Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Āāh. Ja man ar vīru nebūtu bijusi vienprātība par kāzu konceptu, vienīgais kompromiss uz, kuru es būtu gatva - kāzas laukos. Ceremonija zem kāda liela, skaista ozola lauka vidū - vieglā, brīvā kleitā, vīram noteikti kaut kas no lina un ja vēl apstākļi ļautu kailām pēdām... (l)
Un nekādas arkas vai ko - ozols un ziedoša pļava.
Un pēc tam lauku māja, arī tradīcijām uzreiz cita nozīme - tādas ne tikai vajadzētu, bet iederas konceptā!
Vakarā visur sveces un lāpas, mūzika - ROMANTIKA! (l)
__
Man jau liekas, ka tas ir tā - šādas kāzas grūti iedomāties tiem, kuriem nav tāds "dabas bērna" gars. Un tādēļ tik daudz ne-īpaši-uzmundrinošu komentāru. Ja visu ieskicēsi jau tagad, saplānosi visu līdz sīkumam un sastādīsi pamatīgu plānu - tad viss izdosies. :)
07.08.2018 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 4261
Reģ: 03.08.2009
20 cilvēki - tā ir standarta dzimšanas dienas ballīte (mūsējās parasti ir vairāk viesu).

Taisnība. Mūsu ballītēs VIENMĒR ir vairāk visu :D
07.08.2018 21:55 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Ja ir mērķis tikai apprecēties, pietiek arī ar 14€:-) izskatās, ka autorei to vajag tagad par katru cenu un gaidīt negrib necik. Es vienkārši tikko saskāros ar realitāti, cik ļoti maksā katrs sīkums, lai arī kā gribētos neiztērēties pārlieku. man neliekas pieaugušiem cilvēkiem īsti nopietni likt savai mammai cept karbonādes un neizbaudīt bērnu svētkus uz tā rēķina, ka gribās pa lēto apprecēties. Ja esat nestrādājoši studenti,tad vēl tas būtu saprotams. Tas ir tikai mans viedoklis. Es jau nesaku, ka kāzas būs galīgi garām, katram jau savas visskaistākās, bet ļoti nopietni tad jāsāk pieiet aprēķiniem un aptautāt iespējamos pakalpojumu sniedzējus. Reizēm šur tur agri rezervējot var kādu atlaidi dabūt. Un reizēm atlaidi var dabūt, precoties darba dienās (ne piektdiena).
07.08.2018 22:29 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Stellagr.. , mums tieši pie ozola būs. Jāatlicina vismaz 100 euro kas jūs salaulās (mācītājs vai zagsa darbinieces izbraukumā), kāda mūzika ja ņem mācītāju, jo viņš to nenodrošina + (50-100 euro), mācītājs uzreiz pateica, ka ir nepieciešams apaļais galdiņš ceremonijas vietā pie ozola. Tas uz nomu mums izmaksāja 40 euro ar galdautu. No sākuma liekas, Ai kas ta tur... bet kad sāc darīt, nauda kūst
07.08.2018 22:49 |
 
Reitings 331
Reģ: 10.05.2011
Pilnībā piekrītu freya! Ja uztver jūsu kāzas kā foršu, sirsnīgu pasākumu tuvāko lokā, tad, manuprāt, ņemot vērā visu, kas jau pieejams, par 1000 EUR tikai 25 personām šo pasākumu var noorganizēt un skaisti aizvadīt :)
Tiklīdz grib piekabināt visas "klasiskās" kāzu lietas kā nenormālo dekorēšanu, lampiņu virteņu pirkšanu/īrēšanu, galdu un trauku īri, kleitas par 500 EUR, visu tradīciju ievērošanu, dzīvo mūziku, fotogrāfu uz 12 h utt., tur uzreiz izmaksas aug milzu ātrumā. Un te redzams, ka liela daļa komentējusi, izejot no šīs klasisko kāzu pozīcijas.
Ļoti patika doma par laicīgu ziedu stādīšanu un arī dekorēšanu ar meijām no meža.
Gada laikā var savākt skaistas vīna pudeles vai burkas, kuras nopūst ar baloniņa krāsu baltā vai sudraba/zelta krāsā un izmantot kā ziedu vāzes, kur salikt ziedus no sava dārza.
Spotify var atrast superīgas kāzu pleilistes.
Ja līgavainim jau ir uzvalks, neredzu iemeslu pirkt jaunu, ņemot vērā mazbudžeta kāzas.
Laba ideja uzticēt kūku kādam no visiem - tā būtu dāvana no viņa. Ja tas būtu jādara man (es galīgi neesmu konditors), uztaisītu divas traki gardas aveņu siera kūkas, kas ir nereāli ātri, neko nevar nočakarēt un uz divām lielām kūkām izmaksas ap 20 EUR.
Par ēdienu jau bija labs ieteikums - sagādāt produktus pašiem un noalgot vienu saimnieci, kas pagatavos ēdienus uz vietas.
Ja pacenšas atiet no mūsdienu patērētāju sabiedrības uzspiestās domāšanas, tad ļoti reāli, it īpaši ņemot vērā mazo viesu skaitu :)
Lai izdodas! :)
07.08.2018 23:01 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Deco-lasot tavu ierakstu ,pilniigi redzu to forso noskanu!(l)
07.08.2018 23:31 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nezinu, cik samaksāja... of. daļa dzimtsarakstos. pēc tam 2-3 stundas peintbola, kas gribēja. kaut kāda pajumte pie viesu nama.
07.08.2018 23:43 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man jau liekas, ka tas ir tā - šādas kāzas grūti iedomāties tiem, kuriem nav tāds "dabas bērna" gars. Un tādēļ tik daudz ne-īpaši-uzmundrinošu komentāru. Ja visu ieskicēsi jau tagad, saplānosi visu līdz sīkumam un sastādīsi pamatīgu plānu - tad viss izdosies.

Jā! Tāpēc jau te atsevišķas dāmas skurinās šausmās. Brist pļavā? Johaidī, tur tak ir kukaiņi un papēži grimst! Es gribu braukt uz jūsu kāzām un būt princese! :-D
08.08.2018 11:27 |
 
Reitings 2036
Reģ: 21.02.2015
Viss ir iespējams, ja iziet no jau pieminētā kāzu standartiņa, ko redzam Pinterest... Un, kam tie standarti vispār vajadzīgi? :-D
Kleitai nav jābūt speciāli pirktai kāzu salonā - jebkura skaista, gaisīga kleita kaut vai no Asos, būs ideāla! Iepatikās šī:
http://www.asos.com/yas-tall/yas-tall-delicate-lace-midi-dress/prd/9130830?clr=white&SearchQuery=white%20lace%20dress&gridcolumn=4&gridrow=13&gridsize=4&pge=2&pgesize=72&totalstyles=312
Uzvalks - ja ir, jauns nav jāpērk.
Make up un frizūra - nu šo gan es ņemtu normālu meistaru, lai pašai nav jāzīmē strelkas un jāstreso. :-D Pa 40 euro var iekļauties gan make up, gan frizūra.
Ēdināšana - mums ir apmēram 27 euro uz cilvēku, iekļaujot gan siltos, gan aukstos, gan brokastis. Domāju, ka var atrast lētāk.
Kūka - nav teikts, ja jābūt tradicionālajai kāzu kūkai. Varbūt tie paši muffini, kūciņas utt.
Alkohols - var lūgt, lai viesi ziedu vietā dāvina vīnu. Būs arī alkohols. :-) Pašiem tik vien kā šampaniešus nopirkt.
Gredzeni - nu šeit gan sanāks patērēties - rēķinaties ar 400 euro kā minimums, bet nu īsti nav variantu.
Mācītājs, dzimtsarakstu nodaļa - ne vairāk kā 100 euro.
Fotogrāfs - var atrast arī pa 100 euro kādu jauno censoni. Noteikti var! Vai paņemt labu fotogrāfu uz pāris stundām. Šeit es teiktu maximums 150 euro.
Pašiem atliks smelties idejas Pinterest par rotāšanu, atrast izklaides un spēles. Mūzika var būt arī tajā pašā Spotify, kāda starpība?
Uzsvēršu, ka kāzas foršas nepadara tur ieguldītā nauda svečturos, video kamerās, mūzikas grupā vai Dailes teātra aktierī kā vakara vadītājā. Viss atkarīgs no cilvēkiem un atmosfēras.
Manuprāt, 1000 euro ir vairāk kā reāli! Lai veicas!
08.08.2018 11:49 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Kolēģis stāstīja vienu gadījumu, kad viņam pazīstams pāris uztaisīja laukos vnk tādas kā sporta spēles. Vārīja zupu uz uzgunskura lielajā katlā, bija kaut kādas uzkodiņas un sagatavotas aktivitātes. Sarakstījās paši dzimtsarakstu nodaļā. Visiem bija līdzi teltis, ērts apģērbs un ballīte bijusi super izdevusies.
Visvairāk jau aiziet uz pārtiku un dzērieniem (bet lielā katlā kkāda sātīga gulašzupa piepildīs visiem vēdrus visekonomiskāk). Gredzeni, protams, jāpērk, bet kleitu un uzvalku var izīrēt.
08.08.2018 12:14 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Gredzeni - nu šeit gan sanāks patērēties - rēķinaties ar 400 euro kā minimums, bet nu īsti nav variantu.

Ne obligāti - , piemēram, 18 izmēra parastās šaurās sarkanā zelta stīpiņas cena Jahontā ar atlaidi šobrīd zem 100. Vērts aiziet arī uz Terēzes vai Lidoņu ielu , kur atrodas Rīgas juvelierizstrādājumu rūpnīcas veikals
08.08.2018 12:16 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Par fotogrāfu - var jau to arī neņemt. Var palūgt viesiem lai iemūžina viņuprāt katru svarīgo mirkli un pēc tams tās bildes caur epastiem vai failiem.lv nosūtīt. Citiem nefotogrāfiem bieži vien arī izdodas super bildes. Būs jums pasākums iemūžināts no visām pusēm. Caur visādām sarakstēm gan lai nesūta, jo pazūd ļoti ievērojami kvalitāte.
08.08.2018 12:26 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja tēmas autore būtu rakstījusi, ka vēlas sarīkot izlaiduma vai dzimšanas dienas svinības 20-25 cilvēkiem ar budžetu 1000eur, vai tad arī būtu tādi komentāri, ka budžets par mazu, vajag saimnieci, jo tādu baru nevar pabarot, utt? Kāzas taču nenozīmē visu tīt baltās lupatās, apkarināt ar gaismu virtenē, dekorēt ar ziediem, nomāt arku, galdautus, krēslus, utt. Tie ir TIKAI 20-25 cilvēki. Ne pārāk lielas dzimšanas dienas viesu skaits. Nekas īpašs. Pieņemu, ka vairumam cilvēku mājās jau ir viss nepieciešamais tāda mēroga svinībām. Millenium paaudze neskaitās- tiem mājas divas krūzes, divi šķīvji no dārgiem dizaineriem, lai dzimšanas dienā var nofočēt un ielikt instagram savas dzimšanas dienas kūkas gabaliņu ar savu selfijģīmi blakus :D
08.08.2018 12:32 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Esmu kā viesis bijusi divās daudztūkstošu kāzās - vienas bija vislabākās, kādās esmu bijusi - otras - visgarlaicīgākās uz pasaules!!!
Tā kā viss ir atkarīgs ne no naudas!
Man bija zem 1000 e, turklāt dabūjām visu naudu atpakaļ kāzu dāvanās! Laime - ne es krāju, ne vajadzēja kredītus, nemainīju nekādus ikdienas paradumus, nekāda stresa!
08.08.2018 12:38 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Piem, skaistās bildes un dārgie fotogrāfi... man ļoti patīk un ir skaisti, bet, pirmkārt, man nu ļoooooti riebjas fotografēties, otrkārt - tā vazāšanās man ar nepatīk, braukāšana apkārt tikai lai fočētos! Bet kādu bildi jau vajag! Nu neko - iegājām fotosalonā - ir dažas profesionālas bildes un vairāk MAN nevajag, bildes ir, ir skaistas un viss! Vairāk simtu vietā bija 50e.
Zelts bija pašiem savs - kārtīgi gredzeni - 50 e par abiem.
Tā kā pašiem jāizvērtē, kas svarīgs un kas nē, mūsdienās iespeju un variantu miljoniem!!!:-D
08.08.2018 12:42 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Iesaku autorei vispirms vienoties ar savu topošo vīru par to, ko kāzās vēlas. Tālāk var sarakstīt sarakstu ar nepieciešamajām lietām un pierakstīt klāt izcenojumu. Tad būs ļoti labi viss redzams cik kas izmaksās un cik naudas nepieciešams.
Ja kāzas tomēr nerīkos laukos, tas jau neliedz jau laicīgi pavasarī laukos:
1. Sastādīt puķes, ko izmantot kāzām (nebūs jāpērk dārgās puķes floristikas salonos).
2. Sasēt dobi ar gurķiem, salātiem, lociņiem utt., lai produkti nebūtu jāpērk veikalā.
Pēc visiem svētkiem veikalos ir atlaides dekorācijām - pēc Ziemassvētkiem lampiņām, pēc Valentīndienas visiem sirsniņštruntiem utt. Atliek saprast kas nepieciešams un atlaižu laikā iegādāties. Tāpat var jau laicīgi pasūtīt no visiem ebay utm. saitiem.
Daudz ko var nopirkt lēti, ja laicīgi pērk.
Vēl var ietaupīt uz tā, ja neizvēlas ejošo datumu kāzām, rīkojot kāzas, piemēram, septembrī vai oktobrī.
08.08.2018 12:53 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Minka, Tu saki daudz taisnību, bet ne pa ķeksi iepļūtīt arī vari. Vecmammai manai, kura kādreiz pati banketus rīkoja, jā, pilni bēniņi ar šķīvjiem, servīzēm utt. Bet kuram normālam cilvēkam ir vajadzīgs 25-30 personām paredzēts trauku komplekts? Zinu, ka manai mammai ir kaut kāda 6 cilvēku servīze un viss. Milleniāļi, ibio :-D
08.08.2018 13:04 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Pieņemu, ka vairumam cilvēku mājās jau ir viss nepieciešamais tāda mēroga svinībām.

Pirmkārt parādi man kādu standarta veikalu kur tirgo trauku komplektus 25 cilvēkiem. Vai arī man jāpērk uzreiz 5 vienādi komplekti? Jo 1x gadā ir dzimšanas diena...? :D standarta trauku komplekts ir 4-6 cilvēkiem domāts man liekas :) par vecmāmiņām kurām plusā vēl glabājas visādi padomju trauku komplekti nerunāsim....
08.08.2018 13:57 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Var, viss atkarigs no koncepta. Var smelties visadas idejas pinteresta, youtube utt. Kleita ari nav jasuj milziga un ar perlitem utt, var uzsut ari vienkarsu, baltu, skaistu garo kleitu... izdomat jautras aktivitates, fotosturiti var izveidot pats, nekadi daudzie materiali nav vajadzigi, delji, audumi utt. Daudzas pardod savus dekorus par nelielam cenam, audumu veikalos ir audumu kaste ar atgriezumiem, kuri ari var noderet. Ja neciklejas uz visam tam loti tipiskajam kazu dargajam lietam, tad ir vieglak. Var visu veidot bohemiskaja stila utt. Balliti ar baltu kleitu... varbut zinat kadu kurs spele gitaru, var uzaicinat par otimalo samaksu, lai var uzdziedat vai attiecigajos momentos paspelet.
08.08.2018 14:29 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Pilnīgi noteikti var sarīkot foršas kāzas par šādu summu! Sirsnīgs ieteikums- nekur nesaki, ka domāts kazām. Tas uzreiz dubulto summu. Ziedu pušķis, galds, frizūra, ja tomēr taisi salona - saki visur, ka uz izlaidumu, ballīti vai da jebko. Kvalitāte jau no tā nemainās, bet naudiņu ietaupīsi Ļoti!!!!
08.08.2018 14:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits