Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

zobārstniecība

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Esmu neizpratnē. Divus mēnešus atpakaļ apmeklēju zobārstu, sāpēja zobs tā, ka sāpes atdūrās ausī. Trīs reizes man tīrīja kanālu un lika zāles ik pec nedēļas. Pēc pēdējās pagaidu plombas mainīju dzīvesvietu, sanāca nokavēt vizīti pie zobārsta. Izkrita mazs gabaliņš pagaidu plombas, ātri vien steidzos pie tuvākā zobārsta, jo arī sāka sāpēt. Šeit man uztaisīja RTG, secinot ka ir iekaisums ar strutām uz kura tika uzlikta pagaidu plomba un strutam nebij kur "iet" - tika līdz ausij. Visu man tur izurķēja, izrāva nervus (jo sanāk iepriekšējā zobārste nebij visu izņēmusi), uzlika jaunu plombi, teica ka nākamo reizi varēs jau labot. Vēl nav pienākusi nākamā vizīte un zobam atkal noluza plombes gabaliņš. Un atkal sāk sāpēt. Es nesaprotu - divi dažādi zobārsti ir apskatījuši, arī izravusi nervus, kas tur var sāpēt? Viens zobarsts paprasa 25 eiro, otrs par to pašu 73... Ko lai dara - izraut? Nezinu, jau cik reižu lika zāles un nekā.
Sakiet, kādam mērķim tiek liktas zāles - lai atmerdetu nervu vai atdzivinatu?:-(
25.07.2018 20:43 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
nervu atdzīvināt?
a neko, zobārsti ir tādi kā santehniķi/celtnieki baltos halātos :)
25.07.2018 20:51 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
vai zilos. vai zaļos.
25.07.2018 21:37 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tev pie iekaisuma antibiotikas neizrakstīja?
25.07.2018 21:59 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
wee Neizrakstija nevienas antibiotikas.
25.07.2018 22:50 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Precizesu savu jautajumu : Varbut izdevigak zobu izraut? Tas ir 6tais zobs, bet bail, ka ta rausana bus sapiga, jo zobs loti jutigs.
:-(
25.07.2018 22:52 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es tavā vietā izdzertu AB kursu ...
25.07.2018 23:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Izdevīgāk kam? Finansiāli? Īstermiņā iespējams, bet mūsdienās zobārsti cenšas līdz pēdējam saglabāt zobu. Pēc raušanas varbūt vajadzēs likt kroni vai implantu un tad nebūs izdevīgāk.
Par raušanas sāpīgumu nesatraucies, anestēzija šo problēmu atrisina, bet, ja zobārsts nepiedāvā šo opciju, klausītu zobārstu. Un kurš tev paprasīja 25 eiro, tas, kurš līdz galam neiztīrīja un uz strutām uzlika plombu? Labāk 3x dārgāk, bet lai sataisa normāli.
Par zāļu iedarbības mehānismu un opcijām ārstēt/raut labāk jautā zobārstam, kuram uzticies, nevis te.
25.07.2018 23:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tik anestēzija palaidīs vaļā pēc pāris h , bet sāpēs vēl nedēļu.
25.07.2018 23:26 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Es, protams, nezinu, par kuru pilsētu ir runa, bet pirms nedēļas tīriju 6.zobam kanālus un izņēma nervu un tas izmaksāja 150€ ar pagaidu plombi. Par 25 neticās, ka kāds kanālus tīra. Un man galīgi nebija dārgākā klīnika, jo cenas skatijos/salīdzināju.
25.07.2018 23:51 |
 
Reitings 2185
Reģ: 22.01.2018
'pie iekaisuma' neko neraksta. ja vispār vēl latviski māk izteikties
26.07.2018 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Un raut 6to nav nekas prātīgs. Izraujot zobu, jāliek implants, kur cenas tāpat ap 1300€. Vienkārši aizej pie normāla ārsta.
26.07.2018 00:43 |
 
Reitings 20
Reģ: 01.07.2011
Diemzheel nevaru ieteikt labu zobaarstu LV, bet saprotu Tevi...identiska situaacija ar neiztiiriiiem kanaaliem un maksu par neko. Paveicaas, ka dziivojot Itaalijaa, atradu savu perfekto zobarstu, lai gan maksa bija diezgan iespaidiiga. Bet labaak samaksaat vairaak nekaa mociities...iesaku atrast zobarstu gan kursh izraksta antiobiotikas, gan kursh necenshaas visus kanaalus iztiiriit vienaa dienaa + retgens peec katras proceduuras
26.07.2018 01:50 |
 
Reitings 20
Reģ: 01.07.2011
Rentgens*
26.07.2018 01:51 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Jā, man arī nedaudz vairāk kā pirms gada bija tāda situācija, ka sāpēja zobs (arī 6ais), aizgāju pie zobārstes, izrādījās, ka izveidojies iekaisums zem saknes, šī tur kkādus kanālus patīrīja, ielika pagaidu plombi, teica, lai pēc nedēļas eju atkal, bet pēc tam man vaigs normāli piepampa, viss slikti, biju jau gatava raut ārā, bet nākamajā dienā aizgāju pie citas zobārstes, viņa man ielika zāles, iegrieza vaigā no iekšpuses, ielika dreni, lai ir kur tām strutām palikt, izrakstīja antibiotikas, tad vairākas reizes gāju pie viņas likt zāles, bet pēc tam visu labi saārstēja un zobs man jau vairāk kā gadu tāds salabots tur un nekādu problēmu :) Tā kā raut nevajag, aizej pie normāla ārsta.
26.07.2018 08:24 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Salabot var, es domāju, iespējams, ja tev tur ir strutas un sapampis (JA IR), tad vajag, lai tās strutas iztek un tur nedaudz tomēr sadzīst un tad jau var likt to pagaidu plombi un visu pārējo darīt. Neesmu zobārsts, bet tā bija man savulaik. Ka sāka iekaist zobs...priekšējais. Un lielā ātrumā, ka otrā dienā man jau bija aizpampusi acs pilnīgi ciet,temperatūra pāri 39, triceklis, sāpes nenormālas. Apzvanīju visus zobārstus un visi atteicās labot(nedzīvoju Rīgā), kurš ar kanāliem neņemās vispār, kuram brīvāka vieta ir tikai pēc 2 mēnešiem. Beigās pašā vakarā pēdējā zobārste, kurai zvanīju, uzreiz deva instrukcijas, ko darīt, lai līdz nākamajam rītam nepaliek sliktāk vismaz, un nākamajā rītā paņēma pašu pirmo. Izurba caurumiņu ar domu, ka strutas nāks laukā, bet tur jau bija tik traki, ka nekas nenāca, nācās likt drenu un griezt pušu smaganas, lai viss tas ārprāts iznāktu laukā un nāca pilnīgi kunkuļiem. + vajadzēja regulāri muti skalot ar sālsūdeni. Un jau nākamajā dienā pampums bija nogājs, pastaigāju kādu laiku ar drenu, lai tur tā teikt "izvēdinās" un sadzīst iekšā + antibiotikas un tad jau vairākas reizes tika liktas zāles un viss iztīrīts un tad jau pildīts un viss ir kārtībā jau 3 vai pat 4 gadus:-D Kopā zobs labojās kādus 2 mēnešus. Tika iets praktiski katru nedēļu. Un par visu kopā samaksāju 80 eiro. Tā arī tagad eju pie tās zobārstītes, ļoti atsaucīga un forša. Arī vīrs pie viņas tagad pārgāja, jo nav nekad jāgaida garas rindas, viņa vienmēr atstājot brīvas vietiņas akūtām situācijām.:-)
26.07.2018 09:32 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Varbūt vaina nav labotaja zobā, bet blakus?
Kanālu tīrīšana ir diezgan neparedzama lieta. Var būt viss ok, bet var arī pēc kāda laika atkal sāpēt. Kāpēc tā pagaidu plombe visu laiku lūst nost? Tur kaut kā nevar normāli saplombēt? Ja tā, tad problēma būs arī pēc īstās plombes uzlikšanas.
26.07.2018 09:43 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.05.2018
Mežone, vari lūdzu atsūtīt savas foršās zobārstes kontaktus? Atrodas Rīgā tā daktere?
26.07.2018 17:02 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Paparrita
Nav Rīgā:-)
26.07.2018 19:37 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Teikšu tā, bērnības gados mani pie zobārsta nevarēja aizraut ar varu, draudzene ieteica vienu zobārsti, aizbraucu - attieksme super, ja iesāpas pagaida. Salaboju divus zobus bez sāpēm un bailēm. Tā arī man viņa palika atmiņā līdz šim brīdim. Cenas bija jau tad ļoti lētas.
Šoreiz kad braucu ar stiprām sāpēm, interesantākais likās tas ka viņa man ieraudzīja manam 6 saposajam zobam blakus 7to, kurš drīz sākšot sāpēt un pie vienas reizes abiem uzlika pagaidu plombas - par abiem zobiem pagaidu plomba plus pote samaksāju 15 eiro.
Rezultātā to 7 salaboja pirmo, bet šito atstāja ar pagaidu plombi.
Tad tika vēlreiz ieliktas zāles plus pote ar pagaidu plombi = 25 eiro.
Tad sekoja tā dzīvesvietas maiņa, un cits zobārsts, saucas Diadent. Tur tāda neredzeta jauna aparatūra utt. Uztaisot rtg šī ārste teica ka tam salabotajam 7 zobam kanāli ir daļēji aizpilditi, zobārsts esot taupījis uz materiāla. Un 6 zobu urkejot secināja ka nervi nebij izņemti laukā.
Šeit par šo procedūru samaksaju 73 eiro. Man nav žēl naudas, lai tikai beidzas manas mokas ar sāpēm, bet nekādas drenazas man nepieminēja, vaigs arī nav uzpampis, ab arī nepiedāvāja, teica varēs jau labot, ka strutu nebūšot vairs.
Bet kā, kā atkal var tik nežēlīgi sāpēt, tie cirtieni pa smadzenēm un ausi it īpaši ja padzer aukstu...
Saprotu ka saglābt cenšas katrs ārsts, bet vai man nebūs vieglāk viņu izraut? Bailes, ka pec rausanas būs vel trakāk....
26.07.2018 22:34 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Mazliet ar novēlošanos, bet atradu zobārsti, negribētu salielit, atrada manam zobam vainu, tresais kanals vispar nebija iztīrīts, nervs ari nebija iznemts. Iekaisums tur ta aristipri tupeja... Ielika vēlreiz zales, pagaidu plombi paprasija 5 eiro. pec nedelas liks isto plombi. Velos bridinat citus, ludzu esiet uzmanigi, jo mes jau neredzam ko zobarsts mums tur dara. Nejau labakaa tehnologija izradas labaka, nejau laipnakais zobarsts izdara visu.. ta gadījās man. Protams cepuri nost tiem dr kas dara tiešām visu labi un profesionali. zel ka mana novada zobarstu atrodu ar treso reizi... ceru, ka sis bus pēdējais un manejais zobarsts.
12.08.2018 21:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits