Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stereotipi

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Sanāca interesanta saruna ar draudzeni, runājam par stereotipiem kas mēdz "valdīt" mūsdienu sabiedrībā par mammu un bērnu un tēvu un bērnu.
Ļoti bieži ir nācies dzirdēt frāzi viņa jau nestrādā,tik "sēž ar bērnu", taču ja mammas vietā ir tētis, tad gan mēdz teikt, viņš vot paliek mājās ar mazo un auklē , kamēr mamma nabaga bērnu pamet, jo darbs ir svarīgāks.
Vēl interesants pieņēmums ir,ja mamma paceļ roku pret bērnu (domāts), ieper, tad lielākā daļa cilvēku uzskatīs ka māte ir slikta,jo sit savu bērnu,toties,ja tā dara tēvs, tad gan jau bija pelnījis, neklausīja.
Draudzene viss smieklīgāko ,ko bija dzirdējusi,ka pastaigaties mamma iet,jo negrib neko mājās darīt:-D:-D, bet ja tētis iziet ar bērnu, tad kāds malacis , ar mazo spēlējas:-D. Diezgan bieži tiek teikts vot māte varone,kas jāsaprot, ka viņa nevar būt nogurusi, bēdīga, dusmīga,viss viņai ir jāpaspēj, bet vēl beigās saka,ka viņa jau tik sēž ar bērnu, bet tētis tad būtu nabadziņš ,kas tiek mocīts un tā rūpējas par bērnu, audzina, visas rūpes uz viņa pleciem.
Būtu tādēļ interesanti uzzināt kādus Jūs stereotipus esat dzirdējuši,kam piekrītat,kam nē.
P.s iespējams varētu būt provakatīva diskusija,bet tāds nav šīs diskusijas mērķis tik ar gribu zināt vēl citu viedokļus:-).;-)
22.07.2018 14:32 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Vēl interesants pieņēmums ir,ja mamma paceļ roku pret bērnu (domāts), ieper, tad lielākā daļa cilvēku uzskatīs ka māte ir slikta,jo sit savu bērnu,toties,ja tā dara tēvs, tad gan jau bija pelnījis, neklausīja.
Vispār jau nav nozīmes kurš ieper/iekausta, jo to darīt nav atļauts ne mātei, ne tēvam. Ja cilvēks uzskata, ka sist bērnu ir normāli, tad tas cilvēks vispār nav sarunas vērts.
Un vispār tie stereotipi tādi no aizvēsruriskiem laikiem izklausās un parasti tā runā vai nu maz izglītoti ļaudis vai arī vecas tantes.
22.07.2018 14:53 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Par attiecībām :
1. Viss pārsvarā ir jādara mājās sievietei, kaut gan viņa, viņš strādā un ir liels sasniegums, ja vīrietis, kaut ko izdara. Maz vai kā pasaules brīnums;
2. Visi izdevumi jādala uz pusēm, kaut gan sieviete vairāk uzņemas mājasdarbus, pelna 2x mazāk;
3. Sievietei vienmēr jāizskatās perfekti- sapostai, uzkrāsotai, gēla nagiem, brūnu iedegumu, uzvilks skaists tērps. Maz vai uz kādu pasākumu dodoties.
Protams, ka es tam visam nepiekrītu. Ja abi strādā ,tad arī abi veic mājasdarbus. Vienmēr jau būs tā, kad kāds vairāk mājas soli uzņemsies (visbiežāk sieviete), bet galvenais, ka abi arī grib darīt mājas, kaut ko un , ja viens ir ļoti noguris, tad otrs var arī vakariņas uztaisīt neviss gaida, spiež morāli uz otru -taisi.
Manuprāt, ja sieviete pelna mazāk, uzņemas gandrīz lielāko daļu mājasdarbus, tad viņai nav obligāti jāiegulda 50%, jo ja viss aizies tēriņos- īre, ēdiens, sab.transports, tad viņai, tāpat būs jāprasa vīrietim nauda personīgajiem tēriņiem, vai arī vnk jādzīvo, jāizskatās kā noplukušai vistai, jājūtas nelaimīgai, kad neko pati sev nevar atļauties. Ja vīrietim nevajag, lai sieviete iegulda 50%, tad arī nevajag to darīt, ja arī apkārtējie domā savādāk.
Es domāju, ka mums nav vienmēr jāizskatās perfekti. Jā, jābūt nesmirdīgai:-D (regulāri jāmazgājas), jābūt svaigām, izmazgātām drēbēm matiem, sakoptiem nagiem, bet viss pārējais ar sievietes izvēle. Ja viņa jūtas labi bez gēla nagiem, bez brūna iedeguma, bez kosmētikas, ja viņa nevēlas katru dienu izskatīties kā uz pasākumu saposusies, tad viņa varbūt tāda kāda vēlas , ja vien jūtas labi, skaisti tāpatās.
22.07.2018 14:55 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār jau nav nozīmes kurš ieper/iekausta, jo to darīt nav atļauts ne mātei, ne tēvam.

+++
22.07.2018 14:56 |
 
Reitings 1274
Reģ: 04.09.2016
PAŠAS dzīvojam pašu radītajos stereotipos.
22.07.2018 15:04 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Vispār jau nav nozīmes kurš ieper/iekausta, jo to darīt nav atļauts ne mātei, ne tēvam. Ja cilvēks uz,skata, ka sist bērnu ir normāli, tad tas cilvēks vispār nav sarunas vērts.

Vispār taisnība, bet ne vienmēr tā tiek domāts un piekrītu,ka šie uzskati nāk no veciem cilvēkiem vai neizglītotiem,kas domā,ka visu zin :-)
22.07.2018 15:12 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Viss pārsvarā ir jādara mājās sievietei, kaut gan viņa, viņš strādā un ir liels sasniegums, ja vīrietis, kaut ko izdara. Maz vai kā pasaules brīnums;

Jā, šim es ļoti piekrītu un savā ziņā man tā ir, bet tas tādēļ,ka pirmkārt man vieglāk ir pašai Izdarīt, nekā gaidīt uz kādu un otrs ļoti bieži tāpat pēc tam ir jāpārdara,jo neizdara kā vajadzētu, piemēram traukus mazgājot, nomazgās visu, uzņemot katlus , pannas un galda piederumus,bet uzskatīs,ka ir mazgājis traukus un to pasniegs kā pasaules notikumu:-D
22.07.2018 15:21 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
4. Biroja darbinieki neko nedara, nenogurst.
22.07.2018 15:21 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Esmu saskarusies... kad izejam sabiedriba ar viru un mazuli, virs biezak panem vinu paauklet, lai es atputinu muguru, kura man sap un seeen ir problemas, tad esmu dzirdejusi, ka kads malacis tetis, nemas ar bernu, aukle utt, bet tad kad es vinu aukleju utt un virs ir blakus, man ta neviens nesaka, kada malace mamma, aukle :-D Ta it ka baigais brinums butu, ja abi vecaki GRIB auklet bernu... tads uzskats vel daudziem valda, ka tikai sieviete jau vairak grib nemties ar mazo, teti jau nezin ka panemt roka utt... lai gan ta jau nu nav, ka viriesiem nepatiktu nemties ar SAVIEM berniem.
22.07.2018 15:53 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Stereotipi par to, kā ir jābūt ģimenēs ar bērniem, ir tikai ģimenēs, kurās nav bērnu, vai arī vecākas paaudzes cilvēkiem. Kaut gan vecākas paaudzes cilvēkiem bieži ir stereotipi par visu.
22.07.2018 16:30 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Es nezinu, es dzīvē baigi nenovēroju stereotipus, tas paliek vairāk internetam, diskusijām un šauriem prātiem. Protams, ir dažādi aizspriedumaini personāži, bet manā vidē visi, lielākoties, ir garā brīvi cilvēki un nosodītas tiek tādas rīcības, kas ir amorālas, piemēram, partnera krāpšana, meli, dažādas riebīgas rīcības, kas kādam kaitē. Protams, arī tie ir sava veida stereotipi un sabiedrības dogmas, bet vairāk saistīti ar morāli un mūsu kopējiem uzskatiem par to, kā dzīvot ir jaukāk. Un, mūsuprāt, jaukāk ir dzīvot pozitīvā, draudzīgā vidē, kurā neviens netiek izcelts kādu trūkumu dēļ, vai, pasarg Dievs, tautības, seksuālās orientācijas, ādas krāsas, nodarbošanās vai citu aspektu dēļ.
......
Tādās kompānijās, kurās ir cilvēki ar izteikti stereotipisku domāšanu, man, laikam, nav vietas, tāpēc man arī īsti nav tādu piemēru, ko varētu minēt. Visi šeit jau minētie, godīgi sakot, nav bijuši aktuāli jau kādu laiku, manuprāt, vai arī ir aktuāli un nozīmīgi tikai tiem, kas tādam lietām paši piešķir vērtību par to cepoties vai tos popularizējot. Pirmoreiz kopš seniem laikiem esmu kļuvusi par blondīni un, goda vārds, pat nevienu piezīmi attiecībā uz matu krāsas kolerāciju ar viedumu (vai stulbumu) neesmu dzirdējusi.
......
Ir gan, jāatzīst, gadījies redzēt staigājošus stereotipus, kas vairāk saistīts ar piederību kādai subkultūrai, tāpēc nevar arī teikt, ka no stereotipiem pati vai kāds cits neietekmējas nemaz. Jā, nu, ja Tu redzi, piemēram, hipsteri sēžam pie galdiņa kafūzī, acis automātiski meklē, kur šis noslēpis savu makbuku. Vai, piemēram, iet pa ielu skeiteris vai reperis, kuram nopakaļus ejot var ieostīt, kā gandža smaržo, ja tas nav iepriekš bijis zināms.
......
Daudzi cilvēki baro stereotipus ar savu vizuālo identitāti, un ne tikai. Tas, domāju, tāpēc, ka gribas tomēr būt kaut kam piederīgam. Protams, ne jau tāpēc visas pasaules slimnīcas ir pilnas ar ārstiem no Indijas vai tamlīdzīgi, bet ir stereotipiskais mazpilsētas gangsteris, ir pohujistiskais džankijs, ir čaļi, kam neredzami arbūzi padusēs - kaut kur jau tā uzvedība ir noskatīta. Nāk nākamais tukšlapis pretī, noskatās tādu uzvedību, piemēra sev un, voila - jau mums divi čaļi ar neredzamiem arbūziem padusēs. Tā arī tie stereotipi izplatās - paši jau tiem piešķiram vērtību.
22.07.2018 16:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nav dūmu bez uguns, no zila gaisa šīs lietas nerodas. Daļa taisnības tur ir.....
23.07.2018 09:54 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es nezinu, es dzīvē baigi nenovēroju stereotipus, tas paliek vairāk internetam, diskusijām un šauriem prātiem.

Atceros, kad A.Čakša atgriezās no BKA, pirmajā preses konferencē viena žurnaļuga sāka ko muldēt tur tādā stilā, ka ko tad tik ātri atpakaļ darbā, ko tad bērnu atstājat, ko tad ar krūti nebarojat? Mierīgi tur bārsta savus stereotipus, neviens pat neapsauca, no zāles neizraidīja.
23.07.2018 10:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
neviens pat neapsauca, no zāles neizraidīja.

Kopš kura laika kāds būtu jāizraida, jo uzdeva neērtu jautājumu?
23.07.2018 10:38 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Kopš kura laika kāds būtu jāizraida, jo uzdeva neērtu jautājumu?]
No zāles neviens nekur nav jāizraida, bet tādi jautājumi principā ir nevietā un nav vispār nekādā saistībā ar cilvēka darbu. Kāda kuram darīšana par viņas privāto dzīvi, tā uz darbu neattiecas.
23.07.2018 11:06 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu vispār jau attiecas gan ... Viņai kā VM ir jārāda piemērs , īpaši šādā jautājumā...
23.07.2018 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 2216
Reģ: 11.03.2010
PAŠAS dzīvojam pašu radītajos stereotipos.

+ Pilnībā piekrītu. Mūsdienu sabiedrība un sociālie tīmekļi , mūs cenšas iedragāt un iemācīt "kā būtu pareizi jādzīvo".
Man smiekli nāk , ja kāds sāk mani pārmācīt/pārmest kā dzīvoju, vai uztveru lietas. Kādas ir manas vērtības.
Te derētu teikt, " Dzīvē nav pareizo un nepareizo viedokļu. Ir tikai Tavs viedoklis. Savas vērtības un uztvere"
Tapēc, dziļi ielaisties diskusijās negribētos. Viss atkarīgs no situācijas un paša piedzīvotā.
23.07.2018 11:39 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Atceros, kad A.Čakša atgriezās no BKA, pirmajā preses konferencē viena žurnaļuga sāka ko muldēt tur tādā stilā, ka ko tad tik ātri atpakaļ darbā, ko tad bērnu atstājat, ko tad ar krūti nebarojat? Mierīgi tur bārsta savus stereotipus, neviens pat neapsauca, no zāles neizraidīja.

Njā, es, laikam, LV politikai tik ļoti nesekoju.
Nu, bet, piemēram, ASV viens stereotipisks vecis meksikāņus sauc par rapists, gangsters and drug dealers. Grab 'em by the pussy un tā tālāk. Un tas ir viņu pašu Commander in Chief. Tā ka te, man šķiet, vēl diezgan mierīgi. :D
Bet, nu, redz, Kaimiņš jau arī tiešraidē Lindai iemeta sejā faktu, ka šī guļ ar Hosamu. Tātad - 100 punkti šie tur kaut ko sazvērējusies pret KPV.LV... Mazais detektīvs Kaimiņš. Tas gan ne par tēmu jau, bet tāpat smieklīgi.
23.07.2018 12:18 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Atsaucoties uz citām tēmām, visbriesmīgākais darbs ir skolotājiem. Tik daudz jāgatavojas stundām, ka pat nevar atļauties izveidot ģimeni. Un grāmatvežiem arī neklājas daudz vieglāk. Viņi ir varoņi, jo astoņu dienu laikā tikai bariņš grāmatvežu spēj izkalkulēt dažu simtu darbinieku algas. Laikam viņi strādā ar kājminamiem skaitļotājiem, vēl jāmin pedāļi.
23.07.2018 12:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits