Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Viss ir iespējams, ja iziet no jau pieminētā kāzu standartiņa, ko redzam Pinterest... Un, kam tie standarti vispār vajadzīgi? :-D
Kleitai nav jābūt speciāli pirktai kāzu salonā - jebkura skaista, gaisīga kleita kaut vai no Asos, būs ideāla! Iepatikās šī:
http://www.asos.com/yas-tall/yas-tall-delicate-lace-midi-dress/prd/9130830?clr=white&SearchQuery=white%20lace%20dress&gridcolumn=4&gridrow=13&gridsize=4&pge=2&pgesize=72&totalstyles=312
Uzvalks - ja ir, jauns nav jāpērk.
Make up un frizūra - nu šo gan es ņemtu normālu meistaru, lai pašai nav jāzīmē strelkas un jāstreso. :-D Pa 40 euro var iekļauties gan make up, gan frizūra.
Ēdināšana - mums ir apmēram 27 euro uz cilvēku, iekļaujot gan siltos, gan aukstos, gan brokastis. Domāju, ka var atrast lētāk.
Kūka - nav teikts, ja jābūt tradicionālajai kāzu kūkai. Varbūt tie paši muffini, kūciņas utt.
Alkohols - var lūgt, lai viesi ziedu vietā dāvina vīnu. Būs arī alkohols. :-) Pašiem tik vien kā šampaniešus nopirkt.
Gredzeni - nu šeit gan sanāks patērēties - rēķinaties ar 400 euro kā minimums, bet nu īsti nav variantu.
Mācītājs, dzimtsarakstu nodaļa - ne vairāk kā 100 euro.
Fotogrāfs - var atrast arī pa 100 euro kādu jauno censoni. Noteikti var! Vai paņemt labu fotogrāfu uz pāris stundām. Šeit es teiktu maximums 150 euro.
Pašiem atliks smelties idejas Pinterest par rotāšanu, atrast izklaides un spēles. Mūzika var būt arī tajā pašā Spotify, kāda starpība?
Uzsvēršu, ka kāzas foršas nepadara tur ieguldītā nauda svečturos, video kamerās, mūzikas grupā vai Dailes teātra aktierī kā vakara vadītājā. Viss atkarīgs no cilvēkiem un atmosfēras.
Manuprāt, 1000 euro ir vairāk kā reāli! Lai veicas!
08.08.2018 11:49 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man jau liekas, ka tas ir tā - šādas kāzas grūti iedomāties tiem, kuriem nav tāds "dabas bērna" gars. Un tādēļ tik daudz ne-īpaši-uzmundrinošu komentāru. Ja visu ieskicēsi jau tagad, saplānosi visu līdz sīkumam un sastādīsi pamatīgu plānu - tad viss izdosies.

Jā! Tāpēc jau te atsevišķas dāmas skurinās šausmās. Brist pļavā? Johaidī, tur tak ir kukaiņi un papēži grimst! Es gribu braukt uz jūsu kāzām un būt princese! :-D
08.08.2018 11:27 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nezinu, cik samaksāja... of. daļa dzimtsarakstos. pēc tam 2-3 stundas peintbola, kas gribēja. kaut kāda pajumte pie viesu nama.
07.08.2018 23:43 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Deco-lasot tavu ierakstu ,pilniigi redzu to forso noskanu!(l)
07.08.2018 23:31 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Pilnībā piekrītu freya! Ja uztver jūsu kāzas kā foršu, sirsnīgu pasākumu tuvāko lokā, tad, manuprāt, ņemot vērā visu, kas jau pieejams, par 1000 EUR tikai 25 personām šo pasākumu var noorganizēt un skaisti aizvadīt :)
Tiklīdz grib piekabināt visas "klasiskās" kāzu lietas kā nenormālo dekorēšanu, lampiņu virteņu pirkšanu/īrēšanu, galdu un trauku īri, kleitas par 500 EUR, visu tradīciju ievērošanu, dzīvo mūziku, fotogrāfu uz 12 h utt., tur uzreiz izmaksas aug milzu ātrumā. Un te redzams, ka liela daļa komentējusi, izejot no šīs klasisko kāzu pozīcijas.
Ļoti patika doma par laicīgu ziedu stādīšanu un arī dekorēšanu ar meijām no meža.
Gada laikā var savākt skaistas vīna pudeles vai burkas, kuras nopūst ar baloniņa krāsu baltā vai sudraba/zelta krāsā un izmantot kā ziedu vāzes, kur salikt ziedus no sava dārza.
Spotify var atrast superīgas kāzu pleilistes.
Ja līgavainim jau ir uzvalks, neredzu iemeslu pirkt jaunu, ņemot vērā mazbudžeta kāzas.
Laba ideja uzticēt kūku kādam no visiem - tā būtu dāvana no viņa. Ja tas būtu jādara man (es galīgi neesmu konditors), uztaisītu divas traki gardas aveņu siera kūkas, kas ir nereāli ātri, neko nevar nočakarēt un uz divām lielām kūkām izmaksas ap 20 EUR.
Par ēdienu jau bija labs ieteikums - sagādāt produktus pašiem un noalgot vienu saimnieci, kas pagatavos ēdienus uz vietas.
Ja pacenšas atiet no mūsdienu patērētāju sabiedrības uzspiestās domāšanas, tad ļoti reāli, it īpaši ņemot vērā mazo viesu skaitu :)
Lai izdodas! :)
07.08.2018 23:01 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Stellagr.. , mums tieši pie ozola būs. Jāatlicina vismaz 100 euro kas jūs salaulās (mācītājs vai zagsa darbinieces izbraukumā), kāda mūzika ja ņem mācītāju, jo viņš to nenodrošina + (50-100 euro), mācītājs uzreiz pateica, ka ir nepieciešams apaļais galdiņš ceremonijas vietā pie ozola. Tas uz nomu mums izmaksāja 40 euro ar galdautu. No sākuma liekas, Ai kas ta tur... bet kad sāc darīt, nauda kūst
07.08.2018 22:49 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Ja ir mērķis tikai apprecēties, pietiek arī ar 14€:-) izskatās, ka autorei to vajag tagad par katru cenu un gaidīt negrib necik. Es vienkārši tikko saskāros ar realitāti, cik ļoti maksā katrs sīkums, lai arī kā gribētos neiztērēties pārlieku. man neliekas pieaugušiem cilvēkiem īsti nopietni likt savai mammai cept karbonādes un neizbaudīt bērnu svētkus uz tā rēķina, ka gribās pa lēto apprecēties. Ja esat nestrādājoši studenti,tad vēl tas būtu saprotams. Tas ir tikai mans viedoklis. Es jau nesaku, ka kāzas būs galīgi garām, katram jau savas visskaistākās, bet ļoti nopietni tad jāsāk pieiet aprēķiniem un aptautāt iespējamos pakalpojumu sniedzējus. Reizēm šur tur agri rezervējot var kādu atlaidi dabūt. Un reizēm atlaidi var dabūt, precoties darba dienās (ne piektdiena).
07.08.2018 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
20 cilvēki - tā ir standarta dzimšanas dienas ballīte (mūsējās parasti ir vairāk viesu).

Taisnība. Mūsu ballītēs VIENMĒR ir vairāk visu :D
07.08.2018 21:55 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Āāh. Ja man ar vīru nebūtu bijusi vienprātība par kāzu konceptu, vienīgais kompromiss uz, kuru es būtu gatva - kāzas laukos. Ceremonija zem kāda liela, skaista ozola lauka vidū - vieglā, brīvā kleitā, vīram noteikti kaut kas no lina un ja vēl apstākļi ļautu kailām pēdām... (l)
Un nekādas arkas vai ko - ozols un ziedoša pļava.
Un pēc tam lauku māja, arī tradīcijām uzreiz cita nozīme - tādas ne tikai vajadzētu, bet iederas konceptā!
Vakarā visur sveces un lāpas, mūzika - ROMANTIKA! (l)
__
Man jau liekas, ka tas ir tā - šādas kāzas grūti iedomāties tiem, kuriem nav tāds "dabas bērna" gars. Un tādēļ tik daudz ne-īpaši-uzmundrinošu komentāru. Ja visu ieskicēsi jau tagad, saplānosi visu līdz sīkumam un sastādīsi pamatīgu plānu - tad viss izdosies. :)
07.08.2018 21:47 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man arī šķiet, ka ļoti veiksmīgi var ēdināšanu saorganizēt pašu spēkiem, varbūt ne gluži visu griezt paši, bet kādu daļu pasūtīt, nesakot, ka kāzām. Tāpat arī ar dekoriem - daudz ko var sačubināt pakapēniski... :-) Lai izdodās!
07.08.2018 21:40 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Mīļš paldies, freya! :)
Tāda sajūta, ka nezin ko būtu pateikusi par tām vecāku otrajām pusēm...laikam uzreiz vajadzēja ieslīgt detaļās un pateikt, ka tikai VIENAM ir stabilas attiecības, OTRAM tās ir knapi gadu pēc ilgstošas dzīvesdraugu mainīšanas. Ai, nu kāda starpība, ne par to ir jāstrīdās tagad :D
Starp citu - tās, kuras te runā par kaut kādu šķūni un teltīm, atgādināšu, ka man ir māja un nakstmājas.;-)
07.08.2018 21:29 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es veel taa nodomaaju-nu tie ir tikai 20-25 cilveeki!Nav jau taada baigaa"vergosana"!Atceros,ka mana mamma ar viira maati visu taisija ar lielu prieku.Paliidzeeja arii krustmaates utt.Bija taada laba gaisotne-viens otru labaak iepazina radu starpaa rosoties.
07.08.2018 21:19 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
ahh, ceru, ka autore nesalasīsies tos visus pārgudros padomus un tā iemesla dēļ neatteiksies no domas par kāzām. Ja reiz cilvēks grib nosvinēt ar mammām, tētiem, vecmāmiņām, māsām, brāļiem, tad ieteikums to tūkstoti iztērēt divatā ir diez gan nevietā. Autore minēja, ka ir pilnīgi jauna māja laukos uzcelta. 20 cilvēki - tā ir standarta dzimšanas dienas ballīte (mūsējās parasti ir vairāk viesu). Nevajag ieciklēties uz vārdu "kāzas". Vienkārši pāris grib nosvinēt svarīgu dzīves notikumu kopā ar pašiem tuvākajiem (kas, pieņemu, ir ģimenes locekļi), bet te visi viņiem iesaka atteikties no domas, izraut vēl papildus tūkstoti utt. (t)
Autore, viss ir reāli! Esi pieaudzis cilvēks, pati aptuveni zini, cik kas maksā! Krājiet, rēķiniet līdzi un lai izdodas noorganizēt un pavadīt jūsu īpašo dienu tā, kā to paši vēlaties! :-)
07.08.2018 21:13 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Ja gribi mazbudžeta kāzas, vienkārši zagsā saraksties ar vedējie un aizbraucat vakariņās.
07.08.2018 20:58 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Gribēju rakstīt to pašu, ko Clarity par to lauku māju. Kolēģei arī bija romantiska doma svinēt lauku mājā, beigās daudz lētāk sanāca ņemt viesu namu. Autores idejas vispār izklausās atrautas no realitātes, kā tik ātrāk sarīkot kāzas. Tas jautājums, vai aicināt vecāku otrās pusītes, jau vien ir ko vērts.
07.08.2018 20:56 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Ak šausmas, kādu palagu uzrakstīju:-D
07.08.2018 20:44 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Pati šovasar apprecējos un es saku- ar šādu viesu skaitu un konceptu tas diez vai būs iespējams. Es droši vien tā vietā labāk nosvinētu tikai kopā ar vedējiem vai veidotu vienas dienas svinības ar mazāku cilvēku skaitu. Plānošanas procesā sastapos ar ļoti daudz izmaksām, par kurām vispār pat bija piemirsts, tā kā budžets būs vismaz x2 jums. Dārgākās pozīcijas noteikti ir viesu nams un ēdināšana. Ok, viesu nams jums nevajag, bet tici man, lai to šķūni padarītu kaut cik normālu, arī dabūsiet normālu summu iztērēt. Kaut vai tie paši galdi, galdauti, krēsli, galda piederumi, glāzes utt. Vai jums tas viss ir tik daudz, lai pietiktu śādam skaitam? Trauku, galdautu un mēbeļu noma nav lēts prieks. Uz ēdienu varētu mēģināt ietaupīt, ja kāds no savējiem visu gatavo. Bet, vai tiešām savai mammai vai omītei savā lielajā dienā vēlies likt vergot pie plīts? Varbūt viņas arī vēlas izbaudīt svētkus skaistā garā kleitā, nevis svīst kaut kur virtuvē. Tam viennozīmīgi iesaku kādu noalgot, kam arī būs jāmaksā. Alkohols arī ir dārgs, pat ja maz dzersiet, tāpat savi 100-200€ ar visām sulām būtu jārēķina. Minéji, ka ir viens gredzens, ko pārkausēt- ar to būs stipri par maz. Mums bija kādi 3 gredzeni, 2 biezas ķēdītes un daudz auskari un ar to knapi pietika. Mums gan bija pabiezi gredzeni, bet par darbu tak zeltā nemaksāsi:-D kas jums spēlēs mūziku? Normāli mūziķi ir sākot no 300€. Par lētāku naudu arī attiecīgo kvalitāti dabūsiet. Paši taisīsiet pleilisti?:-( pAr fotogrāfu- noalgojiet kaut uz 2 stundām, bet vismaz būs smukas bildes, kuras nebūs kauns skatīties. Bildes būs vienīgais, kas jums paliks no kāzām.
Tas, ko es šobrīd domāju, uz ko var mēģināt ietaupīt- apģērbs, apavi, auto īre (var tak ņemt savu vai draugu/radu), dekorācijas max veidot pašiem (kaut gan, arī tas nebūs lēti, jo lai sapirktu tam śķūnim lampiņas, sveces, vāzes, spaiņus utt neiztērēsiet maz, kā sàkumā varētu šķist, jo katrs mazākais sīkums maksā), ziedi (sezonas ziedi vai sadāvinātie). Vai šķūnim ir grīda? Nu lai var papēžos sievietes pakustēties. Un pucēties pašai-hmm, nu nez. Tāpat jau gribésies smuku manikīru, frizūru..
Par palikšanu teltīs nemaz neizteikšos. Es noteikti pa nakti nepaliktu, kaut neesmu nekāda princese un savu reizi man pat patīk. Ne kāzās. Augstāk viena jau minēja iemeslus.
Es nesaku, ka jaukas kāzas var uztaisīt tikai par lielu naudu, tomēr, ja vēlies aicināt 25 cilvēkus, tad gribi negribi, jāpadomā arī par viņu komfortu. Mani iedzītu nenormālā stresā tāda kapeiku skaitīšana, ka nevaru paņemt to, kas man patīk, bet jāņem, kas sanāk..tāpéc iesaku vai nu vēl pakrāt, vai mainīt konceptu. Protams, ja mērķis ir tikai noprecēt vienam otru, tad ok, bet ja tomēr gribās pasākumu visam mūžam, kas nav kā ikgadējā dzimśanas diena, tad man tomēr grūti attiecīgajā situācijā to iztēloties.
07.08.2018 20:43 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Nu nezinu, mums jau sarakstoties vien un neko nedarot sanāca vairāk par tūkstoti.
07.08.2018 20:40 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Par izmaksām..
Mums bija kkur 90 viesi un kāzas izmaksāja apmēram 3k.
Mums bija viens no šī brīža fotogrāfiem, kurš atpazīstams kļuva kā reiz pēc mūsu kāzām :D Tā kā tad fotogrāfs nemaksāja tādas lielas summas, kā tagad.
.
Dekorācijas taisījām paši - meijas, ozolu vītnes, ziedu kompozīcijas. Neiespingu uz visādiem sīkumiem, jo man tas viss nebija svarīgi, pati neko tādu nemāku uztaisīt.
.
Viesu nams bija kultūras nams manos laukos. Sadabūjām daudz, daudz matračus un jaunieši palika gulēt uz matračiem, vecākajai paaudzei bija vietiņas mūsu lauku mājās.
.
Dārgākās pozīcijas bija ēdiens, alkohols, gredzeni
07.08.2018 20:37 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man ir tāds neskaidrs jautājums: kā rīkojas, ja kādam no laulātajiem vecāki ir šķīrušies? Mūsu gadījumā vīra vecāki ir šķīrušies, bet katram ir ilggadēja otrā puse. Vai arī šīs personas ir jāaicina?

Domāju, ka jā. Mana vīra ģimenē precīzi tāda pati situācija, aicinājām visus
--------------
.
Ja kādam no mūsu draugiem bija otrā pusīte neilgi un nebijām īpaši tikušies, tādus uz kāzām nelūdzām. Ja arī apvainojās, paši vainīgi. Bija pāris reizes, kad vīru (tolaik draugu) aicināja vienu un arī mani aicināja vienu. Neviens no mums neapvainojās.
07.08.2018 20:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits