dress-code kāzās

 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Būs jāiet uz kāzām, forši, kā reiz ir jauna kleita skapī šādam pasākumam.
Bet še tev ielūgumā ir dreskods, norādīts tieši kādā krāsā viesiem jābūt apģērbtiem. Tas ir normāli? :-D:-D
Pietiek, ka vēl dāvana, puķes, makeup, bet vēl kleita jauna jāpērk tonī, kas man nepatīk un nepiestāv?
Kādas jūsu domas?
25.05.2018 15:02 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Sašutums ir par to, ka nude nav dress kods. Dress kods rietumu izpratnē ir stils- black tie, casual, smart casual, utt. Lai nav viens Havaju kreklā ar šortiem, otrs blakus smokingā. Dress koda jēga ir nevis pasākuma rīkotāja kaprīze, bet viesu ērtībai- lai nav neveiklā sajūta, ka visas kokteiļkleitās, bet tu viena garā vakarkleitā vai pretēji. Vai visi smokingā, bet tu viens polo kreklā un džinsos. Lai viesim nav sajūta, ka ir neatbilstoši saģērbies, to pabrīdina par to, kā visi ģērbsies. Dress kodu nav grūti ievērot, jo katram taču ir vismaz viens uzvalks vai kleita.
To visu zinot, saņemt dress kodā nude toni ir muļķīgi. Domāju, ka ļoti lielai cilvēku daļai nav nude krāsas kleitas, vīriešiem kreklu/uzvalku/kaklasaišu.
Ja svarīgas bildes, ir fotošops.
Ja ir vēlme pēc kaut kā vienojoša- labi organizētos pasākumos par to rūpējas organizators, izsniedzot vienādus aksesuārus.
Kāzu viesi nav kāzu dekorācijas- tie ir dzīvi cilvēki. Pret tiem jāizturas tāpat kā jebkuros svētkus- rūpējoties par viesu komfortu. Ja par viesiem vienalga (jo tā ir mūsu īpašā diena), tad jāsvin divatā vai četratā ar vedējiem. Bet ja aicina viesus, tad jāparūpējas par viņu komfortu.
26.05.2018 19:54 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Par pierīšanos kāzās vispār atsevišķs stāsts. Daudzi kāzu rīkotāji (jo īpaši kam uzskats, ka tā ir viņu īpašā diena) nicīgi izsakās par to, ka viesi jābaro. Bet kāda ir realitāte? Viesis apmēram stundu pirms ceremonijas ir neēdis (ģērbšanās, ceļš), tad stundu ceremonija, sveikšana, fotografēšanās- ir jau gandrīz pilnas 3h. Loģiski, ka cilvēkiem sāk gribēties ēst. Vai cilvēkam būtu uz kāzām ejot jāsmērē līdzi sviestmaizes?
Un sakiet atklāti- kurai no jums patīk kāzu ceremonijas? :D
26.05.2018 20:01 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Īstenībā apbrīnoju šo spēju pukstēt par kaut ko vienmēr un visur. Pašai kāzas būs tikai pēc mēneša un nē, dreskodu mēs nenoteicām, bet jau pietiekami saskāros ar to, ka daudziem kāzu viesiem ir savs, pareizais viedoklis par absolūti visu- kāds pamanījās burkšķēt, ka kāzas ir darbadienā, kādu neapmierināja ziņa, ka ēst taisīs restorāns (un nebūs rasola), kādam nepatika, ka lūdzām nedāvināt ziedus, mistiskās otrās puses uzmeta lūpu, ka viņu vārds nav ielūgumā (mēs pat nezinājām, ka tādi cilvēki eksistē) utt. Nē nu saprotams, ka katrs grib šajā dienā justies baigi svarīgais, bet kāzas jau neviens neatcels, ja jūs neieradīsieties. Ne jau vienmēr sanāk tā, ka jaunais pāris aicina TIKAI tos, kurus grib redzēt, reizēm pieklājība prasa uzaicināt arī attālāku radinieku, bet tas nenozīmē, ka, saņemot ielūgumu, tās kāzas ir 100% jāapmeklē, lai tur vai kas. Ja zinātu, ka kāds mūsu kāzas jau pirms to sākšanās, aiz muguras pamatīgi nodirsis, es priecātos, ja šie cilvēki kāzās neierastos. Man tās negācijas nav nepieciešamas.
Par konkrēto tēmu runājot, es skatītos pēc situācijas, bet jebkurā gadījumā, kleitu noteiktā tonalitātē droši vien piemeklētu. Ja ne kleitu, tad kurpes, somiņu gan. Pat, ja tāds lūgums nebūtu, iespējams es censtos nedaudz pielāgoties kāzu krāsām. Nav tāds nevaru. Ir tikai negribu. Bet es laikam esmu no tiem cilvēkiem, kas spéj priecāties līdz ar citiem un kas uzskata, ka kāzu diena ir par jauno pāri (saprāta obežās), nevis centrā ir viesu ērtības.
26.05.2018 20:03 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
https://pin.it/3vs3pwqlzwqqsf
https://pin.it/inblxp377l3vma
https://pin.it/cupak4h6tzht4c
Es nude saprotu kā toņus no gaiša līdz tumšam un domāju, ka katrai, nu vai ļoti daudzām, tādas krāsas piestāv. Man tiešām gruti iedomāties, kā nevar atrast sev kaut ko piemērotu no tādas paletes. Nez, ja pierasts pie fuksiju rozā kleitām, tad jā.
26.05.2018 20:04 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Es negribu pateikt, ka katra no tām krāsām ir nude, bet domāju, ka šajās robežās to var pievilkt un tas būtu daudz labāk par, piemēram, salātzaļu kleitu. Ja tik ļoti gribas zaļu, zilu, tad varbūt vajag pirkt gaišos pasteļtoņos, bet somiņu, kurpes nude jeb bēšas. It kā būs izlekšana, bet vismaz mazāka.
Bet te jau nav runa par to, ka nepiestāv, bet par to, ka gribas pa pukstēt.
26.05.2018 20:07 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Vispār par tiem aksesuāriem- vismaz man tie izmaksā krietni dārgāk ka apģērbs, it ka kurpes + somiņa maksātu mazāk kā kleita...
Kāzas no tematiskas ballītes atšķiras ar to, ka uz ballīti var vienkārši neiet, ja negribas, kas tad tur. Kāzas ir pilnīgi cits notikums uz kuru ļoti bieži būtu vienkārši neiespējami neierasties( precās māsa, labāka draudzene utt) tā ka salīdzinājums pilnīgi ne pa tēmu. Ja nu galīgi ir tā, ka to krāsu VAJAG, tad pašiem organizatoriem par šo atribūtiku jāparūpējas. Nu nav smuki viesiem uzstādīt prasības.
26.05.2018 20:31 |
 
Reitings 84
Reģ: 22.11.2017
Ja ir noteikta krāsa, pāris, visticamāk, plāno skaistas, greznas kāzas, iespējams, kādā muižā, būs skaista apkārtne, un nosaka krāsu, kurai ir tik.daudz.dažādu.variāciju., lai viesi gan palīdzētu radīt, gan paši izbaudītu to noskaņu.. Saprastu sašutumu, ja būtu "gaiši bēša A silueta kleita" un pasākums būtu ar kotlešu ēšanu Ritas tantes mājas pagalmā. Nē, to vēl vajag nosaukt kā pāra nedomāšanu par atsevišķām personām, tā vietā, lai šīs te personas padomātu par pāri. Redziet, iedomājas sevi par pasākuma centru, nekauņas, es būšu pasākuma centrā, kā tā, kuru te minēja kā piemēru ar melno kleitu. Autores gadījums vispār - nopērk kleitu ar domu, ka būs kāds pasākums un vilks uz to pasākumu, pat ne kāzām, pat nezināja, uz ko, uzrodas pasākums un redziet, nevar īstenot to, ko iedomājās. Un vēl attāla paziņa, aicināta pieklājības pēc..
26.05.2018 21:13 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Vispar divaini, visas pelna loti labi, dargi telefoni, labi auto, celojumi. tacu kad runa par kaazu apmeklesanu kelita 50 eu traki dargi iznakot..neiet kopa. Nu ja nevar atlauties, un attali pazinas, nav jaiet.

Rīdziniece parasti baigi naski prot atrast vecās diskusijās teikto. Tā telefona diskusija nebija sen, droši var aiziet apskatīt, kāds telefons ir man. Un es savu algu nudien te neesmu atklājusi, bet secinājumus droši drīkst izdarīt pēc tā, ka man 50 eiro ir ievērojama summa, kuru nekad nevaru izdot tāpat vien.
26.05.2018 21:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
It kā tad, ja viesis uzvilks kleitu pēc savas izvēles ... kazas vairs nebūs glītas un greznas :D
Pareizi jau Minka raksta, ka viesi ir cilvēki.. nevis dekorācijas (t)
26.05.2018 21:30 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
kādu neapmierināja ziņa, ka ēst taisīs restorāns (un nebūs rasola),

Omg. :D Nu ja nav rasaola, tad nav kāzas. :D
26.05.2018 21:43 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Aj, tak beidzat cepties:-D, paranoid izlasīja ielīgumu, sacepās un uzcepa cosmo diskusiju, gan jau ko līdz kāzām izdomāšu:-D
26.05.2018 21:46 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Man nepatiktu, ja norādītu apģērba krāsu. Laikam būtu nepieklājīgais viesis, kas bojā skatu, jo vilktu kleitu tādā krāsā man ir vai vislabāk patīk. Pietiek jau ka darbā bieži vien svētkos ir konkrētas krāsas apģērbs, mani tas dzen stresā un tad nu skrien meklē zaļu kleitu vai tur to vai šo, ko kāds ir izdomājis.
26.05.2018 22:34 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Un sakiet atklāti- kurai no jums patīk kāzu ceremonijas?

Man! Tieši pati ballīte nekādu sajūsmu neraisa.
--
Piederu pie tās daļas, kura uzskata, ka noteikt to, kādas krāsas apģērbs viesiem jāpērk, nav smuki. Nezinu, kā rīkotos, bet priecīga nebūtu.
26.05.2018 22:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manā uztverē NUDE - ir pieteikami plašs jēdziens, lai katrs atrastu sev piemērotāko toni. Ja nosauktu konkrētu krāsu, tad gan vēl saprastu sašutumu, jo īpaši daudz variāciju oranžam īsti nebūs, piemēram...
26.05.2018 22:56 |
 
Reitings 813
Reģ: 16.04.2018
Kāzas ir pilnīgi cits notikums uz kuru ļoti bieži būtu vienkārši neiespējami neierasties( precās māsa, labāka draudzene utt) tā ka salīdzinājums pilnīgi ne pa tēmu.

Haha, ko tik vēl aiz matiem nepievilks, lai attaisnotu savus 'negribās'. :-)
26.05.2018 23:53 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Īsi sakot, manuprāt, diezgan egoistiska un netaktiska prasība. Man būtu neērti ko tādu lūgt.
26.05.2018 23:57 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ja vēl būtu norādīts konkrēts tonis, tad vēl varētu teikt, ka iespēju nav. Bet tāpat atrastu.
27.05.2018 00:02 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienās kāzu sakarā ir novērojamas divas galējības:
1) Jaunajam pārim kāzu diena ir īpašs notikums, iespējams, vissvarīgākā diena mūžā un tad nu viņi sagaida, ka arī visiem viesiem tā būs ārkārtīgi svarīga diena, ka viņu kāzas viesiem mūžam paliks atmiņā un visi saaicinātie viesi nebeigs vien apbrīnot jauno pāri, viņu pārpārēm plūstošo mīlestību vienam pret otru utt.
2) Kāzu viesi uzskata, ka viņi ir tie galvenie, ka jaunajam pārim ir jāizdabā katrai viesu vēlmei. Un, nedod, Dievs, jaunais pāris nebūs paņēmuši pareizo viesu namu, iedevuši ne to labāko istabiņu, nebūs parūpējušies, ka uz galda stāv viesa vismīļākais dzēriens utt.
Realitāte ir citāda. Kāzas tik ļoti īpašas pārsvarā ir tikai jaunajam pārim. Labākajā gadījumā vēl viņu vecākiem, bērniem, omītēm, brāļiem/māsām. Ja uz kāzām aicina 80 viesus, tad skaidrs, ka tur būs attālas radu tantes un senas draudzenes, kuras nelies prieka asaras par publiskajām jaunā pāra mīlestības izpausmēm un visu atlikušo mūžu neturēs pie ledusskapja piespraustu kāzās iedāvinātu magnētiņu ar jaunā pāra bildēm. Un tāpat arī viesiem jāsaprot, ka kāzās viņi nav pasaules centrs, un kāzu dienā nedrīkst skriet pie jaunā pāra sūdzēties, ka uz galda nav kaimiņienes mīļākais šņabis vai ka Ieviņai iedalīta labāka istabiņā kā Lienītei - "ak, kas par necieņu" un "būtu zinājis/-usi, ka ar mani šitā, nemūžam nebūtu braucis/-kusi".
Šī iešana galējībās nu tik ļoti mūsdienās spiežas ārā gan jau jauno pāru puses, gan kāzu viesu puses. (t)
27.05.2018 09:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Te jau daža ta runā itkā ielūgumu uz kāzām vajadzētu uztvert kā nez kādu milzu pagodinājumu. :D
27.05.2018 10:06 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Manuprāt, egoistiski ir tad, ja vari atļauties tērēt lielās naudas kosmētikai vai katru otro nedēļu likt jaunos nagus virsū, jo priekš sevis jau nav naudas žēl. Vienreiz draugi paprasa, lai viņu īpašajā dienā pielāgojas ar apģērba krāsas izvēli (turklāt lielu toņu variāciju), tad tas ir tik egoistiski un netaktiski pret viesi. Ja ielūgtajam viesim rūpētu jaunais pāris un vēlētu viņiem to labāko, tad tik lielam negatīvisms nebūtu jānāk ārā par šo lūgumu un viesis apdomātu iespēju, kā kaut nedaudz pielāgoties. Te noteikti ir atrodams kompromisa variants.
28.05.2018 07:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits