Pamest studijas!?

 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Esmu 2.kursā, kopā būtu tikai 3 gadi līdz bakalauram, nav tā, ka nu galīgi neinteresētu nekas no tā, ko mācos, bet ir jau palicis garlaicīgi un visus darbus daru ar piespiešanos, tagad sesijā vispār neko negribas kārtot.
Joma ir nu tāda vairāk sev for fun, ne kas būtisks, ko nākotnē tieši šī izglītība man dotu. Ka tikai ir tas bakalaurs un ko citādāku varētu vēlāk maģistros. Daudz esmu domājusi par to, ka tagad savos jaunajos gados nevaru tik labi saprast un novērtēt to, ko studēju, jo nevaru veltīt tam visam tik daudz laika, cik vēlētos. Es arī strādāju vairāk kā pilnu slodzi darbā, jo vienkārši sevi ir kaut kā jāuztur un nav opcijas tikai mācīties.
Divi gadi tā pa darbu un ar uni, nekur tālāk neesmu tikusi, kāda bedre bija, tā arī ir... Sāku saprast arī to, ka pēc gada jau nekas nemainītos, tāpat kaut kāds studentu tipa darbs, kas nogurdina nenormāli un algas ziņā neko nedod. 6 mēnešus tagad esmu vienā darbā tīri pieredzes dēļ, esmu ko lietderīgu sev arī iemācījusies, tikai tas man ir un paliek pagaidu darbs, ko gadiem strādāt nevēlos.
Studiju izvēle man bija nepārdomāta, vajadzēja uzreiz pēc vidusskolas studēt un budžeta vietas arī bija svarīgas. Nebiju arī izdomājusi, kas ir tas, ko gribēšu strādāt nākotnē.
Tas, cik tagad no studijām esmu sapratusi, ir ka tādus darbus, ko ar šo izglītību varētu darīt, es negribētu. Kursā mums ir vairāki vecāki studenti, kas nav pa taisno no vidusskolas, viņiem arī mācībās veicas vislabāk un viņi ir "tur iekšā" kamēr es tur cenšos kursus neizkrist. Gadu mocīties ar darbu un uni vairs nevēlos, tas nav tā vispār pret mācīšanos, bet kaut ko citu un pārdomātu gribētu. Tad tie divi gadi, kas kā par velti man sanāk izniekoti. Man ir 20 tagad.
05.06.2018 18:49 |
 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
57days Tagad pēdējā laikā domāju par HR management, ka tas būtu tas, ko patiktu darīt. Kad es domāju, par savu darbu pēc pāris gadiem, tad man ir svarīgi, lai tas būtu kas saistīts ar vadību, palīdzēšanu cilvēkiem, psiholoģiskais aspekts arī, lai būtu vide, kas izaicina. Man ir mūžīgā problēma domāt, vai darbs, ko daru ir pietiekami vērtīgs( te jau daļa subjektīvā skatījuma nāk iekšā) Visu mūžu kafijas taisīt es nevēlos, kaut arī noteiktas lietas man pašreizējā darbā patīk un prasmes jaunās ir foršas, neliekas, ka kopēji tas ir pietiekami, sajūta, ka mans laiks tur vienkārši paiet tā arī neko ievērības cienīgu pa lielam neizdarot.
Cik esmu ieskatījusies HR un youtube daudz video, tad liekas ļoti interesanti.
Kad vēl daudz pa intervijām staigāju, tad foršākā intervija, kas mani ieinteresēja bija ar HR atlases darbinieku, jautājumi, ko man uzdeva bija ļoti atšķirīgi no citām intervijām, kur pa tiešo intervēja vadītājs vai kāds darbinieks. Tad arī padomāju, ka tas būtu tāds darbs, ko gribētos darīt un sāku vairāk pētīt to jomu.
05.06.2018 19:18 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Esmu 2.kursā, kopā būtu tikai 3 gadi līdz bakalauram, nav
tatad palicis tikai gads, logiski ka pabeigt.
05.06.2018 19:00 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Noteikti pabeigtu, palicis mazākais un mokas būtu veltas. Tev vienkārši kremt, ka citiem lielāka pieredze un tev vairāk jāmācās, manuprāt.
05.06.2018 19:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Kā nedod? Ir darba vakances, kur vajag vienalga kādu bakalaura izglītību un pat nav svarīgi kādā jomā. Tādus darbus Tu automātiski nākotnē pazaudēsi!
Es tagad arī apgūstu to jomu, kur lielākā daļa nav interesanta , nenoderēs, bet dēļ tā mazā % ,ko man ļoti vajadzēs nākotnē no tās visas programmas ir jāsaņemās un jāizmācas viss .
05.06.2018 18:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vai tu zini, ko gribi mācīties?
.
Ir tāda iespēja, kā mainīt studiju programmu (arī ejot uz citu augstskolu), ja joma ir daļēji līdzīga, daļu studiju kursus var pārskaitīt un uzsākt studijas 2.kursā. Ir vakara nodaļas un neklātienes studijas (par maksu gan).
.
Izniekotu gadu nav. Aizmirsti par tādu frāzi. Pat ja tu nedabū diplomu profesijā X, tu tāpat esi ieguvusi 2 gadu vērtas zināšanas, kas noderēs vēlak, arī ja strādāsi pavisam citā jomā.
05.06.2018 18:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (5)