Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazbudžeta kāzas

 
Izveidoju savu mazo diskusiju, jo apjomīgajā, visaptverošajā līgavu topikā ir grūti atrast tieši sev interesējošo.
Tātad man ļoti interesē, kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".
Tā kā vēl neesam oficiāli saderinājušies, draugs satraucas, vai vispār to darīt šogad, jo varbūt precēties aiznākamo nevis nākamo gadu. Vienīgā problēma, kas mūs attur - vai pa gadu sakrāsim pietiekamo summu, jo gada garumā plānojas regulāri iepriekšnebijuši izdevumi, taču, lai precētos mūsu iecerētajā vasaras mēnesī (vismaz piektdienā), ir viss vēlamais jau ļoti laicīgi jārezervē un jāpiesaka:-/
Varu pateikt, kā līdz šim ir ieplānots ietaupīt:
1) Uzposīšos pati saviem spēkiem mājās (manikīrs, meikaps),
2) kleitu šūs tuviniece, apavi jau ir
3) svinības notiks pašu lauku mājās
4) torti ceps radinieks vai draudzene-konditori
5) ir zelta gredzens, ko pārkausēt priekš viena laulības gredzena
Lūdzu, gaidu vēl ieteikumus, lai varētu aprēķināt budžetu un saprast, vai kāzas vispār būs iespējams svinēt nākamgad..:-/
05.08.2018 16:43 | Saite
 
kā izvērst kāzas apmēram 20-25 viesiem un brokastīm nākamajā rītā. Vēlētos iekļauties pēc iespējas mazākā summā, vēlams ne vairāk par 1000 ar "kapeikām".

Protams, lai izdodas šis skaistais pasākums! (l) Tomēr nosaukto ciparu varētu darīt reālu vien Čaks Noriss :-D Protams, ja visu dara paši un kāzas notiek privātīpašumā vai zagsā, tad vēl kaut kā varētu to visu vaaarbūt ietilpināt tādā cenā? Vai šajā summā ietilpst arī līgavas&līgavaiņa tērps? Pārāk maz info, lai saprastu reālo situāciju ;-)
05.08.2018 17:04 | Saite
 
Kā ar ēdienu? Dekorus skaistus mierīgi vari pati sataisīt, pasūtot no ali/ebay visādus niekus, kas tur tiešām ir pa lēto. Ja, protams, abas rokas nav kreisās :D Kā arī, FB kāzu grupās bieži vien par lētām naudiņām atbrīvojas no kāzu dekoriem/piederumiem.
05.08.2018 17:16 | Saite
 
No "dārgajām" lietām paliek tikai ēdiens un alkohols. Ā, un kāzu fotogrāfs.
05.08.2018 17:23 | Saite
 
 
Teorētiski jau var arī 1000 eur iekļauties. Ēdiens tad pašiem jāgatavo nevis kaut kur jāpasūta. Nu kleitu šūs, ok, bet no kā šūs? Reizēm audums izmaksā vairāk nekā jau gatava kleita.
Kā ar līgavaiņa uzvalku? Tur vismaz ar 200 eur jārēķinās.
Vēl nāk izdevumi dzimtsarakstu nodaļā - valsts nodeva, ja nemaldos bija 14 eur. Uz ziediem var ietaupīt - izrēķināt kādi ziedi parasti zied uz to laiku un sastādīt pavasarī ar tiem veselu dobi.
Es tik īsti nesapratu vai šuvēja strādās par velti un konditori torti taisīs bez maksas un par saviem līdzekļiem?
05.08.2018 17:25 | Saite
 
Galdus var pasi uzklat, vai lauku saimnieces ir kas gatavo un kalj par naudu no jusu produktiem.Tas nav traki dargi, alko uz atlaidem veici bez uzcenojuma. Auto no radiem sameklet kadu smuku, svau fotografu, un kadus dazus kadrus fotosalona. Ja nerekina uzvalku, un gredzenus kurus gan jau gada laika nopirksiet reali cipars sadam kaazam.Muziki sarnat kadu kas bus vakar didzejs.;-)
05.08.2018 17:26 | Saite
 
Mana mamma sarīkoja kāzas pa 150 eiro, tikai tuvākajiem, tie paši aizgāja zelta gredzeniem un ēdienam. Ja ļoti grib, var visu saplānot pa mazbudžeta cenām, īpaši, ja nav daudz cilvēki un ir zināms kas ko darīs.
Nebija nekas glamūrīgs (saprotams) un ģimene izpalīdzēja, bet nu tā kā mamma bija iztērējusi lielu summu omes 50. kāzu jubilejai, tad savas kāzas nosvinēja pieticīgi. Ja gribas ko savādāku - tad tur ir riktīgi jāplāno. Bet tas, ko vēlējos pateikt, ka to var izdarīt!
05.08.2018 17:26 | Saite
 
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZeUZYfZBsEo joprojam loti patik sis kazas. Mocitis, macdonalds un tusins ar vedejiem.Vecaki tikai banzica un sampja glaze.
05.08.2018 17:32 | Saite
 
Līgavaiņa uzvalku var noīrēt, kaut vai.
05.08.2018 17:33 | Saite
 
Brokastīs nākamajā rītā starp citu var dot to pašu, ko neapēd iepriekšējā vakarā vai arī vārīt soļanku lielā katlā uz ugunskura (daļa produktu var noderēt arī no iepriekšējā vakara).
05.08.2018 17:34 | Saite
 
Brokastīs nākamajā rītā starp citu var dot to pašu, ko neapēd iepriekšējā vakarā
Šis gan vasarā diezgan mānīgi, karstā laikā ēdiens var arī neizturēt līdz rītam, ja visu laiku ir uz galda
05.08.2018 17:37 | Saite
 
Uz galda nav jaliek viss ledussakpja satrus, vasaras ik pa laikam saimniece papildina galdu ar svaigu no ledusskapja.;-)
05.08.2018 17:39 | Saite
 
20 cilvēkiem var sacept mafinus no rīta, svaigus. tikai vajag, lai kāds no viesiem uzupurējas agrak celties un to izdarīt :)
05.08.2018 17:41 | Saite
 
var sacept mafinus no rīta, svaiguse]
Ja nav iebildumu pret pusfabrikātiem, tad šo var atrisināt vēl vienkāršāk - promo ir saldēti mafini, pončiki, maize utt. Mafini tikai jaatsalde, maizi izņem no iepakojuma un krāsnī iekšā - garšo tik pat labi kā svaigi cepta.
05.08.2018 17:45 | Saite
 
...un viesiem var palūgt nest nevis puķes (kas tāpat tos pacmit eiro maksā), bet vīna (alkohola) pudeli savā gaumē. Gan jau, ka "tā nav pieņemts", bet man viesa lomā principā būtu vienalga, ko nest, puķes vai vīnu. Pie tam, pudele nereti tiek saukat par "vīriešu puķēm", kontekstā "ko lai nes namatēvam, nakot ciemos".
05.08.2018 17:46 | Saite
 
Nu, brokastīs kafija ar svaigu, siltu (pofig ka pusfabrikātu) maize ar sālītu sviestu un sieru/desu zviedru galda variantā būtu forši. Noliec vēl tosteri un griezto maizi, lai pašapkalpojas, un man vismaz garšotu. Garšīgi, tas ne obligāti ir sinonīms dārgi un/vai sarežģīti. Nē nu, vienīgi ja bail, ko teiks tante Alma un ko padomās māsīca Evelīna, tad gan tā varbūt nevar.
05.08.2018 17:50 | Saite
 
Es no rīta, izvēlētos ko gatavot uz ugunskura , var grillēt dārzeņus, sierus , soļanka uz ugunskura. Cik saprotu viss notiek laukos , tad var uztaisīt lielo omleti , klāt biezpiens ar zaļumiem, krējums , dārzeņi. 1k uz 20 cilvēkiem ir bišķiņ pa maz , ja visu gatavo paši var jau būt , ka var iekļauties , bet nu baigi jāpiedomā. Es laikam lauku kāzās liktu galdā arī kandžu , protams ja ir kāds kurš māk pareizu un labu uztaisīt. Gatavojoties tik laicīgi var paspēt sataisīt nastoiku ,kur pēc tam piešaujot klāt cukuru būs fantastisks liķieris.
05.08.2018 18:00 | Saite
 
57days tiešām labi ieteikumi. Es arī teiktu, ka 1000eur ir reāla summa, bet jāskatās, vai
šuvēja strādās par velti un konditori torti taisīs bez maksas un par saviem līdzekļiem?

+ vai frizūru arī pati taisīsi? Protams, princešu cakas un pinumi uz galvas nav nepieciešami, bet pat ne pārāk grezna matu veidošana un frizūra būs pārdesmit eiro pie friziera.
05.08.2018 18:01 | Saite
 
n konditori torti taisīs bez maksas
lauku kuku 5 kg gan savejiem darga par 60 eu nepaprasis. Par uzvalku,kleitu, apavus, un gredzeniem jau teicu gada laika( autore pec gada precas) mierigi var atsevisku summu sakrat. Frizieris gan kada drusak, saprotu ka no laukiem brauks uz zagsum tad ta bus ertak.
Muzikas pleilisti varat apsi ieprieks sagatavot ierakstit. Ja sada varinata pilnigi reala pietiekama summa uz 25 cilv.
05.08.2018 18:14 | Saite
 
Man loti patiik lasiit par mazbudzeta kaazaam!Patiik ,ka cilveeki nevajadziigi neizmet naudu,kura loti noderees peec kaazaam.
Vasara loti pateiciiga sezona ,un veel laukos!Ziedu puskus var sataisiit loti skaisti no taam pukiiteem,kas aug daarzaa,ja mati pasai smuki,tad vispaar nekaadu uztraukumu-jaunai meitenei nav arii jaauztraucaas par to kosmeetiku tik daudz un veel laukos!!!!!!Es jau redzu ,kaa taas omiites sivereejaas ar visu to eedienu gatavosanu un nav jau 100cilveekiem!Man pirmaas kaazaas bija 50 un laukos !!!!!!Visu gatavojaam pasu speekiem,bet nu jaa....tas bija agraak...Kleitu var suut pavisam vienkaarsu,bet eertu un gaumiigu!
No riita loti labi der Zviedru galds-dazaadi sieri,taas daarzenu plaates,dazaadi piiraadini,maizites ,kas palikusi no iepriekseejaa vakara.Musm bija lauku viins kaazaas!Loti romantiski!(l)
05.08.2018 18:23 | Saite
 
Ja radiniece cep torti,tad taa tacu var buut daavana no vinas puses,taapat arii taa kleitas suusana!
05.08.2018 18:25 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.
vairāk

Aptauja

 
Vai forumā vajag ieviest iespēju labot savu ierakstu pēc tā publicēšanas?
  • Jā, 5 minūšu laikā
  • Jā, 10 minūšu laikā
  • Nē, nevajag
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!