Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
10 gadi
Reitings 2488
Reģ: 29.01.2009
Ja tiešām vēlies vienkāršas kāzas, tad gan jau ka var iekļauties tādā summā, ja ļoti pacenstos. Jo īpaši, ja vēl gads laika, tad daudzas lietas var jau laicīgi sākt darīt. Bet tik un tā ieteiktu rēķināties, ka plānotā summa var dubultoties.
Te jau daudzas labas idejas tika minētas un ja piemīt radošums, vēlme pastrādāt, lai lielu daļu paši izdarītu un ir palīgi, tad visu var izdarīt un būs skaisti.
Man, piemēram, patīk ideja par gulēšanu siena šķūnī, manuprāt super variants, labāk nekā gulēt visiem vienā lielā telpā uz matračiem.
Autore gan nav minējusi, kuras lietas viņai ir svarīgas un kuras ne tik ļoti, jo ja viņai gribās tās pinterestīgās bildes, tad gan ar tūkstoti nepietiks pat dekorācijām un fotogrāfam, kur nu vēl pārējam. Bet acīmredzot tas nav būtiski, tādā gadījumā daudzas izmaksas atkrīt.
06.08.2018 13:56 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Zinas tante, vispār jau es tikai par mašīnu pajautāju un viss, atbilde par universāli man viss skaidrs un neko nebūtu turpinājusi diskutēt, bet kādam jau bija jāsāk atkal dirst virsū kā vienmēr...kāda es mucā augusi un kā es nesaprotu ka var gulēt mašīnā :) .....katrs dara kā grib un man principā vienalga, bet ja sāk kko dirst tad sagaidi arī tik pat stulbu atbildi pretī.
06.08.2018 14:46 |
 
Reitings 159
Reģ: 21.02.2017
manai masai bija kazas-14 cilveeki,zags,pasutits ediens,majas.viss kopa izmaksaaja apt 700 euro.
06.08.2018 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man bērnībā laukos arī bija siena šķūnis, bet man bij stingri aizliegts tur līst, kur nu vēl gulēt, jo laiku pa laikam tā bija ļoti mīļa vieta odzēm.
06.08.2018 14:46 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Esu bijis uz mazbudžeta kāzām.. sievietei kleita bija pasūtīta no amazon pa dažiem desmitiem eur.. dzēkam uzvalks jau bija.. fotografēja paziņa par simbolisku naudiņu, ēdiens bija pasūtīts bet galdus tiaki uzklāja, pēctam apkalpojās paši... viesu nams bija bez guļvietām bet bija pieejama tād kā klēts ar sienu kur avrēja gulēt ja vēlas... alkohols bija ļoti mērenā apjomā tā lai katram ap 2 glazēm ko ieliet asandināšanai tik... mūzika bija no datora iepriekšs sagatavots play lists ar visām pauzēm ieprogrammētam kad bija kāad atrakcija utt... pirmaš dejas mūziku radīja visi viesi kopā dziedot labi zināmu dziesmu.. viesi uz 25 .. izmaksājušas ap 1k eur
06.08.2018 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Tāpat ir bijis tas gods būt ievērojama apjoma budžeta kāzās.. kurā bija tāads ekstras kā pazīstams dziedātājs ar koncertu, salūts, ērtas naktsmītnes, dārgs un lielos daudzumos alkohols plašā izvēlē utt.... viesi uz 35 un cik zinu kāzas izmaksājušas nepilnus 10k
06.08.2018 15:32 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Prieks par jūsu daudzajiem ieteikumiem un viedokļiem. Tas ir iedvesmojoši. :-)
Jāteic, ka, apspriežoties ar manu vīrieti, viņš nepiekrīt tādām lietām, kā, pieņemsim nomāts/lietots uzvalks. Vai sudraba gredzens. Grib viņš arī visu pēc iespējas tradicionālāk, taču es vēlos vienkāršas kāzas savā lauku stūrītī.
Vai Jums arī neliekas, ka vīrs vienkārši varētu būt iestrēdzis kaut kādās romantisko filmu klišejās? :D Jo mēs abi pēc dabas esam ļoti introverti (viņš it īpaši ir diezgan kūtrs, ar cilvēkiem komunicē nelabprāt), tālab uz kāzām aicināsim TIKAI tuviniekus. Tamdēļ nesaprotu, kāpēc būtu nepieciešama liela greznība, vai speciāli īrēts viesu nams, ja man laukos ir svaigi celta divstāvu privātmāja ar plašu pagalmu un viesus būtu iespēja guldināt vecvecāku lielajā mājā.
Daļēji viņš atbalsta manas idejas, taču viņu māc šaubas: "vai viss nebūs pa galvu pa kaklu un pārlieku liela žmiegšanās ar līdzekļiem".
06.08.2018 19:04 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nu es arī nepiekristu uz nomātu kleitu vai sudraba gredzenu, tā kā domāju, ka viņa vēlmes ir normālas.
06.08.2018 19:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tu ko vairāk gribi, apprecēt mīloto cilvēku vai tradicionālu kāzu tusiņu? Ja nežmiegts kāzu tusiņš ir svarīgaks, nekā būt precētiem, nu tad krājat naudu vēl, ko citu lai saka... Ja es gribētu precēties šogad, es precētos šogad, nevis gaidītu finansiāli labvēlīgāku brīdi.
06.08.2018 19:08 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es piekristu gan uz nomātu, gan lietotu kleitu - tāpat to apģērba gabalu lietos tikai 1x. Pēc tam tikai vietu aizņems. Vai arī, ja pārdosi, sakot tai otrai līgavai, ka "gandrīz kā jauna", sanāk liekulīgi - pati lietotu ni un ni, jo fuj, bet kad tirgot - "pērc, mīļā sirds, būs baigi forši, tik daudz ietaupīsi!"
06.08.2018 19:10 |
 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Tu ko vairāk gribi, apprecēt mīloto cilvēku vai tradicionālu kāzu tusiņu?
To būtu jājautā līgavainim:-D Viņš jau ieminējās, ka, ja nesakrāsim to 1000, tad varbūt precēties vēl pēc 2 vai 3 gadiem, bet es teicu, ka visu varēsim saplānot ekonomiskāk un man ir ļoti svarīgi nosvinēt kāzas, kamēr mani daži palikušie vecvecāki vēl dzīvo.:-) Kā arī, protams... un kā vēl man ir svarīgāk apprecēt mīļoto par greznu kāzu norisi! Manuprāt, kāzas tieši kļūtu sirsnīgākas, aizkustinošākas un intīmākas, kad daudz kas tiktu sarūpēts pašu rokām, no sava dārza un ar draugu/radu palīdzību. Ko var darīt...manējais ir mazliet ārišķigs:-/
06.08.2018 19:16 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Citronpalma, nu tur abiem jāvienojas :)
06.08.2018 19:20 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Jāvienojas par kopīgu variantu, kas apmierina abas puses, savādāk kāda būs par kaut ko apvainojusies, aizvainojusies un nekāda prieka par kāzām nebūs. Vai tiešām nesanāks sakrāt mazliet vairāk?
06.08.2018 19:59 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Mans brālis arī reiz uztaisīja kāzas par 1000 eur ar visiem viesiem. Bet tajā gadījumā daudz kas sanāca pa lēto vai vispār par velti, jo sievas vecākiem pieder viesu nams, un viņiem arī bija tuvi pazīstami ēdinātāji, kas iedeva atlaidi paikai un servisam. Krusttēvs iedeva savu auto, fotogrāfs bija bērnības draugs (bildes bija kāzu dāvana no viņa), dekorācijas bija ļoti parastas (dekorēja mielasta rīkotāji), gredzenus ņēma vienkāršākos laulības riņķus utml. Protams, ka arī par visiem sīkumiem salasās tās naudas normāli, taču, manuprāt, visvairāk aiziet svinību telpu īrei un mielastam. Ok, arī kāzu tērpiem, bet nu manam brālim jau skapī karājās labs uzvalks, bet sieva ar apzinātām simpātijām izvēlējās ļoti vienkāršu kleitu, kas nemaksāja daudz. Grimētāju un frizieri gan paņēma profesionāli, bet ne baigi dārgu. Katrā ziņā kāzas izdevās nenormāli sirsnīgas, emocionālas un pacilājošas. Nesen ar brāļa sievu izgājām cauri tām kāzu bildēm un pozitīvi šausminājāmies, cik gan nepārdomātas bija daudzas nianses. Bet anyway tagad, kad abi jau vairākus gadus ir kopā un labi situēti, vienalga savas tā laika studentu kāzas atceras ar priecīgu un laimīgu smaidu, tāpat kā arī mēs, viņu radinieki. Bet nu uz to jau nevajag tā paļauties, tāpēc labāk iespringt, lai viss būtu pēc iespējas ideāli un izpaliktu nevajadzīgs kāzu dienas stress. Ar ideāli domāju - atbilstoši iecerētajam. Kaut gan svarīgs ir viss pasākuma kopums, skatījums uz to, kas kāzas padara par īpašām, tomēr mēdz atšķirties. Kādam galvenais, lai galds no pārpilnības lūzt, kādam svarīgāks dārgs un skaists kāzu tērps, vēl kādam krutas kāzu bildes, lai ir ar ko lielīties soctīklos, citam gaumīga svinību vieta (kādam vēsturiskā pilī, kādam apbrīnojami kreatīvi updeitotā lauku sētā ar šķūni).
06.08.2018 20:19 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Ja par kāzu viesu gulēšanu mašīnā vai teltī, tad jāatzīst, ka arī man tas liekas galīgi garām. Divreiz dzīvē esmu saņēmusi uzaicinājumu uz kāzām, kur teikts, ka nakšņošana paredzēta teltīs vai arī, ja vēlme, tad personīgajā auto. Neaizbraucu. Jāpiebilst, ka svinību vietas atradās otrā LV galā. Neaizbraucu ne jau tāpēc, ka es būtu baigā princese, bet man šķiet diezgan nepareizi likt dažādu cilvēku vairākumam pielāgoties tik neērtiem apstākļiem saviesīgā pasākumā. Realitātē es esmu aktīvas atpūtas piekritēja un ļoti mīlu dabu. Dievinu ar mīļoto nakšņot teltī vai kempinga būdā pie Latvijas ūdeņiem un laukos, tērpusies vienkārši, bez kosmētikas, baudot mirkli. Tomēr uz kāzām ejot, nu man patīk sapucēties, uzvilkt skaistu kleitu, papēžus, sagrimēties un justies kā uz īpašu, saviesīgu pasākumu atnākušai. Ja pēc tam, naktī, būtu tumsā jālien teltī, jāņurcās guļammaisā, telefona gaismiņā jātīra nost grims, lai no rīta to kabatas spogulītī klātu no jauna (nu var jau iet bez grima, protams) un pustupus telts augstumā locītos iekšā saburzītā nākamās dienas kleitā? Nezinu, kam tas viss? Ja nevar atļauties viesiem nodrošināt naktsmājas, tad kāzas vajag rīkot kā dienas pasākumu. Tūrisms ar nakšņošanu teltīs vai braucamajā ir tūrisms, kas ir vienreizēji burvīga nodarbe, taču ne jau kāzās. Tam ir domāti izbraucieni pie dabas, laivošanas utml. Ja vien pašu kāzu koncepts nav ieturēts hipsteru stilā. Tās divas, par kurām runāju, bija paredzētas ar laulāšanos lauku baznīcā un ēdināšanu viesu namos (kur blakus bija atvēlētas arī tās telšu vietas).
06.08.2018 21:00 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Jāteic, ka, apspriežoties ar manu vīrieti, viņš nepiekrīt tādām lietām, kā, pieņemsim nomāts/lietots uzvalks. Vai sudraba gredzens. Grib viņš arī visu pēc iespējas tradicionālāk, taču es vēlos vienkāršas kāzas savā lauku stūrītī.

Kāzas būs jūsu abu, tāpēc uzskatu, ka, ja viedokļi nesakrīt, laiks apdomāt kompromisu. Piem., lai ir tie gredzeni zelta, bet tad var ieekonomēt uz ko citu. Varbūt var ‘pastiept’ budžetu līdz tiem 1500 Eur. Bet varbūt nemaz nav vajadzības. Varbūt ir vērts uzrakstīt visus izdevumus uz papīra, reāli apskatīties cenas (zināmās vai Internetā, bet ne pašizdomātas), blakus uzrakstīt alternatīvas un kopīgi abiem izsvērt visus par un pret, atļaut arī kādu neracionālo “bet es ļoti gribu”, un tad nonākt pie kopsaucēja. Man personīgi liekas, ka tad, kad redz cik kas izmaksā un kā tā kopsumma veidojas, vieglāk izkristalizējas prioritātes.
06.08.2018 21:02 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Mēs cerējām, ka iztiksim ar 3tk līdzīga koncepta kāzām, savs milzīgs šķūnis laukos ar dārzu, gatavo saimnieces, traukus, galdus, solus dabūt iespēja bezmaksas, gulēšana mājā vairàkās istabās uz matracīšiem. Gredzeniem bija savs zelts, samaksājam tik par darbu. Un nē mēs neiekļāvāmies 3tk, pat 3500 tk :-| Tiesa cilvēki mums 2x vairāk, Bet nu tāpat..
07.08.2018 11:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
manai masai bija kazas-14 cilveeki,zags,pasutits ediens,majas.viss kopa izmaksaaja apt 700 euro.
06.08.2018
Feini. Bet izmaksa sdazadas ka lasu, viesu nams ar daudz viesiem pa krut 5 000, un nelielas kazas sakot no 700...super!
07.08.2018 11:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mana mamma sarīkoja kāzas pa 150 eiro, tikai tuvākajiem, tie paši aizgāja zelta gredzeniem un ēdienam. Ja ļoti grib, var visu saplānot pa mazbudžet
o super!
07.08.2018 11:35 |
 
Reitings 5
Reģ: 10.08.2017
Jo mazāk cilvēks ir gatavs pats paveikt kādam pasākumam, jo vairāk jāmaksā kādam citam. Ja līdz kāzām ir teju vesels gads, var paspēt paši sagādāt gan dekorācijas, gan sarunāt kleitas šūšanu, tortes cepšanu un visu pārējo. Meitenes te jau izteica arī lielisku ideju par galdu un telpu dekorēšanu ar sezonālajiem ziediem.
Ieteiktu padomāt, kuri ir tie radošie cilvēki draugu/paziņu/ģimenes lokā, kuriem varētu uzticēt piemēram kāzu ielūgumu izveidi (pati veidojot ielūgumus pasākumiem iegādājos savai gaumei atbilstošu papīru Papīra namā), kāzu fotografēšanu, kurš varētu ko nodziedāt, spēlē kādu instrumentu, varbūt kādam lieliski padodas pasākumu vadīšana?
Var iekārot dārzā kādu fotostūrīti viesiem - vajag tikai lielu balta vai gaiša kartona loksni fonam, vismaz divus krēslus un varbūt kādu mazu galdiņu ar ziedu kannu. Iespējams, kādam darbā ir projektors, kuru var aizdot uz nedēļas nogali,ar tā palīdzību varat rādīt mīļbildes, izmantot karaoke dziedāšanai vai citām aktivitātēm. Man pašai ļoti patīk kā izskatās spuldzīšu virteņu dekorācijas, tādas pēc Jaunā gada veikalos ar ļoti labām atlaidēm var iegādāties vai palūgt lai viesi paņem savas spuldzīšu virtenes - teju katram mājās tādas ir.
Ja draugs nav pārliecināts, ka lauku māja ir labākā izvēle, ieteiktu padomāt sākumā pašai par idejām, iecerēm un vēlamo iekārtojumu kāzu svinēšanai laukos, ja būsiet pārliecināta par to, ka viss izdosies un zināsiet kā to noorganizēt, noteikti izdosies viest pārliecinātību arī citos.
Man pašai dažādos DIY projektos jaudīgs resurss ir bijusi aplikācija Pinterest.
07.08.2018 12:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits