Pamest studijas!?

 
Reitings 163
Reģ: 04.05.2017
Esmu 2.kursā, kopā būtu tikai 3 gadi līdz bakalauram, nav tā, ka nu galīgi neinteresētu nekas no tā, ko mācos, bet ir jau palicis garlaicīgi un visus darbus daru ar piespiešanos, tagad sesijā vispār neko negribas kārtot.
Joma ir nu tāda vairāk sev for fun, ne kas būtisks, ko nākotnē tieši šī izglītība man dotu. Ka tikai ir tas bakalaurs un ko citādāku varētu vēlāk maģistros. Daudz esmu domājusi par to, ka tagad savos jaunajos gados nevaru tik labi saprast un novērtēt to, ko studēju, jo nevaru veltīt tam visam tik daudz laika, cik vēlētos. Es arī strādāju vairāk kā pilnu slodzi darbā, jo vienkārši sevi ir kaut kā jāuztur un nav opcijas tikai mācīties.
Divi gadi tā pa darbu un ar uni, nekur tālāk neesmu tikusi, kāda bedre bija, tā arī ir... Sāku saprast arī to, ka pēc gada jau nekas nemainītos, tāpat kaut kāds studentu tipa darbs, kas nogurdina nenormāli un algas ziņā neko nedod. 6 mēnešus tagad esmu vienā darbā tīri pieredzes dēļ, esmu ko lietderīgu sev arī iemācījusies, tikai tas man ir un paliek pagaidu darbs, ko gadiem strādāt nevēlos.
Studiju izvēle man bija nepārdomāta, vajadzēja uzreiz pēc vidusskolas studēt un budžeta vietas arī bija svarīgas. Nebiju arī izdomājusi, kas ir tas, ko gribēšu strādāt nākotnē.
Tas, cik tagad no studijām esmu sapratusi, ir ka tādus darbus, ko ar šo izglītību varētu darīt, es negribētu. Kursā mums ir vairāki vecāki studenti, kas nav pa taisno no vidusskolas, viņiem arī mācībās veicas vislabāk un viņi ir "tur iekšā" kamēr es tur cenšos kursus neizkrist. Gadu mocīties ar darbu un uni vairs nevēlos, tas nav tā vispār pret mācīšanos, bet kaut ko citu un pārdomātu gribētu. Tad tie divi gadi, kas kā par velti man sanāk izniekoti. Man ir 20 tagad.
05.06.2018 18:49 |
 
Reitings 312
Reģ: 24.09.2015
Ja paņem akadēmisko, manuprāt, ir stipri liels risks, ka tā arī nepabeigsi, jo tagad jau nepatīk studijas. Cik atceros, tad pēdējais gads studijās man bija visai brīvs, lekciju bija maz, bija daudz brīva laika. Heila ieteica ļoti labu variantu- nomocīt pēdējo gadu un maģistros paņemt HR. Antropoloģiju pat varētu kaut kā savilkt kopā HR.
Runājot par sevi- es arī nezināju pēc vidusskolas, ko gribu, aizgāju uz ģeogrāfiem. Arī nebija sirdslieta, bet nebija tā, ka ļoti nepatiktu, bet kopumā vērtējot, studijas vienkārši deva plašāku redzesloku. Savā jomā neesmu strādājusi ne dienas. Ne tāpēc ka nepatiktu, bet tāpēc ka nevarēju atrast darbu savā jomā tajā laikā. Un, jā, daudzos darba sludinājumos tiek prasīta augstākā izglītība vienalga kādā jomā. Un, jā, tā diploma esamība /neesamība mazliet jau kaut ko pasaka par cilvēka raksturu.
06.06.2018 10:00 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Es noteikti ieteiktu pabeigt, kaut vai ne ar teicamām sekmēm, bet lai ir. Ja esi budžetā (sorry, ja pārpratu, visu nelasīju), tad jau pavisam ir vērts. Tiešām ir daudz darba vietu, kur svarīgi, ka ir bakalaurs, ne tik svarīgi - kādā programmā. Turklāt, varbūt kaut kad gribēsi maģistru un arī tur var atrast programmas, kurās der arī citas jomas bakalaurs + iestājeksāmens (piemēram, EVF tādas ir), bet bez bakalaura neko nevarēsi. Man paziņu lokā ir cilvēks, kurš kaut kad bakalauru nepabeidza, jo sāka strādāt, apnika utt., tagad saprot, ka izglītību tomēr vajadzēs un nu tagad jāsaņemas jau pieaugušā vecumā vairākus gadus katru sestdienu iet studijās sēdēt.
06.06.2018 10:09 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Ja pamet, tas nozīmētu vēl 4 gadus kamēr tiktu faktiski līdz tai pašai vietai, lai varētu iet maģistros.
06.06.2018 11:51 |
 
Reitings 10
Reģ: 04.06.2018
Ko tu mācies?
06.06.2018 20:14 |
 
Reitings 232
Reģ: 08.04.2018
Ja Tev tikai gads palicis, ko mācīties, tad noteikti pabeidz :-) Jo tā teikt lielākā daļa jau pabeigta. Nevajag desmitniekus, pietiks ar viduvējām atzīmēm, galvenais dabū to papīru. Kā ar kaut kādiem Erasmusiem un projektiem, kas palīdzētu novērst uzmanību no garlaicīgajām mācībām?
06.06.2018 20:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits