Mazbudžeta kāzas

 
Reitings 210
Reģ: 07.07.2016
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
TEVI NEAICINA:-D:-D:-D:-D:-D:-P:-P:-P
06.08.2018 13:15 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
uz kāzām kā milzu pagodinājums jauztver un ar prieku šķūnī jāiet gulēt.
ja tuviem miliem radiem ta tas ir...un ir feini ietuset, kadu reiz skuki pagulet, izdejoties izsmieties. Un ne NAV PAINTRESIGI UN KRUTA...bet ir miligin un feini:-P:-P:-P:-P
06.08.2018 13:17 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man ir gana liela un forša ģimene un draugi un nav mums mazāk mīlīgi un forši tikai tāpēc ka var gulēt normālās gultās ne siena čupā :)
06.08.2018 13:19 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Kā jau parasti Rīdziniece pieķērās pie vienas domas un nespēj to atlaist...
06.08.2018 13:20 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es esmu redzējusi tādas lauku kāzas paziņu bildēs - man nešķiet ne mīlīgi, ne feini. Ja kādam tā šķiet - lai jau, Rīdziniece var izprecēt abas savas meitas tādā stilā, es labāk par tūkstoti uz kādu spa četratā ar lieciniekiem aizlaistu.
06.08.2018 13:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LASAM KO SAKA AUTORE, vina nejauta ne par manu radu kazam, ne par jusu, ne ciemos mus aicina..:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
06.08.2018 13:24 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Tad jājautā, vai Tu ar savu šībrīža viedokli runā kā personīgi Tu vai kā kāzu viesis vidējais? Ja kā personīgi Tu, tad var teikt, ka neinteresē, jo iespēja, ka sagadīšanās pēc nonāksi šajā visu sarakstā ir niecīga. Ja Tu gribi savu viedokli pozicionēt kā kāzu viesi vidējo, tad oponēšu sakot, ka katram savs. Katrs pats zina, kādi ir viņa radi, draugi, vai vairumam šķiet pieņemama vai nepieņemama.
No sava draugu loka zinu, ka visi ir diezgan priecīgi par gulēšanu teltīs, šķūņos, bēniņos uz matračiem utt. Esam baigie lauķi. Sķunī gulēt neliktu tikai ģimenes ar maziem bēbīšiem.
Un zinu, ka ir arī komfortu mīloši cilvēki, kuriem jau kempinga namiņš ar gultu šķiet pašvaka un ne sevišķi ērta opcija.
Viss, ko gribēju pateikt - nenonicini citu variantus un izvēles ar frāzēm "lauķu kāzas" un "paldies dievam, tādās nav būts". Ja Tev šķūnī gulēšana liekas kā šausmas, kādam tā ir tīrākā romantika, piedzīvojums un kvalitatīvs kāzu tusiņš ;-)
06.08.2018 13:24 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Runa nav par pinterestīgām vai nepinterestīgām bildēm - manis pēc tāds pinterests varētu vispār pat neeksistēt. Runa ir par to - vai cilvēks pats sev pēc tam patīk bildēs. JO, ja man visaās manās kāzu bildēs būtu "dabīga" seja, ar pusaizvērtām acīm, kaut kur neveiklā brīdī noķertu dubultzodu u.t.t., tad es tādas bildes ne tikai nevēlētos redzēt savā privātajā fotoarhīvā, bet gribētu sadedzināt - kāpēc skatīties uz sevi tādu, kā pats sev nepatīc. Jo sevišķi tik svarīgā dzīves notikumā?
Un, lai Tev būtu vēl viens iemesls pabesīties - jā, esmu maksājusi par savu individuālo fotosesiju 700+ EUR un NEVIENA no tām bildēm nav atrādīta publiski. Tāpēc savu komentāru, ka visi, kas izvēlas maksāt par profesionālu fotogrāfa darbu to nedara tādēļ, lai kādam publiski atrādītos!
06.08.2018 13:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
SALONA tik vairakkart ieteikts dazus foto uzveidot lai sev paliek:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P
06.08.2018 13:27 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
JO, ja man visaās manās kāzu bildēs būtu "dabīga" seja, ar pusaizvērtām acīm, kaut kur neveiklā brīdī noķertu dubultzodu u.t.t.,
n ja tik briesmigi vienmer vienmer izskaties un bnusa vel draugi kam foto ir hobijs vispar nemak focet tad ja traki...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
06.08.2018 13:29 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Konkrēti es vispār vairāk biju domājusi par vidi, runājot par pinterestīgām bildēm. :D Respektīvi, ka, runājot par lauku kāzām, daudzas varētu iztēloties skaistas country stila kāzas, bet nepadomā, ka tajās bildēs tas šķūnis un 100 citi elementi ir nopirkti par dārgu naudu un nav kaut kāds random šķūnis ar tirgus audumiem utt. Protams, ja cilvēkiem ir gaume, ja cilvēks ir studējis mākslu, ir ar ķērienu dizainā, tad viņš arī no visparastākiem materiāliem varēs uztaisīt skaistu vidi, bet cilvēkam parastajam tie pinterestīgie knifiņi neizskatīsies labi, jo būs sataisīti ar neveiklu roku un lētiem materiāliem. Ja visi būtu tik ļoti radoši un pratoši, tad nepastāvētu tādas sugas kā floristi, dekoratori utt.
06.08.2018 13:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Autore velas SAVAS kazas sada formata, un nosplauties ko doma svesi tev cilveki. Riko savus mazos jaukos svetkus ar sev milajiem. Bus oki.;-)
06.08.2018 13:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
It kā dārgi štrunti būtu svarīgākais bildēs. Pie siena gubas pat unikālu un foršu bildi var radīt, kaut vai tikai no abu skatieniem un virmojuma gaisā vienam pret otru īpašajā dienā.
06.08.2018 13:34 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Rīdziniece, ar Tevi nav iespējams diskutēt... es off... 8-)
06.08.2018 13:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Velreiz autorei, nenem galva negativo.Riko ga gribi un kur gribi, izbaudi savu lielo dienu ka Tu un tavs virietis velas. Ta tava diena...Veiksmi.(l)
06.08.2018 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Ar 1000 EUR ir stipri par maz 20-25 cilvēku kāzām.
Ko vilks jaunais vīrs?+frizieris.
Otrs gredzens izmaksās vismaz 250, ja zelta. Un juveliera darbs gredzena pārliešanai arī nav par velti.
Kādi būs ziedi un ziedu rotājumi?
Zinu, ka citi taisa mazbudžeta kāzas bez alko un vienas dienas pasākumu, lai izmaksas mazākas. Vakarā visi dodas mājup.
06.08.2018 13:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Meijas vai kas cits no lauku piemajas darza.;-)
06.08.2018 13:42 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Otrs gredzens izmaksās vismaz 250, ja zelta. Un juveliera darbs gredzena pārliešanai arī nav par velti.

Nu, nav, nav tik traki.
Mums gredzeniem gan bija pilnībā savs zelts un darbs izmaksāja tieši 50 EUR. Nesen taisīju zelta ķēdīti ar kulonu, kura kopsvarā ir daudz smagāka par vienu gredzenu (nezinu precīzi, cik sver tāds normāls vīriešu gredzens, bet ķēdīte ar kulonu bija 13.5 grami un samaksāju mazliet vairāk kā Tavi nosauktie 250 EUR. Gredzens sver labi ja pusi no tā...
06.08.2018 13:44 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Dārta, protams, daļēji piekrītu. Ne vienmēr arī iecerētais izdodas, kā gribas. Tādā ziņā man viegli spriest - savos laukos stāv tāds ideāls tukšs šķūnis, ja nebūtu nekurienes vidū, varētu dot vietu kāziniekiem vasarās. Es tomēr te tikai teorētiski spriežu par to, kā varētu darīt un kas ir izdarāms, ņemot vērā budžetu, tomēr pārējais ir atkarīgs no jau esošā - šķūņi, bēniņi, ābeļdārzi kokmateriāli, zāģis, mežmalas, kur tikt pie meijām, auto, ar ko visu izvadāt sagatavošanās darbos, cik tālu iespējams izvilkt elektrību utt. utt. Un galu galā - laiks, lai ar to visu nodarbotos. Kad draudzene precējās savās lauku mājās, viņas tētis bija ņēmis atvaļinājumu un vairākas dienas rukāja gatavojot koka konstrukcijas nojumēm, skatuvi/terasi, solus utt. kamēr līgavas māsas gādāja par mazajiem rotājumiem - vainagiem, virtenēm, burciņām, kompozīcijām utt. Izdevās ļoti skaistas (vizuāli un ne tikai) kāzas, gan ne par tūkstoti, bet diviem - taču vairāk cilvēkiem, un ar iznomātu ūdens apgādes sistēmu tualetēm un roku mazgāšanām.
06.08.2018 13:44 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Vispār, kur iespējams, ieteiktu neafišēt kā kāzas - viesu nams/restorāns, ēdināšana utt. Tad tās cenas sakāpj pamatīgi. Arī piem. fotogrāfs nav obligāti tādā taupības režīmā vajadzīgs uz visu dienu, bet var sarunāt ainavisku vietu, kur uz stundu/divām uztaisa sesiju. Piem, ja baznīca plānā (tur ģimene un draugi) un tad ar vedējiem vēl paturpināt kaut kur netālu.
Vispār jau daudz kas no cilvēkiem un viesiem pašiem atkarīgs. Ja ir vienkārši un bez augstiem standartiem, tad var viskaut ko samenedžēt. Arī laikam ir jābūt kārtīgi atvēlētam tai sagatavošanās daļai, jo lauku māju ir kārtīgi jāsakopj un jādekorē.
Es gan nezinu tiktiešām ne cenas, ne izmaksas, ne dotos lielumus ar ko autore var operēt, bet 1000€ ar ceremoniju un vēl balli turpinājumā, šķiet pa īsu. Man bērnu ballīte uz 3h bez fotogrāfiem un makeupiem un gredzeniem, izmaksā parasti ap 300, tas īrējot pa 100€ telpas. Autore neko neīrē, bet dekorēšana kāzām noteikti lielāka par dzimeni sīcim.
06.08.2018 13:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits