Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kur stājaties?

 
Reitings 24
Reģ: 07.01.2018
Čau!
Jautājumi pavisam vienkārši- tiem, kas šogad stāsies kādā skolā- kurā skolā stāsieties, kādā programmā un kāpēc tieši tur?
25.06.2018 20:29 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Kam tev tāda statistika? Pagaidi, kad augstskolas slēgs pieteikšanos. Tad jau visu publiski varēs uzzināt. :-D:-D:-D
25.06.2018 21:30 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja man nebūtu kaut kāda konkrēta plāna / bērnības sapņa, pirmais izvēles kritērijs būtu budžeta vietas.
25.06.2018 22:13 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Pats esmu jau šim izgājis cauri un pieļāvu visas iespējamās kļūdas, tāpēc jaunam studentam (pieņemu, ka Tu tāda esi) varētu teikt šādi:
Ja pēc vidusskolas un nebūtu ne jausmas, ko vēlos studēt tālāk, tad ir 3 varianti:
1) Tur, kur tieku budžetā un kaut cik piesaista;
2) Neeju nekur, pastrādāju gadu un sāku savus dvēseles meklējumus, atverot sevi jaunām pieredzēm, lai vieglāk saprast, kas patīk;
3) Ir bagāti vecāki, kas var izmaksāt vairāk kā 1 skolu.
Pretējā gadījumā stāšanās skolā bez nopietna iemesla lielā daļā gadījumu būs tikai naudas izmešana.
Ja būtu pēc 9. klases un nezinātu, tad tālāk vidusskolā.
25.06.2018 22:28 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
1) Tur, kur tieku budžetā un kaut cik piesaista;
2) Neeju nekur, pastrādāju gadu un sāku savus dvēseles meklējumus, atverot sevi jaunām pieredzēm, lai vieglāk saprast, kas patīk;
3) Ir bagāti vecāki, kas var izmaksāt vairāk kā 1 skolu.

No šiem vissaprātīgākais ir pirmais variants. Bagāti vecāki varbūt būs katram desmitajam Latvijā, bet tā pastrādāšana der tikai tādā gadījumā, ja jau ir kādas noteiktas prasmes/intereses, kas tādā gadījumā atkal atgriež pie pirmā punkta. Savādāk, aizej uz random darbu, kurš tev neko nedod, pazaudē gadus, tad iestājies vēl kaut kur, atkal nekā un tā tie gadi paiet. Pilns ar tādiem stāstiem. Tāpēc ļoti aktīvi ir jāstrādā jau vidusskolas laikā, pēc tam tas bieži vien ir par vēlu.
25.06.2018 22:32 |
 
Reitings 470
Reģ: 26.10.2017
Estupendo Varbūt. Es biju paņēmis 1 gada pauzi un strādāju. Nebija tā, ka pārgāja vēlme studēt. Un es piekrītu, ka 1. variants ir vislabākais, bet es tikai izklāstīju reāli iespējamos :)
25.06.2018 22:59 |
 
Reitings 491
Reģ: 15.04.2017
Varbūt. Es biju paņēmis 1 gada pauzi un strādāju. Nebija tā, ka pārgāja vēlme studēt. Un es piekrītu, ka 1. variants ir vislabākais, bet es tikai izklāstīju reāli iespējamos

Jā, ja ar gada-divu pauzi, tad vēl var. Bet ja sanāk kaut kur "iestrēgt" un tad pēc 5-10 gadiem atsākt studēt... Ir jau, kuri arī 40 gados to dara, bet es šaubos, vai tādi cilvēki studē savu jauno pamatprofesiju, jo tad īsti grūti saprast, kur tam var atrast pielietojumu, ņemot vērā mūsdienu darba tirgus augstās prasības.
25.06.2018 23:07 |
 
Reitings 52
Reģ: 24.06.2018
Ja nezinI kur stāties, tad stājies sabiedriskajās attiecībās, pēc tam var visur stādāt
25.06.2018 23:20 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Pati gan 3 gadus atpakaļ augstskolu esmu beigusi. Bet, kad meklēju variantus, tad vairāk sliecos uz iepriekšminēto variantu par budžeta vietām un, lai tas kaut cik interesē. Bet, ja godīgi, nedaudz nožēloju, ka izvēlējos tādu profesiju, labāk būtu studējusi kaut ko noderīgāku. Bet nu...arī ar to var atrast labas darba vietas, ja labi pameklē. Taču, ja būtu jāiet mācīties vēlreiz, tad meklētu kaut ko universālāku.
Mazā māsa šogad beidza 9.klasi un stāsies Daugavpils Dizaina un mākslas skolā- Saules skolā uz fotogrāfiem. Viņas arguments- man patīk un man ir interesanti! Īpaši man tā ideja nepatīk, bet tas tomēr ir pēc 9.klases, vēl var darīt to, kas patīk un ir interesanti nepadomājot par realitāti:-D
Diemžēl,MANUPRĀT, reti kura noderīga un perspektīva profesija ir interesanta. Vismaz man. Piemēram, ekonomika, farmācija, sabiedriskās attiecības, tiesību zinātne utt. noderīgi, bet personīgi man nebūtu interesanti ne mācīties, ne strādāt tajā jomā, līdz ar to nav motivācijas sevi attīstīt. Jā, papīrs rokā būs, bet ko tas maina, ja nav intereses tajā darboties un augt? :) Protams, tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis, jo mēs katrs esam dažādi. Citam, iespējams, lietvedība ir interesantākais darbs pasaulē :-)
26.06.2018 08:25 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ja nezinI kur stāties, tad stājies sabiedriskajās attiecībās, pēc tam var visur stādāt

Ja šīs ir domāts kā joks, ok, bet ja nopietni, tad glupakais ieteikums, kurš dzirdēts.
26.06.2018 09:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!