Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

PLĀNS - nepieciešams padoms

 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Sveiki!
I need help, I need advice! :(
Jautājums tiem/tām, kam ir divi darbi.
Vairāk interesē maiņu darbs + maiņu darbs opcija. Pašlaik man ir 12h maiņu darbs (tikai dienas maiņas, slīdošais grafiks) ofisā.
Kā apvienojat abus darbus? Kā izskatās Jūsu mēnesis? Vai Jums paliek arī laiks sev, draugiem, ģimenei, kādai sirdslietai?
Es pati šobrīd gaidu brīdi, lai sāktu meklēt otro darbu. Man ir mērķis. Savu mērķi gribu sasniegt pati, krājot tam naudu un līdz nākošā gada vasarai. Zinu, ka priekš tā vajag otru darbu, papildus ienākumus. Zinu to, ka gribu izbaudīt vasaru, un tikai Augusta beigās/ Septembra sākumā nodoties strādāšanai (jo Augusta beigās plānojas atvaļinājums, un gribu braukt mājās). Taču es nevaru izvēlēties starp dažādiem "dzīves plāniem", kas izveidojušies. Iespējams, ka es vienkārši gribu pārāk daudz un uzreiz visu reizē?
1. Nevaru viennozīmīgi izlemt, vai laiku līdz pavasarim/vasarai strādāt un krāt naudu savam mērķim, kas nosprausts (kad es to izdarīšu, tas būs liels gandarījums un miers);
2. Gribētu iziet arī kādus kursus paralēli darbam, taču saprotu, ka ar diviem maiņu darbiem tas varētu būt ļoti sarežģīti un agri vai vēlu izdegšu (kas var notikt arī divu darbu gadījumā (kas arī ir noticis pagātnē)). Vai arī viens darbs + kursi opcija.
3. Vai arī uzsākt mācības paralēli darbam. Iepriekšējo augstskolu esmu atmetusi, jo ja nav, tad nav. Varbūt, ja saņemšos kam jaunam, tad izdosies.
Es neprasu Jums izlemt visu manā vietā. Es gribu dzirdēt Jūsu viedokli, jūsu variantus, idejas, pieredzi. Kā ir bijis Jums, kā dzīvojāt ar saspringtu dienas režīmu, kad un vai izdegāt u.tml. Es gribu, lai uzvedināt mani uz pareizo.. taciņu.
Man vienkārši vajag pašai saprast, kurš būtu tas labākais variants pašlaik.
Ko es pati no tā visa visvairāk gribētu? Sasniegt savu mērķi. Tas nozīmē, aizmirst uz laiku par 2. un 3. punktu un.. strādāt, strādāt, strādāt.
Ehh, esmu pārgruzīta ar domām par to visu...
Paldies!
20.07.2018 00:38 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Aii, sorry, ka viss vienā blāķi!
20.07.2018 00:39 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Variet, protams, arī privāti rakstīt.
20.07.2018 00:41 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu man šķiet, ka divus 12h maiņu darbus baigi nereāli apvienot, atvēlot normālu laiku miegam un kaut vai grāmatas lasīšanai. Pieredze man ir, bet drīzāk negatīva.
20.07.2018 01:02 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manuprāt,būs ļoti sarežģīti apvienot divus darbus. Vienu darbu vajag tādu, kur pakārto grafiku un liek, tikai tās dienas, kuras Tev vajag. Maz tādi darbi. Vēl tas, kad otrā darbā nebūs neapliekamais minimums un nodokļus visus atvilks no visas summas jeb būs mazāka alga nekā, ja būtu vienīgais darbs.
20.07.2018 06:25 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Aizmirsti par kursiem! Kur Tu tos vispār iestarpināsi?
20.07.2018 06:26 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ieteiktu atrast darbu par lielāku stundu likmi neviss rauties 2darbos. Atliks laiks kursiem
20.07.2018 06:50 |
 
Reitings 63
Reģ: 27.01.2018
Varbūt ir iespēja ņemt vairāk maiņu jau esošajā darbā? Par virsstundām lielāka likme
20.07.2018 07:25 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Manuprāt, divus darbus normāli apvienot var tikai tad, ja viens no tiem ir vien dažas h dienā. Divus pilnas slodzes darbus nevaru iedomāties, vismaz ne ilgstoši.
20.07.2018 08:22 |
 
Reitings 220
Reģ: 29.05.2016
Es drusku vairāk kā gadu nostrādāju divos darbos, bet viens no tiem bija prioritāte - manā profesijā, otrs papildus. Izskatījās tas tâ, ka katru darba dienu cēlos 5.00, 6.00 līdz apm 15.00 darbs (citreiz gan mazāk un tad to laiku izmantoju, lai aizbrauktu mājās un pagulētu), 16.00 -21.00 otrs darbs, citreiz ņēmu nakts maiņas tur uz sestdienu, svētdienu, bet man ļoti nāca pretī, varēju izvēlēties. Kad pirmajā darbā bija atvaļinājums, tad otrā darbā izlikos par 100%, principā visu laiku biju bez atpūtas. Tikko kā biju mājās, tā tikai iekritu gultā un gribēju gulēt. Paldies draugam, kurš to visu izturēja un mani atbalstīja. Bet nu tikko kā sāku saprast, ka vairs to nevaru 'pavilkt', tā atradu darbu savā profesijā, kur man maksā vairāk kā abos iepriekšējos kopā un nav vairs sevi jāizdzen. Tad tas pirmais laiks bija -wow, sest, svētdiena ir brīva, tik daudz brīva laika!
20.07.2018 10:39 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Man darbā ir tāda stulba lieta kā noteikts stundu daudzums mēnesī, kuru nedrīkst pārsniegt (par virsstundām nemaksā). T.n., ja es paņemu kāda sava kolēģa maiņu, tad man obligāti ir viņam jāatdod kāda sava maiņa. Es jau laprāt esošajā darbā strādātu vairāk! Ir man viena kolēģe, kura labprāt strādātu mazāk. Tā nu es paņēmu vienu viņas maiņu, bet viņai nevienu savējo neatdevu. Vadītāja teica, lai pašas savā starpā sarēķinām, cik man kolēģe par šo maiņu būs parādā. Tas izrādījās mazliet sarežģītāk kā domāju. Kolēģe atgriezīsies no atvaļinājuma, kopīgi visu sarēķināsim, ja aizies, tad, iespējams, tādu opciju piekopsim.
--
Gada sākumā man bija otrs darbs. Gribēju piepelnīties, atradu apkopēja darbu t/c. Darba laiks bija no 20:30 līdz 23:30. Es jau te kādā diskusijā iepriekš aprakstīju savu dienas režīmu. Ar laiku tā strādājot, es sapratu, ka es gribu to naudiņu mazliet vairāk, un, ka tas nebija to vērts, lai gulētu 4-5 h, un skrietu no viena darba uz otru.
--
Esmu skatījusies brokastu viesmīļa vakances viesnīcās. Nav 12 h, agri no rīta ierodies darbā, pa dienu jau brīva.
--
Es nezinu, vai es spēšu sameklēt kādu vēl labāku darbu par šo esošo, un diez vai arī kādreiz saņemšu paaugstinājumu pašreizējā darbā. Tāpat arī attiecībā uz pašreizējo darbu, man nav plāns tur strādāt baigi ilgi. Es vienkārši domāju, ka tad, kad pašreizējā darbā beigsies sezona (~Oktobris), tad būs vieglāk savienot ar otro darbu. Jo šobrīd sezona ir vnk traka!
20.07.2018 11:10 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Man liekas, ka es tādā strupceļā esmu!
--
Es vienreiz vadītājai izteicu tādu domu, ka meklēju otru darbu un varbūt varu piestrādāt kādā no mūsu uzņēmuma viesnīcām. Redz, diemžēl tā nevar, jo tas skaitās viens uzņēmums un tad man būtu pusslodze pašreizējā amatā un pusslodze darbā viesnīcā.
--
Un tas, ka nevar strādāt vairāk, ja vēlās. Man tas viss tāāā neiet kopā šajā darbā! Kāpēc es nevaru strādāt vairāk, ja vēlos, un kāpēc nevaru piedāvāt sevi darbam kādā no mūsu viesnīcām, ja tur acīmredzot trūkst darbinieku, un man ir pieredze un es uzreiz varētu sākt strādāt!?
--
Tas ir tas, kas mani spiež meklēt otru darbu! Jo es gribu strādāt, un gribu strādāt vairāk, aizpildīt savu brīvo laiku, vairāk nopelnīt, ātrāk sasniegt mērķus.
20.07.2018 11:23 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Es nezinu, kas tev tas par mērķi, bet ja ļoti vajag naudu, es tavā vietā brauktu strādāt viesnīcā ārzemēs. Neredzu jēgu rauties divos darbos šeit par nožēlojamu samaksu... un veselība arī ir svarīga lieta, kuru tādā veidā var ātri vien sačakarēt.
Kādā kūrortā var braukt strādāt pār bārmeni, viesmīli, recepcijā, nav grūti tikt pie tādiem darbiem, vēl jo vairāk ar pieredzi.
20.07.2018 11:35 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Donata, es nezinu, vai esmu tik drosmīga. :-( Tajā pašā laikā, tas arī ir kaut kāds, mazs un tāls punkts manā iespēju sarakstā.
20.07.2018 11:50 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es arī domāju, ka ir vērts meklēt opcijas, kur maksā vairāk, nekā turpināt strādāt n stundas diennaktī par niecīgu samaksu. Ja ir konkrēts mērķis, tad darbs ārzemēs nav nemaz tā sliktākā opcija (protams, ja ir attiecīgas iespējas) - aizbrauc, pastrādā sūdīgu darbu, padzīvo sūdīgos apstākļos, sakrāj, cik vien ir iespējams, un brauc mājās piepildīt savu mērķi. Šādā scenārijā tā sūdīgā dzīve (lasīt: daudz smaga darba, maz sociālās dzīves) būs īsākā periodā nekā strādājot neskaitāmas stundas divos slikti apmaksātos darbos. Otra opcija: frīlansēšana. Es nezinu, kādas ir tavas īpašās prasmes, bet varbūt ir kaut kas tāds, ko tur vari izmantot, lai nopelnītu papildu līdzekļus. Ir daudz vietņu, kurās vari paskatīties ko derīgu. Fiverr, Upwork, Freelancer utt.
20.07.2018 12:16 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Nu sākumā tev jāapzinās, ka visu tu visdrīzākais nevarēsi dabūt. Ja tas mērķis būtu gana nozīmīgs darītu tā, ka sākumā sakrātu naudu un tad meklētu kursus ko apmeklēt, ietu uz tusiņiem utt. Jo 2 darbi +kursi +sociālā dzīve ir nereāli. Tāpat arī ieteikums kas te izskanēja, meklēt darbu ar augstāku atalgojumu - pieļauju ka ja tas būtu tik vienkārši konkrētajai meitenei izdarāms tad viņa jau būtu to izdarījusi. Es savam mērķim nopelnīju kādu laiku pavadot ārzemēs - nācās iepauzēt izklaides, sociālo dzīvi un nākamās izglītības iegūšanu, bet tas bija tā vērts un tagad esmu atpakaļ apritē. Plus pa to laiku sapratu, kuri ir tie cilvēki kam tiešām rūp, kas ar mani notiek.
20.07.2018 12:59 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
Starp citu tā pati freelancer ideja arī nav slikta, pati esmu apsvērusi ka varētu ik pa laikam kaut ko padarīt papildus ienākumi gūšanai dienās kad darba vietā darba apjoms nav tik liels, ātrāk varētu sakrāt nākamajam pirkumam.
20.07.2018 13:01 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Visreālāk apvienot, ja otrs darbs ar brīvo režīmu, kur nav jābūt konkrētās stundās. Brokastu viesmīles noteikti nav nekas izdevīgs, mazapmaksātu darbu uz dažām stundām dienā, var strādāt tikai, ja tas pie pašām mājām, kur ne laiks, ne nauda aiziet ceļam.
20.07.2018 13:09 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Jā, esmu to jau apzinājusies, ka visu es nevaru pavilkt. Gribu vienkārši visu izdarīt tā, lai ir pa ģelu. Lai nav tā, ka tas, ko darīšu visu nākamo gadu, beigās būs bijusi bezjēdzīga laika tērēšana.
--
Paldies par jūsu ieteikumiem!
20.07.2018 13:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es teiktu ka tiešām reāls variants ir darbs ārzemēs. Tev ir kada izglītība? Latvijā īsti nav tādi apstākļi lai iekrātu naudu ja strādā par mazu atalgojumu un nav augstākās izglītības. Jāstrādā kā vergam, tiešām nesaprotu kāpēc cilvēki uz ko tādu parakstās....
20.07.2018 16:02 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tu taču jau Anglijā strādāji/strādā.
20.07.2018 16:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits