Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms

 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
Man šķiet, ka mani tas ir piemeklējis un saka jau, ka, ja spēj līdz tam aizdomāties, tātad ar alkohola patēriņu tiešām nav labi. Nav jau arī. Kamēr bērns ir mājās, es esmu skaidrā. Tiklīdz viņš ir ciemos pie kādas no omēm - es uz veikalu un ar lielām mokām pārstāju dienu, pirms viņu atved atpakaļ. Es varu nedzert ilgi, bet, ja sākšu, apstāties būs grūti un man paliek bail, ka drīz var palikt grūti arī nesākt, jo pa laikam jau iedomājos, ka labprāt iedzertu, bet nesāku tāpēc, ka zinu, ka neapstāšos un tad nevarēšu parūpēties par savu bērnu. Vēl tas nenotiek, bet es nojaušu, ka tas būs nākamais solis.
Vai kāda ir gājusi uz anonīmo alkoholiķu sapulcēm? Visdrīzāk, publiski par to neviena runāt negribēs, tāpēc var arī privāti. Mani visvairāk uztrauc tas, vai sociālais dienests nevar man atņemt bērnu tādēļ vien, ka es meklēju šāda veida palīdzību? Jo tieši viņa dēļ es to meklēju.
Es negribu būt slikta mamma un šobrīd vēl tāda neesmu, jo tas, kas ar mani notiek, notiek, kamēr es esmu viena. Es meklēju palīdzību, jo es baidos, ka tāpat, kā sākumā tā bija glāze miegam, ko es nenokontrolēju un tas ir kļuvis par vienīgo veidu, kā es pavadu brīvdienas, es nenokontrokēšu arī mirkli, kad tas sāks kaitēt bērnam, tāpēc kaut kas jādara ir tagad.
Komentāros rakstīt var arī sliktas lietas par mani - būšu pateicīga, jo tā šī tēma paliks augšā. Labas es negaidu. Man vajag tikai pieredzi, vai šī anonīmo alkoholiķu iestāde var ziņot, ja es vēl bērna klātbūtnē nedzeru, viņš ir apmīļots, pabarots un vispār izlutināts mammas mīlulis :)
16.08.2018 14:22 |
 
Reitings 806
Reģ: 18.01.2018
Ja bērns ir pie omes uz nedēļu, tad Tu šo visu nedēļu arī nenokāp no grādīgā? Tā jāsaprot tava alkohola lietošana? Vai vienkārši, bērns prom un pirmo nakti kārtīgi atlaid, lai rīt var sākties jauna diena.
16.08.2018 14:26 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Pirmkārt, tev pat nav jāsauc savs īstais vārds AA sapulcēs, tevi nereģistrē. Tu atnāc parunāt, uzklausīt citu pieredzes. Vari sākt un pamest, kad gribi.
16.08.2018 14:27 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Grupas vadītājam ir tiesības iejaukties tikai tad, ja viņš saskata kāda dzīvībai bīstamas pazīmes!
16.08.2018 14:29 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
Bērns nekad nav prom uz nedēļu. Tās ir 4-5 dienas, no kurām, tiklīdz esmu droša (Un tas jau ir rādītājs, ka es pārliecinos, vai neredzēs, ka es aizeju uz veikalu), ka viņš ir prom, tās ir 2-3 dienas, kad es esmu komā. Dienu pirms viņš atgriežas, es dzeru buljonus un citādi mēģinu atkopties bez alko (un domāju, ka būtu jāuzlāpās), lai sagaidot viņu es būtu tieši tāda pati, kā biju, kad palaidu. Bet mani biedē tas, ka, ja agrāk - pirmajās reizēs, tā ir bijusi glāze vīna, tad tagad jau tie ir stiprāki dzērieni un arvien lielākos daudzumos. Pēdējoreiz, kad viņš bija prom, tas jau bija nešķaidīts rums. Bez kolas vispār. Lūk tāds man progress, kas mani baida.
16.08.2018 14:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu labu rumu nevajag bojāt ar colu;-)
16.08.2018 14:32 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Kādi tieši ir tavi dzeršanas paradumi? Dzer katru dienu visu dienu jau kopš pamošanās vai tikai vakarā iemalko alko? Ja pirmais variants, tad tev darbs vai nekādu citu pienākumu nav?
Es, piemēram, varu burtiski katru vakaru iedzert (pēdējā laikā gan tā nedaru), bet nekad nebūs tā, ka dzeršu kopš pamošanās brīža visas dienas garumā, pat ja nekas darāms tai dienā nav. Ja 24/7 gribās būt pālī, tad tiešām labāk meklē palīdzību, kamēr pārāk nepierodi pie tā un nepaliek vienalga. Veiksmi!:-)
16.08.2018 14:37 |
 
Reitings 340
Reģ: 24.07.2018
Ko par to saka bērna tēvs? Dzer kopā ar Tevi?
16.08.2018 14:37 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kaut kā nesaprotu... Vīrieša nav, ar kuru kopā pavadīt brīvdienas? Darba nav? Tad priekš kam bērns jādod omei līdz pat 5 dienām?...
16.08.2018 14:39 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Mani arī mazliet mulsina tas, ka nekur stāstā nefigurē ne darbs, ne bērna tēvs. No kā iztiekat un ar ko tu ikdienā nodarbojies? Neskaitot alkohola malkošanu, protams
16.08.2018 14:42 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
un kāds ir Tavs iemesls/nolūks/attaisnojums? vēlme atslēgties, aizmirsties, pārgurums, nomāktība? vienkārši patīk būt pālī?
psihoterapija. AA (nez, pie mums varbūt ne tik izteikti) velk uz sektu. Ir, kam tas palīdz.
16.08.2018 14:45 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
bet AA 'toč' nav 'iestāde' un neko neziņo :)
16.08.2018 14:47 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
Es strādāju no mājām, arī sestdienās un svētdienās. Iespējams, tā ir kļūda, ka mēģināju savu darba laiku sakārtot tā, lai brīvdienas ir tad, kad bērna nav mājās. Ar to, kas definējams, kā mana bērna bioloģiskais radītājs, kontaktus neuzturu, apraksts nav nepieciešms, jums te pa augšu dzīvo tēma par patriarhātu, palasiet pieteikumu.
Bērns no mājas prom ir reizi mēnesī, lai man būtu arī kāds atelpas brīdis, bet tas ir kļuvis par plostu.
16.08.2018 14:47 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
un kāds ir Tavs iemesls/nolūks/attaisnojums? vēlme atslēgties, aizmirsties, pārgurums, nomāktība? vienkārši patīk būt pālī?

Sākumā man bija visādi attaisnojumi, tagad esmu nobraukusi līdz līmenim, kad jūtos lepna, ja brīvdienās no veikala iznāku bez alko.
16.08.2018 14:49 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Tā problēma nav tik sekla, tas ir visu apkārtējo apstākļu ietekmē. Biežākais iemesls- bez alkohola jūties garlaikota un bez "asumiņa" dzīvē. Nopērc sporta kluba abonomentu, tusējies ar cilvēkiem, kuri nelieto alkoholu vispār, par naudu, ko iztērē alkoholam, nopērc vilciena biļeti uz jūru, utt.. varianti ir daudz un dažādi. Te vēl nekas nav zaudēts!
16.08.2018 14:51 |
 
Reitings 331
Reģ: 12.06.2012
Astriida, esmu lepna par Tevi, ka esi atzinusi šo problēmu, jo tikai tā iespējams to risināt un redzu, ka vēlies risināt.
Par AA nemācēšu neko teikt, jo pašai nav sanācis saskarties, bet iesaku samainīt dienu ritējumu, lai bezbērna dienās arī strādā, bet kā brīvdienas izvēlies tās dienas, kad Tev blakus ir Tavs bērns.
Vēl kas ienāca prātā - alkoholu lieto viena vai ar kādu kopā?
16.08.2018 14:57 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
tusējies ar cilvēkiem, kuri nelieto alkoholu vispār

Tagad es domāju tādus atrast tajā biedrībā, jo man ir piegriezies, ka visi citi man stāsta, cik nepareizi es dzīvoju. Ja tagad tiešām tā ir problēma, tad agrāk es pati nedzēru ne piles, bet visi mani dzīves sasniegumi aprobežojas ar datu ievades operatora darbu un bērnu. Es neesmu ceļousi nekur daudz un esmu pametusi augstskolu, jo sapratu, ka studēju to, ko grib vecāki, nevis es pati. Es gribētu sportot, bet tie "veiksmīgie cilvēki" beidz mani nost. Kāpēc cilvēkiem ir tik grūti pieņemt, ka kāds var būt laimīgs arī bez bankas prezidenta amata un 50 gadiem laulības? Kāpēc jāpataisa mani par neveiksminieci, lai gan ar to, ko nopelnu, mums ir gan dzīvesvieta, gan pietiekami ēdiena, gan viss pārējais un man paliek vēl ar ko pielieties? Tāpēc, ka citiem viss ir labāks?
16.08.2018 14:58 |
 
Reitings 14
Reģ: 06.04.2018
alkoholu lieto viena vai ar kādu kopā?

Viena. Bijušā vīra dēļ draugu man nav un tik tālu, lai dzertu ar svešiem, es vēl neesmu nonākusi un cenšos to apturēt, lai līdz tam nenonāk.
16.08.2018 14:59 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Te tiešām nekas vēl nav zaudēts, jo īpaši ja pati problēmu apzinies un vēlies mainīties (es pat teiktu, ka tas ir svarīgākais faktors atkarības uzveikšanā, jo, ja cilvēks negrib mainīties, absolūti nekas viņam nelīdzēs). Ja nav noslēpums, kādā jomā ir tavs darbs? Varbūt apsvērt iespēju strādāt birojā, nevis no mājām? Meklēt iespējas izrauties ārā no mājas un atsvaidzināt dzīvi ar jauniem notikumiem un pienākumiem, manuprāt, nav slikts padoms.
16.08.2018 15:01 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Kas ir tie "veiksmīgie cilvēki", kas beidz tevi nost! Džīzas! Liela daļa kačoku sporta zālē ir smagi vīlušies dzīvē, atraidīti, izmantoti cilvēki, kas kaut kādā brīdī sameklēja veselīgāko ceļu, kā tikt pāri emocionālām grūtībām, atstumtībai, salauztām sirdīm utt! Es to saku par sevi, dažiem maniem draugiem un cilvēkiem, ar kuriem šad tad pārmiju dažus vārdus sporta klubā.
16.08.2018 15:04 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Medicīniska kodēšanās nav risinājums?
16.08.2018 15:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits