāk un ērtāk, man tad ir jānokļūst līdz stacijai, jāgaida sabiedriskā pienākšana, jābrauc ne vienmēr patīkamā sabiedrībā, jāklausās ru šansons utt.

+++
19.08.2018 22:00 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Pat, ja par jūru - kādas rindas, kāda iebraukšana un riņķošana, meklējot stāvvietu? It kā nekas cits bez Jūrmalas nebūtu.]
Ir, pārbāztie Saulkrasti vai uz otru pusi tikpat pārbāztās ceļmalas. :-D
19.08.2018 22:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!