dress-code kāzās

 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Būs jāiet uz kāzām, forši, kā reiz ir jauna kleita skapī šādam pasākumam.
Bet še tev ielūgumā ir dreskods, norādīts tieši kādā krāsā viesiem jābūt apģērbtiem. Tas ir normāli? :-D:-D
Pietiek, ka vēl dāvana, puķes, makeup, bet vēl kleita jauna jāpērk tonī, kas man nepatīk un nepiestāv?
Kādas jūsu domas?
25.05.2018 15:02 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011

Manuprāt, egoistiski ir tad, ja vari atļauties tērēt lielās naudas kosmētikai vai katru otro nedēļu likt jaunos nagus virsū, jo priekš sevis jau nav naudas žēl. Vienreiz draugi paprasa, lai viņu īpašajā dienā pielāgojas ar apģērba krāsas izvēli (turklāt lielu toņu variāciju), tad tas ir tik egoistiski un netaktiski pret viesi

Tā nav pielāgošanas kāda vēlmēm. Tā ir prasība iztērēt ap 100eur (kleita, kurpes, aksesuāri) papildus dāvanai, ziediem, frizūrai. Viena lieta, ja draugs ir nokļuvis nelaimē un nepieciešama palīdzība, kas mērāma naudā, pilnīgi cita- ja draugs izdomā kaut kādu bērnišķīgu fantāziju un to paģēr no 50+ cilvēkiem. Visam ir robežas. Kāpēc 50+ cilvēkiem ir jātērē ap 100eur lai kādam smukas bildes? Viesi jau tāpat ir iztērējuši naudu ziediem, frizūrai, dāvanai, transportam, atcēluši savus plānus. Vai tiešām līgavai tik prasta un necila kleita, ka baidās pazust raibajā pūlī? Man personīgi šķiet, ka košā, raibā, tumšā pūlī baltā kleita izceļas vairāk nekā pasteļtoņu ielenkumā. Un vispār- parasti vienā krāsā ģērbjas līgavas māsas nevis visi viesi.
Starp citu, kartupeļu maiss ir nude tonī- lēts visiem pieejams materiāls kleitai- jāizgriež kakla, roku riņķi un jāapsien jostiņa. :D
28.05.2018 08:36 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Viedā Minka, man garderobē ir vairākas NUDE krāsas izejamās kleitas. Līdz ar to, dodoties uz tāda tipa kāzām ar tādu lūgumu - man tas neko nemaksātu. Pieņemu, ka aptuveni vismaz pusei no ielūgtām sievietēm arī atrastos kāda izejamā kleita atbilstošā tonī. Tad nu tās dažas, kurām tā varētu būt problēma - var kāzu dēļ tomēr pacensties. Var ietaupīt uz frizūru, bet nopirkt kleitu, piemēram. Ne jau visiem viesiem šāda prasība ir problēma - lūdz ar to atkal atgriežamies pie tā, ka katram izpatikt nav iespējams. ;-)
28.05.2018 08:45 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Vienmēr ir iespēja pirkt mantas samērīgi savām makam. Ja nevari atļauties kleitu pa 50 eur, pērc par 25 eur no Zara, Mohito, Stradivarius, Asos, somu turpat, nevis no Michael Kors, kurpes pērc par 15 eur no ccc, nevis no kāda brenda utt un beigās neiztērēt 100 eur. Turklāt var vilkt arī kurpes, kas ir mājās un ņemt somu līdzi, kas jau ir. Frizūru taisīt pašai vai pajautāt draudzenei. Kas rokas no dirsas aug, ka nevar iztaisnot matus pati? Šķiet, ka trīsstāvu frizūras vairs nav modē. Bet mums jau ļoti patīk pārspīlēt visu, ne?
28.05.2018 08:46 |
 
10 gadi
Reitings 2237
Reģ: 27.02.2011
Es katrā gadījumā šādu lūgumu nekad saviem viesiem nelūgtu, galvenais lai visi sapucēti un laimīgi. Nesaprotu šādus un līdzīgus lūgumus,laikam esmu tāda prasta latviete kura uz tādām detaļām neiespringst un neuzskata par būtiskām īpašam notikumam.
Tad kas ir īsti svarīgs šajās kāzās,laulibas akts un mīlestības apliecinājums vai dekorācijas un lai labi izskatās bildēs?
Es vispār to nesaprotu (t):'-(
28.05.2018 08:56 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Imho, pirmā kleita ir paredzēta ikdienai, nevis kāzām, bet ar trešo variantu tiešām būtu teju tas pats, kas iet kailai:-D Otrā tīri tā neko:-)
28.05.2018 09:21 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Es laikam esmu no tiem, kas nesaprot. Varētu padomāt, ka viesi nesmuki būs apģērbušies un izbojās visas bildes, ja būs ģērbti rozā, zilā vai kādā citā krāsā ne nude. (t) Saprotama prasība būtu ģērbties, ievērojot kādu stilu, proti, bez šortām, flip flopiem un plikiem vēderiem, kas nav savienojams ar, teiksim, laulībām baznīcā. Tiešām, viesi nav dekorācijas. Manās kāzās esmu norādījusi, ka jāģērbjas ērti un smuki, viss. Viesu nepareizā toņa drēbes mani absolūti nesatrauc. |-)
28.05.2018 09:27 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Par cik tā ir tikai pāra bērnišķīga kaprīze, tad "negribu" ir gana labs iemesls lai to nepildītu, un visi tie argumenti kā vajadzētu darīt, lai ietaupītu naudu utt, ir bezjēdzīgi, man nav žēl 50€ 80€ 100€ kleitai kas man patīk un kuru es vilkšu, bet kleitai kas man nepatīk un es uzvilkšu 1x mūžā, es pat tos 20€ negribu atdot...izmesta nauda. Bet nu man paldies dievam tuvo cilvēku vidū nav bijušas visādas debīlas prasības :D
NU kam ir jasaaicina 50 cilvēki, visādas tālās radu tantes ar kurām runāts reizi 5 gados?? Tad vēl tiem cilvēkiem noteikt ko jāģērbj mugurā! Izskatās ka pārim vajag tik pēc iespējas lielāku balagānu, ka tik lielāks teātris un vairāk skatītāju.
Tādas prasības var uzstādīt ja svini tuvāko lokā, kuri visticamāk arī sapratīs tavas kaprīzes un pielāgosies jo mīl tevi.
28.05.2018 09:28 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Un vēl es nevaru iedomāties, ja manas prasības dēļ vecajai paaudzei (omes, vectēvi utt.) būtu jāskrien uz veikalu pirkt jaunas drēbes īpašā tonī. (t) Pirmkārt, šiem cilvēkiem nav tik daudz brīvu līdzekļu, kas paliek no pensijām, lai tērētos šādos sīkumos. Otrkārt, nevaru iedomāties, kā ome savos 86 gados ķemmē veikalus, meklējot nude kleitu.
Uz kāzām aicina dažādus cilvēkus, arī tos, kuriem tie paši 30 euro, iespējams, ir pamatīgs robs budžetā. Ko tiem darīt, neiet vispār? Vai arī uz šādām royal wedding aicina tikai tos, kuri pelna virs 1K?
28.05.2018 09:33 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Es piederu pie tiem, kas uzskata, ka tas ir lieki. Protams, saņemot tādu ielūgumu, es pieskaņotos.. bet kopumā man tas šķiet netaktiski.. Iespējams tāpēc, ka nekad pati nenorādītu ne apģērba, ne ziedu toni, kā arī ielūgumos nebūtu mājienu par naudu.
***
Jā.. bieži vien brēc, ka Ziemassvētki ir palikuši komercializēti, tad varu teikt, ka kāzas arī. Es protams nesaku, ka nosakot apģērba vai ziedu krāsu, pasākums nebūs mīļš, bet tomēr man tas neiet nedaudz kopā. Un jā, vecāka gada gājuma cilvēkiem likt meklēt rozā apģērbu, piemēram, ir interesanti. Tāpat esmu vienmēr uzskatījusi, ja jaunais pāris izvēlas svinēt savu dienu ar citiem, tad par viesu labsajūtu arī jārūpējas. Cita lieta, ja grib savu dienu tikai sev + lieciniekiem
28.05.2018 09:39 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es piederu pie tiem, kas uzskata, ka tas ir lieki. Protams, saņemot tādu ielūgumu, es pieskaņotos.. bet kopumā man tas šķiet netaktiski.. Iespējams tāpēc, ka nekad pati nenorādītu ne apģērba, ne ziedu toni, kā arī ielūgumos nebūtu mājienu par naudu.

Tad kas ir īsti svarīgs šajās kāzās,laulibas akts un mīlestības apliecinājums vai dekorācijas un lai labi izskatās bildēs?

++
28.05.2018 09:53 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Diskusiju nelasīju. Norāde par "kāzu toni" mūsdienās noteikti nav retums un, manuprāt, ir pašsaprotami to ņemt vērā. Cita lieta ir par to, kā iziet no šīs situācijas un izeja ne vienmēr nozīmē "pirkt jaunu klietu šādā tonī".
Ja nu šāds tonis, kas ir pieperasīts, galīgi nepiestāv un neiederas skapī (un tas ir pilnīgi normāli, ka tā var būt), tad vienmēr ir risnājums vilkt kādu tērpu kādā no pavisam neitrālajiem pasteļtoņiem (bēšā, krēmkrāsas, maigi zaļā, pūderrozā...), kas šo toni varētu papildināt un pieklājības labad šajā tonī izvēlēties kādu no aksesuāriem - tas neizmaksās kapitālu. Un pat, ja nav iespēja atrast aksesuāru atbisltošā tonī/krāsu gammā, vienmēr būs korektāk attiecībā pret jauno pāri ietērpties neuzkrītošā apģērbā un būt par neitrālu fonu, nekā iegādaties/uzvilkt tērpu, kas jau ir skapī, bet kliedzoši kontrastē ar noteikto toni/krāsu gammu. Lūk, tā ir totāla necieņa pret pāri, pie kura paredzēts doties uz kāzām un, lai vai kā, bet šādus variantus esmu redzējusi vairākās kāzās...
28.05.2018 10:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja LV veikalu būtu vairāk un par zemākām cenām, tad tāda prasība neliktos tik traģiska.
Mums ir tik maz veikalu (vairums ir tīklu) ar tik šauru klāstu, ka tā uz sitienu nemaz nevar nopirkt vēlamo krāsu, jo bieži izmērs neder- par īsu vai garu, par šauru vai platu, neder plecos, krūtīs, viduklī vai gurnos. Un tad vēl lai fasons būtu atbilstošs augumam. Pēc tādiem kritērijiem vispār ir grūti atrast JEBKĀDU kleitu. Kur nu vēl nude tonī.
Kāzas taču nav masku balle, kur var ģērbt jebko.
28.05.2018 10:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ļoti labs risinājums varētu būt kāzu budžetā paredzēt līdzekļus viesu nude krāsas tērpiem- visiem, kam nav, iedalīt 50-100eur. Ja pārim tas svarīgi, naudu nebūs žēl atvēlēt.
28.05.2018 10:39 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es vispār neesmu redzējusi tādas kāzas, kur visi viesi vienā tonī. ASV līgavas māsām dažreiz tiek pasūtītas kleitas no viena auduma, bet par to parasti maksā kāzu rīkotāji.

++ esmu redzējusi LV kāzu bildes, kurās līgavas māsām vienā tonī kleitas, ļoti smuki izskatās..bet visiem viesiem? Pirmo reizi dzirdu.
.
Bet vispār, manuprāt, diezgan neveiksmīga krāsas izvēle, ja vien līgavai nav vēlme dikti ieplūst bariņā, es tieši esmu ievērojusi, ka nereti sievietes ar savām miesaskrāsas kleitām kāzās izskatās pēc līgavām. :-D
28.05.2018 10:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un pat, ja nav iespēja atrast aksesuāru atbisltošā tonī/krāsu gammā, vienmēr būs korektāk attiecībā pret jauno pāri ietērpties neuzkrītošā apģērbā un būt par neitrālu fonu, nekā iegādaties/uzvilkt tērpu, kas jau ir skapī, bet kliedzoši kontrastē ar noteikto toni/krāsu gammu. Lūk, tā ir totāla necieņa pret pāri, pie kura paredzēts doties uz kāzām un, lai vai kā, bet šādus variantus esmu redzējusi vairākās kāzās...

Jā, uzvilkt kleitu ne "īstajā" krāsā ir tāaada necieņa pret pāri :D
Necieņa būtu uzvilkt botes džinsus un sporta jaku...
Bet prasīt no 50 viesiem, kur dažus līgava pat ìsti nepazīst, lai ģērbj noteiktu krāsu ir liela cieņa pret viesiem :D
28.05.2018 10:47 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
e jau daža ta runā itkā ielūgumu uz kāzām vajadzētu uztvert kā nez kādu milzu pagodinājumu.

Man personīgi tas ir pagodinājums, Tev un dažām citām šeit varbūt nē, izklausās, ka ielūgums tiek uztverts kā apgrūtinājums kā tāds.
Tad kas ir īsti svarīgs šajās kāzās,laulibas akts un mīlestības apliecinājums vai dekorācijas un lai labi izskatās bildēs?

Pats galvenais ir viesu komforts, tas jau te tika noskaidrots.
Vispār pasarg dies’, ja viņi izdomās apprecēties netradicionālā veidā/vietā un iedomāsies uzaicināt kādu piebiedroties (t).
28.05.2018 10:48 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Pasadena, ar tuviem cilvēkiem tas ir pašsaprotami un nav nekādu problēmu, bet tie "pieklājības" uzaicinājumi, kad aicina visas paziņas, tantes 3 pakāpē, kaimiņu jānīti un ilzīti tiešām ir wtf, un liela daļa attālo viesu nelies laimes asaras par tevi un tavu lielo dienu, nesitīs plaukstiņas aiz prieka par tavām visām kaprīzēm šajā dienā. Un cik sapratu no autores, viņa pat līgavu nepazīst īsti...?
Par saviem tuvajiem es ļoti priecājos un viss ir forši. Bet par attālajiem radiem un paziņām man tiešām ir vienalga, un brīžiem tā aicināšana uz kāzām ir neizprotama, bet man tādas problēmas atkrīt, jo ja nevēlos un nav interese tad arī neeju :)
28.05.2018 10:58 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es esmu bijusi kāzās, kur visiem bija jāģērbjas kādas tautas +/- nacionālā tērpā, varētu salīdzināt to ar, piemēram, manis jau iepriekš pieminēto Mayras kleitu stilu latviešu kāzās. Tajās kāzās bija gan latvieši, gan citi, ne tās tautas pārstāvji, un neviens neko sliktu neteica. Kāzas nebija lielas, ap 20 cilv.
Tas ir daudz "trakāk" nekā ļoti plaši variējams tonis, bet normāli cilvēki, ja grib, tad piedalās, ja negrib, tad nepiedalās un viss.
28.05.2018 11:14 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Ja es saņemtu ielūgumu no attālās paziņas, es vnk neietu, nevis ietu un pukstētu.
28.05.2018 11:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits