Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Patriarhāts - vai atbalstāt?

 
Reitings 16
Reģ: 08.11.2016
Vairākkārt esmu aizdomājies par dažnedažādiem vīrieša un sievietes attiecību modeļiem, un gribas jautāt - vai jūs attiecībās atbalstāt izteiktu vīrieša dominanci, ar to domājot visu lēmumu pieņemšanu, tostarp galavārdu viņa rokās, cietu un stingru valodu un attiecīgiem uzskatiem, spēju materiāli nodrošināt sevi un tuviniekus, atbildības sajūtu un milzīgas rūpes pret sievieti un viņas bērniem (ja tādi ir), kas mijas ar šī vīrieša aizkaitināmību, nemiera garu, brutalitāti, un sievietei šādās attiecībās vārds, ko bilst, īsti dots netiek, viņai ir jābūt mierīgai, emocionāli noturīgai, iejūtīgai, augstsirdīgai, pazemīgai. Sieviete pamatā rūpējas par mājokli un bērniem, gaida mājās no darba vīru ar prieku un smaidu sejā, vispār neatļaujas nevienu "zāģēt", savukārt vīrietis sūri strādā, lai nopelnītu ģimenei iztiku, rāj sievu un bērnus pēc vajadzības, un visa materiālā atbildība gulstas uz vīra pleciem. Vai ir bijusi šāda vai līdzīga attiecību pieredze? Jūsu viedokļi?
14.08.2018 03:35 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man šāda pieredze nav bijusi un noteikti nevèlos to piedzīvot, jo man nav pieņemams modelis, kurā es tiktu padarīta par kaut kādā mērà mazāktiesīgu, tikai dēļ sava dzimuma.
14.08.2018 04:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nope. Tāds modelis man nav vajadzīgs un nav pieņemams. Neuzskatu to par patriarhātu, bet gan drīzāk despotismu un emocionālo vardarbību.
14.08.2018 05:03 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pāvils savās vēstulēs efeziešiem (5. nodaļā) un kolosiešiem (3. nodaļā) (ir runa par Jauno Derību) aicina sievas būt paklausīgām saviem vīriem, pie kam arī vīriem norāda, lai tie mīlētu savas sievas. Pieņemsim, ka Pāvilam, kaut arī viņš bija viens no Jēzus mācekļiem, nevar tā uzreiz, bez kritiska vērtējuma uzticēties. Taču paanalizēsim smalkāk. Pat vienā senākā diskusijā dāmas atzina, ka visādi teorētiski spriedumi labāk padodoties vīrietim. Šie spriedumi attiecināmi arī uz visparastāko gan ģimenes, gan politisko, gan saimniecisko dzīvi. Teiktais nav jāsaprot kā varmācīga savu iegribu uzspiešana, jo vīrieša pienākums ir ņemt vērā visu ģimenes locekļu vēlmes, izvērtēt situāciju un pieņemt gala lēmumu.
..
Ja kada iebilst, tad teikšu tā. Gultā jūs gaidāt no vīrieša, lai viņš būtu "pieredzējis" un nebūtu nevainīgs (http://lilit.lv/forums/topic/212298-viriesi-ar-loti-mazu-pieredzi-attiecibas-ar-meitenem/). Tāpat arī gaidāt no vīrieša, lai viņš jūs aizved visur kur un pelnītu lielāku naudu. Tātad, gaidāt no viņa kaut kāda veida vadību. Bet te pēkšņi jūs to vadību vairs negaidāt un gribat visu noteikt pašas! Tā tas neies krastā. Vai nu jāpakļaujas vadībai vienmēr, vai arī esat brīvas no jebkādām saistībām ar vīrieti (tā kā sexa un izpriecu gadījumā ar "neatbilstošu" vīrieti).
..
Diskusijā par to, vai ir labi sexuāli nodarboties ar precētiem vīriešiem (http://lilit.lv/forums/topic/212483-ar-precetu/), dažas raksta, ka viņas jau bija brīvas un tādējādi vainīgs esot tikai vīrietis. Jau vienā komentārā es ierakstīju, ka pilnībā piekrītu, ja vien sieviete atsakās no jebkādas atbildības. Bet, ja atsakās no atbildības, tad jāatsakās arī no jebkādas teikšanas un ietekmes gan ģimenē, gan sabiedrībā.
..
Paredzu, ka šī būs viena no lielākajām "kašķa" tēmām uz vismaz 16. lappusēm.
14.08.2018 05:31 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Dabā jau ietaisīts tā, ka mātīte pati neapzināti pakļaujas tēviņam, kurš to vada un rūpējas par to, tādēļ diskutēšanai par šo tēmu ir nozīme vienīgi izņēmuma gadījumos, kad sievietes un vīrieša lomas ir apmainījušās vietām vai ar tām lomām kaut kas ir sagājis grīstē.
14.08.2018 05:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Skudrulaacis-loti interesanti un labi pateici-godiigi!
Es arii noteikti vairaak paklaujos,bet tajaa pasaa laikaa,nejuutos,kaa luuzere,cieteeja!Kaa viena psihologe man teica-tas,kam ir nauda-pasuuta muuziku:-D
14.08.2018 06:06 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
piekrītu Pasedenai un Neonam - pilnīgi nepieņemamas attiecības.
14.08.2018 06:25 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Skudrulaacis-loti interesanti un labi pateici-godiigi!

Godīgi? Varbūt Tev, ne man. Tas, ka kāda/kādas uzskata tā kā ilustrēja Skudrulācis nenozīmē, ka man vai kādai citai sievietei, kura absolūti nepiekrīt šiem uzskatiem, būtu jāuzņemas atbildība par to (attiecībā uz šo Skudrulāča “Ja kada iebilst, tad teikšu tā. ”), jo, redz, persona, kurai sagadīšanās pēc ir tāds pats dzimums kā man, uzskata tā vai šitā. Rodas sajūta, ka daži cilvēki vienkārši nespēj saprast to, ka tikai tàpēc, ka piederi pie kaut kāda konkrēta dzimuma, nacionalitātes vai rases, nenozīmē, ka visi indivīdi kuriem šī īpašība ir kopēja, ir kaut kādi kloni.
Par šo -
Tā tas neies krastā.
- kas Tu būtu, lai citiem svešiem cilvēkiem diktētu, kas viņu dzīvē ies vai neies krastā?
14.08.2018 06:53 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vai nu jāpakļaujas vadībai vienmēr, vai arī esat brīvas no jebkādām saistībām ar vīrieti (tā kā sexa un izpriecu gadījumā ar "neatbilstošu" vīrieti).

Interesanti gan - kāds pamatojums būtu šim noteikumam (?) (t).
14.08.2018 06:57 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Sirdsapziņas pārmetumus par to, ka esmu nokomentējusi tizlu troļļa tēmu, pietaupīšu vēlākam, bet - nu sasmējos, puika domā, ka dzīvē ir svarīgs dēļ tā, ka piedzimis ar štruntiņu starp kājām. Ja puikam šis ir prasts centiens provocēt uz kašķi, tas vien ir nožēlojami, bet, ja kaut mazākajā mērā tiešām piekrīt kaut kam no rakstītā - saulīt, paskaties uz sevi un tamlīdzīgiem puisīšiem apkārt - nejēdz uzņemties atbildību un līdz (un vairāk) 25 gadiem dzīvo pie mammas, ēd mammītes sarūpēto un gaida, kad mammīte atrisinās visas problēmas, savācas čupu ar kompleksiem un darbu par 400 EUR un nevar saprast, ko meklēt nākamo - jaunu mammīti vai kādu, uz kā rēķina censties justies vērtīgākam ar savu krāniņu starp kājām vien. Sapņotājs par varu, pie mammas pupa sēžot.
14.08.2018 07:02 |
 
Reitings 58
Reģ: 30.06.2018
Oj, da Skudrulācim taču arī lielais lepnums par savu krāniņu, tikai vajag otru mammuci, kura aprūpēs. Klau, darbiņu atradi beidzot, vai vēl joprojām raudi, ka apkārt ir gudrāki un kvalificētāki cilvēki, un - jooomajo, ja vēl tās ir sievietes - un neviens negrib prastu TVnet komentētāja tipu? Es ļoti pieņemu, ka nē, ja tavas izklaides ir gudri dirst sieviešu forumā un tiklīdz dabū kādu atbildi aiz prieka klapēt rociņas. Dzīvē par biežu pazemots, cenšas to atsvērt aiz ekrāna starp diskusijām par tamponiem. Un arī tajās brašais vīrelis kāri pavada laiku.
14.08.2018 07:11 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Pasadena, ja Tavi uzskati attiecībā uz labumu gaidīšanu no vīrieša nav tādi kā manis pieminētie, tad ar Tevi viss ir kārtībā. Tad Tu arī būsi kopā ar saprātīgu vīrieti, kurš ņems vērā Tavas vēlmes. Pret ko Tev ir iebildumi?
..
kas Tu būtu, lai citiem svešiem cilvēkiem diktētu, kas viņu dzīvē ies vai neies krastā?
Nevis svešiem, bet visām, kurām būs darīšana ar mani. Un domāju, ka daudzi citi vīrieši uzskata tāpat, tikai attiecībā uz sevi.
..
Vai nu jāpakļaujas vadībai vienmēr, vai arī esat brīvas no jebkādām saistībām ar vīrieti (tā kā sexa un izpriecu gadījumā ar "neatbilstošu" vīrieti).

Interesanti gan - kāds pamatojums būtu šim noteikumam (?)

Interesanti gan - kāds pamatojums būtu tam, ka sieviete varētu atļauties diktēt savus noteikumus tikai tad, kad viņai tas ir izdevīgi? (Tas ir domāts tajā kontextā, kura saturu Tu neatzini.)
14.08.2018 07:55 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
KRN, kad beigsi apsaukāties, citus apvainot par to, ka viņi par maz nopelna, un turklāt vēl pietiekamā līmenī apgūsi bioloģiju, lai saprastu, ar ko atšķiras vīrietis no sievietes, tad sarunu turpināsim.
14.08.2018 08:03 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
KRN, Tev Tavs purrfect profils apriebās, ja reiz vajadzēja veidot jaunu?
14.08.2018 08:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man arī bija ilgstošāks posms attiecībās, kad finansiāli biju pilnībā atkarīga no 2.pusites. Bet lēmumus kaut kā pieņēmām kopā..
.
Aprakstītais modelis man nebūtu pieņemams. Tādam cilvēkam labāk meklēt vienas nakts sakarus un turēt mājās četrkājaino draugu, pār kuru var lemt :)
14.08.2018 08:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Vienas puses dominējošais stāvoklis attiecībās, ilgtermiņā nedarbojas. Vai tas ir patriarhāts, vai matriarhāts.
Attiecības pastāv tik ilgi kamēr otram šis apspietais stāvoklis ir izturams.
Izņēmums ir tie kuriem patīk būt apspiestiem un pazemotiem, pretī saņemot kaut ko citu (visbiežāk materiālos labumus)
14.08.2018 08:39 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Vairākkārt esmu aizdomājies par dažnedažādiem vīrieša un sievietes attiecību modeļiem
Ak, tad saki, ka vairākkārt un par dažnedažādiem esi aizdomājies, creepy?
.
Par kādiem attiecību modeļiem vēl?
.
Kur atradi tēmā aprakstīto attiecību modeli?
14.08.2018 08:40 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Principā ir tā, ka manā ģimenē vīrs pelna vairāk, bet lēmumu pieņemšanā gan mēs izrunājam visus + un - .. reti ir tā, ka tiek uzstādīts kāds ultimāts. Bet ir arī tādas reizes gan no viņa, gan no manis.
Tādu patriarhātu neatbalstu. Vairs nav tas laikmets, kad sievietēm jāsēž klusi istabas stūrī un jātamborē caurām dienām (taču zinu arī tādas ģimenes). Ģimene sastāv no vismaz diviem cilvēkiem, kuriem vienam otru jārespektē, ja ir bērni - arī viņu viedoklis ir jāņem vērā.
14.08.2018 09:03 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
visādi teorētiski spriedumi labāk padodoties vīrietim.
A Lācēns būtu spējīgs argumentēt savu viedokli, neizmantojot vārdus 'sieviete', 'vīrietis' un to aizstājējus?
.
Gaidu ar lielu degsmi un nepacietību to svētīgo brīdi, kad skudrulacis beidzot pierādīs savas diskutēšanas prasmes ar augstākas pilotāžas paņēmieniem.
.
Citādi tāda plātīšanās ar savu gaužām mazmazītiņo *incīti vien iznāk.
14.08.2018 09:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Par visiem 100 , laikam , ka nepiekrītu, bet par kādiem 90 , drīzāk jā!
Bet tur apakšā ir vairākas lietas, pirmkārt ,sievietes raksturs uz dzīves uztvere , otrkārt vīrieša spriestspēja un attieksme, audzināšana.
Vai es tā varētu? Ja, tiktu ievērotas arī manas intereses , jā ...
14.08.2018 10:31 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
patriarhāts v.
Pirmatnējās kopienas ģints iekārtas pēdējā stadija, kad saimniecībā un sabiedrībā noteicēji ir vīrieši.
:-D:-D:-D sāksim ar pamatskolas vielu
14.08.2018 10:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits