Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Cepuri nost tiem, kas var visu smuki saorganizēt par mazām naudiņām.
Autores situācijā es droši vien apprecētos divatā ar lieciniekiem un lielo balli taisītu, kad būtu pietiekami līdzekļi vai arī precētos pēc tiem 2 gadiem. Man negribētos nodarbināt manus draugus un tuviniekus, jo, jā, it kā esam draugi, ģimene, bet kāpēc, piemēram, manai draudzenei būtu jāšuj man kleita par velti? Vai jācep kūka 20-25 cilvēkiem? Tas tomēr ir pamatīgs darbs. Es arī negribētu likt saviem viesiem gulēt mašīnā vai teltī...tad labāk paņemt pilstētā restorānu uz vakaru un visi pa mājām. Man būtu svarīgi, lai maniem viesiem ir maksimāli labi un gan es, gan viņi var baudīt dienu. Tāpat gribētu skaistus zelta gredzenus.
Ieteiktums pašai griezt salātus, gaļas utml...nezinu, laikam esmu caca, jo man tas šķiet vājprāts savā kāzu dienā vai dienu pirms tā rukāt :-D tiešām šķiet, vai tas ir to vērts?! Labāk sakrāt un samaksāt kādam, kas to var smuki izdarīt un man nav jāuztraucas.
07.08.2018 13:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nē nu paga, kāpēc tā torte 20-25iem cilvēkiem nevar būt kāzu dāvana no tās draudzenes? Jā, tas ir pamatīgs darbs, bet tie cilveki, kas kūkas cep pusprofesionāli, viņiem parasti tas tīri labi patīk (nu vismaz es tā esmu iedomājusies, ka tas ir par iztikas avotu pārvērsts hobijs)
07.08.2018 13:10 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
57days, protams, ka var :-) ja ir iespējams visu sarunāt, tad jā...es vairāk skatījos pēc sevis - es tomēr negribētu uzspiest to saviem draugiem. Ja viņi paši piedāvātu, tad cita lieta.
07.08.2018 13:13 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man bija zem 1000 e kāzas uz 35 cilvēkiem!
Lai gan biju domājusi, ka būs vienkārša pasēdēšana, beigās izvērtās krietni lustīgas kāzas
07.08.2018 13:17 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Man ir tāds neskaidrs jautājums: kā rīkojas, ja kādam no laulātajiem vecāki ir šķīrušies? Mūsu gadījumā vīra vecāki ir šķīrušies, bet katram ir ilggadēja otrā puse. Vai arī šīs personas ir jāaicina?
07.08.2018 18:15 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Citronpalma, nekur likumā nav rakstīts, ka obligāti jāaicina vai obligāti nav jāaicina. Tev pašai jāskatās pēc sajūtām. Es obligāti aicinātu vecāku ilggadējas otrās puses bez nekādām liekām pārdomām.
07.08.2018 18:18 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Wtf
Tas bija nopietns jautājums? :D
Es varbūt esmu dīvaina, bet man liekas ja aicini kādu uz kāzām un tam cilvēkam ir otra puse tad tur pat nav jautājumu vai aicināt...uzreiz rēķinos ka abi būs kopā. Ja mani uzaicinātu bet manu draugu/vīru nē, es vispār neietu uz tādām kāzām. Wtf vienkārši.
07.08.2018 18:21 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Ja mani deeli neaicinaatu uz kaazaam manu tagadeejo viiru ,es neietu,un attieciigi muusu attieciibas buutu citas!
Lasu un priecaajos par taam meiteneem,kuras ir vareejusas ieklauties mazaas summaas!
07.08.2018 19:13 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Ņemot vērā par cik daudzām lietām atkrīt maksājumi, domāju, ka viss ir iespējams, vajag tikai visu laicīgi plānot, pat kaut vai kādus dārzeņus audzēt un puķes stādīt ;-):-D
Un galu galā, ielūgumā var norādīt ka dāvanā labprāt saņemtu naudu (protams, smukāk noformulēt, tā mēdz darīt) un parasti sadāvinātais nosedz gandrīz pusi no iztērētā (šajā gadījumā tā vismaz vajadzētu būt).
07.08.2018 19:23 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man ir tāds neskaidrs jautājums: kā rīkojas, ja kādam no laulātajiem vecāki ir šķīrušies? Mūsu gadījumā vīra vecāki ir šķīrušies, bet katram ir ilggadēja otrā puse. Vai arī šīs personas ir jāaicina?

Domāju, ka jā. Mana vīra ģimenē precīzi tāda pati situācija, aicinājām visus
--------------
.
Ja kādam no mūsu draugiem bija otrā pusīte neilgi un nebijām īpaši tikušies, tādus uz kāzām nelūdzām. Ja arī apvainojās, paši vainīgi. Bija pāris reizes, kad vīru (tolaik draugu) aicināja vienu un arī mani aicināja vienu. Neviens no mums neapvainojās.
07.08.2018 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Par izmaksām..
Mums bija kkur 90 viesi un kāzas izmaksāja apmēram 3k.
Mums bija viens no šī brīža fotogrāfiem, kurš atpazīstams kļuva kā reiz pēc mūsu kāzām :D Tā kā tad fotogrāfs nemaksāja tādas lielas summas, kā tagad.
.
Dekorācijas taisījām paši - meijas, ozolu vītnes, ziedu kompozīcijas. Neiespingu uz visādiem sīkumiem, jo man tas viss nebija svarīgi, pati neko tādu nemāku uztaisīt.
.
Viesu nams bija kultūras nams manos laukos. Sadabūjām daudz, daudz matračus un jaunieši palika gulēt uz matračiem, vecākajai paaudzei bija vietiņas mūsu lauku mājās.
.
Dārgākās pozīcijas bija ēdiens, alkohols, gredzeni
07.08.2018 20:37 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Nu nezinu, mums jau sarakstoties vien un neko nedarot sanāca vairāk par tūkstoti.
07.08.2018 20:40 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Pati šovasar apprecējos un es saku- ar šādu viesu skaitu un konceptu tas diez vai būs iespējams. Es droši vien tā vietā labāk nosvinētu tikai kopā ar vedējiem vai veidotu vienas dienas svinības ar mazāku cilvēku skaitu. Plānošanas procesā sastapos ar ļoti daudz izmaksām, par kurām vispār pat bija piemirsts, tā kā budžets būs vismaz x2 jums. Dārgākās pozīcijas noteikti ir viesu nams un ēdināšana. Ok, viesu nams jums nevajag, bet tici man, lai to šķūni padarītu kaut cik normālu, arī dabūsiet normālu summu iztērēt. Kaut vai tie paši galdi, galdauti, krēsli, galda piederumi, glāzes utt. Vai jums tas viss ir tik daudz, lai pietiktu śādam skaitam? Trauku, galdautu un mēbeļu noma nav lēts prieks. Uz ēdienu varētu mēģināt ietaupīt, ja kāds no savējiem visu gatavo. Bet, vai tiešām savai mammai vai omītei savā lielajā dienā vēlies likt vergot pie plīts? Varbūt viņas arī vēlas izbaudīt svētkus skaistā garā kleitā, nevis svīst kaut kur virtuvē. Tam viennozīmīgi iesaku kādu noalgot, kam arī būs jāmaksā. Alkohols arī ir dārgs, pat ja maz dzersiet, tāpat savi 100-200€ ar visām sulām būtu jārēķina. Minéji, ka ir viens gredzens, ko pārkausēt- ar to būs stipri par maz. Mums bija kādi 3 gredzeni, 2 biezas ķēdītes un daudz auskari un ar to knapi pietika. Mums gan bija pabiezi gredzeni, bet par darbu tak zeltā nemaksāsi:-D kas jums spēlēs mūziku? Normāli mūziķi ir sākot no 300€. Par lētāku naudu arī attiecīgo kvalitāti dabūsiet. Paši taisīsiet pleilisti?:-( pAr fotogrāfu- noalgojiet kaut uz 2 stundām, bet vismaz būs smukas bildes, kuras nebūs kauns skatīties. Bildes būs vienīgais, kas jums paliks no kāzām.
Tas, ko es šobrīd domāju, uz ko var mēģināt ietaupīt- apģērbs, apavi, auto īre (var tak ņemt savu vai draugu/radu), dekorācijas max veidot pašiem (kaut gan, arī tas nebūs lēti, jo lai sapirktu tam śķūnim lampiņas, sveces, vāzes, spaiņus utt neiztērēsiet maz, kā sàkumā varētu šķist, jo katrs mazākais sīkums maksā), ziedi (sezonas ziedi vai sadāvinātie). Vai šķūnim ir grīda? Nu lai var papēžos sievietes pakustēties. Un pucēties pašai-hmm, nu nez. Tāpat jau gribésies smuku manikīru, frizūru..
Par palikšanu teltīs nemaz neizteikšos. Es noteikti pa nakti nepaliktu, kaut neesmu nekāda princese un savu reizi man pat patīk. Ne kāzās. Augstāk viena jau minēja iemeslus.
Es nesaku, ka jaukas kāzas var uztaisīt tikai par lielu naudu, tomēr, ja vēlies aicināt 25 cilvēkus, tad gribi negribi, jāpadomā arī par viņu komfortu. Mani iedzītu nenormālā stresā tāda kapeiku skaitīšana, ka nevaru paņemt to, kas man patīk, bet jāņem, kas sanāk..tāpéc iesaku vai nu vēl pakrāt, vai mainīt konceptu. Protams, ja mērķis ir tikai noprecēt vienam otru, tad ok, bet ja tomēr gribās pasākumu visam mūžam, kas nav kā ikgadējā dzimśanas diena, tad man tomēr grūti attiecīgajā situācijā to iztēloties.
07.08.2018 20:43 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Ak šausmas, kādu palagu uzrakstīju:-D
07.08.2018 20:44 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Gribēju rakstīt to pašu, ko Clarity par to lauku māju. Kolēģei arī bija romantiska doma svinēt lauku mājā, beigās daudz lētāk sanāca ņemt viesu namu. Autores idejas vispār izklausās atrautas no realitātes, kā tik ātrāk sarīkot kāzas. Tas jautājums, vai aicināt vecāku otrās pusītes, jau vien ir ko vērts.
07.08.2018 20:56 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Ja gribi mazbudžeta kāzas, vienkārši zagsā saraksties ar vedējie un aizbraucat vakariņās.
07.08.2018 20:58 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
ahh, ceru, ka autore nesalasīsies tos visus pārgudros padomus un tā iemesla dēļ neatteiksies no domas par kāzām. Ja reiz cilvēks grib nosvinēt ar mammām, tētiem, vecmāmiņām, māsām, brāļiem, tad ieteikums to tūkstoti iztērēt divatā ir diez gan nevietā. Autore minēja, ka ir pilnīgi jauna māja laukos uzcelta. 20 cilvēki - tā ir standarta dzimšanas dienas ballīte (mūsējās parasti ir vairāk viesu). Nevajag ieciklēties uz vārdu "kāzas". Vienkārši pāris grib nosvinēt svarīgu dzīves notikumu kopā ar pašiem tuvākajiem (kas, pieņemu, ir ģimenes locekļi), bet te visi viņiem iesaka atteikties no domas, izraut vēl papildus tūkstoti utt. (t)
Autore, viss ir reāli! Esi pieaudzis cilvēks, pati aptuveni zini, cik kas maksā! Krājiet, rēķiniet līdzi un lai izdodas noorganizēt un pavadīt jūsu īpašo dienu tā, kā to paši vēlaties! :-)
07.08.2018 21:13 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es veel taa nodomaaju-nu tie ir tikai 20-25 cilveeki!Nav jau taada baigaa"vergosana"!Atceros,ka mana mamma ar viira maati visu taisija ar lielu prieku.Paliidzeeja arii krustmaates utt.Bija taada laba gaisotne-viens otru labaak iepazina radu starpaa rosoties.
07.08.2018 21:19 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Mīļš paldies, freya! :)
Tāda sajūta, ka nezin ko būtu pateikusi par tām vecāku otrajām pusēm...laikam uzreiz vajadzēja ieslīgt detaļās un pateikt, ka tikai VIENAM ir stabilas attiecības, OTRAM tās ir knapi gadu pēc ilgstošas dzīvesdraugu mainīšanas. Ai, nu kāda starpība, ne par to ir jāstrīdās tagad :D
Starp citu - tās, kuras te runā par kaut kādu šķūni un teltīm, atgādināšu, ka man ir māja un nakstmājas.;-)
07.08.2018 21:29 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man arī šķiet, ka ļoti veiksmīgi var ēdināšanu saorganizēt pašu spēkiem, varbūt ne gluži visu griezt paši, bet kādu daļu pasūtīt, nesakot, ka kāzām. Tāpat arī ar dekoriem - daudz ko var sačubināt pakapēniski... :-) Lai izdodās!
07.08.2018 21:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits