Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

NBS vs VP

 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
Sveikas, dāmas!
Esmu dillemas priekšā - uzsākt mācības un nākotnē nodoties Valsts Policijai vai arī studēt NAA un nākotnē strādāt Nacionālajos bruņotajos spēkos?
Tā kā jau man ir iegūta augstākā izglītība, tad VP jāstudē vien 6 mēneši, savukārt, NAA 1 gads un 6 mēneši.. Abas profesijas/mācību iestādes uzrunā, bet nevaru izlemt...:-|
Varbūt kāda no Jums strādā šajās iestādēs vai kāda draudzene, radinieki.. ko esat labu/ sliktu par šo visu dzirdējušas.
P.S. par to, ka sievietes vieta nav armijā, to jau esmu dzirdējusi :-D
23.07.2018 13:42 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Nu, armijā lielāka, stabilāka alga. Zinu, ka krīzes gados, kad policistu iztrūkums bija anormāls, jo atlagojums bija smieklīgs, vairākiem man pazīstamiem armijniekiem pielika pie algas. Tas tāpēc, ka NATO, laikam, dod kaut kādu naudu. Labāki dzīves apstākļi noteikti būs strādājot armijā, ja vien nebūsi korumpēts ments. Par mācību iestādēm gan izteikties nevarēšu.
23.07.2018 14:00 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
NBS vide un kolektīvs nav tie patīkamākie, neesmu pati bijusi, bet no stāstītā (paziņai bijušais vīrs bija armijnieks ilgus gadus, tā cilvēka psihe ir pamatīgi mainīta, principā dzīvei ārpus armijas vairs nav derīgs). Policija jau arī nav nekāds rožu dārzs, bet tur ir dažādas iespējas, ne visi tieši saistīti ar kriminālajiem.
Bez tam kā tur ar tiem rezervistiem, vai nav tā, ka saistot dzīvi ar armiju, tajos esi uz mūžu, kas nozīmē, ka jebkurā laikā var tikt izsaukts uz mācībām?
23.07.2018 14:13 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Bez tam kā tur ar tiem rezervistiem, vai nav tā, ka saistot dzīvi ar armiju, tajos esi uz mūžu, kas nozīmē, ka jebkurā laikā var tikt izsaukts uz mācībām?

Uz mūžu nē, tur ir kau kādi pārdesmit gadi, laikam. Bet tās mācības arī nav tādas, ka Tevi pēkšņi izsauc, par to laicīgi paziņo. Kara gadījumā pašu valstī tiksi mobilizēts pirmais, tas gan.
23.07.2018 14:19 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Par policistiem nezinu, bet par armiju gan.. Vispār ja paklausīties paziņas stāstā, dzīvo cepuri kuldami. Ja dzīvo kazarmās, tad ēšana un dzīvošana, protams, bezmaksas. Algas arī labas (800-1000 EUR) + pa dienu var gadīties, ka vispār nestrādā (mūsu izpratnē).. Jā, jābūt uz telefona, lai būtu sasniedzams jebkurā laikā (izņemot atvaļinājumu, ja dodies ārzemēs, piemēram).. regulāras prēmijas un piemaksas.. Ja nedzīvo tajās kazarmās, tad piešķir dzīvokli, par kur jāmaksā, bet smieklīgi maz. Protams, es neesmu tajā vidē iekšā, bet pēc stāstītā radās iespaids, ka par nodokļu maksātāju naudu uztur veselu baru dīkdieņu.
23.07.2018 14:19 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
Liels paldies, meitenes! )
23.07.2018 14:27 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Uz mūžu nē, tur ir kau kādi pārdesmit gadi, laikam. Bet tās mācības arī nav tādas, ka Tevi pēkšņi izsauc, par to laicīgi paziņo

Nē, uz mūžu jau nē, 60+ gadus jau neizsauks, bet tie gadi nav mazi, tai laikā jau varbūt būsi ārzemēs vai nevarēsi tikt prom no darba. Dēļ tādām izklaidēm no normāla darba var izlidot, jo darba devējam kavētāji nav vajadzīgi, iemesls atradīsies.
dzīvo cepuri kuldami. Ja dzīvo kazarmās, tad ēšana un dzīvošana, protams, bezmaksas. Algas arī labas (800-1000 EUR)

Ja apmierina dzīve tikai darbā, bez savas privātās dzīves un dzīvesvietas, pārdodoties par 1000 eiro un bezmaksas rijamo, tad jau ok. Katram jau savs.
23.07.2018 14:30 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
jā, par to ģimenes veidošanu ir kā ir, personām, kuriem jābūt "kaujas gatavībā" 24/7, manuprāt, ir diezgan grūti uzturēt normālas attiecības ar vīru/sievu, jo tevi jebkurā brīdī var aizsūtīt uz misiju, tad pus gadu neesi mājās un viss ir apgriezies kājām gaisā, savukārt, VP amatpersonām - nostrādā no plkst. 8.00 līdz 17.00 un ej mājās, baudi dzīvi, protams, arī policistiem ir šīs nakts dežūras, bet vismaz kkā stabilākā tā ģimenes dzīve
23.07.2018 14:39 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.07.2018
*kurām
23.07.2018 14:39 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Uz misijām jau bez Tava akcepta nevar Tevi aizsūtīt, manuprāt. Pārsvarā jau tie karavīri paši grib tikt misijās, jo par tām ienāk labs kāposts + kaut kādas extra sociālās garantijas + apmaksāts atvaļinājums un vēl kaut kāda spa kūre Ķemeros. Man zināmie cilvēki, kas konkrēti bija Afganistānā, atceros, ka paši sūtīja pieteikumus uz misiju un tad gaidīja atbildi.
23.07.2018 14:55 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Pārsvarā jau tie karavīri paši grib tikt misijās, jo par tām ienāk labs kāposts

+ tieši tā, uz misijām tāpat nevienu nesūtīs. Tur ir jāiziet normāla atlase, lai vispār tevi kāds paņemtu, jo maksā tiešām daudz un daudzi ir gatavi braukt.
NBS tik tiešām ir ļoti laba vieta, strādā vairāki pazīstamie, visiem algas virs tūkstoša un nesūdzās par to, ka darbs būtu grūts.
23.07.2018 15:01 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Ja apmierina dzīve tikai darbā, bez savas privātās dzīves un dzīvesvietas

Nezinu, kur esi izrāvusi, ka viņiem nav privātās dzīves. Iespējams, ir kādi izņēmumi, bet vairākumam brīvdienas ir parastas brīvdienas, tāpat kā tiem, kas strādā 5 dienas nedēļā, ar to izņēmumu, ka jābūt pie telefona, ja nu notiek kaut kas svarīgs.. Un, t.k. tas kaut kas svarīgs var nenotikt mēnešiem, tad par kādas privātās dzīves neesamību mēs te runājam? Vismaz paziņam ir gan privāta dzīve, gan dzīvesvieta (valsts piešķirta), bet neviens neliedz īrēt savu. Par pārdošanos vispār ir smieklīgi, visi algoti darbinieki sevi pārdod, turklāt gadās, ka par mazākām summām
***
Ar to visu gribēju teikt, ka pati savu dzīvi neveidotu ar karavīru/armijnieku jau uzskaitītu iemeslu dēļ.. Man vnk šķiet, ka tā nauda tiešām tiek piešķirta vesela bara uzturēšanai, nedarot gandrīz vai neko (atkal varu atsaukties tikai uz stāsīto), kas man neliekas OK. Un visas tās extras būtībā par pliku neko
. Man zināmie cilvēki, kas konkrēti bija Afganistānā, atceros, ka paši sūtīja pieteikumus uz misiju un tad gaidīja atbildi.

Jap, tieši tā.. bez akcepta Tevi neviens nekur nesūtīs, bet parasti ir gribētāju bars, jo labāka nauda, t,k, pietiek ar tiem, kuri paši vēlas, lai sūtītu kādu piespiedu kārtā
23.07.2018 15:05 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
NBS strādā draugi - pāris, gan meitene, gan puisis. Abi beiguši aizsardzības akadēmiju. Algas viņiem labas 1000+, darbs arī patīk, kā viņi saka - katra diena kā izklaides nometne, un tev par to maksā naudu ( viņiem patīk dzīvot mežā un tml ). Vasarā viņiem jūlijs un augusts ir atvaļinājums, pārējā laikā gan var būt tā, ka aizsūta uz mācībām uz mēnesi mežā, vai arī uz ASV, kas ir diezgan forši. Viņiem armija ir dzīvesveids, bet ja puisis būtu karavīrs, kurš ik pa laikam kaut kur brauc, vai regulāri iet sportot utt un meitene būtu manikīre, kura čīkstētu, ka viņa nav nekad mājās, tad jā.. tur var būt interešu konflikts. Zinu vēl vienu pusi, viņš NBS strādā NATo mītnē kaut ko saistībā ar raķetēm un raķešu sūtīšanu kkur. Viņam arī dzīve laba, piešķīra dzīvokli Ādažos par īri 10e mēnesī, pašam bija tik jāizremontē.
NBS vide un kolektīvs nav tie patīkamākie, neesmu pati bijusi, bet no stāstītā (paziņai bijušais vīrs bija armijnieks ilgus gadus, tā cilvēka psihe ir pamatīgi mainīta, principā dzīvei ārpus armijas vairs nav derīgs)

Mani paziņas neko sliktu nav teikuši, protams, viņi armijā ir salīdzinoši augstos amatos, nav parastais kājnieks, tikko no Alūksnes, tiem gan jau dzīve armijā nav rožu dārzs un nav jau viņi tie izglītotākie.
23.07.2018 15:25 |
 
Reitings 800
Reģ: 15.12.2015
NBS ir vairāk naudas, ja mācīsies, maksās tev uzreiz algu + trenažieri, veselības polise u.c. ekstras. Kā arī pēc beigšanas algas labas. Nato savas naudiņas gan jau arī ieliek.
Valsts policija gan šķiet tāda nabadzīga, radinieces vīrs strādā, alga sūdīga, apstākļi sūdīgi, slīdošais grafiks ar nakts maiņām, jāvāc dzērāji un narkomāni, jārisina ģimenes strīdi un visādas citas problēmas.
23.07.2018 15:37 |
 
Reitings 83
Reģ: 04.06.2015
Viennozīmīgi NBS ... mūsdienās kopšs smagi pacelts (runā ka varētu vēl pacelt) armijas budžets algas tur sākot no 900eur uz rokas + ļoti daudz sociālo garantiju (bezmaksas zobārsts, citi ārsti, palīdzība ar dzīvošanu ja neesi no tuvējās apkaimes, ātrāka pensija, bērniem bezrindas bērnudārzs utt)
Algu ceļ ik pēc gada + papildus ceļ ja kāp pa profesionālo karjeru.
Ļoti bieži dzirdēts ka tur tas darbs nu tāds nosacīts.. nu piemēram man paziņam diennakts maiņas bet savā mainā pa nakti 4h var pat atļauties pagulēt.
Ir arī parastais 8h darbadienu darbi..
Vienīgais kas jāņem vērā lai tevi pieņemtu un tu nbs noturētos.. jabut apmierinosam veselibas stavoklim + ik gadu jakarto fiziiskie normativi + ja pareizi atceros 1x gada bija ari visiem jaiet saucamaja bereshu gajiena kas ir 60km pa visadu apvidu japieveic 24h.
Un pasa sakuma ja nemaldos visiem jaiziet iersaceju kurss 3 menesi kur vislaik esi kazarmas un katru dienu tu apm,acies un trenejies..
23.07.2018 16:44 |
 
10 gadi
Reitings 2326
Reģ: 14.07.2011
Viennozīmīgi NBS.
23.07.2018 16:45 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Vispār tā grūti salīdzināt, divi dažādi virzieni. Manuprāt, NBS tomēr jābūt aicinājumam. Jābūt arī ļoti labai fiziskajai sagatavotībai un veselības stāvoklim. Atalgojums, sociālās garantijas utt. tas protams ir labi, bet padomā vai spēsi izturēt, piemēram, nedēļu mežā ar n-tajiem kg uz pleciem utt. Varbūt pamēģini vispirms zemessargus, viņiem regulāri notiek mācības un ir līdzīgs virziens kā armijā.
VP - nu kamēr būsi vienkāršs ierindas policists, tikmēr nāksies strādāt gan ar dzērājiem, gan zagļiem utt., bet vēlāk jau var pakāpties pa karjeras kāpnēm un sēdēt birojā nevis braukt izsaukumos. Un vēl jau ir arī pašvaldības policija.
Gan NBS algas, gan policijas algas var atrast netā. Pašvaldības policijas algas jāskatās katrā pašvaldībā atsevišķi.
23.07.2018 16:58 |
 
Reitings 502
Reģ: 07.03.2018
Ja ir aicinājums uz to, droši - zelta bedre!
23.07.2018 18:06 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es izvēlētos NBS jau uzskaitīto iemeslu dēļ - vairāk maksā, vieglāks / patīkamāks darbs (nekā policistiem vākt bomžus un braukt uz degpunktā cienīgiem izsaukumiem), man šķiet, ka arī lielāks prestižs. Zinu paziņas līmenī vairākus armijniekus, visiem ir ģimene, arī jau ar bēbjiem, tā kā uzskatu par mītu privātās dzīves neesamību.
23.07.2018 19:59 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.03.2018
Pazīstu ğimeni, kurā vīrs braukā pa misijām, sieva var atļauties nestrādāt un nu jau easy abi audzina 3 dēlus. Tie prom būšanas periodi ir gari, bet mājās būšanas arī, plus viņš iesaistās ar visām 4 dēlu auklēšanā un audzināšanā. Varbūt šāds scenārijs nederētu kuram katram, bet es neteiktu, ka tas ir sliktāks par tradicionālajiem. Gan tētis, gan mamma katru darba dienu darbā uz 8h min un vienmēr noguruši mājās un skaita kapeikas, man tad liekas stipri štruntīgāka opcija.
23.07.2018 23:16 |
 
Reitings 90
Reģ: 19.07.2018
Ja uzrunā abi, tad droši vien NBS būtu izdevīgāk , jo krietni vairāk sociālo garantiju, algas ļoti labas un arī darbs drīzāk kā treniņnometne - sportiskā forma nodrošināta un neprasa urbšanos papīru kalnos, kā arī milzīgu atbildību, bet pašāi saistošāka gan liekas robežsardze vai policija, bet tas kā kuram, lai gan policijā vispār man liekas baigi sagrauž veselību, mūžīgie alkoholiķi, bomži, psihiski nelīzsvarotie, vienmēr esi sliktā lomā. Tāds nomācošs, bet tajā pašā laikā man tas liekas interesanti, lai gan arī ļoti nogurdinošs darbs. Vispār cik var noprast, tad atalgojums aizsardzības jomā ir krietni labāks, kā, piemēram, privātajā sektorā vai valsts "papīra" darbos, protams, ar izņēmumiem, taču mani dara uzmanīgu tas, kāpēc tik masveidā un skaļi tiek reklamēta šī stāšanās NBS, zemessardzē, utt., kāpēc nemitīgi palielina finansējumu militārajā jomā, aizvien bruņojas, ja jau ir miera laiki. :-/
24.07.2018 12:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits