Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man mājās nav, piemēram, 25 šampanieša glāzes. Pirkt tik daudz lai 1x mūžā viņas izmantotu ar neredzu jēgu. Dzert šampi no plastmasas glāzēm kāzās? Nu, nē. Ja ir liela saime un ir ok 5 dažādi glāžu veidi tad varbūt var sagrabināt pa radiem. Vienīgā izeja ko redzu ir īrēt galda piederumus. Vai nedzert kāzās šampi, ēst no dažādiem traukiem ar raibi uzklātu galdu. Laikam tiešām esmu šaurpierīgs milleniālis.
08.08.2018 14:54 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Bet kuram normālam cilvēkam ir vajadzīgs 25-30 personām paredzēts trauku komplekts?

Pirmkārt parādi man kādu standarta veikalu kur tirgo trauku komplektus 25 cilvēkiem. Vai arī man jāpērk uzreiz 5 vienādi komplekti? Jo 1x gadā ir dzimšanas diena...?

Man mājās nav, piemēram, 25 šampanieša glāzes. Pirkt tik daudz lai 1x mūžā viņas izmantotu ar neredzu jēgu.

Meitenes, jūs svētkus nesvinat? Jums ciemiņi nekad nenāk? Draugu, radu, ģimenes arī nav? Tikai draugs/vīrs un suns/kaķis? :D
20-25 cilvēku trauku komplekts (vai tad mūsdienās kāds servīzes pērk?! Ir taču trauki pārdošanā pa vienam katrā kolekcijā- ņem, cik vajag) ir pilnīgi normāls standarts. Šķīvji, dakšas, karotes, naži, deserta karotes, glāzes un krūzes. Reizi 10 gados komplektu nomaina un der visām dzīves vajadzībām- dzimšanas, vārda dienām, Lieldienām, Ziemassvētkiem, Jāņiem. Vienmēr var aicināt visus tuvos un mīļos.
Jūs tiešām dzīvojat tik izolēti no sabiedrības?
08.08.2018 15:28 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es biju kaazaas viesu namaa-netaalu no juuras.Ieveeroju kopskatu,bet pilniigi neatceros taadas lietas,kaa ,vai visiem bija vienaadi trauki un glaazes!
Neatceros arii savaas kaazaas,nezinu kaa viss bija,varbuut paneema kaadus traukus arii no kaiminiem...Man liekaas ,ka taa ir apseestiiba muusu dienaas ar to perfekto,jo ir taa pirmaa doma-kaa izskatiisies bildee?Nu nevar tacu atpalikt no taa drauga,kam kazaas bija viss perfekti!:-D
08.08.2018 15:40 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Man ir komplekti 12 personām, parasti ar šo skaitu pietiek manām pieticīgajām introvertajām ballītēm. Ja ir vairāk cilvēku, tiek izmantoti vienreizlietojamie trauki un atzīšos, ka ne reizi 20 cilvēkiem ēdienu neesmu taisījusi un kategoriski atteiktos to darīt. Tad katrs atnes kaut ko un liek kopējā galdā. Mani draugi laikam arī ir ļoti introverti, jo 20 cilvēkiem klātus galdus ar servīzēm mājās neesmu redzējusi pat jubilejās. Ja tā pati jubileja tiek svinēta ar lielu vērienu, tas tiek organizēts ārpus mājām, īrētās telpās ar algotiem cilvēkiem. Kaut kā nebiju aizdomājusies, ka tas ir dīvaini.
08.08.2018 15:46 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Donata-un taa ir loti daudziem tagad.Neviens no maneejiem pat netaisa vairs maajaas balliites,ne sev ,ne mazajiem,un telpas nemaz nav tik mazas utt.
Agraak tas noteikti bija citaadi,taa visa gatavosanaas bija kaut kas WOW pats par sevi.Neviens neiedomaajaas ,ka taa ir kaada vergosana,mociibas .Atceros savu lielo balli,kad bija saaicinaati kaadi 30 ciemini,un es veel biju staavoklii,neemos kaa traka ar visu ,bija taads prieks to dariit.Tie bija tie laiki ,kad uz balliiteem veel aicinaaja arii mammas,vecmaaminas,krustmaates!Tas jau sen ir izgaajis no modes:-D
08.08.2018 15:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es nesauktu to par modi, svētkus rīkoja atbilstoši iespējām. Gan finansiāli, gan pakalpojumu, gan laika pieejamības ziņā.
08.08.2018 15:59 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Traukus var arī nomāt, piemēram, Gemosā.
Taču, vai pa visiem radiem nesavāksies pāris līdzīgu komplektu? Nav taču vajadzīgas servīzes, pietiek ar vienādiem/līdzīgiem šķīvjiem. Varbūt var iegūt papildus efektu, ja sanāk katrai dzimtai, radu/draugu pārim vienādi komplekti.
Protams, protams, ja galdus grib klāt, ievērojot vissmalkāko etiķeti, tad var rasties problēmas.
08.08.2018 16:26 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Man nudien šķiet, ka tādu "country style" kāzu gadījumā aizlienēti šķīvji u.c. galda piederumi tieši varētu piedot papildus dekorativitāti. Nu, un, ja negribās, lai būtu raibu raibie - var jau tomēr iespringt, apjautāties un pameklēt pa radu/draugu trauku skapjiem vienkrāsainus - baltus. Tad atšķirība būs mazāk manāma. Protams, trauku noma šādam personu skaitam lielas izmaksas neradītu, taču uz budžetu 1000Eur tā % attiecība tomēr būtu paliela.
08.08.2018 16:31 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Es nesauktu to par modi, svētkus rīkoja atbilstoši iespējām. Gan finansiāli, gan pakalpojumu, gan laika pieejamības ziņā.

Un ar ko mūsdienas atšķiras? Ar vēlmi izrādīties vairāk nekā var atļauties? Nu šis niķis bijis sastopams visos laikos, vienīgi izrādīšanās mērogs toreiz aprobežojās ar radiem/draugiem/paziņām, bet tagad ar sociālo tīklu palīdzību - visa pasaule vaļā :D
08.08.2018 16:31 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Tie bija tie laiki ,kad uz balliiteem veel aicinaaja arii mammas,vecmaaminas,krustmaates!Tas jau sen ir izgaajis no modes
Man laikam visi draugi/radi ir dikti vecmodīgi (tai skaitā arī es), jo uz ballītēm aicina gan mammas, gan vecmāmiņas, gan krustmātes, jo ko tad uz tām ballītēm ir jāaicina - kaimiņu Janka no septītās mājas vai arī tas seksīgais čalis "Nezinuvinavardu, bet uz aicināšu".??? :-D
08.08.2018 16:34 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ko es te vispār par kaut kādām glāzēm spriežu, tas vēl sīkums. Ir vēl galdi un krēsli. Bet gan jau katram ekstravertam cilvēkam mājās ir pāris galdi lai satilpinātu 25 personas + 25 krēsli. Vai var aizlienēt lielākai dekorativitātei. Salikt dažāda augstuma galdus un krēslus, why not. Galdautus vēl aizlienēt, būs eklektika.
08.08.2018 16:37 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kakaduu, atšķiras ar lielākām iespējām. Agrāk arī neviena namamāte vaigu sviedros nebūtu rāvusies pie 50 karbonāžu cepšanas, ja par relatīvi nelielām naudām varētu tās pasūtīt turpat aiz stūra, turklāt tikpat labā kvalitātē. Turklāt mūsdienu namamātei parasti ir pilnas slidzes darbs, un viņas laiks maksā vairāk. Bet tas jau offtopic.
08.08.2018 16:44 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Bet gan jau katram ekstravertam cilvēkam mājās ir pāris galdi lai satilpinātu 25 personas + 25 krēsli. Vai var aizlienēt lielākai dekorativitātei. Salikt dažāda augstuma galdus un krēslus, why not. Galdautus vēl aizlienēt, būs eklektika.

:-D:-D vot, vot.
Vispār diezgan skumji tas viss izklausās:-( Tik superīgi padomi, tik nez, vai kāda uz savām kāzām šādi gribētu, no katra rada gabala aizlienēt pa glāžu komplektam, śķīvim, galdautam. Bail iedomāties, kāds “rasols” dažām mājās darās, ja meitene tiek mudināta sataisīt savās kāzās uz galdiem jucekli, jo tas tak forši,neviens tāpat neatcerēsies un piedos odziņu “lauku” pasākumam. Pēc riktīga lauku pasākuma tas tiešām tagad izskatās. Ceru, ka autore neklausīsies šajā.
08.08.2018 17:15 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Man liekaas ,ka taa ir apseestiiba muusu dienaas ar to perfekto,jo ir taa pirmaa doma-kaa izskatiisies bildee?

Tie bija tie laiki ,kad uz balliiteem veel aicinaaja arii mammas,vecmaaminas,krustmaates!Tas jau sen ir izgaajis no modes

Odetta ++++++
Es nesauktu to par modi, svētkus rīkoja atbilstoši iespējām. Gan finansiāli, gan pakalpojumu, gan laika pieejamības ziņā.

Donata
Arī tajos laikos bija kafejnīcas un saimnieces, kam varēja pasūtīt galdu klāšanu. Cilvēki nebija ne bagātāki, ne nabagāki kā tagad. Un toreiz laika bija daudz mazāk- ne veļasmašīnas mūsdienu izpratnē, ne trauku mašīnas, ne 101 virtuves gadžets un tehnika, ne ekskluzīvi produkti vai sagataves (mizoti kartupeļi vakuumā, piemēram).
Mūsdienu jaunatne ir slinka ar rokām, kas aug no pakaļas (uz visiem tas neattiecas). Izcept 20-25 karbonādes ir pārcilvēciskas mokas un absolūti neiespējama misija :D Ja tu būtu redzējusi, kādi agrāk galdi bija svētkos! Tagad tādu nav pat kāzās.
Mūsdienu jaunatne visu grib gatavu, neko nedarīt savām rokām, bet naudas, lai pasūtītu kādam profam, nav. Vai nu ņem kredītus vai gadiem krāj. Un pat tad jāierobežo viesu skaits, jo nav naudas. Un? Kam to vajag? Jums baigi uztrauc visas dekorācijas svešās kāzās?
Autorei labs domu gājiens- cik var sakrāt viena gada laikā, tik arī būs. Pa to summu var uztaisīt foršas kāzas. Un divām sievietēm saklāt 20-25 cilvēkiem galdu ir vairāk nekā elementāri. Esmu to darījusi un zinu ko runāju. Nekas pārcilvēcisks tas nav.
Starp citu, ne velti te forumā ir daudz antidepresantu lietotāju. Cilvēks ir sociāla būtne, bet mūsdienās sociālais loks ir tik šaurs kā nekad (es domāju, reālais nevis internetā). Agrāk ciemošanās bija ikdiena, mūsdienās jaunieši to uzskata par privāto telpu, personisko laiku, bla, bla, bla.
08.08.2018 17:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Clarity
Esmu droša, ka tajā 20-25 cilvēku pulkā ir kāds ar 20-25 trauku komplektu. Un pat ja nav, nu vismaz 10-15 vienādi gab.gan jau ir. Atlasa smukākos komplektus un var likt pamīšus atšķirīgos komplektus- balts, pasteļtoņa, balts, pasteļtoņa, utt. No defekta par efektu. Tie taču nav ne 50, ne 100 cilvēki!
Ak, jā mūsdienu jaunatnei ir ar vāja iztēle.
Nu jau gana būšu nokritizējusi :D
08.08.2018 17:41 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Vispār diezgan skumji tas viss izklausās Tik superīgi padomi, tik nez, vai kāda uz savām kāzām šādi gribētu, no katra rada gabala aizlienēt pa glāžu komplektam, śķīvim, galdautam. Bail iedomāties, kāds “rasols” dažām mājās darās, ja meitene tiek mudināta sataisīt savās kāzās uz galdiem jucekli, jo tas tak forši,neviens tāpat neatcerēsies un piedos odziņu “lauku” pasākumam. Pēc riktīga lauku pasākuma tas tiešām tagad izskatās. Ceru, ka autore neklausīsies šajā.

Viss atkarīgs no prasmēm un stila izjūtas. Arī ar bezgalīgiem līdzekļiem var uztaisīt bezgaumīgu pasākumu.
08.08.2018 17:42 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Ak, jā mūsdienu jaunatnei ir ar vāja iztēle.

Jāpiekrīt. Un, ja idejas, tad tikai Pinterest šablonētas.
08.08.2018 17:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
kakaduu-katram jau sava izpratne par gaumi,bet nu tiesaam-visas taas trakaas "blesku kleitas",tad arii taas dekoraacijas kaadreiz-raibs gar aciim...reizeem vienkaarsumaa ir "lielaaka elegance",kaa visi tie ciku caku...
Nu visiem varbuut nav taa lauku maajas apkaartne un daarzs peec "vaacu zurnaala",bet vai tas beigu beigaas pat ir vajadziigs?
08.08.2018 17:49 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Varbūt var grilēt - paši samarinēt vai draugi, tad arī lētāk. Var lielos zupas katlus sataisīt - gan silto uz ugunskura, gan auksto riktīgu "spaini". Var daudz ko izdomāt.
08.08.2018 18:11 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Duujaa-es sasmejos,jo iedomaajos-kaazas riktiiga izeesanaas,lai "visam gadam pietiek"!:-D
Nopietni runaajot-man arii liekaas,ka tiesi taadaas lauku maajaas var riktiigi izveersties!
08.08.2018 18:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits